Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Жовт 2019

Жовтень 31st

Голова Держенергоефективності та Посол Фінляндії в Україні обговорили можливість розширення співпраці двох країн у «чистій» енер

   Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із новопризначеним Послом Фінляндії в Україні Пяйві Лайне обговорили результативність та можливість розширення співпраці України і Фінляндії у «чистій» енергетиці, енергоефективності та енергетичній утилізації сміття.
   Зокрема, у рамках започаткованого у 2017 р. партнерства двох країн спільними зусиллями МЗС Фінляндії, Держенергоефективності та НЕФКО засновано Фінсько-український трастовий фонд (
https://saee.gov.ua/uk/content/finland-ukraine-trust-fund).
    Фонд надає технічну допомогу українським органам влади та бізнесу у підготовці якісних техніко-економічних обґрунтувань для "зелених" проектів. Це, у свою чергу, сприятиме залученню інвестицій для реалізації проектів. На сьогодні Фондом вже розглянуто понад 125 проектних заявок, з яких 21 - підтримано. Реалізація таких проектів очікується впродовж 2019-2020 років.
   Зважаючи на продуктивність співпраці України та Фінляндії,сторони розглянули можливості розширити партнерство, зокрема, у таких напрямах:
    виробництво рідкого біопалива;
    енергетична утилізація сміття;
    впровадження енергосервісу;
    реалізація проектів із заміщення газу;
    скорочення викидів СО2 завдяки стимулюванню промислових підприємств до енергоефективності;
    створення в Україні нових фінансових механізмів реалізації «зелених» проектів;


Понад 2100 ОСББ залучили близько 700 млн грн «теплих кредитів» лише за неповний 2019 рік

    Понад 2100 ОСББ залучили близько 700 млн грн «теплих кредитів» лише за неповний 2019 рік. Такі дані перевищують показники всього 2018 р., коли більше 1600 об’єднань використало 460 млн грн кредитів на енергоефективні заходи.
   Як пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, результати моніторингу дії державної програми «теплих кредитів» доводять, наскільки стрімко зросла довіра ОСББ до цього механізму за 5 років.Адже держава виконує свою роль, зокрема:
   - надає значне відшкодування до 70% суми «теплих кредитів»;
   - полегшує фінансове навантаження ОСББ під час комплексної термомодернізації.
   При цьому, додаткову компенсацію за «теплими кредитами» можна отримати у рамках понад 170 діючих місцевих програм у різних регіонах України (
http://saee.gov.ua/uk/programs/map).
    «Як наслідок, подвійне та потрійне відшкодування може охопити фактично всю суму «теплого кредиту» для ОСББ. Таке вигідне співфінансування приваблює все більше нових учасників», - прокоментував С.Савчук. Загалом, із початку дії програми для ОСББ у 2015 р. і по сьогодні її учасниками стали майже 5000 об’єднань по всій країні, використавши близько 1,4 млрд грн «теплих кредитів» на комплексні енергоефективні заходи у багатоповерхівках.
    Довідково:


У рамках Проекту ЄС TwinningДерженергоефективності удосконалювати законодавство у «чистій» енергетиці

  Під час 3-го засідання Наглядової ради Проекту ЄСTwinning «Розвиток відновлюваної енергетики України» Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із австрійськими та італійськими партнерами обговорили стан та пріоритети партнерства.  Зокрема, експерти профільних відомств Австрії та Італії разом із фахівцями Держенергоефективності опрацьовували наступні питання:
   вдосконалення законопроекту про стимулювання виробництва та використання рідкого біопалива, а також запровадження критеріїв сталості для такого палива;
   можливі шляхи реалізації в Україні положень 28-ої Директиви ЄС, зокрема, щодо видачі гарантії походження електроенергії з відновлюваних джерел.
   Водночас, розпочато розробку:
   концепції нового Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2030 року;
   методології збору даних для визначення траєкторії розвитку використання енергії з відновлюваних джерел.
   Також з метою вивчення рівня обізнаності громадян щодо переваг відновлюваної енергетики експерти Twinning провели низку інтерв'ю із стейкхолдерами та розпочали онлайн-опитування населення через мережу Facebook.
    Крім цього, експерти Проекту активно ділятьсявласним досвідом щодо ефективних каналів та шляхів інформування суспільства про переваги «чистої» енергетики.
 


Голова Держенергоефективності представив шляхи підвищення енергоефективності бізнесу в Україні

   На брифінгу в інформаційному агентстві «Українські новини» Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представив шляхи підвищення енергоефективності бізнесу.
  Зокрема, минулого тижня Держенергоефективності спільно із Мінекоенерго підготовлено та Урядом схвалено дерегуляційнерішеннящодо скасування застарілої постановиКабінету Міністрів України від 15 липня 1997 р. №786 "Про порядок нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів у суспільному виробництві". Це ще один крок до спрощення ведення підприємницької діяльності та покращення інвестиційного клімату.
    «Водночас, із Мінекоенерго ми опрацьовуємо механізм стимулювання промислових підприємств до енергоефективності. У розробці цього інструменту також взяли активну участь Українсько-данський енергетичний центр таНімецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)», - зауважив С.Савчук.
    Зазначеним механізмом передбачається співфінансування кредитів для промислових підприємств на впровадження енергоефективних заходів та використання «чистих» джерел енергії. Такою підтримкою зможе скористатись підприємство, що є беззбитковим і матиме результати проведеного енергоаудиту чи сертифіковану систему енергоменеджменту ISO 50001.
    Крім цього, в Україні за підтримки Уряду Німеччини, GIZ та Держенергоефективності вже створено 3 Мережі енергоефективних підприємств, у т.ч. хлібопекарів та виробників будматеріалів.У рамках Мережі компанії визначають цілі щодо зменшення енергоспоживання, впровадження необхідних заходів та обмінюються досвідом.


Близько 15 тис. домогосподарств в Україні вже використовують «чисту» електроенергію, інвестувавши 300 млн євро в сонячні панелі

    Близько 15 тис. домогосподарств в Україні вже використовують «чисту» електроенергію, інвестувавши 300 млн євро в сонячні панелі (СЕСд).
    Загальна потужність встановлених СЕСд становить майже 350 МВт.Зокрема, близько 3 тис. домогосподарств встановили сонячні панелі загальною потужністю майже 70 МВт у III кварталі цього року.
    Слід зазначити, що дані проекти СЕС реалізуються по всій країні.  ТОП-3 області із найбільшою кількістю домогосподарств із СЕС:
   - майже 2000 (≈ 50 МВт) – Дніпропетровська;
   - близько 1370 (≈ 37 МВт) – Тернопільська;
   - близько 1350 (≈ 27 МВт) –Київська.
    Як бачимо, попит на СЕС серед домогосподарств продовжує зростати, адже перехід на «чисту» електроенергію:
    - дозволяє заощаджувати кошти на рахунках за електроенергією;
    - стимулює використовувати енергоефективну побутову техніку;
    - змінює поведінку на енергоощадну.
 


До відома мешканців району!

     Сарненський РЕМ ПрАТ «Рівнеобленерго» повідомляє, що в листопаді місяці 2019 року, у зв’язку з проведенням ремонтних робіт в електроустановках буде відсутнє електропостачання, а саме:
    по м.Сарни з 09-00 год. по 17-00 год. 18–21.11.2019 (вул.Шкільна, Курчатова, Шарпака);
    по смт Клесів з 09-00 год. по 17-00 год. 01–07.11.2019 (вул.Центральна, Незалежності, Миру, Соніна, Червоноармійська);
    по смт Степань з 09-00 год. по 17-00 год. 01–05.11.2019 (вул.Н.Сергієнко, Л.Українки, І.Сердюка);
    по с.Вири з 09-00 год. по 17-00 год. 04–13.11.2019 (вул.Центральна, Першотравнева);
    по с.Ясногірка з 09-00 год. по 17-00 год. 18–22.11.2019 (вул.Партизанська, Миру);
    по х.Невеселі з 09-00 год. по 17-00 год. 12–15.11.2019 ;
    по х.Копище з 09-00 год. по 17-00 год. 07–12.11.2019.
     А також частково по наступних населених пунктах: Степань, Дворець, В.Вербче, Бутейки, Вирка з 09-00 год. по 17-00 год. 06–22.11.2019. В процесі виконання робіт можливі зміни, про які буде додатково повідомлено органи місцевого самоврядування.
 
 
 


Жовтень 30th

В райдержадміністрації відбулась нарада щодо оптимізації мережі об’єктів надання публічних послуг

     Формування спроможної мережі надання публічних сервісів і послуг в області — таке завдання місцевим адміністраціям поставив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук в контексті реформи місцевого самоврядування і територіальної організації влади. Його мета — сформувати бачення, що й де необхідно зробити для однакового доступу до всіх необхідних якісних послуг, а ціль – забезпечити комфортні умови для проживання людей як у селі, так і в місті.

     Про це йшла мова під час робочої наради, що відбулася 30 жовтня в райдержадміністрації під головуванням виконуючого обов’язки голови райдержадміністрації Івана Назарця, за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації.

     Так, у Сарненському районі координатором по даному напрямку роботи визначено відділ економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації. Крім того, кожна галузь має визначити свою відповідальну особу, яка забезпечить створення бази даних існуючих об’єктів мереж надання публічних послуг галузі. 


В райдержадміністрації відбулося засідання спостережної комісії

    30 жовтня в райдержадміністрації відбулося засідання спостережної комісії під керівництвом голови спостережної комісії Івана Назарця  за участю членів комісії, представників Катеринівської виправної колонії №46.
   На комісії було розглянуто два питання: про розгляд матеріалів щодо умовно-дострокового звільнення; про розгляд матеріалів щодо заміни невідбутої частини покарання у виді позбавлення волі більш м’яким покаранням у виді обмеження волі. З розглянутих питань були прийняті відповідні рішення.


Сарненський волейбольний клуб “Маяк” став чемпіоном Рівненської області

    29 жовтня виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Іван Назарець спільно з головою районної ради Русланом Серпеніновим нагородили  керівний склад команди кубком, медалями та грамотами.
    В.о. голови райдержадміністрації Іван Назарець привітав команду з блискучим виступом та побажав ще більше спортивних перемог. «Нехай ваш приклад буде поштовхом для масового розвитку фізкультури і спорту, взірцем для юних жителів Сарненщини», - наголосив Іван Петрович.
    Нагадаємо, вперше волейболісти Сарненського району взяли участь у чемпіонаті області сезону 2004-2005 року. З того часу виборювали бронзові та срібні нагороди, але до чемпіонського титулу наблизитися не вдавалося. За підсумком минулорічного чемпіонату ВК "Маяк" вперше здобув нагороди найвищого ґатунку.


На Рівненщині розширять територію покриття Інтернет-зв’язком

   У рамках інвестиційного форуму RE:THINK. Invest in Ukraine у Маріуполі підписаний Меморандум про взаєморозуміння між Урядом та керівниками мобільних операторів Llifecell, Vodafone, Київстар та Інтертелеком. Документ сприятиме забезпеченню якісного мобільного зв’язку та швидкісного Інтернету на всій території України.
  «Я дуже радий! Це співпадає із завданням Президента та нашими намірами запустити у 2020 році якісний мобільний зв'язок на міжнародних трасах Рівненщини від кордонів із Житомирською та Волинською областю, від Рівного до кордону із Республікою Білорусь та на Варшавській трасі», - прокоментував голова Рівненської ОДА Віталій Коваль подію. Очільник Рівненщини, нагадаємо, бере участь у Форумі, де має намір представити інвесторам регіональні проєкти.
    Очікується, що реалізація положень Меморандуму сприятиме розвитку цифрової інфраструктури в Україні, забезпеченню покриття швидкісним мобільним Інтернетом на всіх міжнародних і національних автошляхах країни, і він стане доступним для понад 90% населення.