2018.03 - Семінар-практикум учителів історії

21 березня 2018 року на базі Вирівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум учителів історії на тему «Формування інформаційної компетентності учнів засобами інформаційно-комунікативних технологій при вивченні історії».
Розпочався семінар щирими привітаннями, які лунали з уст учнів ВирівськоїЗОШ І-ІІІ ступенів – зворушливими до глибини душі віршами, милозвучними піснями, сповненими національних ідей та любов'ю до Батьківщини.
Івашина Оксана Василівна, методист РМК відділу освіти, молоді та спорту ознайомила учасників семінару з планом роботи, наголосила, що одним із головних завдань освіти сьогодні є не просто формування носія знань, а насамперед творчої особистості, яка вміє застосовувати набуті знання і вміння, працювати з інформаційними ресурсами, що є необхідною умовою успішної діяльності у будь-якій сфері суспільного життя та інноваційного розвитку суспільства загалом. Використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) докорінно змінює роль і місце педагога та учня в навчальному процесі, забезпечує реалізацію індивідуального підходу в навчанні. У такій моделі вчитель перестає бути просто «ретранслятором» знань, а є співтворцем сучасних технологій навчання.
Досвідчений педагог Вирівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ковальчук А.В., розповів про власні творчі надбання у вивченні історії України в 11 класі, познайомив присутніх із візуальними джерелами, які необхідно знати учням випускних класів при підготовці до ЗНО з історії України, та з типологією тестів ЗНО. Присутні обмінялися досвідом підготовки учнів до ДПА з історії у формі ЗНО.
Практична частина семінару також була різнобарвна і насичена, ілюструвала тему семінару. Учасники семінару відвідали показовий урок історії України в 11 класі на тему «Україна в умовах незалежності (1991-2008 рр.)», на якому свою професійну майстерність, високий рівень професіоналізму вчителяпродемонструвавОмельковець В.З.,вчитель історіїВирівської ЗОШ І-ІІІ ст.,де вдало поєднав науковість викладу з досконалим умінням використання ІКТ.
Продовжила семінар Валько І.О., вчитель Ремчицької ЗОШ І-ІІІ ст., яка провела цікавий та змістовний тренінг«Впровадження наскрізних змістових ліній в практичну роботу вчителя історії».
Яскравим підсумком семінару став позакласний виховний захід «Люблю я свій народ,ціную його звичаї», який підготувала Кузьмич Н.Ю. вчитель історіїВирівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.Під час виховного заходу, учасники семінару, забули повсякденні турботи і з великим задоволенням дякували виступаючим гучними оплесками.
Хочемо висловити найтепліші слова вдячності учням, вчителям і адміністрації школи за організовані заходи для вчителів історії.
Сподіваємося, що кожний семінар буде залишати в гостей стільки ж приємних вражень.