Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Січ 2018

Січень 31st

В райдержадміністрації відбулося засідання спостережної комісії

  Сьогодні в райдержадміністрації відбулося засідання спостережної комісії під керівництвом голови спостережної комісії - першого заступника голови райдержадміністрації Івана Назарця, за участю членів комісії,  представників Катеринівської виправної колонії №46. На комісії було розглянуто два питання:щодо умовно-дострокового звільнення засуджених; щодо заміни невідбутої частини покарання у виді позбавлення волі більш м’яким покаранням у виді обмеження волі засуджених.
 


Січень 30th

ОГОЛОШЕННЯ

     03 лютого 2018 року о 18.00 год. та 04 лютого о 12.00 год. в спортивній залі Тинненської ЗОШ І-ІІІ ст. відбудуться ігри першої ліги  чемпіонату України з баскетболу серед чоловіків сезону 2017-2018 років між командами: БК «Маяк» м.Сарни – БК «Коростень».

     03 лютого 2018 року об 11.00 год. в спортивній залі районного Будинку дітей та молоді відбудеться чемпіонат Рівненської області з вільної боротьби серед кадетів (юнаки та дівчата 2001-2002 р.н.).

     04 лютого 2018 року о 10.30 год. в спортивних залах Сарненського районного ліцею «Лідер», педагогічного коледжу, Кричильської, Карпилівської та Любиковицької ЗОШ відбудеться п’ятий тур ХV чемпіонату Сарненського району з волейболу серед чоловічих команд сезону 2017-2018 років.

     До перегляду ігор запрошуються любителі спорту та всі бажаючі!!!

 
 
     Відділ освіти, молоді
     та спорту райдержадміністрації 
 
 

    В музеї відбулася науково-практична конференція

    Сьогодні в Сарненському історико - етнографічному музеї відбулася науково-практична конференція, приурочена до 100-річчя Української революції  1917-1921 років. Участь у роботі конференції  взяла заступниця голови Сарненської райдержадміністрації  Наталія Параниця.
     В ході конференції  було розглянуто 9 питань, зокрема: 100-річчя проголошення Української Народної Республіки; 100-річчя бою під Крутами; 100-річчя введення грошової системи в роки Української революції 1917-1921 років; Сарненщина в роки Української революції. Присутні були ознайомлені з основними  подіями  Української революції 1917-1921 років.
  Заступник голови Сарненської райдержадміністрації Наталія Параниця привітала всіх учасників конференції зі 100- річчям утворення незалежної Української держави. Зокрема, Наталія Миколаївна у своєму виступі зазначила, що історія завжди повторюється і можна провести паралелі між подіями 1917-1921 років та сьогоденням,  адже сьогодні, як і 100 років тому, йде боротьба  за  збереження   незалежності та територіальної цілісності нашої держави. 


Із початком нового року розпочався черговий етап е-декларування!

     З 1 січня 2018 року розпочався етап подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.

Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) державні службовці, інші суб’єкти декларування, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, яку визначає Національне агентство.

     Декларанту, по-перше, слід перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр).

     По-друге, перевірити термін дії та працездатність Вашого електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) для роботи з Реєстром. Для отримання інформації про термін дії ЕЦП необхідно завантажити посилений сертифікат особистого ЕЦП з веб-сайту акредитованого центру сертифікації ключів (далі – АЦСК), в якому був отриманий ЕЦП. Після цього натиснути на сертифікат подвійним кліком лівої кнопки миші та у вікні, яке відкрилось, переглянути термін дії сертифікату ЕЦП. Якщо термін дії сертифікату сплинув, скористатись ЕЦП неможливо, тому необхідно звернутись до АЦСК та отримати новий ЕЦП.Січень 29th

Голова райдержадміністрації провів особистий прийом громадян на території Вирівської та Селищенської сільрад

     Під час проведення виїзного прийому громадян у Вирівській сільській раді до голови райдержадміністрації Яковчука Ярослава Володимировича звернувся директор Вирівської ЗОШ І-ІІІст. та порушив наступні питання:

-  будівництво нової школи в селі Вири;

-  урізноманітнення меню харчування учнів Вирівської ЗОШ І-ІІІст.;

- сприяння  в отриманні паспортів учнів випускних класів.

     Ярослав Яковчук надав роз’яснення, що у 2018 році заплановано  розпочати будівництво фундаменту та комунікацій нової школи.

     Список учнів, що потребують отримання паспортів громадян України буде надіслано до керівника Сарненського районного відділу ДМС України у Рівненській області з проханням пришвидшити отримання документа.

     На території Селищенської сільської ради до голови райдержадміністрації Яковчука Ярослава Володимировича звернулися працівники закладів культури, порушивши питання щодо виплати надбавки  за вислугу років та доплату техпрацівнику за збільшений обсяг роботи.

     Головою райдержадміністрації було надано роз’яснення в межах чинного законодавства України та доручено вивчити порушені питання начальнику відділу культури та туризму райдержадміністрації.

     Про результати розгляду порушених питань заявників буде проінформовано письмово.«Хай же вони будуть прикладом кожному з нас», - звернення Президента з нагоди 100-ліття пам'яті Героїв Крут

Звернення Президента з нагоди вшанування пам'яті Героїв Крут


     Події столітньої давнини ми вшановуємо не лише в рамках політики національної історичної пам’яті. Ми робимо висновок і страхуємося від повторення помилок.

     Створили і день за днем зміцнюємо наші Збройні Сили, нашу героїчнуармію, яка надійно тримає оборону країни. І це є наше головне досягнення за останні роки.

     Спираємося на потужну підтримку наших міжнародних партнерів, які відтепер не лише впроваджують на підтримку України політику санкцій, що стримує агресора, але нарешті й почали надавати нам допомогу оборонною зброєю.

     Так співпало, що оголошення нових санкцій Сполучених Штатів проти Російської Федерації сталося в день моїх переговорів з державним секретарем США Рексом Тіллерсоном в Давосі. Знаєте, негайно росіяни почали скаржаться, що «американський санкційний принтер сказився і штампує відповідні рішення, стрімко задираючи криву каральної статистики вгору». Але, як на мене, сказилися точно не у Вашингтоні, а в іншій столиці, на протилежній півкулі. А те, що ціна російської агресії проти України лише зростатиме – це вже точно аксіома. І результат роботи наших дипломатів - також.

     Маючи перед очима гіркий досвід отаманщини часів Українськоїнаціональної революції, ми даємо відсіч і будь-яким спробам посіяти в країні хаос і анархію.

     Розуміємо, принаймні в більшості своїй, що консолідація всіх українців на фоні найнебезпечнішої зовнішньої загрози, яка походить від Росії, є головною передумовою нашої перемоги.

     Спеціально ж для тих, до кого ця прописна істина ще не дійшла, наведу мудрі слова В’ячеслава Чорновола: «Можливо, для українських патріотів Грушевського, Винниченка події в Крутах уперше явили жахливу правду про комунізм і соціалізм. Можливо тоді українські соціал-демократи, есери, монархісти, незалежники бодай на мить усвідомили, чим окошаться міжусобні конфлікти та загравання з комунізмом для України й для них самих. Це урок, дорогі мої, й нам, сьогоднішнім, це докір нашим демократам – роз’єднаним, непоступливим, осілим по партійних хуторах та хутірцях. Це пересторога тим, хто нині впритул не бачить загрози реваншу, натомість скеровує свій бійцівський запал проти недавніх однодумців».

     За це і докоряють герої Крут сучасним українцям. «Вони, - писав Чорновіл, - були зовсім юні… Але в грудях кожного з них билося серце Мужа, який обороняє Матір від лютого ворога».

    Хай же вони будуть прикладом кожному з нас. Хтось з мудрих влучносказав: «Тільки там, де пам’ятають загиблих, є ті, хто готовий захищати живих».

     Всю Україну вітаю із сотою річницею великої української звитяги під Крутами!

     Слава Україні!


ОГОЛОШЕННЯ

     30 січня 2018 року о 14.00 годині в Сарненському історико-етнографічному музеї відбудеться науково-практична конференція, приурочена 100-річчю подій Української революції 1917-1921 років. 

 29 січня 2018 року в Україні на загальнодержавному рівні відзначатиметься 100-та річниця бою під Крутами

     Сьогодні, 29 січня 2018 року, в Україні на загальнодержавному рівні відзначатиметься 100-та річниця бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

     29 січня 1918 року на залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Росіяни вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію.

     Військами УНР під Крутами командував Аверкій Гончаренко. Завдяки вигідній позиції і героїзму, українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви. Потім, під тиском ворога, українські бійці організовано відступили до ешелонів і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії. Але одна студентська чота – 27 хлопців, заблукавши у темряві, повернулися до станції Крути, яка на той час уже була зайнята більшовиками. Вони потрапили в полон. Хлопців катували, а потім стратили. Згодом майже всіх героїв поховали на Аскольдовій могилі у Києві.

     У квітні 1918 року завдяки підтримці німецьких та австро-угорських військ (відповідно до Брестського договору) українці звільнили від більшовиків майже всю Україну. Отже, бій під Крутами став боєм за майбутнє України.

     Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на кілька днів, коли тривали переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. Важливо було, аби на той момент українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради.
     9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин. 


Січень 28th

Протокол №1 засідання архітектурно-містобудівної ради при відділі містобудування, архітектури та інфраструктури Сарненської райдержадміністрації

   

від 17 січня 2018 року                                                                                       м Сарни
 
Присутні:
 
Ражик
Ярослав Миколайович

– начальник відділу містобудування, архітектури та інфраструктури райдержадміністрації, голова ради

 
 

Погранична

Антоніна Миколаївна

 

– директор комунального підприємства «Госпрозрахункове проектно-виробниче архітектурно-планувальне бюро», секретар ради2018 рік