Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Квіт 26, 2019

Шановні Сарненці!

     Щиро вітаю вас зі світлим Христовим Воскресінням! Це свято завжди символізувало торжество істини та справедливості, зміцнювало нашу віру в перемогу миру, спонукало до добрих справ і вчинків.  В цей святковий день серця людей наповнюються радістю та любов’ю до ближніх, а у душах пробуджуються надії та сподівання на краще.
    Великдень – це символ перемоги життя над смертю, добра над злом, світла над тьмою, віри – над безнадією. Великодні дні зазвичай спонукають усіх по-новому побачити й відчути себе в світі, оцінити чистоту своїх помислів, бажань та вчинків, а ще – бути добрішими, милосерднішими, терплячішими, благороднішими один до одного.
    Сьогодні наша країна переживає доленосні зміни, запроваджуються реформи у всіх сферах суспільного життя, заради розбудови незалежної Української держави. Завдяки цим змінам зміцнюються патріотизм та традиції багатогранної самобутньої культури українського народу.
    Дорогі земляки!  У цей Великий День  бажаю всім душевного тепла, здоров’я, щастя та твердої віри. Віри в Бога і віри в те, що в Україні запанують мир та добробут. Нехай душа повниться відчуттям радості і добра, а теплі писанкові барви звучать у вашому серці найсвітлішою надією. Кожна ваша молитва нехай єднає вас з відкритим Великоднім небом і повертається пречистим Господнім благословенням. Злагоди, достатку, віри і щирої любові вам та вашим родинам. Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

                                                                                                            

Ярослав Яковчук

голова райдержадміністрації


У Сарнах відбувся мітинг-реквієм, присвячений 33-м роковинам аварії на ЧАЕС

      Сьогодні у місті Сарни відбувся мітинг-реквієм до 33-х роковин однієї з найбільших техногенних катастроф в історії людства – аварії на Чорнобильській АЕС.
    У заході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Іван Назарець,  заступник голови районної ради Микола Костецький, перший заступник міського голови Віктор Хомич, голова районного громадського об’єднання «Союз-Чорнобиль» Валерій Нестерук, керівники районних установ, працівники райдержадміністрації, представники духовенства, ліквідатори аварії на ЧАЕС, представники ЗМІ, громадськість міста.
     У своєму виступі Іван Назарець  зазначив, що сьогодні минає 33 роки від дня Чорнобильської катастрофи,  яка забрала життя і здоров’я тисяч наших співвітчизників, спричинила тяжкі екологічні наслідки, відізвалася болем та стражданнями у багатьох родинах.


В музеї відкрилася виставка Олександра Лаворика

    25 квітня в Сарненському історико-етнографічному музеї відкрилася виставка Олександра Лаворика «Чорнобиль». Участь у заході взяла заступниця голови райдержадміністрації Наталія Параниця.
    Лаворик Олександр Ростиславович, працюючи на посаді міліціонера в період з 18.05 по 12.06 та з 1.12 по 13.12 1986 р. виконував службові обов’язки по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Під впливом побаченого, пережитого художник Олександр Лаворик створив серію робіт «Чорнобиль». Малюнки олівцем та аплікації небагатослівні, лаконічні – вони в той же час докладні в подробицях. Це своєрідний документ, важливе іконографічне джерело про Чорнобильську трагедію.
    В роботах присутній контраст кольорів. Переважають чорно-білі. Митець пояснює обрання кольорів так: чорний – це колір-символ, колір чогось страшного, темного; білий – радіаційне випромінювання; коричневий – колір радіаційного йоду.
    Портретний цикл учасників ліквідації аварії намальований з натури на місці трагедії. Тут представлені ліквідатори з різних міст і областей України: Полтави, Нікополя, Запоріжжя, Львова, Києва, Трускавця, а також з Дніпропетровської, Рівненської, Сумської, Київської, Львівської, Тернопільської областей. Мужність і смуток, воля і важкі безсонні ночі дивляться на нас очима героїв творів. Здається тогочасна атмосфера дихає на нас з малюнків.