Також дивіться новини на facebook.com

Майбутнє лісу у твоїх руках

     Щорічна акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» розпочалася 21 березня. З приходом весни в лісівників настає гаряча пора. Саме тепер підходить час виконувати одне з найголовніших завдань - створення нових лісових насаджень. У розсадниках підросли сіянці та саджанці деревних порід. Їх чекають нові площі, простір для зростання та перетворення на окрасу країни, адже дбайливі руки людей пересадять їх на відкриті ділянки, а через декілька років молоді насадження перетворяться на лісові масиви.
     40 років тому на загальних зборах Європейської конфедерації сільського господарства започаткували традицію відзначати 21 березня як Всесвітній день лісу. Ідею одразу ж підтримав комітет ООН з питань продовольства та сільського господарства. В Україні цього дня стартує акція Державного агентства лісових ресурсів «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка триватиме до 21 квітня, коли країна відзначатиме національний День довкілля. До неї можуть долучитись і взяти безпосередню участь у створенні лісових насаджень і громадяни. Вже повним ходом триває весняна лісокультурна кампанія на Рівненщині. Лісівники краю розуміють, що весна для них – це найвідповідальніша та найнасиченіша різними напрямкам роботи пора року. Адже за короткий проміжок часу потрібно посадити новий ліс на великих площах.
     Щороку, аби більше розказати громадськості про важливість шанобливого та відповідального ставлення до природи, зацікавити в збереженні й примноженні лісових багатств рідного краю, до створення лісових насаджень лісівників залучають учнівську та студентську молодь, представників влади, громадських організацій та інших небайдужих громадян.
     Стовідсоткова готовність колективу ДП «Сарненське лісове господарство» дозволила вже в перший день акції створити 10 га нових лісових насаджень. Активно проходили роботи в Кричильському, Немовицькому, Тинненському та Костянтинівському лісництвах. Досвідчені фахівці провели заняття з учнівською молоддю й на практиці показали юним помічникам, як правильно висаджувати дерева. Загалом, 21 березня саджали ліс майже дві сотні осіб, з них - 46 учнів. А наступного дня до її проведення долучилися працівники адміністративного складу ДП «Сарненське лісове господарство» й разом із випускниками вищих навчальних закладів висадили деревця ялини звичайної, ялиці білої, берези повислої на території дендропарку лісгоспу. Не стоять осторонь і вихованці шкільних лісництв Рівненщини, адже в такий спосіб юні лісоводи теоретичні знання підкріплюють практичними навиками. Наприклад, учні Тинненської ЗОШ І-ІІ ступенів в акції беруть участь уже впродовж 10 років. А в березні минулого на базі закладу офіційно створили шкільне лісництво. Тож юні природолюби до річниці народження об’єднання виготовили понад 30 шпаківень для пернатих друзів лісу, а в один із березневих днів розвішали їх у лісових кварталах та висадили дерева на підготовленій заздалегідь ділянці. Майстер-клас із посадки сіянців сосни провів лісничий Тинненського лісництва ДП «Сарненське лісове господарство» Василь Трофимчук.
Віра ШАШУК.


Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування