Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Лют 2020

Лютий 29th

Благодійність як поклик душі

     Голова Сарненської райдержадміністрації Олесандр Кохан та перший заступник голови райдержадміністрації Людмила Мариніна завітали до корпорації  «Братерство без кордонів» та міжнародного благодійного фонду «Глорія» у м.Сарни. Володимир Хомич – менеджер корпорації  «Братерство без кордонів» ознайомив з особливостями роботи благодійних організацій.

     Корпорація  «Братерство без кордонів» функціонує близько двадцяти років і своєю діяльністю охоплює північні райони Рівненської області. Основним напрямком її роботи є допомога соціально незахищеним верствам населення, а саме багатодітним родинам, які опинилися в складних життєвих обставинах. Наразі – це 250 сімей.

     Однією з програм корпорації є допомога Чудельським школам-інтернатам №1 і №2 та  Рафалівській  школі-інтернат  Володимирецької районної ради. Цим закладам надається гуманітарна допомога, продукти харчування, засоби гігієни та медикаменти.

     Корпорація «Братерство без кордонів»  співпрацює з ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» та згідно договорів проводить курсове професійне навчання за  професіями: повар-кулінар, кравець та оператор комп’ютерного набору. Навчатись за цими професіями можуть також всі охочі.

     Впродовж 14 років за підтримки корпорації «Братерство без кордонів» функціонує благодійна їдальня, яка щоденно розвозить 40 гарячих обідів за місцем проживання одиноким літнім людям та людям з обмеженими можливостями. Основні витрати їдальні несе Українська Церква Християн Віри Євангельської, яка орендує землі, де вирощуються картопля, гречка та інші культури для споживання.

     Одним із нових проектів корпорації є допомога літнім людям. Щомісячну підтримку отримують 10 одиноких літніх людей, які не мають близьких родичів.

     В міжнародному благодійному фонді «Глорія» більше 80 дітей-сиріт та напівсиріт щомісячно отримують допомогу. Він  працює також за такими благодійними проектами як: лікування соціально-незахищених верств населення у стоматологічному кабінеті; навчання за спеціальністю слюсар-токар; навчання образотворчому мистецтву. Тут також працюють музичний гурток та біблійна школа.

     У власності Церкви Християн Віри Євангельської  є комплекс «Дубки». На сьогодні там проводиться реконструкція будівлі. Після її закінчення там будуть облаштовані: будинок сімейного типу для дітей-сиріт; будинок для людей похилого віку; комплекс по допомозі соціально-незахищеним верствам населення; комплекс для відпочинку та оздоровлення дітей.

     Початок  кожного робочого дня студентів та працівників у корпорації  «Братерство без кордонів», міжнародного благодійного фонду «Глорія» та комплексу «Дубки» починається з молитви на благословення на новий робочий та навчальний день. Нехай же їм допомагає Бог і кожен небайдужий до цієї благодійної справи.Відбулось засідання робочої наради з ініціативною групою батьків школярів с.Вири

     Сьогодні, 28 лютого в Рівненській облдержадміністрації відбулось засідання робочої наради з ініціативною групою батьків школярів с.Вири, за участі голови облдержадміністрації Віталія Коваля, голови Сарненської райдержадміністрації Олександра Кохана, очільників Сарненської районної ради та Вирівської ОТГ.

     Учасники наради домовилися, про підготовку двох варіантів проектної документації:

     - корегування уже існуючого плану приміщення навчального закладу відповідно до цін 2020 року;

     - розробку ще одного проекту сучасної школи, яка відповідатиме стандартам нового закону про загальну освіту. Мова йде про зміни, за які хоче проголосувати ВРУ, щоб в сільській місцевості, де проживає менше 20 тисяч населення, школярів навчали лише до 9 класу.

     Паралельно на засіданні розглядали варіант зведення нових модульних класів, аби збільшити кількість приміщень для учнів до 1 вересня 2020 року.Інвестиційний атлас надрокористувача

Сарненська районна державна адміністрація, повідомляє, що Державна служба геології та надр України запустила Інвестиційний атлас надрокористувача

, який розроблено з метою запровадження чітких та зрозумілих процедур у надрокористуванні та залучення інвестицій у галузь. Це відкритий перелік об’єктів, який доступний за посиланням  http://www.geo.gov.ua/investicijnij-atlas-nadrokoristuvacha/, котрий системно оновлюється та розподілений за шістьма кошиками згідно виду корисної копалини, а саме:


До відома випускників 9-х класів

      Військово – морський ліцей в м.Одесі запрошує на навчання хлопців та дівчат, які в цьому році закінчують 9 класів загальноосвітньої школи і в рік зарахування до ліцею їм виповнюється 15-16 років, придатні за станом здоров’я навчатися в ліцеї та по його закінченню бажають продовжити навчання у навчальних закладах Збройних Сил України.

     Під час навчання ліцеїсти забезпечуються безоплатним проживанням, харчуванням, підручниками та військовою формою. Випускники Військово – морського ліцею поступають до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти за цільовим прийомом.

     Детальну інформацію можна отримати на сайтах vlm.org.ua, vlm. mozello.com та за телефонами 0487481060, 0958165506, 0979163559, або завітавши за адресою: 65016, м.Одеса, вул. Фонтанська дорога,14.Лютий 27th

Відкрито реєстрацію на Всеукраїнський онлайн-марафон: «Перший тиждень енергоефективності та енергозбереження 2020»

     Громадська рада при Міністерстві розвитку громад та територій України та Громадська спілка «Український форум енергоефективності і відновлюваної енергетики» запрошують представників підприємств, організацій, фахової спільноти з питань енергоефективності та всіх зацікавлених сторін взяти участь у роботі першого Всеукраїнського онлайн-марафону енергоефективності та енергозбереження, який буде проведено  з 23 по 27 березня 2020 року у форматі інтернет-відеоконференції.

     Проведення такого заходу обумовлено існуючою тенденцією зростання цін на енергоносії та великою енергозалежності українською економіки, що створює попит на нові енергоефективні рішення у всіх сферах діяльності.

     Марафон має на меті залучити до участі відомих спеціалістів і стати інституційною платформою для формування партнерства між органами центральної виконавчої влади, представниками бізнесу, фінансових організацій та освітніх закладів для впровадження політик і програм з питань управління енергоспоживанням, зміни клімату та енергетики сталого розвитку.

     Під час онлайн-марафону учасники отримають інформацію про сучасний стан реалізації державної політики у сфері енергоефективності (законодавство, енергетичні програми та плани тощо), діючі в Україні Програми технічної допомоги у сфері раціонального енергоспоживання та енергозбереження, аналіз ринку послуг з енергозбереження, відновлюваної енергетики та альтернативних палив, підвищення потенціалу освітніх послуг у цій сфері.

     Участь у онлайн-марафоні безкоштовна  (за умови завчасної реєстрації). Онлайн! Зі свого робочого чи домашнього комп’ютера, з будь якого міста світу.

     Реєстраційна форма для участі у заході, а також інформація щодо спікерів, змісту програми першого тижня Всеукраїнського онлайн-марафону енергоефективності та енергозбереження оприлюднені на сайті відеоконференції за посиланням:   https://marafon.energy/?utm_source=odaНарада з керівниками територіальних громад

     07 лютого в райдержадміністрації відбулась нарада голови райдержадміністрації Олександра Кохана з керівниками територіальних громад.

     Під час наради були розглянуті питання: про порядок проведення робіт з пошуку, ексгумації, перепоховання останків жертв воєн та політичних репресій, впорядкування місць поховань та місць пам’яті; про впорядкування адресного господарства у зв’язку з підготовкою до Всеукраїнського перепису населення; про  проведення прозорої процедури держзакупівель енергоносіїв у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі» та ефективне їх використання у 2020 році; про стан та перспективи об’єднання територіальних громад.Відбулося засідання колегії райдержадміністрації

     Сьогодні в райдержадміністрації відбулося засідання колегії райдержадміністрації під керівництвом голови Сарненської райдержадміністрації Олександра Кохана за участю голів територіальних громад району, працівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, запрошених та представників ЗМІ.

     В ході засідання начальник фінансового управління Олена Радько доповіла Про стан виконання місцевих бюджетів району у 2019 році.

     Про додержання санітарних правил, збирання, утилізації і захоронення побутових та інших відходів та правил благоустрою доповіла начальник відділу житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації Тамара Пупко.

     Керівник апарату райдержадміністрації Василь Стельмах проінформував Про виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», інших нормативно правових актів та стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації у 2019 році.

     Голова райдержадміністрації Олександр Кохан обговорив з учасникми засідання питання щодо приєднання новозбудованих, реконструйованих чи технологічно переоснащених електроустановок замовників до електромережі. Голова адміністрації звернувся до керівників територіальних громад з проханням  вивчити  порушене питання  та  надати пропозиції щодо його вирішення.

     Із розглянутих питань прийняті відповідні рішення колегії.Публічний звіт про роботу Сарненської райдержадміністрації в 2019 році

   

     Сьогодні, 27 лютого голова Сарненської районної державної адміністрації Олександр Кохан звітував про роботу райдержадміністрації у 2019 році.

     Метою публічного звіту є належне інформування громадськості про підсумки діяльності, забезпечення належної прозорості та підзвітності відповідного органу виконавчої влади.

     У вступному слові керівник району зазначив, що в 2019 році всі структурні підрозділи адміністрації були зорієнтовані на виконання Програми економічного і соціального розвитку Сарненського району.  

     Олександр Сергійович детально проаналізував роботу  райдержадміністрації а також зауважив, що у 2020 році доведеться докласти максимум зусиль, для того щоб вирішити ряд важливих завдань, які включені в програму соціально-економічного розвитку району.

     Підсумовуючи свій виступ голова РДА відмітив: «Завдяки співпраці з депутатами районної ради, керівниками територіальних громад, представниками громадянського суспільства – забезпечена стабільність всіх систем життєдіяльності району та першочергові потреби жителів населених пунктів, досягнуто зростання окремих  показників в економіці та соціальній сфері, виконані бюджети всіх рівнів. Однак, ми самокритично оцінюємо ситуацію, бачимо резерви, шукаємо шляхи для вирішення проблемних питань».

     Публічний звіт про роботу районної державної адміністрації оприлюднений на офіційному сайті Сарненської райдержадміністрації.Освітній процес у селі Вири відновлено!

 Відбулась позачергова сесія районної ради

26 лютого у сесійній залі Сарненської районної ради відбулося пленарне засідання позачергової сорок першої сесії районної ради сьомого скликання під головуванням Руслана Серпенінова за участю першого заступника голови райдержадміністрації Людмили Мариніної.

До порядку денного було включено ряд питань, зокрема:  про внесення змін до районного бюджету Сарненського району на 2020 рік, про внесення змін до районної програми підтримки молоді на 2016-2020 роки. Також  було розглянуто низку питань, що стосуються соціально-економічного розвитку району.