Також дивіться новини на facebook.com

Архів - 2013

Грудень 31st

Експерти проаналізують місцеві бюджети

     Голова облдержадміністрації Василь Берташ доручив своєму першому заступникові Анатолію Юхименку створити спеціальну робочу групу. До її складу увійдуть депутати, фінансисти та експерти, які мають допомогти районним і міським фахівцям сформувати головні кошториси на 2014 рік. Василь Берташ акцентував, що при цьому необхідно врахувати рекомендації ревізорів із усієї України, які провели на Рівненщині комплексну перевірку комунальних закладів, галузей і місцевих бюджетів. Результати інспекторів обговорили під час виїзного засідання колегії облдержадміністрації в Зарічному. Значних порушень перевіряльники не виявили, втім їх зауваження мають бути обов’язково враховані при формуванні фінансових документів на наступний рік, зазначив Василь Берташ.Грудень 29th

Президент підписав доручення щодо забезпечення вирішення питань, пов'язаних зі зниженням ціни на природний газ

     Президент України Віктор Янукович підписав доручення щодо забезпечення вирішення невідкладних питань, пов'язаних зі зниженням ціни на природний газ для споживачів України у 2014 році.
     Документ підписаний з метою підвищення ефективності функціонування Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», забезпечення вирішення невідкладних питань, пов'язаних зі зниженням ціни на природний газ для споживачів України.
     Глава держави доручив Прем’єр-міністру Миколі Азарову забезпечити опрацювання цього питання та прийняти відповідні рішення до 30 грудня.
     Крім того, Прем’єр-міністр має забезпечити підготовку та внесення на розгляд Верховної Ради до 10 січня 2014 року законопроекту про внесення змін до Податкового кодексу, передбачивши, зокрема, звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України природного газу. Грудень 27th

Завдяки субвенції на будівництво доріг в районі оновлюють дорожнє покриття

     Про це повідомив начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Федір Пінчук. Так, за рахунок коштів субвенції з державного бюджету на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання доріг комунальної власності цьогоріч оновили дорожнє покриття 65 доріг і вулиць району, з них виконали 43 поточних і 22 капітальних ремонти на суму 3168,489 тис. грн. Загальна ж сума субвенцій становила 4403,426 тис. грн. Невиконаними залишилися капітальні ремонти доріг по вул. Миру в місті Сарни (740,833 тис. грн.) і Шкільній та Шевченка в селі Вири (494,104 тис. грн.). Проте їх можна буде використати  наступного року.
     Відтак в районі й надалі працюватимуть над виконанням президентського завдання щодо вирішення актуальних проблем регіону.  Діяльність влади спрямована на забезпечення розвитку регіонів - Василь Берташ

     Діяльність керівників місцевих органів влади спрямована на забезпечення розвитку регіонів та добробуту населення. Про це під час засідання Ради регіонів заявив голова Рівненської обласної державної адміністрації Василь Берташ.
     «Одне з пріоритетних завдань регіональної влади - забезпечити розвиток області та добробут населення, щоб люди відчули, що їхнє село, селище, місто мають перспективу, а вони потрібні своїй державі», - сказав він.
     Для цього, зазначив В.Берташ, в області реалізується стратегія економічного та соціального розвитку регіону на період до 2015 року. Так, останнім часом було введено в дію 14 нових та реконструйованих шкіл, більше 100 дошкільних навчальних закладів, низку інших важливих соціальних об’єктів, серед яких спорткомплекс, медичні заклади. «На Рівненщині найвища народжуваність, але ж для нас це й приємні проблеми... Першочергова увага приділяється розвитку інфраструктури та сільських населених пунктів», - зазначив він.Усі бюджетні соціальні програми мають бути виконані до кінця року - Президент

     Усі бюджетні соціальні програми та виплати повинні бути виконані до кінця поточного року. На цьому Президент України Віктор Янукович наголосив, виступаючи на засіданні Ради регіонів.
     «Ви всі знаєте, як важко ми закінчили цей бюджетний рік. Тому моя вимога в ці останні дні - все, що залежить від бюджету і бюджетних програм 2013 року, ми мусимо з вами виконати в цьому році. Це наш обов'язок», - сказав Глава держави.
     Він звернув окрему увагу на проблему соціальних виплат у Києві. «Люди, які заблокували прийняття цього рішення, хай несуть цю відповідальність перед своєю совістю, якщо вона у них є. І перед людьми, які очікують грошей», - зазначив Віктор Янукович.
     Президент звернувся до Прем'єр-міністра з проханням у найближчі дні вирішити це питання. «І не пізніше 30 числа, щоб гроші були на рахунках підприємств і люди мали можливість їх отримати. Я звертаюсь до керівництва міста Києва... Голубченко і Герега несуть персональну відповідальність», - підкреслив Президент. Домовленості з РФ дають можливість інноваційного оновлення економіки України - Віктор Янукович

     Досягнуті з Російською Федерацією домовленості дають можливість інноваційного оновлення економіки України та продовження її модернізації. На цьому наголосив Президент України Віктор Янукович на засіданні Ради регіонів.
     «Моя принципова позиція: досягнуті нові відносини з Росією - це лише умова і вимога до наших внутрішніх перетворень. Не треба чекати, що відбудеться якесь диво. Треба використати ці можливості і знайти ефективні шляхи використання цих ресурсів», - сказав Віктор Янукович, додавши, що завдяки домовленостям відкриються шляхи до створення «тисячі нових робочих місць», забезпечення підприємств новими контрактами та «можливостями інноваційного оновлення».
     Глава держави пояснив «форсування» переговорного процесу з РФ суттєвим ускладненням двосторонніх торгівельно-економічних відносин. «Цей період не можна рахувати місяцями. Він розпочався кілька років тому, а в останні місяці він дуже загострився. Тому ми вимушені були форсувати переговорний процес з Росією», - зазначив Президент.На Рівненщині заробили понад 11 мільйонів гривень на продажі землі

     З початку року в області продали 156 земельних ділянок державної та комунальної власності загальною площею понад 67 гектарів. Як результат, місцеві скарбниці поповнилися на 11 мільйонів 200 тисяч гривень. Ці кошти спрямували на вирішення актуальних проблем громад, зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко. Водночас, за його словами, 2014-ий Президент України оголосив роком розвитку регіонів. Відтак, завдяки держінвестиціям вдасться й надалі реалізовувати важливі соціальні проекти. Аби місцеві скарбниці мали ресурс для співфінансування в 2014 році, земельники цьогоріч попрацювали ґрунтовно, розповіли Анатолію Юхименку. Так, із початку року вже провели оцінку 3 тисяч 300 гектарів земель. На це з місцевих бюджетів витратили понад 276 тисяч гривень. Окрім того, за майже 8,5 мільйона гривень, які виділили з держказни, в області інвентаризували майже 70 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення державної форми власності. Загалом цьогоріч до єдиної інформаційної системи державного земельного кадастру внесли 39 тисяч земельних ділянок. Відтак, нині там зареєстровано інформацію про 544 тисячі ділянок краю. Таким чином, завдяки цьому щороку вдається знаходити додаткові джерела наповнення бюджетів, а отже й виконувати президентські завдання з поліпшення добробуту громадян, підсумував Анатолій Юхименко. 


Віктор Янукович: Головне завдання влади - не допустити потрясінь

     Головним завданням влади є недопущення потрясінь, об'єднання навколо подальших реформ та модернізації країни. Про це Президент України Віктор Янукович сказав, виступаючи на засіданні Ради регіонів.
     «Наше головне завдання, я маю на увазі завдання влади, - не допустити потрясінь. Загальнонаціональний діалог повинен йти, і це буде приносити тільки користь, а потрясіння - вони відобразяться перш за все на найуразливіших верствах населення. Це люди старшого покоління, це пенсіонери, це діти. Нам треба шукати з вами те, що нас буде об'єднувати у державі, всіх. Бажання пришвидшити зміни, переламати ситуацію - буде об'єднувати. Ця енергія змін, за великим рахунком, - це енергія подальших реформ, подальшої модернізації країни», - сказав Глава держави.Грудень 26th

Мільйонна економія завдяки енергозбереженню

     Цьогоріч на Рівненщині на альтернативні види палива перевели 64 навчальні заклади, прозвітували освітяни голові облдержадміністрації Василеві Берташу. Вони запевнили, що завдяки модернізації котелень за цей опалювальний сезон вдасться заощадити 2 мільйони 500 тисяч гривень.
     З
агалом в області вже 220 шкіл та садочків обігрівають саме місцевою сировиною. Відтак, працює внутрішній ринок, тож люди мають заробіток, а бюджети - відрахування, акцентував очільник області. Він зазначив, що перспектива наступного року – подальше переведення бюджетних закладів на альтернативу. Адже потенціал ще мають 11 районів. Тим часом повністю перевели котельні навчальних закладів на місцеву сировину в Березнівському, Володимирецькому, Демидівському, Дубенському та Сарненському районах. Водночас економічний ефект заміщення імпортного енергоресурсу очевидний – в рази менші витрати на опалення. Саме тому всі новозбудовані заклади комплектують енергоекономним обладнанням, яке працює автоматично на відходах деревини, біомасі та торфі.Створення нових робочих місць, вчасна виплата заробітної плати і всіх гарантованих державою соціальних допомог – пріоритет влади

     Заступниця голови облдержадміністрації Світлана Сад зазначила, що саме на цьому акцентує Глава держави. Виконуючи президентські доручення, в області в наступному році планують працевлаштувати 30 тисяч незайнятих краян, створити більше 20 тисяч нових робочих місць, а майже тисячі безробітним надати стартовий капітал для започаткування бізнесу, виплативши одноразову допомогу. Водночас Президент України зазначив, що в наступному році відбудеться чергове підвищення заробітних плат, пенсій і соціальних виплат по всіх напрямках. Тобто буде продовжена держполітика, започаткована 2010-му році. Тому відповідальні фахівці мають працювати як злагоджений годинниковий механізм, аби всі гроші люди отримували в повному обсязі та без затримок, підкреслила Світлана Сад.