Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Лист 2019

Листопад 29th

«З любов’ю в серці»

     Саме під таким гаслом з нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю та в рамках психологічного проєкту «Coworking» 29 грудня у Сарненському міському будинку культури «Сузір’я» пройшов районний захід для родин, які виховують дітей з особливими потребами. Організували та провели свято працівники відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації, Сарненського районного центру соціальних служб сімї, дітей та молоді, підліткового клубу «Юність» Сарненської міської  ради. Участь у заході взяла заступник голови Сарненської райдержадміністрації Наталія Параниця.До уваги мешканців району!

    Сарненський РЕМ ПрАТ «Рівнеобленерго» повідомляє, що у грудні місяці 2019 року, у зв’язку з проведенням ремонтних робіт в електроустановках буде відсутнє електропостачання, а саме:
    по м.Сарни з 09-00 год. по 17-00 год. 02.12.2019 (вул.Робітнича, частково вул.Суворова, вул.Казиміра Дубровського);
    по с. Тинне з 09-00 год. по 17-00 год. 09–13.12.2019 (вул.Зелена, Ковпака);
    по с. Білятичі з 09-00 год. по 17-00 год. 02–06.12.2019 (вул.Центральна);
    по с.Одринки з 09-00 год. по 17-00 год. 09–13.12.2019;
    по с.Корост  з 09-00 год. по 17-00 год. 02–06.12.2019;
    по с.Кричильськ  з 09-00 год. по 17-00 год. 02–06.12.2019;
    по с.Поляни з 09-00 год. по 17-00 год. 09–13.12.2019;
    по с.Ясногірка з 09-00 год. по 17-00 год. 02–06.12.2019 (вул.Шкільна);
    по с.Угли  з 09-00 год. по 17-00 год. 16–28.12.2019 ;
    по с.Убереж з 09-00 год. по 17-00 год. 16–28.12.2019.
    А також частково по наступних населених пунктах: Зносичі, Карпилівка, Селище, Костянтинівка з 09-00 год. по 17-00 год. 02–22.12.2019. В процесі виконання робіт можливі зміни, про які буде додатково повідомлено органи місцевого самоврядування.
 
 


Соціально-економічне становище Сарненського району у січні–вересні 2019 року

  Населення

Чисельність наявного населення в районі, за оцінкою, на 1 вересня 2019р. становила 104,3 тис. осіб. Упродовж січня–серпня 2019р. чисельність населення скоротилась на 11 осіб.

Порівняно із січнем–серпнем 2018р. обсяг природного приросту зменшився на 64 особи.

Кількість живонароджених у січні–серпні 2019р. становила 905 осіб, померлих – 732 особи.

 
Зайнятість та безробіття

Кількість зареєстрованих безробітних, за адміністративними даними Рівненського обласного центру зайнятості, на кінець вересня 2019р. становила 814 осіб. У загальній кількості безробітних 74,2% – особи, які проживають у сільській місцевості, 52,4% – жінки, 31,7% – молодь у віці до 35 років.

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, на кінець вересня 2019р. становила 172. При цьому навантаження зареєстрованих безробітних на одну вакансію складало 5 осіб.

Розмір допомоги по безробіттю в середньому на одного безробітного у вересні 2019р. становив 2526 грн, що дорівнює 60,5% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (4173 грн).

 
Соціальний захист

У січні–вересні 2019р. субсидії на оплату житлово-комунальних послуг призначено 3,1 тис. домогосподарств, з них у сільській місцевості – 1,7 тис. домогосподарств.

Сума призначених субсидій у січні–вересні 2019р. склала 1195,6 тис.грн, у т.ч. у сільській місцевості – 515 тис.грн. Середній розмір призначеної субсидії на одне домогосподарство у вересні 2019р. становив 116,7 грн.АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА про підсумки роботи галузей господарського комплексу району за 9 місяців 2019 року

  ПРОМИСЛОВІСТЬ

Протягом січня-серпня 2019 року (останні статистичні дані) обсяг реалізації промислової продукції (товарів, робіт, послуг) збільшився порівняно з відповідним періодом минулого року на 46,6 відс. та склав                    1176,4 млн. грн.. Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції складає 4,3 відс. проти 3,5 відс. у минулому році. Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів та послуг) на одну особу населення за січень-серпень 2019 року зріс до відповідного періоду минулого року на 46,4 відс. та склав 11277,9 грн.

За січень-серпень 2019 року порівняно з відповідним періодом попереднього року промисловими підприємствами району на 20,7 відс. збільшено випуск граніту необробленого або начорно обробленого, на 11,4 відс. – каменю дробленого (щебеню), на 1,1 відс. – меблів кухонних, на 13,2 відс. – виробів здобних, на 3,1 відс. – хліба та виробів хлібобулочних, нетривалого зберігання.

За основними видами промислової продукції зменшено виробництво деревини із сосни уздовж розпиляної чи розколотої, розділеної на шари чи лущеної, завтовшки більше 6 мм на 4,0 відс..Листопад 28th

Уряд переводить трудові книжки у цифровий формат

      Уряд схвалив проект закону щодо переведення у цифровий формат трудових книжок. Рішення Уряду дозволить скоротити бюрократичні процедури та оцифровувати процеси.
    «Працівники не повинні будуть продовжувати радянську практику збирання купи довідок для підтвердження свого трудового стажу в разі втрати паперової трудової книжки або розбіжності в даних про роботу. Разом з тим пенсії та соціальні виплати поступово стануть призначатися автоматично, без зайвої бюрократії та необхідності приходити для цього в органи Пенсійного фонду», – коментує рішення Уряду Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.
   Відповідно до рішення Уряду та, в разі схвалення законопроекту у Верховній Раді України електронна версія трудової книжки зменшить навантаження на роботодавців та самозайнятих працівників – ФОПів. Рішення Уряду також спростить пошук роботи та оформлення на роботу.
 


Відбулось засідання громадської ради при Сарненській райдержадміністрації

     27 листопада в райдержадміністрації відбулось засідання громадської ради при Сарненській райдержадміністрації.

     На засіданні розглядалось питання щодо обрання двох представників від Сарненської громадської ради до складу конкурсної комісії на зайняття посади головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Степанська районна лікарня» Сарненської районної ради.

     До складу вищевказаної конкурсної комісії від Сарненської громадської ради одноголосно обрали кандидатури Сергія Лаврущенка та Володимира Хомича. 


Листопад 27th

Відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сарненського району

    Сьогодні в райдержадміністрації відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сарненського району під керівництвом виконуючого обов’язки  голови райдержадміністрації  Івана Назарця.
    На засіданні було розглянуто питання про запобігання виникнення надзвичайної ситуації у разі припинення теплопостачання закладів загальної середньої освіти Сарненського району.


В райдержадміністрації відбулося засідання Районної координаційної ради

    27 листопада в райдержадміністрації відбулося засідання Районної координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми під керівництвом заступниці голови райдержадміністрації Наталії Параниці.
   На засіданні було розглянуто чотири питання: про заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі; про законодавче забезпечення протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі; про  психологічну підтримку постраждалих від насильства в сім’ї; про особливості роботи мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.


У 2020 році зміни почнуться в лікарнях: яка готовність Рівненщини

     До 1 квітня 2020 року усі медичні заклади Рівненщини запрацюють за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Кошти держава спрямує за послуги, які гарантує пацієнту безоплатно. Нагадаємо, вже рік така модель оплат почалася  з «первинки». Усі медзаклади, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, вже мають договори з Національною службою здоров’я. З наступного року зміни почнуться в лікарнях.
    «Рівненщина - одна з лідерів із заключення договорів з сімейними лікарями. 86% жителів області підписали угоди. Це один з кращих показників в Україні. Тому на сьогодні важливим є питання готовності до реформи спеціалізованого рівня медицини», - зазначила директор Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Мар’яна Возниця під час зустрічі із головою ОДА Віталієм Ковалем.
    Очільник Рівненщини розповів, що в області  вже завершують автономізацію, тобто перехід від функціонування у вигляді бюджетних установ до функціонування в формі некомерційних комунальних підприємств, отже, отримують можливість укладати договори з НСЗУ. На сьогодні цей показник на рівні 94%.
    Разом з тим, під час сьогоднішнього селектору із головами ОДА Прем‘єр-міністр України Олексій Гончарук наголосив, що усі медзаклади оцінюватимуть за 3-ма критеріями – станом автономізації, комп’ютеризації та підключення до електронної системи охорони здоров’я.


Зарплати вчителям і лікарям будуть: Уряд допоможе виправити ситуацію з затримкою зарплат

    Уряд вважає неприйнятною ситуацію з заборгованістю виплат лікарям і педагогам заробітних плат. Системні затримки протягом усіх років незалежності України відбуваються внаслідок неефективного розподілу державних субвенцій місцевою владою.
   «Уже завтра Уряд перерозподілить 171,1 млн грн на зарплати для вчителів та спрямує ще додатково 326 млн грн на дофінансування медичної субвенції, зокрема на зарплати лікарям», — наголосив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.
   Крім того, Міністерство охорони здоров’я змінює механізм виплати медичної субвенції на контрактування, тобто обсяг виділених коштів залежатиме від кількості наданих медичних послуг людям. Таким чином, із наступного року не буде жодних затримок із заробітними платами для лікарів. Міністерство освіти й науки активно працює за трьома напрямками щодо недопущення заборгованості:
   - наступного року в освітній субвенції вперше враховано актуальний контингент дітей. Простіше кажучи, раніше платили заробітну плату за кількістю дітей, яка значно менша від реалістичної. А насправді це означає, що вчителі недоотримували гроші на зарплати протягом останніх років. Ми нарешті цю проблему виправляємо і додаємо 2,2 млрд грн для того, щоб враховувати ту кількість учнів, яка є реалістичною;
   - створюється ефективна мережа шкіл, що значно допоможе підвищити зарплати освітянам;
   - готує зміни до формули розподілу освітньої субвенції.