Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Квіт 2019

Квітень 26th

Шановні Сарненці!

     Щиро вітаю вас зі світлим Христовим Воскресінням! Це свято завжди символізувало торжество істини та справедливості, зміцнювало нашу віру в перемогу миру, спонукало до добрих справ і вчинків.  В цей святковий день серця людей наповнюються радістю та любов’ю до ближніх, а у душах пробуджуються надії та сподівання на краще.
    Великдень – це символ перемоги життя над смертю, добра над злом, світла над тьмою, віри – над безнадією. Великодні дні зазвичай спонукають усіх по-новому побачити й відчути себе в світі, оцінити чистоту своїх помислів, бажань та вчинків, а ще – бути добрішими, милосерднішими, терплячішими, благороднішими один до одного.
    Сьогодні наша країна переживає доленосні зміни, запроваджуються реформи у всіх сферах суспільного життя, заради розбудови незалежної Української держави. Завдяки цим змінам зміцнюються патріотизм та традиції багатогранної самобутньої культури українського народу.
    Дорогі земляки!  У цей Великий День  бажаю всім душевного тепла, здоров’я, щастя та твердої віри. Віри в Бога і віри в те, що в Україні запанують мир та добробут. Нехай душа повниться відчуттям радості і добра, а теплі писанкові барви звучать у вашому серці найсвітлішою надією. Кожна ваша молитва нехай єднає вас з відкритим Великоднім небом і повертається пречистим Господнім благословенням. Злагоди, достатку, віри і щирої любові вам та вашим родинам. Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

                                                                                                            

Ярослав Яковчук

голова райдержадміністрації


У Сарнах відбувся мітинг-реквієм, присвячений 33-м роковинам аварії на ЧАЕС

      Сьогодні у місті Сарни відбувся мітинг-реквієм до 33-х роковин однієї з найбільших техногенних катастроф в історії людства – аварії на Чорнобильській АЕС.
    У заході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Іван Назарець,  заступник голови районної ради Микола Костецький, перший заступник міського голови Віктор Хомич, голова районного громадського об’єднання «Союз-Чорнобиль» Валерій Нестерук, керівники районних установ, працівники райдержадміністрації, представники духовенства, ліквідатори аварії на ЧАЕС, представники ЗМІ, громадськість міста.
     У своєму виступі Іван Назарець  зазначив, що сьогодні минає 33 роки від дня Чорнобильської катастрофи,  яка забрала життя і здоров’я тисяч наших співвітчизників, спричинила тяжкі екологічні наслідки, відізвалася болем та стражданнями у багатьох родинах.


В музеї відкрилася виставка Олександра Лаворика

    25 квітня в Сарненському історико-етнографічному музеї відкрилася виставка Олександра Лаворика «Чорнобиль». Участь у заході взяла заступниця голови райдержадміністрації Наталія Параниця.
    Лаворик Олександр Ростиславович, працюючи на посаді міліціонера в період з 18.05 по 12.06 та з 1.12 по 13.12 1986 р. виконував службові обов’язки по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Під впливом побаченого, пережитого художник Олександр Лаворик створив серію робіт «Чорнобиль». Малюнки олівцем та аплікації небагатослівні, лаконічні – вони в той же час докладні в подробицях. Це своєрідний документ, важливе іконографічне джерело про Чорнобильську трагедію.
    В роботах присутній контраст кольорів. Переважають чорно-білі. Митець пояснює обрання кольорів так: чорний – це колір-символ, колір чогось страшного, темного; білий – радіаційне випромінювання; коричневий – колір радіаційного йоду.
    Портретний цикл учасників ліквідації аварії намальований з натури на місці трагедії. Тут представлені ліквідатори з різних міст і областей України: Полтави, Нікополя, Запоріжжя, Львова, Києва, Трускавця, а також з Дніпропетровської, Рівненської, Сумської, Київської, Львівської, Тернопільської областей. Мужність і смуток, воля і важкі безсонні ночі дивляться на нас очима героїв творів. Здається тогочасна атмосфера дихає на нас з малюнків.


Квітень 25th

Голова райдержадміністрації взяв участь у тридцять четвертій позачерговій сесії районної ради

    25 квітня відбулося пленарне засідання позачергової тридцять четвертої  сесії районної ради сьомого скликання під головуванням Руслана Серпенінова, за участю голови Сарненської райдержадміністрації Ярослава Яковчука.
    В ході пленарного засідання  позачергової тридцять четвертої сесії районної ради сьомого скликання було розглянуто 5 питань фінансового, соціального, господарського характеру, зокрема: про затвердження передавального акту комунального закладу "Сарненська центральна районна лікарня" Сарненської районної ради до правонаступника - комунальног некомерційного підприємства "Сарненська центральна районна лікарня" Сарненської районної ради; про затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства "Сарненська центральна районна лікарня" Сарненської районної ради. 
 


ПРАВИЛА внутрішнього службового розпорядку Сарненської районної державної адміністрації

   ПРАВИЛА 

внутрішнього службового розпорядку Сарненської районної державної адміністрації

І. Загальні положення

1. Ці Правила визначають загальні положення щодо організації внутрішнього службового розпорядку Сарненської районної державної адміністрації (далі – райдержадміністрація), режим роботи, умови перебування державного службовця в райдержадміністрації та забезпечення раціонального використання його робочого часу.

2. Службова дисципліна в райдержадміністрації ґрунтується на засадах сумлінного та професійного виконання державним службовцем своїх обов'язків, створення належних умов для ефективної роботи, їх матеріально-технічного забезпечення, заохочення за результатами роботи.

3. Правила внутрішнього службового розпорядку в райдержадміністрації затверджуються загальними зборами державних службовців райдержадміністрації за поданням голови райдержадміністрації (далі – голова) і профспілкового комітету первинної профспілкової організації на основі Типових правил внутрішнього службового розпорядку затверджених наказом Національного агентства України з питань державної служби від 03.03.2016    № 50

4. Правила внутрішнього службового розпорядку райдержадміністрації доводяться до відома всіх державних службовців, які працюють у цьому органі, під підпис.

ІІ. Загальні правила етичної поведінки в райдержадміністрації

1. Державні службовці повинні дотримуватись вимог етичної поведінки.

2. Державні службовці у своїй роботі повинні дотримуватись принципів професійності, принциповості та доброзичливості, дбати про свою професійну честь і гідність.Шановні жителі та гості району!

     Запрошуємо вас взяти участь у мітингу-реквіємі з нагоди 33-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС, який відбудеться 26 квітня 2019 року о 12.00 год. біля пам’ятного знаку жертвам та ліквідаторам аварії на Чорнобильсьскій АЕС (міський парк «Залізничник» м.Сарни). 


Квітень 24th

Сарненські допризовники – треті в області

     У Рівному та Острозі відбувся ІІ обласний етап Всеукраїнської спартакіади серед допризовної молоді. Збірну нашого району представляли: Павло Омельковець, Кирило Одарчук, Вадим Лазарець (усі – Тинненська ЗОШ І-ІІІ ст.), Чиж Роман П., Чиж Роман В., Ростислав Титечко (Коростська ЗОШ І-ІІІ ст.), Едуард Познік (Сарненський ліцей №2), Павло Глабець (Ясногірська ЗОШ І-ІІІ ст.), Валерій Лазарець (Зносицька ЗОШ І-ІІІ ст.) та Вадим Мінчук (Сарненський НВК «Школа-колегіум» ім. Т. Г. Шевченка). А супроводжували юнаків вчителі предмету «Захист Вітчизни» Сергій Самойлик із Тинненської ЗОШ І-ІІІ ст. та Ярослав Харечко з Коростської ЗОШ І-ІІІ ст.
    Як і минулого року, в обласному етапі участь брали старшокласники з 17 міст і районів Рівненщини, яких професійне військове журі впродовж трьох днів оцінювало загальну фізичну підготовку в  подоланні смуги перешкод, метанні гранати, плаванні, підтягуванні, бігу 100 й 1500м та стрільбі з малокаліберної гвинтівки.


Під час відзначення Великодня та Травневих свят не забуваємо про пожежну безпеку!

     З наближенням великого релігійного свята – Великодня – через людський фактор необережності зростає рівень ризику виникнення надзвичайних ситуацій не лише на території церков, але й в оселях, поблизу будівель та у місцях відпочинку.
   Аби не затьмарити собі свята, дотримуйтеся правил безпечного поводження з вогнем, особливо будьте обережні зі свічками. Під час приготування пасхальних страв не забувайте про правильне поводження з вогнем під час експлуатації печей та електроприладів. У жодному разі не слід залишати їх ввімкненими на період своєї відсутності.
    Шановні громадяни! Будьте вкрай обережними з вогнем у межах будь-якої природної території. Ніколи не підпалюйте суху траву на галявинах у лісі. Якщо побачите, що це роблять інші, зупиніть їх і поясніть, чим небезпечне спалювання трави.
    При необхідності розведення багаття на природі місце під багаття в радіусі одного метра очистіть від сухої трави та листя, облямуйте очищеним шаром ґрунту навколо. Перед тим як піти, залийте багаття водою. Після цього розгребіть золу і переконайтеся, що під нею не збереглося тліючих вуглин. Не йдіть від залитого багаття, поки від нього йде дим. Про те, чим заливати багаття, подбайте заздалегідь.
     Ніколи не кидайте непогашені сірники або цигарки. Пояснюйте друзям і знайомим, що їхня необережність може стати причиною пожежі.


Гранти для малих та середніх підприємств

     Програма USAID Ukraine – USAID Україна «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), яка реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк.», приймає концепції грантових проектів на впровадження заходів, спрямованих на подолання викликів для малих та середніх підприємств (МСП), що працюють в Україні в нових галузях та галузях, що розвиваються.

     Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), яка реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк.», приймає концепції грантових проектів на впровадження заходів, спрямованих на подолання викликів для малих та середніх підприємств (МСП), що працюють в Україні в нових галузях та галузях, що розвиваються, а саме: низький рівень інвестування; невеликі обсяги продажів (на внутрішньому та зовнішньому ринках); обмежені ринки та клієнтська база. Подолання таких викликів в рамках цього РПЗ допоможе збільшити та розширити усі перелічені вище фактори, а також збільшити кількість постійних робочих місць.

     Програма КЕУ націлена на співпрацю з грантоотримувачами, які працюють у нових галузях або в галузях, що розвиваються, які мають потенціал для швидкого зростання, досягнення  успіху на експортних ринках, створення інвестицій та збільшення зайнятості. КЕУ особливо зорієнтована на роботу в галузях ІТ-послуг та виробництва меблів, однак, Програма відкрита для грантових заявок від інших галузей економіки.

     Всі запитання щодо цього річного програмного запиту, будь ласка, надсилайте на електронну адресу: [email protected]. Програма КЕУ допомагатиме заявникам зрозуміти процедуру подання заявок в режимі електронного листування. Дедлайн - 29 лютого 2020 року. 


До уваги органів місцевого самоврядування

     Громадська організація Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» в рамках проекту «Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки», оголошує III етап конкурсу на розробку в 2019 році  Планів Дій Сталого Енергетичного Розвитку та клімату (SECAP), серед малих та середніх громад України, з чисельністю населення не більше 100 тис.

     Хто може взяти участь:

     Органи місцевого самоврядування: міські та селищні ради, об’єднані територіальні громади України, які приєдналися, або мають бажання приєднатися до Європейської ініціативи – (CovenantofMayors) – “Угода мерів”, ініційованої Європейською Комісією від 15.01.2009 року, з метою забезпечення реалізації політики сталого енергетичного розвитку та зменшення викидів парникових газів на території громади не менше ніж на 30% до 2030 року.