Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Груд 31, 2020

До відома працівників Сарненської районної державної адміністрації

 Звертаю Вашу увагу на те, що кожен українець, іноземець чи особа без громадянства може повідомити про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень чи інших порушень закону «Про запобігання корупції».

В законі є спеціальне поняття «викривач», який має свої права, захищений від звільнення і навіть може претендувати на винагороду (в окремих випадках). 

01 січня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції», яким було додано важливі пункти щодо викривачів корупції.

Хто такий викривач?

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» викривач - це фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв'язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання, або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов'язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

Як повідомити про корупцію?

Це можна зробити навіть анонімно та способом, який Ви вважаєте кращим: через внутрішні або зовнішні канали повідомлення про корупційні правопорушення.

Внутрішні канали повідомлення - це способи захищеного та анонімного донесення інформації, яка повідомляється викривачем керівнику або уповноваженому підрозділу (особі) органу або юридичної особи,у яких викривач працює, проходить службу чи навчання або на замовлення яких виконує роботу.