Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Жовт 2020

Жовтень 30th

Сарненщина COVID-19: важливе станом на 30 жовтня

Станом на 30 жовтня 2020 року на Сарненщині виявлено 97 нових випадків захворювання на COVID-19:

м. Сарни - 35,

смт. Клесів - 21,

с. Карпилівка - 27,

с. Немовичі - 3,

с. Орлівка - 2,

с. Люхча – 2,

та по 1 з с. Рудня-Карпилівська, с.Пугач,  с.Вири, Яринівка, Зарів'я, Чудель, Велике Вербче.

Таким чином в Сарненському районі зареєстровано 1268 випадків захворювання на COVID-19.

Через ускладнення, викликані коронавірусом, 31 випадок летальний.

Подолали COVID-19 – 836 осіб.

Сарненський район знаходиться в "помаранчевій" зоні карантину.Уряд за ініціативою МОЗ підвищив виплати сімейним лікарям

     Кабінет Міністрів за ініціативою МОЗ прийняв рішення підвищити з 1 листопада поточного року виплати лікарям первинної медичної допомоги за кожну укладену з пацієнтом декларацію з нинішніх 600,48 грн на рік до 651,60 грн на рік.

     Про це під час щоденного брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

     “Вчора уряд прийняв достатньо важливу постанову, яка стосується внесення змін до Програми медичних гарантій. Зокрема, ми збільшили капітаційну ставку для сімейних лікарів. Це ставка, яку сплачує держава сімейному лікарю за кожну укладену декларацію з пацієнтом. Раніше вона становила 600,48 грн, а тепер становитиме 651,60 грн на рік. Так, якщо лікар уклав з пацієнтами, наприклад, 1 800 декларацій, то додатково заклад отримуватиме в середньому 7 650 грн на місяць. Сума виплати лікарю залежатиме від умов колективного договору кожного окремого медзакладу”, - зазначив очільник МОЗ.

     За словами міністра, таке підвищення пов’язане зі значним зростанням навантаження на лікарів первинної ланки через епідемію COVID-19.

     “Для нас дуже важливо підтримати сімейних лікарів у цей нелегкий час, зокрема фінансово. Принагідно я би хотів подякувати їм за важку щоденну роботу”, - додав Максим Степанов.Держенергонагляд нагадує про необхідність дотримання правил електробезпеки

     Держенергонагляд повідомляє, що повітряні лінії електропередачі та енергооб’єкти (трансформаторні підстанції, розподільчі пункти і пристрої) знаходяться під високою напругою. Слід пам’ятати, що електроенергія не тільки приносить користь людям, але й становить загрозу життю і здоров’ю. Щоб уберегти себе від нещасних випадків, слід дотримуватися правил електробезпеки. Пам'ятайте:

     - за несприятливих погодних умов значно підвищується загроза можливих масових обривів дротів повітряних ліній електропередачі, що перебувають під напругою;

     - у місці падіння дроту на поверхню землі можливе ураження електричним струмом високої напруги тих осіб, що опинилися поблизу. Тому наближатися до обірваного дроту ближче ніж на 8 метрів небезпечно для життя. Якщо ви опинилися у зоні поширення електричної напруги, слід негайно залишити її, рухаючись короткими кроками від обірваного дроту, не відриваючи ніг від поверхні землі та організувати охорону місця падіння дроту до приїзду енергетиків.

     Крім того, в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів та пристроїв категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:Жовтень 29th

На Рівненщині змінено перелік земельних ділянок, які зарезервовані для учасників АТО

     Наказом Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області від 27.10.2020 №140-ОД внесено зміни в перелік земельних ділянок с/г призначення державної власності, які зарезервовані для учасників АТО/ООС та сім’ям загиблих у власність для ведення садівництва, особистого господарства.

     Також внесено зміни у викопіювання з публічної кадастрової карти для передачі у власність для ведення індивідуального садівництва та особистого селянського господарства учасникам антитерористичної операції та сім’ям загиблих в Рівненській області:

     Сарненський районЖовтень 28th

28 жовтня – День вигнання нацистських окупантів з України

     Сьогодні з нагоди відзначення  76-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України, у місті Сарни відбулося покладання квітів до Меморіалу військової слави. Участь у заході взяли голова Сарненської районної державної адміністрації Олександр Кохан,міський голова Світлана Усик та заступник голови районної ради Микола Костецький.
     «Цього дня у 1944 році було остаточно вигнано за межі території України війська нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни. Найбільша цінність будь-якої держави – люди – отримали мирне небо над головою» - зазначив Олександр Кохан.Реорганізація громад і районів: законопроект 3651-д Парламент може розглянути 3 листопада

     Верховна Рада на наступному пленарному засіданні, 3 листопада може підтримати проєкт  Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій (№ 3651-д від 06.10.2020 р.), який має забезпечити безперервність реалізації завдань і повноважень як державних органів влади на місцях, так і органів місцевого самоврядування.

     Про це сказав голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко під час онлайн-марафону "Місцеві вибори 2020. На фінішній прямій".

     Народний депутат нагадав, що законопроект пропонує врегулювати питання закінчення повноважень сільських, селищних, міських голів, сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів, районних рад у зв'язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України.

     "Будемо сподіватися, що 3 листопада ми зможемо проголосувати цей законопроект більшістю. Я впевнений, що всі фракції його підтримають, бо він конче необхідний нам для завершення децентралізації, наближення її до кожного з нас", - сказав Андрій Клочко.З’явився атлас нового адміністративно-територіального устрою України

     Фахівці Товариства дослідників України за ініціативи Міністерства розвитку громад та територій України підготували «Атлас адміністративно-територіального устрою України. Новий районний поділ та територіальні громади: 2020» 

     Автор ідеї та редактор атласу Павло Остапенко зазначає: «Це фіналізація кропіткої щоденної роботи тисячі фахівців протягом майже 6 років: народних депутатів, міністерств, ОДА, Всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, експертів, програм та проектів міжнародної технічної допомоги. Кожен, хто брав та бере участь у реалізації реформи децентралізації, зможе тут побачити результати своєї роботи».

     Матеріали для атласу підготовлені за підтримки проєкту «Підтримка належного врядування в місцевих громадах як складової реформи децентралізації» Координатора проектів ОБСЄ в Україні.Жовтень 27th

2020.10.27 - Деякі питання призначення та виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі

  Постановою від 23.09.2020 №859 «Деякі питання призначення та виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» скасовано чинний Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги (постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 №558). Одночасно продовжено виплату фізичним особам призначеної компенсації згідно з вищезазначеною постановою до дати призначення таким фізичним особам іншої виплати на догляд, встановленої законодавством, але не довше ніж до 31 грудня 2022року. Даною постановою передбачено виплату компенсації за період з січня 2020року у разі звернення за нею протягом 60 календарних днів з дня опублікування прийнятої постанови з метою поновлення прав громадян на отримання компенсації, порушених внаслідок несвоєчасного прийняття порядку здійснення компенсації.№ 312 від 23 жовтня 2020 року "Про затвердження протоколу засідання районної комісії з питань формування пропозицій стосовно забезпечення житлом дітей - сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа від 21 жовтня 2020 року № 3"

  Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
голови районної державної адміністрації
 
 
23 жовтня 2020 року                                                                                   № 312
 

Про затвердження протоколу

засідання районної комісії з питань№ 310 від 23 жовтня 2020 року "Про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється гр. Леончик Наталії Василівні"

  Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
голови районної державної адміністрації
  
 23  жовтня  2020 року                                                                                      № 310
 

Про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється