Також дивіться новини на facebook.com

ІНФОРМАЦІЯ про стан запобігання корупції в Сарненському районі у 2017 році

  У відповідності до статей 118,119 Конституції України, виконавчу владу в районах здійснюють місцеві державні адміністрації, які забезпечують на відповідній території виконання Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади.

         В силу цих конституційних принципів, Сарненська районна державна адміністрація у 2017 році була учасником впровадження загальнодержавних заходів антикорупційного напрямку.

         Зокрема у 2017 році діяв План заходів із запобігання і протидії корупції в Сарненському районі, який об’єднав в собі численних виконавців антикорупційних заходів.

         Для забезпечення прозорості та публічності в роботі місцевих органів державної виконавчої влади, зміцнення довіри громадян до влади, в райдержадміністрації напрацьована система постійного висвітлення подій пов’язаних із суспільно-політичним та громадським життям району.

         З метою створення механізмів для подання повідомлень про корупцію в державних органах, органах місцевого самоврядування, на офіційному сайті райдержадміністрації оприлюднені номери телефонів, а також електронні адреси відділів апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації.

         Поряд з цим на виконання статті 53 Закону України «Про запобігання корупції», на офіційному веб-сайті райдержадміністрації оприлюднена електронна адреса «лінії довіри» для повідомлень про відомі факти порушення антикорупційного законодавства працівниками Сарненської райдержадміністрації, закладів і установ, що належать до сфери її управління, за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною.

Разом з цим в райдержадміністрації розроблений інформаційний матеріал на тему: «Попередження про спеціальні обмеження (заборони, зобов’язання, вимоги) для державних службовців Сарненської райдержадміністрації», з якими ознайомлюються під розпис усі новоприйняті працівники адміністрації.

Також розроблена форма повідомлення працівника Сарненської райдержадміністрації про працюючих у цьому ж органі близьких йому осіб відповідно до статті 27 Закону України «Про запобігання корупції», яка заповнюється особисто і зберігається в його особовій справі.

         Задля розширення обізнаності осіб, які працюють у сферах з підвищеним ризиком вчинення корупційних правопорушень, з вимогами антикорупційного законодавства, формування світогляду негативного ставлення до корупційних проявів, зокрема в закладах охорони здоров’я Сарненського району, проводяться заходи спрямовані на попередження та профілактику корупційних порушень.

         З метою запобігання корупції, керівників загальноосвітніх та позашкільних закладів ознайомлено з правовими та організаційними засадами функціонування системи запобігання корупції в Україні, змістом та порядком застосування превентивних антикорупційних механізмів, правилами щодо усунення наслідків корупційних правопорушень, які передбачені Законом України «Про запобігання корупції».

         З метою зниження рівня корупції в сфері надання адміністративних послуг, на офіційному веб-сайті райдержадміністрації фукціонує розділ «Центр надання адміністративних послуг», який забезпечує функціонування, своєчасне оновлення веб-сайтів, інших електронних ресурсів органів, залучених до надання адміністративних послуг, що містять інформацію, необхідну для їх отримання.

         З метою запровадження багатоступеневої оцінки антикорупційних ризиків, для забезпечення доступу громадськості до ознайомлення з нормативно-правовими актами, через офіційний сайт райдержадміністрації оприлюднюються прийняті розпорядження голови райдержадміністрації.

         У 2017 році для виконання антикорупційного законодавства України, в райдержадміністрації для державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування, посадових осіб юридичних осіб публічного права проводилась інформаційна робота щодо порядку заповнення та подання визначених типів декларацій, передбачених статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції».

         На виконання вимог Порядку перевірки факту подання суб'єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, затвердженого рішенням агентства від 06.09.2016 №19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.11.2016 за №1479/29609, проведена робота із перевірки факту своєчасності подання декларацій суб’єктами декларування призначення або звільнення яких здійснюється за розпорядженням голови райдержадміністрації.

         Для зміцнення довіри громадян до органів влади, зокрема і шляхом ознайомлення із проведеними заходами щодо запобігання корупції, на офіційному сайті райдержадміністрації у рубриках «Доступ до публічної інформації», «Державні закупівлі», оприлюднюються відомості - річні плани закупівель комунальних закладів, структурних підрозділів райдержадміністрації.

         При зверненні надавалась практична і методична допомога з питань застосування вимог нормативно-правових актів у сфері запобігання корупції посадовим особам юридичних осіб публічного права, посадовим особам органів місцевого самоврядування.

З метою формування антикорупційної правосвідомості громадян, в бібліотеках району:

- оформлені тематичні книжкові виставки та полички на теми: «Шляхи подолання корупції в Україні», «Суспільство та держава в боротьбі з корупцією», «Суспільство проти корупції»;

- проведені бесіди «Законодавство України про запобігання корупції», «Жити за основним законом країни», «Основний закон нашого життя», «Конституція – основний закон нашої держави», «Жити за Основним Законом», «Держава. Право. Суспільство».

         Для запровадження дієвого механізму зворотного зв'язку з громадськістю щодо повідомлень в т.ч. і про факти порушення антикорупційного законодавства на території району, розпорядженням голови райдержадміністрації від 10.05.2017 №188 затверджено склад громадської ради райдержадміністрації за участі представників понад 10 громадських організацій і об'єднань громадян, завданням якої є проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, зокрема і антикорупційної.

         В райдержадміністрації напрацьована система співпраці з спеціально уповноваженими суб'єктами у сфері протидії корупції, які визначені статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції».

         Упродовж  2017 року в районі виявлено 9 фактів порушення вимог запобігання та протидії корупції за якими працівниками захисту економіки Національної поліції України складено 6 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією. З них розглянуто Сарненським районним судом 5 протоколів, притягнуто до відповідальності депутатів сільської та селищної рад та посадову особу юридичної особи публічного права з накладанням адміністративного стягнення у виді штрафу.

 
Матеріали узагальнив:

Головний спеціаліст з питань запобігання

та виявлення корупції і взаємодії з

правоохоронними органами апарату

райдержадміністрації                                                                         Р.Набухотний