Також дивіться новини на facebook.com

На Сарненщині презентували ювілейне видання до 100-річчя Рівненської «Просвіти»

     19 лютого заступник голови райдержадміністрації Наталя Параниця відвідала захід з нагоди презентації книги «Просвітянське століття Рівненщини». Захід відбувся в Сарненській центральній районній бібліотеці за участю просвітян Сарненщини, студентської молоді, ЗМІ. Презентував книгу її упорядник, голова Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка Іван Вєтров.
     Книга являє собою збірку наукових статей, світлин та спогадів просвітян з усіх районів Рівненської області та охоплює період розвитку найпотужнішої культурно-освітньої організації від часів польської (1917-1939 рр.), німецької (1942-1943 рр.) окупації та третього відродження «Просвіти» - 29 вересня 1988 року, коли на Рівненському комбінаті «Азот» було створено «Товариство шанувальників української мови і культури ім.. Т.Шевченка».

     До ювілейного видання увійшли матеріали просвітян, краєзнавців Сарненщини Надії Свищеської та Раїси Тишкевич. В них йдеться про життя та діяльність героїв, що славили Сарненщину на просвітянській ниві в часи окупацій та поневолення. Особливу увагу на зустрічі було приділено учаснику УПА Степану Бакунцю (справжнє ім’я Олександр Шмалюх). «Любіть Україну, як усе своє життя люблю її я, й усіма силами захищайте її незалежність, як це робили мої славні незабутні побратими», - закликав Степан Сидорович.
     На завершення усіх присутніх порадував своїми патріотичними піснями хор просвітян смт. Степань.

    Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування