2018.02 - Засідання районної Школи молодого вихователя

Соціальне здоров’я дитини – це насамперед її комфортне самопочуття в соціумі, яке досягається завдяки вмінню ефективно спілкуватися, проявляти турботу про інших, коректно і обґрунтовано відмовлятися від небезпечних для здоров’я пропозицій, доброзичливо взаємодіяти з однолітками та дорослими.
Саме підвищенню фахової майстерності молодих вихователів щодо реалізації змісту освітньої лінії «Дитина у соціумі» було приурочено засідання районної Школи молодого вихователя, яке відбулося нещодавно у ДНЗ «Віночок» с. Гранітне.
Про формування соціального здоров’я дитини в умовах закладу дошкільної освіти та сім’ї розповіла слухачам школи Єленець Т.М. Вихователь Бурачинська О.В. показала молодим педагогам інтегроване заняття в середній групі «Був собі я» на якому продемонструвала вміння формувати в дітей свідоме ставлення до себе, необхідність у дотриманні норм культури поведінки та спілкування з однолітками, учила будувати взаємини на основі взаємодопомоги, дружби, толерантності. У старшій групі вихователь Таргоній Ірина провела показове заняття «Я живу в Україні» на якому формувала у дітей уявлення про Україну як суверенну державу, виховувала любов та інтерес до рідної держави. Практичний психолог Опалько В.П. продемонструвала молодим вихователям рефлексійні кола ранкового спілкування, а вихователь Яцкевич Н.С. розповіла про шляхи покращення організації ранкового прийому в закладі дошкільної освіти за допомогою впровадження різноманітних сучасних форм роботи з дітьми. Про форми роботи з дітьми за освітньою лінією «Дитина у соціумі» ознайомила присутніх вихователь Єленець Л. М., а вихователь Федорова Л.В. визначила складові соціальної компетентності дитини.
Молоді вихователі ознайомилися з досвідом роботи вихователя ДНЗ № 8 «Веселка» М. Сарни Нікуліної Л.М. з теми «Формування соціальної компетентності у дітей дошкільного віку.
Всім учасникам школи молодого вихователя були надані методичні рекомендації щодо організації роботи з освітньої лінії «Дитина у соціумі».