Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Жовт 23, 2019

У районі відбулося виїзне засідання робочої групи Верховної Ради України

    23 жовтня в районі відбулося виїзне засідання робочої групи Верховної Ради України із законодавчого врегулювання питань щодо видобутку бурштину, яка вивчала ситуацію на місцях легального та нелегального видобутку бурштину.
    Учасники засідання відвідали місця нелегального видобутку бурштину на території Клесівської ОТГ та урочища  «Гальбин», а також ознайомилися із роботою підприємств «Бурштин України» та  «Укрбурштин».
    Під час пленарної частини,  учасники заходу обговорили проблему нелегального видобутку бурштину та шляхи її вирішення. Наочно ознайомившись з ситуацією, вислухавши пропозиції та зауваження зацікавлених сторін, члени робочої групи розпочали роботу над правками до законопроекту для врегулювання даної проблеми. Зокрема, йдеться про видобуток бурштину і подальші операції з ним, рекультивацію порушених земель, виведення діяльності, пов'язаної з видобутком бурштину у законодавче русло, а також вирішення супутніх соціальних питань.


Волейбольний клуб «Маяк» м.Сарни в черговий раз підтвердив високий рівень

    20 жовтня 2019 року в смт Гощі стартував ХІІІ чемпіонат Рівненської області з волейболу серед чоловічих команд сезону 2019-2020 років. В першому турі до господарів долучилися рівненський «Авангард» та чемпіон минулого сезону – сарненський «Маяк». Сарненські волейболісти знову продемонстрували бажання повторити минулорічний успіх і здобули дві впевнені перемоги. Ще в одному матчі господарі, також у трьох партіях перемогли представників обласного центру. Після першого туру «Маяк» очолює турнірну таблицю.
    Результати матчів 1 туру:
"Гоща" (Гоща) – "Авангард"(Рівне) 3:0 (25:23, 25:19, 25:13)
"Авангард"(Рівне) – "Маяк"(Сарни) 0:3 (11:25, 10:25, 10:25)
"Маяк"(Сарни) – "Гоща" (Гоща) 3:0 (25:19, 25:16, 25:17)
 
 


Семінар-практикум для вчителів фізичної культури

18 жовтня 2019 року на базі ОЗ «Степанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» проведено районний семінар-практикум для вчителів фізичної культури з теми «Формування здоров’язберігаючих компетентностей на уроках фізичної культури».
Методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА Бікус Г.Ф. проінформував про формування ключових і здоров’язберігаючих компетентностей на уроках та позакласних заходах з фізичної культури, надав рекомендації щодо проведення уроків і позакласних заходів.
Вчитель фізичної культури ОЗ «Степанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Шишковський С.О. виступив з питанням «Спортивне орієнтування як засіб підвищення навчального процесу».
На завершення Шишковський С.О. провів практичне заняття з учасниками семінару по модулю «Спортивне орієнтування» в урочищі «Зульня» с. Грушівка.2019.10 - Школа молодого вчителя мистецьких дисциплін

17 жовтня 2019 рокув актовій залі відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА відбулося засідання Школи молодого вчителя предметів мистецтва з теми «Формування предметних компетентностей учнів на уроках мистецьких дисциплін». Оксана Василівна Івашина, методист РМК підвела підсумкироботи Школи молодого вчителя за минулий навчальний рік, ознайомила молодих вчителів з завданнями та планом роботи на 2019-2020 н. р.та провела анкетування з метою визначення труднощів, проблем в організації роботи.
Тетяна ІванівнаЛіхновська, вчитель Чудельської ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Школи молодого вчителя провела майстер-клас з теми «Впровадження наскрізних змістових ліній в практичну роботу» де вчителі отримали можливість оцінити важливість практичної реалізації змістових ліній на уроках мистецьких дисциплін, а саме:
 прийом входження в картину (екологічна безпека й сталий розвиток);
 використання народних музичних інструментів – дримби (громадянська відповідальність);
 сучасні ритми з використанням паперових стаканчиків та саморобних музичних інструментів(здоров’я і безпека);
 створення афішдо балетів(підприємливість і фінансова грамотність).
Таким чином використання практичної складової в роботі Школи молодого вчителя дає можливість максимально підвищити професійну майстерність вчителів.До 30 жовтня Рівненська ОДА продовжує збирати громадські ініціативи

     До кінця місяця можна подавати документи на конкурси проєктів інститутів громадянського суспільства. Тому організації Рівненщини, що мають ідеї, повинні поквапитися, щоб мати змогу їх втілити у життя.
     Нагадаємо, цьогоріч вперше три структурні підрозділи Рівненської ОДА – департамент соціального захисту населення, управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, управління у справах молоді та спорту – одночасно оголосили збір пропозицій для участі в обласних конкурсах.
     Термін реалізації проєктів – 2020 рік.2019.10 - Засідання інтервізійної групи практичних психологів

18 листопада 2019 року на базі КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» відбулось засідання інтервізійної групи практичних психологів з теми «Позитивний підхід – запорука ефективності профілактики насильства в освітньому середовищі».
Метою зустрічі було підвищення професійної компетентності практичних психологів і вчителів закладів загальної середньої освіти шляхом впровадження ненасильницького спілкування в освітньому середовищі та гармонізації міжособистісних стосунків.
На засіданні були розглянуті правила взаємодії та норми групової комунікації в парах, а також обговорювались конкретні конфліктні ситуації і способи їх вирішення за допомогою ненасильницького спілкування.
Жученя Н.Л., керівник інтервізійної групи та Крот О.Р., практичний психолог КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» провели заняття з елементами тренінгу «Ненасильницьке спілкування як спосіб організації стосунків в освітньому середовищі», на якому були використані методи та техніки «Ефект Пігмаліона», «Чотири принципи ненасильницького спілкування», фрагменти семінару Єви Рамбали.
Методистом районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА Третяк Р.Ф. були надані методичні рекомендації щодо ненасильницького спілкування, яке допоможе учням і вчителям у формуванні якісних комунікацій, ефективного спілкування, вміння легко встановлювати контакти та підтримувати розмову.2019.10 - Обласний тренінг для керівників шкільних музеїв з теми «Інтерактивні форми роботи в шкільному музеї»

З метою підвищення професійної компетентності керівників шкільних музеїв щодо організації та змісту діяльності, направленої на формування всебічно розвиненої особистості, морально-свідомого громадянина України, 17 жовтня 2019 року в приміщенні Сарненського районного ліцею «Лідер»відбувся обласний тренінг для керівників шкільних музеїв з теми «Інтерактивні форми роботи в шкільному музеї».
Екскурсії на стилі провели для учасників заходу ліцеїсти-екскурсоводи вмузеї вишиваної ікони ім. отця-доктора Д. БлажейовськогоСарненського районного ліцею «Лідер».
Під час тренінгу, який провела методист кабінету виховної роботи та позашкільної освіти РОІППО Наталія Мінакова, керівники музеїв ознайомилися із сучасними пріоритетами у діяльності шкільних музеїв, шляхами реалізації основних вимог Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України та Стратегії національно-патріотичного виховання.2019.10 - Переможці обласного етапу Всеукраїнського турніру юних економістів

15 жовтня 2019 року Рівненським ОІППО проведено обласний етап Всеукраїнського учнівського турніру юних економістів. У ході напружених інтелектуальних поєдинків переможцями (ІІ місце) стала команда Сарненської гімназії у складі:Велисейко Маргарити, учениці 10 класу,Овдіюк Вікторії, учениці 10 класу, Миколайчик Любові, учениці 10 класу, Станкова Артема, учня 11 класу, Ошита Андрія, учня 10 класу.
Команду підготувала Шепель Тамара Степанівна, директор, вчитель економіки Сарненської гімназії.ОГОЛОШЕННЯ

     Сарненський РЕМ інформує, що у зв’язку з проведенням ремонтних робіт на об’єктах ПрАТ «Рівнеобленерго» ЗТП-30 в м. Сарни по вулицях Заслонова, Демократична, Ярослава Мудрого, Героїв Берестечка 24.10.2019 з 10.00 до 15.00 год буде відсутня напруга в електромережі.
     За довідками звертатись по тел.: 3-58-70 Інформація про стан розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги за ІІІ квартал 2019 року

  Станом на 01 жовтня 2019 року підприємствами енергетичного комплексу       та житлово-комунального господарства Сарненського району надано послуг         на суму 218,57 млн.грн., в тому числі реалізовано послуг: з електропостачання на суму 114,7 млн.грн., з газопостачання –