Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Січ 31, 2020

Вараське управління Головного управління ДПС у Рівненській області нагадує про додержання законодавства про працю

     Вараське управління Головного управління ДПС у Рівненській області проводить  роботу щодо реалізації доручення Прем’єра міністра України від 22.01.2020 року №2313/0/1-20 та вжиття заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості населення у сфері торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування.

     В межах дії доручення Прем’єра міністра України контролюючими органами проводяться перевірки, щодо виявлення неоформлених найманих працівників, маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності та інше.

     За порушення трудового законодавства роботодавцям загрожують чималі штрафи, а саме, за одного неоформленого працівника – штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат.

     Дорученням передбачено посилення координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці.

     Відповідно до норм трудового законодавства, працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення органу податкової служби.

     Оформлюючи нового працівника на роботу, суб’єкту господарювання необхідно:

     - укласти в письмовій формі трудовий договір (п.6 ч. 1 ст.24 Кодексу законів про працю України ‎від 10.12.1971 року № 322-VIII із змінами та доповненнями). Форма трудового договору з фізичною особою затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики від 08 червня 2001 року № 260 „Про затвердження Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, та Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю” із змінами, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 27 червня 2001 року за № 554/5745;Увага! Шахраї!

     Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що зафіксовано неодноразові випадки висування шахраями незаконних вимог до суб’єктів господарювання. Так, шахраї, вдаючи себе за посадових осіб Костопільської  та Вараської ДПІ, телефонують до керівників підприємств чи підприємців і вимагають матеріальну винагороду за невтручання в господарську діяльність.

     Зокрема, невідомі особи телефонують з номера 0681410112  і за, так зване, непроведення перевірки та лояльність до платника податків пропонують директору підприємства чи підприємцю сплатити певну суму на картку Приватбанку.

Звертаємось до всіх платників податків бути пильними, та у разі надходження таких дзвінків одразу телефонувати за номером 102.

 
 
ГУ ДПС у Рівненській області
(Вараське управління)