Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Серп 2019

Серпень 30th

Держенергоефективності спільно із фінськими партнерами працює над створенням Фонду зелених інвестицій в Україні

    Держенергоефективності у співпраці із Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) та експертами Фінсько-українського трастового фонду ініціює розробку концептунового фінансового інструменту в Україні – Фонду зелених інвестицій («GIFUA»).
    Робота над Фондом стане ще одним пріоритетним напрямом вже успішного партнерства МЗС Фінляндії, НЕФКОта Держенергоефективності. Тісну співпрацю України та Фінляндії було закріплено укладанням відповідного Меморандуму у 2017 році (http://saee.gov.ua/uk/news/1665).
    Саме завдяки активному співробітництву засновано та вже працюєФінсько-український трастовий фонд, що фінансує підготовкутехніко-економічного обгрунтування (ТЕО) для «зелених» проектів. Зокрема, Фінсько-український трастовий фонд підтримав найбільшу заявку щодо розробки дослідження для створення Фонду зелених інвестиційв Україні «GIFUA».
    Фонд«GIF UA»дозволить:
- забезпечитиспівфінансування нових проектів «зеленої» енергетики;
 усунути основні бар’єри в реалізації даних проектів (відсутність застави, попит на власний капітал тощо).
   Також передбачається, що до діяльності фонду зможуть долучатисявітчизняні та міжнародні фінансові установи. За результатами розробки вищезазначеного дослідження буде представлено концепціюФонду «GIF UA», яка включатиме:
- інвестиційну стратегію фонду;
- організаційну структуру роботи та концепцію управління;
- джерела для залучення фінансових ресурсів;
 - дорожню карту щодо заснування фонду в Україні.


Голова Держенергоефективності та Міністр енергетики Литви обговорили здобутки та наступні пріоритети співпраці України та Литви

    Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час зустрічі із Міністром енергетики Литви Жигімантасом Вайчюнасомта Послом Литви в Україні Марюсом Януконісом розглянули напрацювання та подальші актуальні напрями партнерства двох країн у відновлюваній енергетиці у рамках укладеного Меморандуму про співпрацю у 2017 році.
    Зокрема, Литва – стратегічно важливий для України партнер у розвитку «чистої» енергетики. Так, за даними «Eurostat», Литва досягла своєї національної мети – 23 % «зеленої» енергії до 2020 р. і вже у 2017 р. ця частка становила більше 25 %.
    «При цьому, серед першочергових напрямів співпраці України та Литви – розвиток біоенергетики для заміщення споживання газу», - повідомив С.Савчук. Як відомо, у Литвіпісля запуску біржі «Baltpool»(
https://www.baltpool.eu)частка біомаси, придбаної через неї, зросла із 1% у 2013 р. до 95% у 2017 році.
    У результаті вже у 2018 р. близько 70% енергії у централізованому теплопостачанні Литви вироблено саме із біомаси.


1 вересня – День підприємця

    Шановні підприємці Сарненщини! За традицією, у першу неділю вересня у нашій державі відзначається День підприємця. У цей день вся країна вшановує людей, які не тільки створили власну справу та взяли на себе відповідальність за добробут своєї сім'ї, але й створюють нові робочі місця, постачають на ринок вітчизняні товари і послуги, наповнюють бюджет міста та держави, що дає змогу вирішувати нагальні соціальні проблеми.
    З кожним роком підприємництво все більш активно проявляє себе в самих різних сферах нашого життя, залучаючи все більше енергійних, ініціативних людей. Бути підприємцем — це особливий труд, де успіх залежить від власних сил, розуму. Сьогодні за підприємництвом – майбутнє. Не секрет, що підприємці є головною рушійною силою будь-якої економіки. Ваша праця посідає важливе місце в економічному житті Сарненщини, помітно впливає на розвиток інноваційної діяльності району.
     Напередодні  вашого професійного свята від щирого серця дякую вам за сумлінну працю, наполегливість та високі досягнення. Щиро бажаю всім підприємцям району розвитку та втілення нових бізнес-проектів, оптимізму і невичерпної наснаги. Нехай кожна започаткована вами справа буде вдалою і успішною. Щастя, здоров'я, миру і злагоди вам і вашим родинам!

Іван Назарець,
в.о.голови райдержадміністрації


Оголошення!

     Запрошуємо до участі у семінарі, що проводиться під егідою громадської організації «Відкритий світ молоді».

     Повідомляємо програму і запрошуємо до участі в культурно-освітній поїздці до Угорщини, Сербії, Хорватії, що відбудеться з 26 вересня по 03 жовтня 2019 року.

     Вартість поїздки 490 євро включає проїзд (автобус, без нічних переїздів), проживання в готелях, харчування (сніданок, вечеря), усі екскурсії, зазначені в програмі, а також вхідний квиток для відвідування Плитвицьких озер. 

     Реєстрація учасників до 10 вересня.

     Під егідою громадської організації «Відкритий світ молоді» з 26 вересня по 03 жовтня 2019 року в рамках культурно-освітньої поїздки до Угорщини, Сербії, Хорватії відбудеться семінар-тренінг «Соціальне партнерство як ефективна форма соціальної взаємодії» (програма додається).

     Метою семінару є розгляд ефективних моделей соціального партнерства як нової форми партнерської соціальної взаємодії, його цілей і завдань на сучасному етапі розвитку суспільства, сучасних методів розбудови партнерських стосунків державних органів влади, місцевого самоврядування, соціально-відповідального бізнесу, інститутів громадського суспільства для надання соціальних послуг. До участі у семінарі запрошуються представники районних, державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, департаментів (управлінь) соціального захисту населення, освіти, культури, молодіжної політики, охорони здоров’я, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, громадських організацій, інші зацікавлені спеціалісти.Верховна Рада призначила нового Прем’єр-міністра України та склад Кабінету Міністрів

    Новим Главою Уряду став Олексій Гончарук. Відповідне рішення підтримали 290 народних депутатів. Він є наймолодшим керівником Уряду в історії України. До того як очолити Кабмін, він працював заступником керівника Офісу Президента з економічних питань. Також Верховна Рада призначила склад нового Кабінету Міністрів України. За відповідне рішення проголосував 281 народний депутат.
Новообраний Голова Уряду Олексій Гончарук представив склад нового Кабінету Міністрів у сесійній залі.
Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — Дмитро Кулеба;Віце-прем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України —  Михайло Федоров;
Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України — Тимофій Милованов;
Міністр юстиції України — Денис Малюська;
Міністр фінансів України  — Оксана Маркарова;
Міністр енергетики та захисту довкілля України — Олексій Оржель;
Міністр інфраструктури України — Владислав Криклій;


Серпень 29th

На Сарненщині відбулася благодійна акція «Першокласник»

     Щороку традиційно Сарненський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводить благодійну акцію «Першокласник» для дітей з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Метою акції є - забезпечення канцелярським приладдям та рюкзаками.


     Цього року до даної акції долучилися також склад-магазин «Маркос», приватні підприємці Олена Данильчик та Ольга Секан, магазин «Ярмарок», загалом приладдя до школи, у тому числі шкільні рюкзаки отримали 22 дитини.


     Активно долучилися до акції громадська організація «Слово людям» та піцерія «IL PASSO”, які надали допомогу 25 школярам. 


Цінова ситуація на споживчому ринку області у червні 2019 року

  По області індекс споживчих цін у червні 2019 року порівняно з попереднім місяцем становив 99,6 %.

На споживчому ринку області в червні 2019р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,7%. Найбільше подешевшали яйця та овочі (відповідно на 30,0% та 21,1%). На 3,0–0,1% знизилися ціни на молоко, сало, олію соняшникову, сметану, сири, свинину, кисломолочну продукцію, масло, яловичину. Водночас на 15,4% та 5,7% подорожчали фрукти та цукор, на 2,2–0,1% – м’ясо птиці, хліб, рис, макаронні вироби, риба та продукти з риби, інші продукти переробки зернових, маргарин та інші рослинні жири, кондитерські вироби з борошна, кондитерські вироби з цукру, шоколад, безалкогольні напої.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,2%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,3% та алкогольних напоїв – на 1,2%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,7% відбулося за рахунок зниження цін на природний газ на 6,4%. Разом з тим відбулося підвищення тарифів та цін на водопостачання на 3,4%, каналізацію – на 1,2%, утримання та ремонт житла – на 0,6%.

Ціни на транспорт у цілому знизилися на 0,2%, що зумовлено здешевленнням палива та мастил на 0,6%. Разом з тим подорожчали послуги залізничного пасажирського транспорту на 7,2%.

Одяг і взуття подешевшали на 3,4%, зокрема одяг – на 3,6%, взуття – на 3,3%.

Предмети домашнього вжитку, побутова техніка подорожчали на 0,4%, зокрема, домашній текстиль, меблі та предмети обстановки, килими та інші види покриттів для підлоги – на 0,6%, побутова техніка – на 0,4%.В райдержадміністрації відбулося засідання спостережної комісії

   29 серпня, в райдержадміністрації, відбулося засідання спостережної комісії під керівництвом голови спостережної комісії Івана Назарця, за участю членів комісії, представників Катеринівської виправної колонії №46.
     На комісії було розглянуто два питання: про розгляд матеріалів щодо умовно-дострокового звільнення; про розгляд матеріалів щодо заміни невідбутої частини покарання у виді позбавлення волі більш м’яким покаранням у виді обмеження волі. З розглянутих питань були прийняті відповідні рішення.


В районі вшанували пам'ять загиблих воїнів АТО

     29 серпня Україна вшановує пам’ять захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

     У зв’язку з цим, біля меморіальної дошки загиблому С.Криворученку, розміщеної на приміщенні Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 відбувся захід, присвячений пам’яті полеглих Героїв Сарненщини: Ярослава Куришка, Сергія Баранова-Орла та Степана Криворученка.

     Вшанувати пам’ять загиблих воїнів АТО прийшли виконувач обов’язків  голови райдержадміністрації Іван Назарець, заступник голови районної ради Микола Костецький, міський голова Світлана Усик, працівники райдержадміністрації, педагогічний колектив Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4, військовослужбовці, громадськість міста.

     В рамках заходу відбулося вшанування загиблих хвилиною мовчання та покладання квітів до меморіальної дошки, яка встановлена в пам'ять про загиблого воїна АТО Степана Криворученка та до пам’ятника Героям «Небесної Сотні».

 
 

  Серпень 28th

29 серпня - День пам'яті захисників,які загинули у боротьбі за незалежність,суверенітет і територіальну цілісність України

  
Просимо приспустити у цей день Державні Прапори України на будинках і спорудах установ, підприємств та організацій 
Вшануймо разом пам’ять полеглих Героїв Сарненщини:
 
Куришка Ярослава Руслановича

Народився 9 лютого 1994 року в с. Карасин Сарненського району, в родині Руслана Івановича та Наталії Миколаївни. У 2000 році пішов навчатися до 1-го класу Карасинської ЗОШ І-ІІ ст. З 2005 по 2011 роки Ярослав прислуговував у Свято-Василівському храмі с. Карасин. Також в цей період навчався у Сарненській музичній школі гри на акордеоні. Після закінчення дев’яти класів місцевої школи продовжив навчання у Стрільській ЗОШ І-ІІІ ст. У 2011 році закінчив 11-й клас Сарненського районного ліцею «Лідер».

У 2011-2012 роках навчався  у Рівненській школі міліції, а в 2012-2013 – проходив строкову службу у ВПС при Генеральному штабі м. Київ. З 2013 року служив за контрактом у Новоград-Волинському.

Загинув Ярослав Куришко 8 серпня 2014 року в селищі Степанівка Донецької області під час виконання бойових завдань, захищаючи рідну державу.

В пам’ять про героя та оборонця Батьківщини на приміщенні Карасинської школи відкрили меморіальну дошку, яка нагадує про те, що в серцях земляків – вічна пам’ять про Ярослава Куришка.

 
Баранова-Орла Сергія Анатолійовича

Народився 28 грудня 1983 року в смт Клесів Сарненського району. Після закінчення Клесівської загальноосвітньої школи І-ІІ ст.-ліцей, у 2003 році був призваний на службу в Збройні Сили України. Після армії працював на ВСП «Клесівське кар’єроуправління» ДП УПП Укрзалізниці, звідки і був мобілізований в зону АТО згідно Указу Президента України № 607 від 21 липня 2014 року.

Рядовий Баранов-Орел був солдатом 79-ї Миколаївської окремої аеромобільної бригади Сухопутних військ Збройних Сил України і призначений в команду 4673.

Загинув Сергій Баранов-Орел 8 листопада 2014 року під час оборони аеропорту в м. Донецьк.

 
  
 
Криворученка Степана Гавриловича  - капітана Збройних Сил України (позивний «Вуж»)

Народився 18 жовтня 1969 року в м. Сарни. Навчався у місцевій ЗОШ № 4.

У 12 років з родиною переїхав до Криму. Після армії продовжив службу в Німеччині. Повернувся до Феодосії, де одружився і пішов служити до міліції.

У серпні 2014 року записався до лав Національної Гвардії України. Тренував молодих бійців.

19 грудня як доброволець разом із полком «Азов» вирушив до зони АТО. Командував розвідувальним спецзагоном.

Загинув 5 лютого 2015 р. біля села Широкине (за іншими даними – під Саханкою) Новоазовського району під час зіткнення із ворожою диверсійною групою, потрапивши в засідку. Залишив дружину та двох доньок. Похований у м. Бориспіль Київської області на Рогозівському кладовищі.

Степан Криворученко нагороджений медаллю за звільнення Маріуполя. У Борисполі, в місцевому музеї зберігаються світлини «Вужа», його речі, інформація про нього, є прапор, на якому  розписалися його побратими.
На честь Степана Криворученка в Борисполі перейменували одну з вулиць, яка тепер носить його ім’я.

Указом Президента України № 176/2015 від 25 березня 2015 року “За мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі” С. Криворученко нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).