Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Лют 4, 2020

УВАГА! Різке погіршення погодних умов на території Рівненщини!

     5 лютого, починаючи з південних районів, очікуються ускладнені погодні умови.

     Утворення снігового покрову 5-8 см.

     Налипання мокрого снігу.

     На дорогах ожеледиця.

     Пориви вітру до 20 м/с (І рівень небезпечності, жовтий).

     Очікувані погодні умови можуть призвести до порушень електропостачання, ускладнення роботи комунальних служб, руху транспорту на окремих ділянках доріг та вулиць.

     Закликаємо громадян бути обережними. У випадках надзвичайних подій негайно телефонуйте на цілодобові номери Служби порятунку Рівненщини "101" та "112".В Україні запустили державну Програму доступних кредитів для малого бізнесу

     З 1 лютого розпочала діяти державна програма «Доступні кредити 5-7-9%», ініційована Президентом України та Урядом.

     Дешеві кредити для людей передбачені на створення і розширення власного мікро- та малого бізнесу під рекордно низький відсоток — 5, 7 або 9% на суму до 1,5 млн грн строком до 5 років.

     За попередніми оцінками, державною програмою "5-7-9%" планують скористатися близько 60 бізнесменів Рівненщини. Про це повідомив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко під час щотижневого брифінгу.

     На Програму, лише в цьому році, виділено 2 млрд грн. За рік це дозволить видати понад 50 тисяч доступних кредитів, створити до 90 тисяч нових робочих місць і залучити близько 2 млрд грн внутрішніх інвестицій у сферу малого бізнесу.

     Фактичне кредитування здійснюватиметься банками - партнерами Програми: ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк.

     Уся детальна інформація — на сайті Програми 5-7-9.gov.ua. Також можна звернутися на безкоштовну урядову лінію 1545.Держава здешевлюватиме кредити для агровиробників Рівненщини

      Цього року аграрна галузь області може отримати суттєву фінансову підтримку від держави. Для цього агровиробникам необхідно взяти участь у державних програмах кредитування АПК. Допомогу можуть отримати садівники, тваринники та фермери, також держава частково компенсуватиме вартість с/г техніки.

     На це у державному бюджеті на 2020 рік передбачено 4,2 млрд грн. 1,2 млрд грн з цих коштів виділять на здешевлення кредитів для сільгоспвиробників. Зокрема, ініціатива включатиме:

     - компенсацію відсотків за кредитами для с/г підприємств, які мають щорічний оборот до 20 млн грн. Держава компенсуватиме до 1,5 облікової ставки НБУ, кінцева вартість кредиту для сільгоспвиробника не перевищуватиме 5 %;

     - компенсацію відсотків за кредитами, залученими на розвиток тваринництва. Сума кредитів не має перевищувати 10-15 млн грн;

     - компенсацію відсотків за кредитами, залученими під купівлю земель с/г призначення. Сума компенсації не буде перевищувати 5 млн грн на рік.

     Порядки використання коштів за вищезазначеними напрямами державної підтримки розробляються та будуть затверджені до кінця лютого поточного року.