Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Груд 2020

Грудень 31st

До відома працівників Сарненської районної державної адміністрації

 Звертаю Вашу увагу на те, що кожен українець, іноземець чи особа без громадянства може повідомити про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень чи інших порушень закону «Про запобігання корупції».

В законі є спеціальне поняття «викривач», який має свої права, захищений від звільнення і навіть може претендувати на винагороду (в окремих випадках). 

01 січня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції», яким було додано важливі пункти щодо викривачів корупції.

Хто такий викривач?

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» викривач - це фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв'язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання, або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов'язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

Як повідомити про корупцію?

Це можна зробити навіть анонімно та способом, який Ви вважаєте кращим: через внутрішні або зовнішні канали повідомлення про корупційні правопорушення.

Внутрішні канали повідомлення - це способи захищеного та анонімного донесення інформації, яка повідомляється викривачем керівнику або уповноваженому підрозділу (особі) органу або юридичної особи,у яких викривач працює, проходить службу чи навчання або на замовлення яких виконує роботу.Грудень 30th

Сарненщина COVID-19: важливе станом на 30 грудня 2020 року

     Станом на 30 грудня 2020 року на Сарненщині виявлено 7 нових випадків захворювання на COVID-19: 4 жителі з м.Сарни, 2 - з смт. Клесів та 1 з с.Немовичі.

     За добу одужало 50 осіб.

     Всього на території Сарненського району зареєстровано 2858 випадків захворювання на COVID-19. Через ускладнення, викликані коронавірусом, 48 випадків летальних.

     Подолали COVID-19 – 2530 осіб.Грудень 29th

Прем’єр-міністр доручив перевірити обґрунтованість цін на газ

     У серпні цього року відбулася лібералізація ринку газу, завдяки чому споживачі отримали право вільно обирати постачальників. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час підсумкового засідання Кабінету Міністрів України 28 грудня.

     За словами Глави Уряду, наразі серед постачальників газу чи не найменші ціни на газ для побутових споживачів пропонує державний НАК «Нафтогаз». Денис Шмигаль зазначив, що змінити постачальника можна онлайн за кілька хвилин та закликав громадян обирати для себе найкращий варіант, щоб не переплачувати за газ.

     Прем’єр-міністр також доручив т. в. о. Міністра енергетики Юрію Вітренку разом з Антимонопольним комітетом перевірити обґрунтованість цін на газ.Встановлена єдина ціна на електроенергію для побутових споживачів

     Уряд схвалив постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України», якою, зокрема, було подовжено строк дії положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії (ПСО).

     Постанову прийнято з метою уникнення стрімкого зростання тарифу для населення вже з січня наступного року. Так, термін дії чинного механізму ПСО спливає 01.01.2021 і, у разі неприйняття запропонованих змін, ціна на електроенергію для побутових споживачів мала б формуватися на ринкових умовах, що призвело б до різкого, більш ніж в 2,5 рази, зростання тарифу на електричну енергію для населення (до близько 3.30 грн/кВтгод).

     Відповідно, зазначеною постановою визначено єдину фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів – 1,68 грн/кВт год. Фактично, тариф для населення до 31.03.2021 збережено на поточному рівні (не враховуючи пільгову ціну за перші 100 кВт год/міс).Реєстрація на пробне ЗНО 2021 розпочнеться 5 січня, тестування відбудуться 10 квітня

     Реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року розпочнеться 5 січня і триватиме до 19 січня включно. Зареєструватись для участі в пробному ЗНО можна буде на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

     Через епідеміологічні загрози у 2021 році кожен учасник/кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови) відбудуться 10 квітня 2021 року.

     Результати пробного ЗНО 2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі визначення результатів на сайті УЦОЯО, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня.

     Вартість пробного ЗНО у 2021 році різнитиметься за регіонами й коливатиметься в межах від 195 до 255 грн. Різниця у вартості пов’язана з особливостями організації пробного ЗНО, зокрема з вартістю друку й доставки матеріалів у тому чи іншому регіоні, прогнозованою кількістю тестувань тощо. Підвищення вартості пробного ЗНО 2021 порівняно з попереднім роком зумовлено зменшенням очікуваної кількості тестувань і збільшенням оплати праці працівників І тарифного розряду.Із відділення Укрпошти можна надіслати рідним «Дивовижну поштівку»

     За ініціативою першої леді України Олени Зеленської створений новорічний проєкт «Дивовижна поштівка». За задумом він покликаний популяризувати творчість українських художників та дати можливість українцям привітати одне одного зі святами персональною поштівкою.

     «Кожного року українці надсилають безліч онлайн-листівок, щоб привітати одне одного зі святами. Цього року ми вирішили створити свої українські дивовижні поштівки, якими можна поздоровити найближчих людей і знайомих», – розповіла Олена Зеленська.

     За словами першої леді України, для реалізації ідеї українські художники надали 12 своїх картин, присвячених новорічним та різдвяним традиціям українців.1 січня 2021 року посадові оклади освітян збільшаться на 20%

     З 1 січня 2021 року посадові оклади освітян збільшаться на 20%. Порівняно з 1 квітня 2020 року, станом на 1 грудня 2021 року, збільшення становитиме 30%. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

     Сергій Шкарлет розповів, що МОН підготувало законопроект щодо соціальних гарантій педагогічним і науково-педагогічним працівникам у разі захворювання на коронавірус.

     «Ця пропозиція погоджена і ми чекаємо від Пезидента внесення її до Парламенту. Я думаю, що коли Парламент запрацює, Президент внесе цю пропозицію», – підкреслив Міністр.

     Окрім того, Сергій Шкарлет повідомив, що розроблено проект постанови Уряду, яким передбачається збільшити зарплати медичним працівникам закладів освіти на 20%. Він надісланий на погодження до центральних органів виконавчої влади.Дія.Бізнес запускають проєкт для підприємців-початківців. Головний приз — бізнес-освіта (МВА)

     У січні 2021 року національний проєкт Дія.Бізнес спільно з Київською школою економіки (KSE) та українським сервісом прийому платежів для бізнесу Fondy запускають проєкт «ГРА В ДОВГУ». 

     Мета проєкту — залучити українських підприємців-початківців та їх працівників до перевірки та поновлення своїх знань у галузі ведення бізнесу. Головний приз у фіналі — оплачувана бізнес-освіта (МВА) у KSE.

     «ГРА В ДОВГУ» проходитиме в онлайн-форматі: короткі відеолекції і тестові питання будуть доступні у Telegram та Viber за допомогою чат-боту. 

     Початок першого етапу заплановано на 11.01.2021. Тривалість — 10 робочих днів, по одній 15-хвилинній лекції щодня. Після кожної лекції учасники проходитимуть тест, за результатами якого нараховуватимуться бали.Уряд оновив структуру місцевих державних адміністрацій

     Відтепер обласні та районні державні адміністрації можуть формувати свої підрозділи за новою структурою. Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів України. Прийнята постанова необхідна для реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

     «Оновлення структури місцевих державних адміністрацій – один з кроків, необхідних для втілення нових компетенцій органів місцевого самоврядування в межах децентралізації. Тож наразі завершуємо нормативне забезпечення формування новоутворених районів», – зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

     Затверджена Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2012 № 606». А саме, змінені Рекомендаційні переліки структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій.Сарненщина COVID-19: важливе станом на 29 грудня 2020 року

Станом на 29 грудня 2020 року на Сарненщині зафіксовано 2851 випадок захворювання на COVID-19.

Через ускладнення, викликані коронавірусом, 48 випадків летальних.

Подолали COVID-19 – 2480 осіб.