Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Лют 11, 2020

Нарада з керівниками територіальних громад

     07 лютого в райдержадміністрації відбулась нарада голови райдержадміністрації Олександра Кохана з керівниками територіальних громад.

     Під час наради були розглянуті питання: про стан та перспективи децентралізації в районі; про проведення громадських слухань; суспільно-політичні заходи у лютому-березні 2020 року; про тимчасове припинення харчування учнів, постраждалих від наслідків аварії від ЧАЕС; про посилення протипожежних заходів у навчальних закладах.Відбулось засідання колегії райдержадміністрації

     Сьогодні  в райдержадміністрації відбулось засідання колегії райдержадміністрації під головуванням Олександра Кохана - голови Сарненської райдержадміністрації.  

     Перед початком засідання колегії, голова райдержадміністрації Олександр Кохан інформував присутніх про підсумки роботи в січні, зокрема,  щодо повної ліквідації нелегальних АЗС та об’єктів грального бізнесу. Відмітив, що активно вживаються оперативно-профілактичні заходи по легалізації діяльності нелегальних лісопильних рам, деревообробних об’єктів, нелегального видобутку піску та бурштину. «Наше спільне завдання ліквідувати вказану діяльність, або ж скерувати її у правовому полі» - зауважив голова райдержадміністрації.

     На порядок денний було винесено два питання: про розвиток фізичної культури та спорту в Сарненському районі у 2019 році; про стан впровадження медичної реформи у первинній ланці на базі КНП «Сарненський районний центр первинної медико – санітарної допомоги».

     Після доповіді Віктора Михайлицького відбулось нагородження кращих спортивних клубів та кращих спортивних сіл району 2019 року. За підсумками проведення щорічної районної Спартакіади серед сільських, селищних, міського спортивних клубів у 2019 році Почесною грамотою районної державної адміністрації за зайняті призові місця нагородили:


     - за ІІІ місце – сільський спортивний клуб «Темп» с.Корост;   

     - за ІІ місце – сільський спортивний клуб «Сокіл» с.Немовичі;  

     - за І місце – міський спортивний клуб «Олімп» м.Сарни.

     За підсумками проведення районного конкурсу «Краще спортивне село 2019 року» Почесною грамотою районної державної адміністрації за зайняті перші місця в категоріях нагородили:     

     - за І місце в І категорії сіл (населення до 750 чоловік) - с. Бутейки;     

     - за І місце в ІІ категорії сіл (населення до 1500 чоловік) - с. Глушиця; 

     - за І місце в ІІІ категорії сіл (населення понад 1500 чоловік) - с. Немовичі.   

     За результатами розгляду питань порядку денного були прийняті відповідні розпорядження голови райдержадміністрації.Як розрахувати і сплатити податок на нерухомість та не отримати штраф

     Незабаром жителям Рівненщини почнуть приходити повідомлення-рішення про необхідність сплатити у 2020 році податок на нерухомість.  У 2020  році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховуватиметься фізичним особам — власникам об’єктів нерухомості за 2019 рік. Так,  у 2019 році фізичні особи - власники нерухомості Рівненської області перерахували до місцевих бюджетів 33,2 млн. грн. цього податку, а це на 11,2 млн.грн. більше надходжень 2018 року.

     Платниками податку по житловій нерухомості є не всі фізичні особи, а лише ті, хто має у власності квартиру/квартири, площа яких перевищує 60 кв. м і будинок/будинки площею більше 120 кв. м. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв. метрів. Якщо ж загальна площа квартири перевищує 300 кв. м., то її власник сплатить додатково 25000 гривень на рік.До уваги суб'єктів господарювання!

     З метою підвищення відповідальності роботодавців під час виконання законодавства про працю та виявлення тих суб’єктів бізнесу, які використовують неоформлену найману працю, податківці спільно з представниками Держпраці проводять посилену роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування.

     Під час таких заходів роботодавцям розповідають про необхідність офіційного працевлаштування найманих працівників, попереджають про відповідальність у разі виявлення нелегальних трудових відносин.

     Суб’єктам бізнесу після таких роз’яснювальних візитів надається можливість добровільно оформити працівників відповідно до чинного законодавства.

     Після роз’яснювальних заходів працівниками контролюючих органів будуть проводитися перевірки зазначених суб’єктів господарювання щодо дотримання законодавства про працю. У разі виявлення порушень роботодавцям, відповідно до чинного законодавства, доведеться сплатити значні суми штрафів.

     Наталія Бондаренко, заступник начальника Вараського відділення-начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб наголошує, що офіційне працевлаштування – це захист соціальних інтересів громадян, гарантоване право на соціальні виплати та пенсійне забезпечення.