Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Лист 18, 2020

Сарненський історико-етнографічний музей доповнений новими експозиціями

     З метою реалізації Проєкту щодо доповнення музею просто неба новими будівлями з північних районів Рівненської області та збереження матеріальної культури Полісся, співробітниками Сарненського історико-етнографічного музею була проведена етнографічна експедиція у село Гориничі Зарічненського району.

     Колективом музею та небайдужими активістами було проведено роботи з розборки та транспортування дерев'яної хати з шинком кінця XIX ст. місцевого селянина Василя Сапеги 1896 р.н. та деревя'ного хліва.

     За час перебування в селах Гориничі, Сенчиці та Морочне було зібрано чимало цікавих експонатів, які розповідають про життя та побут селян, які згодом поповнять новостворені експозиції у відтворених об’єктах скансену музею.Сарненщина COVID-19: важливе станом на 18 листопада

Станом на 18 листопада 2020 року на Сарненщині виявлено 35 нових випадків захворювання на COVID-19:

м. Сарни – 22;
с.Федорівка – 3;
та по одному з смт.Клесів,  с.Любиковичі, с.Чудель; с.Глушиця; с.Ремчиці, с.Олексіївка, с.Орлівка, с.Ясногірка, с.Тинне, с.Корост.

Таким чином в Сарненському районі зареєстровано 1931 випадок захворювання на COVID-19.

Через ускладнення, викликані коронавірусом, 39 випадків летальних.

Подолали COVID-19 – 1256 людей.Підготовка малюків до української школи: Міносвіти запустило спеціальну платформу НУМО

     Контент-платформа, поради психологів, чатбот – МОН та ЮНІСЕФ в Україні запускають кампанію НУМО про важливість дошкільного розвитку.

     Ініціатива допоможе батькам зрозуміти необхідність високоякісного дошкільного навчання, побудувати ефективну комунікацію з дитсадками та допомогти розвивати навички в дітей.

     «Розвиток якісної та доступної дошкільної освіти є дуже важливим. Особливо актуально це в контексті Нової української школи: дошкілля має бути синхронізоване з реформою НУШ і максимально готувати дітей до школи та життя. Батьки також повинні розуміти, що вони впливають на розвиток дітей у цей період. Завдяки нашим партнерам ЮНІСЕФ в Україні в межах кампанії НУМО розроблено спеціальні інструменти, які допоможуть гармонізувати розвиток дошкільнят і підготувати їх до школи. Адже результатом якісної дошкільної освіти є готовність дитини до подальших етапів життя, пов’язаних зі здобуттям нових знань та формуванням навичок і вмінь», – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

     Кампанія НУМО допоможе батькам краще зрозуміти важливість якісного навчання дитини, поняття м’яких навичок (soft skills), методології та практики розвитку м’яких навичок (soft skills) і технічних навички (hard skills).Оновлене приймальне відділення Сарненської ЦРЛ буде просторішим та потужнішим

     До кінця року Сарненська центральна районна лікарня матиме оновлене приймальне відділення. Заклад модернізують в рамках президентської програми «Велике будівництво».

     Так, на будівельному майданчику фахівці працюють з середини вересня. За цей час демонтували стару будівлю та розпочали зведення нового приміщення біля дитячого терапевтичного корпусу.

     «Будівельники вже звели коробку майбутньої добудови, тепер накривають її покрівлею та встановлюють вікна. На черзі – завершення внутрішніх і штукатурних робіт, а також утеплення», - розповідає заступник директора департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА Василь Мельник.

     За його словами, загальна вартість будівельних робіт складає майже 20 млн грн. А завдяки реконструкції площа оновленого приймального відділення збільшиться на третину і становитиме 930 квадратів.

     Керівник Сарненської ЦРЛ Василь Іванюк розповідає, що приймальне відділення буде сучасним та комфортним.Відбулося засідання спостережної комісії райдержадміністрації

    18 листопада 2020 року в райдержадміністрації проведено засідання спостережної комісії під керівництвом заступника голови спостережної комісії – керівника апарату райдержадміністрації Тамари Пупко, за участі членів комісії та представників Державної установи «Катеринівська виправна колонія (№46)».

     В ході засідання були розглянуті питання щодо умовно-дострокового звільнення засуджених осіб та щодо заміни невідбутої частини покарання у виді позбавлення волі більш м’яким покаранням у виді обмеження волі.

     За результатами розгляду прийняті відповідні рішення комісії.Верховна Рада України прийняла законопроект, що дозволить реорганізувати райони та громади

     7 листопада 2020 року Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій №3651-д.

     За це рішення проголосували 301 народний депутат.

     Законопроект дає можливість працювати новообраним органам місцевого самоврядування громад і районів. Він врегульовує питання правонаступництва комунального і державного майна, бюджетних ресурсів, прав та зобов’язань, а також дає змогу створити районні державні адміністрації в нових районах.

    Як повідомлялося, цей законопроект треба було прийняти до того, як після місцевих виборів набудуть повноважень нові органи місцевого самоврядування. Для функціонування місцевої влади в новому адміністративно-територіальному устрої цей законопроект має створити умови, які гарантують стабільність правових та інших відносин, забезпечують безперервність реалізації завдань і повноважень як державної влади на місцях, так і місцевого самоврядування.