Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Жовт 16, 2019

Перевірено якість шкільного харчування

    Сьогодні з метою контролю стану організації харчування учнів у навчальних закладах району, заступниця голови райдержадміністрації Наталія Параниця відвідала Сарненський НВК «Школа-колегіум» імені Т.Г. Шевченка,   де перевірила якість харчування дітей.  Наталія Параниця зустрілася з директором закладу Ніною Тітковою та особисто ознайомилася з шкільним меню, поцікавилася  якістю харчування й перевірила роботу шкільного буфету.


Як успішно завершити децентралізацію: пропозиції центральній владі від районних та обласних рад

  Наприкінці вересня в Затоці, що на Одещині, представники органів місцевого самоврядування — керівники районних та обласних рад, а також їхніх виконавчих апаратів — дискутували про майбутнє децентралізації, обговорювали необхідні кроки для успішного закінчення реформи. Подія відбувалася в рамках щорічної всеукраїнської наради-семінару УАРОР.

Після обговорення вони сформовали резолюцію, в якій містяться основні рекомендації районних та обласних рад Верховній Раді, Президенту і Кабінету Міністрів України, що стосуються продовження і завершення децентралізації. 

Децентралізована Конституція 

Очевидно, що незворотність реформи органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади гарантуватиметься її закріпленням в Основному Законі. Такі норми стануть фундаментом для нарощування необхідної нормативно-правової бази. І, як показує законотворча практика, цей є логічним, а найголовніше – зрозумілим кроком усім сторонам процесу.

Тож представники органів місцевого самоврядування обласного та районного рівня у Резолюції продовжують наполягають на внесенні змін до Конституції України в частині децентралізації. На їхню думку, ці зміни допоможуть закріпити формат адмінтерустрою громада-район-регіон, розмежувати повноваження у системі органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів різних рівнів та органів державної влади і місцевого самоврядування за принципом субсидіарності.