Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Бер 2018

Березень 30th

Відбувся семінар для секретарів місцевих рад району

  Сьогодні в малій залі засідань райдержадміністрації відбувся семінар для секретарів місцевих рад району під головуванням керівника апарату райдержадміністрації Василя Стельмаха, за участю начальників та головних спеціалістів структурних підрозділів райдержадміністрації.    
   В ході семінару було обговорено дванадцять питань, зокрема: про реалізацію загальнодержавного проекту «Я маю право»; про виділення коштів із бюджетів місцевих рад для компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом загального користування; про забезпечення проведення щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля»; про надання дотації за утримання молодняка великої рогатої худоби; про відповідність чинному законодавству України рішень виконкомів   місцевих рад, розпоряджень сільських, селищних, міського голів; про організацію діловодства в установах.
  Підсумовуючи засідання, керівник апарату райдержадміністрації Василь Стельмах підкреслив, що райдержадміністрація і надалі сприятиме процесам децентралізації, що відбуваються у районі.


До уваги жителів району!

     Нагадуємо, що за дорученням голови Сарненської райдержадміністрації Ярослава Яковчука від 14.03.2018 №01/14/09-193/18 з метою поліпшення стану довкілля, забезпечення утримання територій населених пунктів району у належному стані, їх санітарного очищення, створення умов, сприятливих для життєдіяльності населення, у рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» в районі триває місячник санітарної очистки та благоустрою населених пунктів.
     Просимо всіх небайдужих  жителів району,  волонтерів, депутатів, державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, трудові колективи, громадські об’єднання долучитися до акції та провести роботи з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, прибирання та приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій, парків, скверів, вулиць, водойм, озеленення території.
     Зробимо разом наш край чистішим!


Запроваджено механізм медичної реабілітації

    З 01.01.2018 Порядком № 39 запроваджено принципово новий механізм забезпечення застрахованих осіб соціальними послугами з лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм. А саме, застрахована особа направляється до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за її вибором відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарської-консультативної комісії (далі – ЛКК) закладу охорони здоров’я, де перебуває зазначена особа на лікуванні.
     Після надання висновку ЛКК заклад охорони здоров’я інформує орган Фонду про потребу застрахованої особи (з урахуванням медичних показань та протипоказань) в подальшому лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із зазначенням профілю.
     Представник Фонду прибуває в заклад охорони здоров’я та разом із хворим заповнює заяву про забезпечення реабілітаційним лікуванням. Застрахованій особі надається перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації, які відповідають кваліфікаційним вимогам для надання послуг з реабілітаційного лікування за профілем його хвороби, та пропонується обрати відповідний санаторій. Далі Фонд узгоджує із санаторієм, обраним застрахованою особою, можливість прийому на реабілітаційне лікування та дату заїзду хворого. Після чого укладається тристоронній договір – між застрахованою особою, органом Фонду та санаторно-курортним закладом.
   Направлення застрахованої особи з порушенням перебігу вагітності до спеціалізованого реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за рахунок коштів Фонду здійснюється безпосередньо із жіночої консультації (амбулаторно-поліклінічного закладу).
   Адресне забезпечення санаторною медичною реабілітацією передбачає підвищення якості надання санаторно-курортними закладами послуг з реабілітаційного лікування та збільшення кількості застрахованих осіб, які зможуть відновити здоров’я в реабілітаційних відділеннях санаторіїв за рахунок коштів Фонду.
 Сарненське відділення управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України у Рівненській області


Березень 29th

Глава держави затвердив Річну національну програму співробітництва України з НАТО

     Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна - НАТО на 2018 рік».
     Річна національна програма (РНП-2018) має забезпечити виконання пріоритетних завдань співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору, а також відповідних рішень, прийнятих під час засідання Комісії Україна - НАТО на рівні Глав держав та Урядів 9 липня 2016 року у Варшаві (Республіка Польща), інших важливих домовленостей зі стороною НАТО.
    РНП-2018 є системним стратегічним документом, що визначає пріоритетні завдання на 2018 рік та середньострокові цілі, які планується досягти до 2020 року. Також документ визначає відповідні практичні заходи в рамках реалізації політики євроатлантичної інтеграції України, реформування сектору безпеки і оборони країни відповідно до стандартів і рекомендацій Альянсу.
   Програма спрямована на залучення і використання потенціалу та практичної і консультативно-дорадчої допомоги НАТО та держав - членів Альянсу з метою підвищення обороноздатності України в умовах збройної агресії Російської Федерації, а також запровадження цілеспрямованих та планомірних заходів із підготовки держави до набуття членства в НАТО.


Відбулося засідання колегії райдержадміністрації

    Сьогодні в райдержадміністрації відбулося засідання колегії під керівництвом голови райдержадміністрації Ярослава Яковчука.
  Відкриваючи засідання колегії  Ярослав Володимирович за активну волонтерську діяльність вручив Грамоту та пам’ятний знак облдержадміністрації Віктору Хильчишину. Голова райдержадміністрації нагадав присутнім, що в районі проходить «місячник благоустрою» та звернув увагу керівників територіальних громад на необхідності приведення населених пунктів району до нормального санітарного стану а також, Ярослав Володимирович наголосив  на необхідності початку капітального ремонту доріг місцевого значення. 
   В рамках засідання було розглянуто 2 питання: про стан законності, профілактику злочинності, охорону громадського порядку в Сарненському районі у 2017 році та заходи щодо їх поліпшення впродовж 2018 року; про розвиток фізичної культури та спорту в Сарненському районі.
   За активну участь в розвитку в районі фізичної культури та спорту Грамотами райдержадміністрації було відзначено кращі спортивні клуби та села 2017 року.
  Після засідання колегії відбулася нарада голови райдержадміністрації з керівниками територіальних громад району. В ході засідання були обговорені питання:  про стан та перспективи об'єднання територіальних громад в районі; про забезпечення проведення щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля»; про виконання планових завдань щодо призову громадян на строкову службу до Збройних Сил України. На завершення голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук зазначив, керівникам територіальних громад, на необхідності створення в районі єдиного реєстру пацієнтів.
 


Змінено порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів

     Уряд вніс зміни до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування. Рішення прийняте з метою лібералізації та дерегуляції ринку пасажирських перевезень на міжміських, приміських та міських автобусних маршрутах загального користування.
     Основними новелами запропонованих змін є :
    створення прозорих і конкурентних умов на ринку автомобільних перевезень;
   скасування надмірного державного втручання у фінансово-господарську діяльність учасників транспортного процесу;
   створення нових робочих місць в автотранспортній галузі за рахунок збільшення кількості перевізників;
     створення умов для автомобільних перевізників для розвитку свого бізнесу, збільшення інвестицій у оновлення рухомого складу;
     забезпечення автобусним сполученням найбільш віддалених міст і сіл в Україні;
     забезпечення відповідної тарифної політики за рахунок створення ринкових умов ведення бізнесу з перевезень;
     запровадження конкурсного відбору на міжобласних автобусних маршрутах по заявницькому принципу тощо.
 
 
 


Організація кампанії з вибору лікаря

 


Автономізація закладів охорони здоров’я

 


Березень 28th

Відбулося виїзне засідання Спостережної комісії райдержадміністрації

     28 березня у Державній установі Міністерства юстиції України «Катеринівська виправна колонія (№46)» відбулося виїзне засідання Спостережної комісії райдержадміністрації за участю першого заступника голови райдержадміністрації Івана Назарця, членів комісії, представників Катеринівської виправної колонії на чолі з начальником установи Валентином Дорошко.
     На комісії було розглянуто два питання: щодо умовно-дострокового звільнення засуджених; щодо заміни невідбутої частини покарання у виді позбавлення волі більш м’яким покаранням у виді обмеження волі засуджених.
   Поряд з цим, члени комісії відвідали об’єкти інфраструктури, а саме: відділення соціально-психологічної служби №1,9; сектор максимального рівня безпеки де ознайомилися з умовами проживання засуджених; банно-пральний комплекс виправної установи; відділення нагляду і безпеки де оглянули умови відпочинку та несення служби молодшими інспекторами; з асортиментом товарів у крамниці колонії та з умовами харчування засуджених.
     За підсумками виїзного засідання прийняті відповідні рішення в межах компетенції Спостережної комісії райдержадміністрації.
 


27 березня - Міжнародний день театру

     27 березня у Сарненському районному будинку культури відбулося районне свято «Театральна завіса» присвячене Міжнародному дню театру.  У ньому взяли участь театральні колективи сіл Тинне з уривком  з п’єси «Назар Стодоля» Т.Шевченка (керівник Світлана Ковальчук),  Стрільськ  з уривком з п’єси «За двома зайцями» М.Старицького, (керівник Леся Сафарян), Мале Вербче з уривком з п’єси «Наймичка» Т.Шевченка, (керівник Віталій Дубинець) та народний аматорський театр мініатюр м. Сарни з інсценізацією О.Генрі «Поки чекає автомобіль» (керівник Наталія Антоніч) та уривком з містерії «Великий льох» «Три ворони» Т.Шевченка (керівник Сніжана Вакулко). Також глядачі мали змогу побачити комічну пантоміму «Вішалка» у виконанні Катерини Симончук. Всі учасники свята продемонстрували свої здібності  та любов до театрального мистецтва, прагнення донести глядачу, що весь світ - театр, де люди грають багато ролей.