Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Жовт 28, 2020

28 жовтня – День вигнання нацистських окупантів з України

     Сьогодні з нагоди відзначення  76-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України, у місті Сарни відбулося покладання квітів до Меморіалу військової слави. Участь у заході взяли голова Сарненської районної державної адміністрації Олександр Кохан,міський голова Світлана Усик та заступник голови районної ради Микола Костецький.
     «Цього дня у 1944 році було остаточно вигнано за межі території України війська нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни. Найбільша цінність будь-якої держави – люди – отримали мирне небо над головою» - зазначив Олександр Кохан.Реорганізація громад і районів: законопроект 3651-д Парламент може розглянути 3 листопада

     Верховна Рада на наступному пленарному засіданні, 3 листопада може підтримати проєкт  Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій (№ 3651-д від 06.10.2020 р.), який має забезпечити безперервність реалізації завдань і повноважень як державних органів влади на місцях, так і органів місцевого самоврядування.

     Про це сказав голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко під час онлайн-марафону "Місцеві вибори 2020. На фінішній прямій".

     Народний депутат нагадав, що законопроект пропонує врегулювати питання закінчення повноважень сільських, селищних, міських голів, сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів, районних рад у зв'язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України.

     "Будемо сподіватися, що 3 листопада ми зможемо проголосувати цей законопроект більшістю. Я впевнений, що всі фракції його підтримають, бо він конче необхідний нам для завершення децентралізації, наближення її до кожного з нас", - сказав Андрій Клочко.З’явився атлас нового адміністративно-територіального устрою України

     Фахівці Товариства дослідників України за ініціативи Міністерства розвитку громад та територій України підготували «Атлас адміністративно-територіального устрою України. Новий районний поділ та територіальні громади: 2020» 

     Автор ідеї та редактор атласу Павло Остапенко зазначає: «Це фіналізація кропіткої щоденної роботи тисячі фахівців протягом майже 6 років: народних депутатів, міністерств, ОДА, Всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, експертів, програм та проектів міжнародної технічної допомоги. Кожен, хто брав та бере участь у реалізації реформи децентралізації, зможе тут побачити результати своєї роботи».

     Матеріали для атласу підготовлені за підтримки проєкту «Підтримка належного врядування в місцевих громадах як складової реформи децентралізації» Координатора проектів ОБСЄ в Україні.