Також дивіться новини на facebook.com

П Р О Т О К О Л №10 засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сарненського району

  від 31 травня  2018 року                                                                            м.Сарни

 
Головував: голова адміністрації, голова комісії Я.Яковчук

Присутні: члени постійної комісії та запрошені за списком

 

l. Про стан організації протипожежного захисту населених пунктів району та заходи щодо їх попередження.

 

Заслухавши доповідь начальника ДПРЧ-8  ГУ ДСНС у Рівненській області Шахно О.Г. та виступи присутніх, постійна комісія, -

в и р і ш и л а:

Інформацію та виступи присутніх прийняти до уваги, рекомендувати:

1. Головам міської, селищних та сільських рад, керівникам підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.

 

1.1 Контролювати стан протипожежного водопостачання на підпорядкованій території. Заборонити демонтаж діючих водонапірних веж, та провести обладнання їх водозабором для цілей пожежогасіння, взяти на облік безхозні водонапірні вежі , та провести їх ремонт.

Термін:постійно
 
2. Головам міської, селищних, сільських рад та ОТГ.
 

2.1.Надати інформацію про стан водонапірних веж та пірсів для забору води з водоймищ.

Термін: до 14 червня 2018року
 

          2.2 При надані в оренду ставків, водоймищ, рекомендувати користувачам спорудження пірсів з твердим покриттям для забору води пожежним автомобілем.

                                                                                              Термін:постійно

 
 

2.3.Заборонити в пожежно-небезпечний період спуск води з діючих водоймищ, ставків, меліоративних каналів.

Термін: під час пожежно-небезпечного періоду

3. Начальнику Сарненської дільниці водопостачання ВП «Рівненське Тернопільське територіальне управління філії БЕС» ПАТ «»Укрзалізниця.

 

3.1. Розробити план-графік ремонту несправних 25 вуличних пожежних гідрантів в м.Сарни погодовши його з ДПРЧ-8 ГУ ДСНС України у рівненській області

Термін: до 05 червня 2018року
 

5. Для покращення стану протипожежного стану Любиковицької сілької ради відремонтувати пожежний автомобіль ГАЗ-66, та вести його в оперативне чергування 01.07.2018

Термін: до 01 липня 2018року
 
 

4.      Інформацію про проведену роботу подати до 20 вересня 2018року в сектор цивільного захисту населення райдержадміністрації.

5.      Контроль за виконанням рішення комісії покласти на Сарненський районний сектор ГУ ДСНС України в області.

 

ІІ. Про заходи щодо забезпечення протидії масовим пожежам лісів, торф’яників і сільгоспугідь у пожежонебезпечний період 2018 року.

 

Заслухавши доповідь начальника ДПРЧ-8 ГУ ДСНС у Рівненській області Шахно О.Г. та виступи присутніх, постійна комісія вирішила:

 

6.            Сарненському районному сектору Головного управління ДСНС України в Рівненській області, лісогосподарським, торфопідприємствам та мисливським господарствам, управлінню агропромислового розвитку райдержадміністрації, виконавчим комітетам рад:

 

 1.1. Посилити контроль щодо належного виконання заходів, затверджених розпорядження голови райдержадміністрації від 28.03.2017 № 123 «Про районну програму запобігання виникненню лісових і торф'яних пожеж та забезпечення їх ефективного гасіння на період до 2017-2020 років»

Протягом пожежонебезпечного періоду
 

1.2. Визначити перелік необхідних міроприємств для запобігання виникнення загорянь та ліквідації пожеж у разі їх виникнення по кожному торфовищу окремо

Термін: до 14 червня 2018року

1.3. Вирішити питання щодо укладання договорів з землекористувачами і власниками землі для контролю внутрішньгосподарських систем меліорації, їх ремонту та техобслуговування.

Термін:протягом пожежонебезпечного періоду

 

 1.4. Привести у справний стан інженерну техніку та забезпечити можливість її оперативного використання для запобігання виникнення пожеж на торфовищах та ліквідації наслідків.

Термін:протягом пожежонебезпечного періоду

 

 1.5. Здійснювати постійне інформування через засоби масової інформації населення і керівників сільськогосподарських та фермерських господарств про заборону спалювання стерні, залишків сухої рослинності та побутових відходів, дотримання вимог пожежної безпеки в межах відведених територій, з залученням представників релігійних конфесій. 

Термін:постійно
 

1.6. Проводити щоденний  моніторинг обмін інформацією щодо ситуації в лісах та на торфополях району.

Термін:протягом пожежонебезпечного періоду
 

1.7. Забезпечити моніторинг пожежонебезпечних зон за допомогою системи відео спостереження для своєчасного виявлення загорянь (пожеж) та торфах, які знаходяться на території земель, торфополів сільських (селищних) рад.

Термін:постійно

1.8. Встановити попереджувальні знаки та шлагбауми для заборони в’їзду на колишні торфополя з інформаційними щитами про заборону складування та спалювання на них сміття.

Термін:до 01 липня 2018 року
 

1.9. Забезпечити   своєчасну передачу наявної інформації про лісові пожежі та пожежі на торфополях до Сарненського районного сектору ГУ ДСНС у Рівненській області та райдержадміністрації. про всі випадки самовільного випалювання сухої рослинності або її залишків повідомляти Сарненський районний сектор ГУ Нацполіції України в Рівненській області та Державну екологічну інспекцію.

Постійно
Протягом пожежонебезпечного періоду
 

1.10. Уточнити інформацію щодо наявності на території району водних об’єктів поблизу торфополів, які є придатними для забору води пожежно-рятувальною технікою, облаштування їх під’їздами та місцями для забору води, інформацію подати до Сарненського районного сектору ГУ ДСНС України в Рівненській області до 20 червня 2018року.

 

2.ДП «Сарненський лісгосп», ДП «Клесівський лісгосп», Рівненський природний заповідник

 

2.1.Продовжти виконання обласної та районної «Програми запобігання виникненню лісових і торф’яних пожеж та забезпечення виникненню лісових та торф’яних пожеж та забезпечення їх ефективного гасіння на період 2017-2020 років».

Термін постійно
 

2.2. Вжити заходів щодо забезпечення утримання пожежної техніки в справному стані, укомплектування її необхідним пожежо-технічним обладнанням та забезпечення запасу паливо-мастильними матеріалами.

Термін до 14 червня 2018 року
 

2.3. Зобов´язати особовий склад підрозділів відомчої, добровільної та місцевої охорони посилити пожежно-профілактичну роботу у весняно-літній період, забезпечити суворий контроль за дотриманням правил пожежної безпеки при експлуатації електроустановок, проведенням ремонтних, зварювальних та інших вогневих робіт, справністю засобів пожежогасіння, джерел протипожежного водопостачання, блискавко захисту тощо.

Термін протягом пожежонебезпечного періоду

 

2.4.Вжити заходів щодо заборони випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю, рослинністю або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах без відповідного дозволу органів державного контролю у галузі навколишнього природного середовища.

Термін постійно

2.5. Забезпечити проходження спеціального навчання водіїв задіяних на чергуванні на пожежних автомобілях. Заборонити залучення до чергування на пожежних автомобілях осіб, які не пройшли спеціального навчання водіїв на базі навчально-методичного центру ГУ ДСНС (відповідно з п.3.18 «Правил пожежної безпеки в Україні»)

Термін до 01 липня 2018 року

2.6. Забезпечити проходження спеціального навчання посадових осіб, які відповідальні за протипожежний стан на базі навчально-методичного центру ГУ ДСНС України у Рівненській області.

Термін до 01 вересня 2018 року

2.7. Лісові угіддя до забезпечити засобами наочної протипожежної агітації та попереджувальними знаками, при в’їзді в лісові масиви встановити шлагбауми, завершити роботи по влаштуванню та поновленню існуючих мінералізованих смуг, тощо.

Термін до 14 червня 2018 року

2.8. Вжити заходів щодо обладнання будівель лісогосподарських підприємств сигналізацією та забезпечення їх первинними засобами пожежогасіння. Провести технічне обслуговування (перезарядку) наявних первинних засобів пожежогасіння.

Термін до 14 червня 2018 року
 

2.9. Вжити вичерпних заходів щодо будівництва відкритих пожежних водоймищ з під’їзними дорогами, відновлення меліоративних систем в лісових масивах та торфополях та виконання інших протипожежних заходів запропонованих приписами державного пожежного нагляду.

Термін:згідно заходів запропонованих

приписами державного пожежного нагляду

 

2.10. Спільно з керівниками служб автомобільних та залізничних доріг вирішити питання по очищенню смуг відводу вздовж доріг від наземних горючих побутових відходів та матеріалів, влаштувати на межі смуг відводу мінералізовані смуги.

Термін до 14 червня 2018 року
 

2.11. Підготувати та надати голові Комісії матеріали про стан виконання організаційних та протипожежних заходів, щодо готовності лісогосподарських підприємств до настання весняно-літнього пожежонебезпечного періоду

До 14 червня 2018 року
 

3. Сарненському управлінню водного господарства, виконавчим комітетам рад:

3.1. Здійснити моніторинг існуючих міжгосподарських та внутрігосподарських осушувальних систем щодо можливості їх використання для запобігання виникненню пожеж на торфовищах та вжити заходів щодо приведення їх у належну технічну готовність.

Протягом червня 2018 року
 

3.2. Провести суцільне обстеження меліоративних систем та забезпечити визначення переліку водогосподарських споруд, елементів меліоративних систем, які потрібно ремонтувати, визначити види ремонтних робіт та їх обсяги, спланувати ремонтні роботи, визначити джерела фінансування, в межах фінансових можливостей провести ремонтні роботи.

До 14червня 2018 року
 

3.3. Розробити окремі, виходячи із практики, режими роботи водосховищ, ставків, каналів та підтримання рівня води в руслах у пожежонебезпечний період, постійно підтримувати у робочому стані регулюючі гідротехнічні споруди, а також відомчі пересувні та польдерні насосні станції.

Протягом пожежонебезпечного періоду
 

4.  Філії «Сарненська ДЕД», ВП «Сарненська дистанція колії» Рівненській дирекції залізничних перевезень Львівської залізниці, Сарненському РЕМу ПАТ «Рівнеобленерго»:

 

4.1. Розробити та виконати заходи щодо недопущення виникнення загорянь, пожеж у смугах відводу автомобільних і залізничних доріг та високовольтних ліній електропередач . Забезпечити в повному обсязі виконання вимог правил пожежної безпеки в лісових масивах та смугах відчуження вздовж залізниць, автомобільних доріг.

4.2.Виконати мінералізацію смуг в місцях межування залізничних колій з лісовими масивами. Смуги відчуження вздовж залізниці звільнити від накопичень горючих матеріалів (відходів порубки лісу, порості кущів тощо).

4.3. Привести у технічну готовність залізничний рухомий склад та не допускати експлуатацію локомотивів з несправною паливною апаратурою.

Термін до 14 червня 2018 року
 
5.Сектору цивільного захисту населення райдержадміністрації
 

5.1. Створити та затвердити робочу групу для здійснення контрольних перевірок в межах наданих повноважень та аналізу виконання вищевказаних міроприємств.

Термін:до 14 червня 2018 року

5.2.Уточнити плани евакуації (відселення) населення з територій, які з високою імовірністю потрапляють в зону можливих лісових пожеж, та забезпечити негайне інформування населення, яке може потрапити в зони пожежі.

Термін :до 01 липня 2018 року

5.3.Забезпечити оперативне забезпечення паливно-мастильними матеріалами з районного матеріального резерву для оперативного реагування, ліквідації пожеж в екосистемах.

Термін:постійно

6. Районному відділенню  ГУ Нацполіції України в Рівненській області: 

6.1.Активізувати роботу щодо розкриття злочинів, пов’язаних із підпалами в природних екосистемах, і забезпечити проведення слідчих дій щодо виявлення та притягнення винних до відповідальності;

6.2. Посилити контроль за дотриманням пожежної безпеки учасниками дорожнього руху, особливо під час зупинок транспортних засобів;

6.3.Забезпечити участь представників районного відділення ГУ НП в районі спільно з працівниками лісового та мисливського господарства, районним сектором ГУ ДСНС України та інших зацікавлених органів в складі мобільних груп при проведенні оперативних рейдів з контролю за дотриманням вимог Правил пожежної безпеки в лісах України.

 

7.       Інформацію про проведену роботу подати до 20 вересня 2018року в сектор  цивільного захисту населення райдержадміністрації.

8.       Контроль за виконанням рішення комісії покласти на Сарненський районний сектор ГУ ДСНС України в області.

IІІ. Про стан готовності місць масового відпочинку населення на водних об’єктах.

 
 

   Заслухавши доповідь начальника ДПРЧ-8 ГУ ДСНС у Рівненській області Шахно О.Г. та виступи присутніх, постійна комісія, -

в и р і ш и л а:

   Інформацію та виступи присутніх прийняти до уваги.          

1. Рекомендувати міському, селищним, сільським головам, керівнику об’єднаної територіальної громади:

1.1. Забезпечити безумовне виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 05.10.2009    № 379 “Про проведення сезону безпеки на водних об’єктах області", розпорядження голови районної державної адміністрації від 27.10.2009 № 468 “Про проведення сезону безпеки на водних об’єктах району".

1.2.Вжити заходів щодо заборони купання населення у невизначених місцях.

Термін: протягом купального сезону

1.3. Забезпечити організацію безпечного відпочинку населення на водних об’єктах, особливо у святкові та вихідні дні.

Термін: протягом купального сезону

 

1.4. Забезпечити проведення серед населення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань безпечного користування водними об’єктами, виконання правил поведінки людей на воді. Особливу увагу приділяти роботі у сільській місцевості.

Термін: протягом купального сезону

   2. Сарненському районному сектору Головного управління ДСНС                                                                                                                                          України у області:

2.1.          Здійснювати контроль за станом готовності місць масового відпочинку та їх відповідності вимогам законодавства у сфері цивільного захисту та наказу МНС від 03.12.2001 № 272 "Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об'єктах України".

Термін: протягом купального сезону

2.2. У разі виявлення порушень вимог Правил охорони життя людей на водних об’єктах України забороняти експлуатацію місць масового відпочинку людей на водних об’єктах (пляжів) до їх усунення керівниками підприємств, установ та організацій, за якими закріплені вищевказані місця.

Термін: протягом купального сезону

2.3.Висвітлювати в засобах масової інформації попереджувальні матеріали щодо дотримання громадянами основних заходів безпеки на воді.

Термін: протягом купального сезону

3. Відділу освіти, молоді та спортурайдержадміністрації організувати проведення занять з дітьми щодо дотримання основних заходів безпеки на воді.

 4. Виконавцям про проведену роботу інформувати сектор цивільного                    захисту населення райдержадміністрації.

                                                   Термін виконання –

 до 14червня 2018року,  

                                          постійно

         5. Контроль за виконанням рішення покласти на сектор цивільного захисту населення  райдержадміністрації та Сарненський районний сектор ГУ ДСНС у Рівненській області.

 

IV. Про якість питної води в системах централізованого водопостачання м.Сарни.

Заслухавши інформацію начальника відділу житлово-комунального господарства та екології Сарненської райдержадміністрації Т.Пупко (відповідно до звернення Народного депутата України С.Євтушка щодо якості питної води у водопровідній мережі м.Сарни, що надійшло до Сарненської райдержадміністрації 30.05.2018), виступи присутніх, постійна комісія

Вирішила

Інформацію присутніх взяти до уваги.

1.      

2.     Відділу житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації:

2.1    Направити листи ПАТ «Укрзалізниця», ВП «Рівненсько-Тернопільське територіальне управління філії «БМЕС» ПАТ «Укрзалізниця», ТОВ «Завод мостових виробів», Сарненській міській раді та управлінню Держпродспоживслужби в Сарненському районі для отримання офіційної інформації з порушеного питання.

1.2 Узагальнену інформацію подати на розгляд чергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сарненського району.

 
 
 
 
Голова комісії ТЕБ та НС
Сарненського району,
головаадміністрації                                                                          Я. Яковчук
 
Протокол вів                                                                                    В. Антонюк