Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Січ 15, 2020

Законопроект про обіг с/г земель захищає національні інтереси України

    13 січня відбулося публічне обговорення фінальної версії законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення №2178-10. Під час заходу представники Уряду, народні депутати, аграрного комітету ВРУ пояснили запропоновані зміни до законопроекту.
    Законопроектом враховані всі зауваження учасників ринку та громадянського суспільства. Під час доопрацювання законопроекту були враховані інтереси українських громадян та інтереси національної безпеки України, тому його можна вважати перемогою суспільного діалогу і громадянського консенсусу.
    Сьогодні у світі є лише декілька країн, у яких діє мораторій на продаж сільськогосподарських земель - це Куба, Північна Корея, Венесуела, Конго, Таджикістан та Україна. Зняття цього обмеження дасть можливість власникам земельних ділянок реально реалізувати своє законне право нею розпоряджатися та встановить європейські, чесні та прозорі правила гри на ринку. Український фермер отримає можливості та стимули для розвитку у вигляді державної підтримки.
    У фінальній версії законопроекту доступ іноземців до ринку землі можливий лише після референдуму, росіяни не зможуть купити українську землю навіть після нього. «Наразі купувати земельні ділянки зможуть громадяни України, юридичні особи України, учасниками яких є лише громадяни України,  територіальні громади та держава, - розповідає Микола Сольський, голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. - До референдуму заборонено купувати українську землю іноземцям і особам без громадянства».


В Україні зроблено ще один крок для запуску програми кредитів під 5-7-9% для підтримки мікро- та малого бізнесу

   В Україні зроблено ще один крок для запуску програми кредитів під 5-7-9% для підтримки мікро- та малого бізнесу, на яку передбачено 2 млрд грн. Така можливість відкрита сьогодні – Парламент підтримав у цілому 261 голосом урядовий законопроект №2589 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо Фонду розвитку підприємництва.
   «Державна програма дозволить надати доступні кредити за зниженою ставкою на відкриття власної справи, створити додатково близько 90 тисяч легальних робочих місць лише у перший рік дії програми. Але головне – програма дозволить українцям втілити свою бізнес-мрію тут, в Україні, і не шукати кращої долі за кордоном», - прокоментував ухвалений законопроект Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.
  Фонд розвитку підприємництва надаватиме підтримку суб’єктам мікро- та малого підприємництва за двома напрямками:
  1) здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9% річних за кредитами у національній валюті. Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу:
  5% річних – якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця;
  7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставка знизиться на 0,5%;
  9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн грн;
   2) надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро та малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави.


Рятувальники району підвели підсумки роботи у 2019 році

    15 січня  відбулась нарада з  підведення підсумків службової діяльності 8-ї Державної пожежно-рятувальної частини, 5-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління  Державної служби з надзвичайних ситуацій у Рівненській області. Участь у роботі наради взяли перший заступник голови райдержадміністрації Іван Назарець, заступник начальника Головного управління ДСНС у Рівненській області з реагування на надзвичайні ситуації  Ігор Михальчук,  голова районної ради Руслан Серпенінов, міський голова Світлана Усик, особовий склад частини.
    Іван Назарець від імені голови райдержадміністрації Олександра Кохана подякував працівникам пожежно-рятувальної частини за високий професіоналізм і щоденну самовіддану роботу. «Бажаю вам міцного здоров’я, щастя, добра і якомога менше тривожних викликів»,- сказав перший заступник голови райдержадміністрації Іван Назарець. 
  За досягнення позитивного результату в роботі та за підсумками роботи у 2019 році кращих працівників пожежно-рятувальної частини було нагороджено почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради, подяками міського голови.
 


Соціально-економічне становище Сарненського району у січні–листопаді 2019 року

  Населення

Чисельність наявного населення в районі, за оцінкою, на 1 листопада 2019р. становила 104,1 тис. осіб. Упродовж січня–жовтня 2019р. чисельність населення скоротилась на 180 осіб.

Порівняно із січнем–жовтнем 2018р. обсяг природного приросту зменшився на 65 осіб.

Кількість живонароджених у січні–жовтні 2019р. становила 1169 осіб, померлих – 889 осіб.

 

Зайнятість та безробіття

Кількість зареєстрованих безробітних, за адміністративними даними Рівненського обласного центру зайнятості, на кінець листопада 2019р. становила 725 осіб. У загальній кількості безробітних 71,4% – особи, які проживають у сільській місцевості, 61,7% – жінки, 38,8% – молодь у віці до 35 років.

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, на кінець листопада 2019р. становила 150. При цьому навантаження зареєстрованих безробітних на одну вакансію складало 5 осіб.

Розмір допомоги по безробіттю в середньому на одного безробітного у листопаді 2019р. становив 2725 грн, що дорівнює 65,3% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (4173 грн).

 

Оплата праці та соціально-трудові відносини

Упродовж листопада 2019р. утворилася заборгованість із виплати заробітної платиі на 1 грудня 2019р. становила 370,9 тис.грн (дані наведено по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із урахуванням цензу за кількістю найманих працівників). Це борг економічно активного підприємства.

 

Соціальний захист

У січні–листопаді2019р. субсидії на оплату житлово-комунальних послуг призначено 3,8 тис. домогосподарств, з них у сільській місцевості – 2 тис. домогосподарств.