Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Лип 2013

Липень 31st

На Сарненщині ремонтують дороги

     Виконуючи завдання Президента України Віктора Януковича щодо розвитку будівельної галузі, в районі активно ведуться роботи з реконструкції доріг. Зокрема, в рамках виконання загальнообласної Програми реконструкції та ремонту сільських доріг та вулиць у Рівненській області на 2011-2015 роки, за рахунок коштів субвенції з державного бюджету на 2013 рік планується провести 51 поточний та 27 капітальних ремонтів вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах району на загальну суму 5 752,6 тис. грн.
     Ремонтні роботи вже розпочаті. Наразі виконано капітальний ремонт доріг по вулицях Вишнева в с. Велике Вербче, Новосільська в с. Ремчиці, Миру в с. Чудель; поточні ремонти доріг по вулицях Поліська в с. Зносичі, Ковпака та Польовій в с. Тинне, вул. Фідарова, Чорновола і 17 вересня – в м. Сарни.


Місцева продукція стає популярною на зарубіжних ринках

     З початку року Рівненщина торгувала з 97 країнами світу. Зокрема, рівненська продукція популярна в державах СНД – в загальній структурі експорту продажі становлять майже 39 відсотків, тоді як у країнах ЄС – 35. Найчастіше ж місцеві підприємства співпрацювали з Росією, Польщею, Туреччиною, Німеччиною та Білоруссю. При цьому область продала іноземцям більше, ніж закупила за кордоном. А це, переконаний в.о. голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко, підтверджує конкурентоспроможність місцевої продукції. Найкраще ж іноземці купували місцеві будівельні матеріали, зокрема, щебінь та цемент, а це свідчення якісного розвитку будівельної та суміжних галузей як і вимагає Президент України. Популярною також за кордоном є наша продукція хімічної та деревообробної промисловості. Загалом за півроку обсяг експорту становить майже 188 мільйонів доларів США, тоді як імпорт – 126 мільйонів.


Райони не мають зауважень до якості будівництва доріг

     Заступник голови облдержадміністрації Володимир Новак під час відеоселекторної наради вислухав доповіді зі всіх районів і міст. На якість нового дорожнього полотна профільні заступники не нарікали. Водночас у Володимира Новака були зауваження щодо дотримання графіків будівництва шляхів. Тож відсьогодні він запровадив щоденний моніторинг щодо кожного об’єкту. Адже на оновлення комунальних доріг Рівненщини цьогоріч зарезервували більше 150 мільйонів бюджетних гривень, тоді як у 2010-му було 26 мільйонів, за що громади вдячні і Президентові, й Уряду, акцентував Володимир Новак. Таким чином зі збільшенням держфінансування вдається вирішувати проблему бездоріжжя, а також зростає портфель замовлень місцевих будівельних фірм.


Липень 30th

Громади вже визначилися, що збудують за гроші субвенції за сусідство з атомками

     Заступник голови облдержадміністрації Володимир Новак зобов’язав підшукати замовників, які будуватимуть і модернізуватимуть об’єкти за державні гроші. Так, субвенція на соціально-економічний розвиток територій, що межують з атомними електростанціями, передбачена для Володимирецького, Сарненського, Костопільського, Гощанського, Острозького та Здолбунівського районів, а також міст Острог і Кузнецовськ. Тож ці профільні заступники отримали доручення від Володимира Новака якнайшвидше визначитися із виконавцями. Замовлення за бюджетні гроші мають одержати надійні місцеві будівельні фірми, адже це пожвавлення внутрішнього ринку, а отже й розвиток будівельної галузі Рівненщини, акцентував Володимир Новак. Саме такі завдання ставить перед владою різних рівнів Президент України. Загалом у держскарбниці для нашої області зарезервували 33 мільйони 200 тисяч гривень субвенції на соціально-економічний розвиток територій тридцятикілометрової зони. 
     Наймасштабнішим цьогорічним об’єктом стане реконструкція Володимирецької поліклініки під лікувальний корпус. Нині підшукують будівельну фірму, яка якісно та оперативно виконає увесь обсяг робіт. За це підрядник одержить 16 мільйонів бюджетних гривень. Крім того, за кошти субвенції за сусідство з атомками планують також відремонтувати школи, дитсадки, медичні та інші важливі соціальні заклади.


На Рівненщині зростають надходження до бюджетів

     Власні доходи місцевих скарбниць на 50 мільйонів більші, ніж за перше півріччя торік, доповіли фахівці департаменту фінансів в.о. голови облдержадміністрації Анатолію Юхименку на засіданні колегії. Так, за шість місяців до загального фонду бюджету області надійшло понад 665 мільйонів гривень, що становить 104 відсотки плану. Так, піврічне завдання з наповнення казни перевиконали у Березнівському, Гощанському, Дубенському, Корецькому, Костопільському, Острозькому, Радивилівському, Рівненському районах та місті Кузнецовськ. Це результат збільшення надходжень податків на доходи фізичних осіб та плати за землю. Крім того, в області на сьогодні вже виконаний на понад 100 відсотків семимісячний план. Водночас є проблеми з наповненням місцевого бюджету у Млинівському районі. Голова райдержадміністрації Ганна Худик доповіла Анатолію Юхименку, що при сталій базі оподаткування власні доходи збільшили з 12 до 25 мільйонів. Втім до стовідсоткового наповнення казні бракує 2 мільйонів гривень. Анатолій Юхименко доручив фахівцям департаменту фінансів і головного управління Міндоходів проаналізувати ситуацію та запропонувати варіанти вирішення проблеми в Млинівському районі.


Гроші Світового банку спрямують на розвиток медицини

     На цьому акцентувала на брифінгу заступниця голови облдержадміністрації Світлана Сад. Вона запевнила, що 30 мільйонів доларів США, які одержить Рівненщина, витрачатимуть не на утримання, а винятково на розвиток галузі, а отже на покращення медобслуговування жителів області. Саме така позиція допомогла Рівненщині стати однією із шести областей-переможців, які отримають кошти Світового банку. Адже проекти всіх регіонів ревізували незалежні міжнародні експерти. Іноземці також оцінювали надійність партнерства. Тут Рівненщина теж переконала досягненнями. Зокрема, завдяки реалізації президентського проекту «Нове життя» в області в найкоротші терміни звели сучасний європейський перинатальний центр. Також область одна з перших почала працювати за договором державно-приватного партнерства, в рамках якого вдалося залучити позабюджетні гроші на оснащення Центру променевої терапії. Це все підтверджує готовність Рівненщини співпрацювати зі Світовим банком, наголосила Світлана Сад. Вона зазначила, що область буде дотримуватися всіх європейських вимог і стандартів, адже від цих інвестицій залежить здоров’я місцевих жителів.


На Рівненщині проаналізували ефективність виконання держпрограм

     Всі бюджетні інвестиції мають бути спрямовані на вирішення проблем людей, акцентував в.о. голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко на засіданні колегії облдержадміністрації. Він також доручив проаналізувати ті проекти, які нині профінансовані не повністю, та віднайти можливість виділення на їх реалізацію додаткових коштів із обласної казни. Це, зокрема, стосується програм у галузі медицини. Так, люди не можуть роками чекати заміни кульшових і колінних суглобів, адже вони прикуті хворобою до ліжка, тому проблему необхідно вирішувати оперативно, наголосив Анатолій Юхименко. Водночас ефективність виконання президентських проектів щодо будівництва доступного житла можна покращити без додаткових капіталовкладень, переконаний в.о. голови облдержадміністрації. Зокрема, необхідно змінити систему реалізації, оскільки приватний забудовник зацікавлений у надприбутках, то замовником зведення соціального житла має бути департамент капітального будівництва. Тоді вдасться виконати доручення Глави держави щодо розвитку будівельної галузі, а також запропонувати на первинному ринку достатньо квартир за доступною ціною, резюмував Анатолій Юхименко.
     Загалом же на Рівненщині в першому півріччі фінансувалися з держказни 16 із 23 регіональних програм. Найбільше бюджетних інвестицій одержали медична та будівельна галузі.


Липень 29th

Рівненщина має потенціал для розвитку добувної промисловості та галузі будматеріалів

     В області з початку року виробництво збірного залізобетону зросло на 24 відсотки, піску – на понад 22 відсотки, пластикових вікон – майже на 20 відсотків, щебеню – на понад 9 відсотків, зазначив заступник голови облдержадміністрації Володимир Новак. За його словами, це результат розвитку будівельної галузі Рівненщини, на чому й акцентує Президент України. Адже місцеві дорожні організації за рахунок усіх джерел фінансування виконали робіт на понад 135 мільйонів гривень, що майже вдвічі більше, ніж за перше півріччя торік. Водночас за 6 місяців будівельники ввели в експлуатацію 5 багатоповерхових житлових будинків. У деяких новобудовах краянам пропонують придбати квартири за соцпроектами здешевленого житла, зазначив Володимир Новак, і їх реалізація триває. Також в області значні інвестиції спрямовують на оновлення доріг. Відтак, є потенціал для розвитку добувної промисловості та галузі будматеріалів.


Липень 26th

Відбулося засідання колегії райдержадміністрації

     Нещодавно у залі сесійних засідань Сарненської районної ради   відбулося засідання колегії райдержадміністрації під керівництвом голови райдержадміністрації Анатолія Остапчука, за участю голови районної ради Миколи Драганчука, міського голови Сергія Євтушка, першого заступника голови райдержадміністрації Олексія Хомича, заступників голови райдержадміністрації Інни Наумович та Тетяни Сухаревої, начальника Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області Павла Шкодича, сільських, селищних голів, керівників та працівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, окремих керівників підприємств, установ, організацій району, представників засобів масової інформації.
     В ході засідання розглянуто чотири питання, зокрема: про підсумки роботи галузей господарського комплексу району за І півріччя 2013 року; про виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», інших нормативно-правових актів та стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації у І півріччі 2013 року; про роботу управління ветеринарної медицини в Сарненському районі по створенню сервісних пунктів з обслуговування худоби особистих селянських господарств.


Липень 25th

Матерям-героїням виплачують гроші

    4 мільйони 400 тисяч гривень одержала Рівненщина з держказни для розрахунку із жительками області, яким, згідно з Указом Президента України Віктора Януковича, цьогоріч присвоїли почесне звання «Мати-героїня». За словами заступниці голови облдержадміністрації Світлани Сад, Глава держави цьогоріч відзначив 1142 жінки Рівненщини. З них 740 вже отримали 8 мільйонів 487 тисяч гривень державної підтримки. 
    Водночас решта жінок оперативно одержать передбачені гроші, адже їх вже перераховують у райони. Крім того, багатодітні матері, яким присвоїли почесне звання, однак ще не видали відповідних посвідок, можуть отримати гроші, пред’явивши лише копію указу Президента. А це стало можливим завдяки клопотанню голови облдержадміністрації Василя Берташа до столиці, підсумувала заступниця.