Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Лист 9, 2020

Сарненська РДА приєдналась до написання Всеукраїнського диктанту єдності

     Сьогодні, 9 листопада, відзначається День української писемності та мови.

     З нагоди свята тисячі прихильників української мови щороку беруть участь у флешмобі й по всьому світу долучаються до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

     Цьогорічний радіодиктант національної єдності є ювілейним – 20-м за рахунком. Найактивнішими його учасниками традиційно є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі –  у ньому беруть участь представники найрізноманітніших професій та відомі українці.
     До написання диктанту приєднались і голова Сарненської райдержадміністрації Олександр Кохан, перший заступник голови адміністрації Людмила Мариніна, заступник голови адміністрації Любов Мацигон та керівник апарату адміністрації Тамара Пупко.

     Двадцятий радіодиктант об’єднує українців з різних куточків світу. Його головна мета – не виставити оцінки, а спонукати до вивчення української мови, до вдосконалення, підвищення культури української мови. 
     До слова, текст для ювілейного радіодиктанту написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковим консультантом стала доктор філологічних наук, професор Лариса Масенко. Читала диктант відома акторка Римма Зюбіна.Новий адміністративно-територіальний устрій – інтерактивна мапа та основні дані

    На порталі «Децентралізація» за ініціативи Міністерства розвитку громад та територій з’явилася інтерактивна сторінка нового адміністративно територіального устрою: https://atu.decentralization.gov.ua/. Тут зібрані основні дані про нові адміністративно-територіальні одиниці -  територіальні громади та райони - у різних форматах.

     Щоб швидко знайти ту чи іншу територіальну громаду, можна скористатися інтерактивною мапою. Загальні характеристики нового АТУ країни в цілому і кожної області окремо є у розділі «Атлас». У розділі «Межі АТУ» для вільного завантаження розміщені полігональні шари геопросторових даних меж областей, районів та територіальних громад. Найближчим часом ця сторінка поповниться даними про нові коди одиниць адміністративно-територіального устрою (КОАТУУ), детальною інформацією про склад нових районів.Мінцифра випустила мотиваційний серіал «Стартуй стартап»

     На онлайн-платформі з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта» з’явився новий навчальний курс.

     Для того, аби кожен зміг безкоштовно та якісно навчитися необхідним навичкам, у Міністерстві створили такий формат навчання як освітні серіали, які знаходяться у вільному доступі за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua./

     Наразі на платформі доступний новий мотиваційний онлайн-курс «Стартуй стартап»

     Для чого цей освітній серіал?9 листопада – Всеукраїнський День працівників культури та майстрів народного мистецтва

     9 листопада – Всеукраїнський День працівників культури та майстрів народного мистецтва.

     Це свято талановитих людей, які були і є носіями національної ідеї, оберегами історичної пам’яті.  Майстерність та професіоналізм працівників культури зберігає і постійно збагачує українську творчість.

     Висловлюю подяку  працівникам відділу культури молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації, будинків культури та клубних установ, бібліотек, учасникам аматорських колективів Сарненщини  за сумлінну працю, безперервний творчий пошук, за вагомі духовні здобутки.

     Творчої Вам наснаги та втілення найяскравіших творчих ідей, натхнення та процвітання у такій необхідній справі на благо духовного збагачення нашої держави!

Голова Сарненської райдержадміністрації Олександр Кохан