Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Жовт 1, 2020

Що пропонує нова редакція законопроєкту про місцеві державні адміністрації

      Мінрегіон презентував профільному парламентському Комітету нову редакцію проєкту закону «Про місцеві державні адміністрації».

     Суттєві зміни, що пропонуються і стосуються діяльності місцевих державних адміністрацій, за словами заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди, - це розмежування повноважень ОДА та РДА, регламентація їх діяльності, визначення сфер їх відповідальності.

     Запропоновано нові підходи до структури місцевих державних адміністрацій. Зокрема, визначено блоки самостійних структурних підрозділів, що відповідатимуть за конкретні напрямки: виконання делегованих повноважень районних та обласних рад; координація діяльності терпідрозділів ЦОВВ; забезпечення законності.

     Заступник Міністра поінформував, що в межах структури місцевих державних адміністрацій пропонується розмежування виконавських, координаційних та повноважень забезпечення законності (за принципом: хто виконує, той не контролює).

     Більше пропозицій до проєктних норм закону «Про місцеві державні адміністрації» - у презентації  Мінрегіону.Уряд затвердив зміни до порядку компенсації вартості послуги „муніципальна няня”

     Уряд на черговому засіданні затвердив постанову „Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няня”.

      Ініціатива „муніципальна няня” була запроваджена Мінсоцполітики у січні 2019 року та реалізовувалася у межах пілотного проекту.

      За результатами аналізу її впровадження виявлено низку питань, що потребують врегулювання.

      Внесеними змінами до Порядку, зокрема, визначається, що:Президент запровадив в Україні День територіальної оборони

     Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 417/2020 «Про День територіальної оборони України».

     Враховуючи важливість територіальної оборони у забезпеченні обороноздатності та територіальної цілісності України, роль складових сектору безпеки й оборони та інших суб'єктів, що залучаються до виконання завдань територіальної оборони, а також з метою подальшого розвитку сучасних військових традицій Глава держави запровадив День територіальної оборони України.

     Згідно з указом, він відзначатиметься щороку в першу неділю жовтня.

     «Сьогодні наша надважлива мета – досягти миру на Донбасі та зберегти територіальну цілісність України. Ми говоримо про це на кожній зустрічі з нашими міжнародними партнерами. Також ми робимо й будемо робити все задля зміцнення обороноздатності України», – наголосив Володимир Зеленський.В Україні черговий антирекорд

МОЗ повідомляє:

В Україні зафіксовано 4 069 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 — це антирекорд кількості нових хворих за добу.

1 жовтня (станом на 9:00) в Україні 213 028 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, із них 4 193 летальних, 94 398 пацієнтів одужали.

За добу зафіксовано 4 069 нових випадків.

Загалом проведено 2 308 415 тестувань методом ПЛР.

За добу одужало 2 038 пацієнтів.Уряд переніс робочі дні у 2021 році

     30 вересня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження про перенесення робочих днів у 2021 році.

     Керівники підприємств, установ та організацій, у яких встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу та неділю, зможуть перенести робочі дні з:

     п’ятниці 8 січня на суботу 16 січня;

     понеділка 23 серпня на суботу 28 серпня;

     п’ятниці 15 жовтня на суботу 23 жовтня.

     Спеціальний режим роботи банків і їхніх установ у ці дні визначатиме Національний банк України.

     Таке перенесення сприятиме раціональному використанню робочих днів та завчасному плануванню працівниками свого відпочинку і дозвілля, а також створить сприятливі умови для святкування у 2021 році 7 січня — Різдва Христового, 24 серпня — Дня незалежності України та 14 жовтня — Дня захисника України.

     Також це не призведе до зменшення тривалості робочого часу впродовж року і не спричинить змін щодо фонду заробітної плати, обсягів виробництва та надходжень до бюджету.