Також дивіться новини на facebook.com

23.11.2017 - Засідання районної школи молодого вихователя

  21 листопада 2017 року на базі ДНЗ № 1 «Дзвіночок» м. Сарни відбулося засідання районної школи молодого вихователя. Мета засідання – з’ясувати ступінь підготовленості молодих педагогів до реалізації завдань мовленнєвого розвитку дітей, презентувати сучасні підходи щодо формування звукової культури мовлення засобами фольклору в інтегрованому освітньому просторі дошкільного закладу.

Яка вона сучасна дитина? На таку тему поспілкувалася з слухачами школиМеліщук І.В., практичний психолог дошкільного закладу № 1 м. Сарни. Педагоги обговорили сучасні підходи до виховання дітей нового покоління – «покоління Z».

Молоді вихователі відчувають великі труднощі у вихованні звукової культури мовлення у дітей. Як здійснити обстеження звуковимови дітей та спланувати роботу по подоланню вад звуковимови розповіла учитель-логопед ДНЗ № 4 м. СарниГрицук Г.Г. Про розвиток мовленнєвої компетенції дітей дошкільного віку засобами фольклору ознайомила Канська А.В., завідувач ДНЗ № 1 м. Сарни. Слухачі школи переглянули інтегровані заняття в середній групі «Дива у нашому залі…» (вихователь Денисевич Н.П.) та в старшій групі «Мандруємо вулицями бабусиного села» (вихователь Олішевко С.М.). Майстер-клас з педагогами щодо впровадження інтерактивних технологій в освітній процес з розвитку мовленнєвої компетентності дошкільників провела вихователь-методист Птуха О.М. Молоді педагоги отримали методичні рекомендації та домашнє завдання.


 

Районний семінар-практикум педагогів-організаторів з теми «Підвищення якості навчально-виховного процесу шляхом удосконалення системи превентивного виховання»

 

З метою підвищення професійної компетентності педагогів-організаторів у плануванні та організації виховної роботи в закладі освіти, направленої на формування ціннісних орієнтирів соціально адаптованої та гармонійно розвиненої особистості,16 листопада 2017 року на базі Тинненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум педагогів-організаторів з теми «Підвищення якості навчально-виховного процесу шляхом удосконалення системи превентивного виховання».

Семінар розпочала методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації Оксана Ткач, яка ознайомила з пріоритетними напрямами виховної роботи у 2017-2018 навчальному році. Виховну систему роботи Тиненнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів представили заступник директора з виховної роботи Наталія Мініна та педагог-організатор Валентина Омельковець.

Практичний психолог Тинненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Олена Лазарець на основі ситуативних кластерів провела психологічний коучинг. Цікавим та пізнавальним був квест «Толерантність: об’єднаємо зусилля», який організували для педагогів-організаторів Олена Лазарець та Галина Корінець, соціальний педагог Тинненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

В ході роботи семінару педагоги-організатори отримали методичні рекомендації.


 
Районні змагання з шахів та шашок
 

15 та 17 листопада 2017 року на базі Сарненського БДМ відбулись фінальні районні змагання з шахів та шашок в залік Спартакіади школярів Сарненщини серед ЗОШ І-ІІ та ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Серед ЗОШ І-ІІ ступенів Переможцями і призерами стали:

З шахів:

o        І місце – команда учнів Костянтинівської  ЗОШ І-ІІ ступенів;

o        ІІ місце – команда учнів Маловербченської ЗОШ І-ІІ ступенів;

o        ІІІ місце – команда учнів Кам’яне-Случанської ЗОШ І-ІІ ступенів.

З шашок:

o        І місце – команда учнів Маловербченської ЗОШ І-ІІ ступенів;

o        ІІ місце – команда учнів Довжанської ЗОШ І-ІІ ступенів;

o        ІІІ місце – команда учнів Глушицької ЗОШ І-ІІ ступенів.

Серед ЗОШ І-ІІІ ступенів:
З шахів:

o        І місце – команда учнів Стрільської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

o        ІІ місце – команда учнів Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2;

o        ІІІ місце – команда учнів Великовербченської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

З шашок:

o        І місце – команда учнів Великовербченської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

o        ІІ місце – команда учнів Цепцевицької ЗОШ І-ІІІ ступенів;

o        ІІІ місце – команда учнів Сарненської гімназії.

Вітаємо переможців та вчителів!!! Бажаємо успіхів у подальших звершеннях!!!


 
Семінар-практикум для вчителів фізики
 

17 листопада 2017 року на базі Чудельської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було проведено районний семінар-практикум для вчителів фізики з проблеми «Діяльнісний підхід до викладання фізики в умовах упровадження нового Державного стандарту»

Метою семінару було поглиблення знань вчителів фізики про шляхи та особливості впровадження діяльнісного підходу у викладанні фізики, підвищення професійної майстерності педагогів, ознайомлення із досвідом роботи вчителя фізики щодо реалізації змісту нового Державного стандарту базової загальної середньої освіти. Захід складався з теоретичної та практичної частин.

Першу частину семінару розпочала  методист районного методичного кабінету Кушмирук О.С., яка розповіла про діяльнісний підхід при вивченні фізики у загальноосвітньому навчальному закладі. Зокрема, звернула увагу на ключові компетенції, які вчитель має формувати в учнів. У її виступі йшлося про роль та місце діяльнісного підхіду на уроках фізики. Вона відмітила, що забезпечення якості освіти певною мірою залежить від визначення цілей і прогнозування очікуваних результатів. Головною метою якості шкільної освіти є досягнення учнями такого рівня освіченості, який би відповідав їхньому особистісному потенціалу і створював основу для впровадження освіти і власного розвитку.

Продовжила роботу Яковець В.М., вчитель фізики Чудельської ЗОШ І-ІІІ ст. Велику увагу Валентина Миколаївна звернула на чинники, які позитивно впливають на формування мотивації на уроках фізики: практична спрямованість мети уроку як особисто значущої, важливої для кожного; використання в процесі навчання наявного життєвого досвіду учнів, їхніх повсякденних спостережень, досвіду практичної діяльності; зв’язок навчального матеріалу з повсякденним життям, явищами, які відбуваються в довкіллі; використання результатів навчання в практичній діяльності людини. У її виступі також йшлося про важливі напрямки нового Державного стандарту загальної середньої освіти та запровадження інноваційних форм роботи.

У ході практичної частини учасники семінару переглянули позакласний захід «Фізика і ми», підготовлений вчителем фізики Яковець В.М. 

Учасники семінару також познайомилися із презентацією системи позакласної роботи з фізики з досвіду роботи Валентини Миколаївни.

Учителька запропонувала присутнім свої методичні наробки щодо здійснення управління інтегрованою дослідницькою, творчою діяльністю учнів та організації пошукової роботи. Не залишила поза увагою і проблему використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках фізики, продемонструвавши на інтерактивній дошці основні можливості сучасних педагогічних програмних засобів, які можна використати під час проведення уроків.

При підведенні підсумків учителі відзначили актуальність проблеми, враховуючи вимоги нової програми з фізики , високий рівень підготовки та практичну значимість семінару.

Учасники відзначили доцільність проведення таких семінарів, їх практичну значимість для подальшого використання у роботі з учнями.


 
Семінар-практикум практичних психологів та соціальних педагогів
 

17 листопада 2017 рокуна базі КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» відбувся семінар-практикум практичних психологів та соціальних педагогів з теми «Застосування психолого-андрагогічних технологій в методичній роботі психологічної служби системи освіти», мета якого – освоїти сучасні моделі і технології освіти дорослих та сприяти їх впровадженню в освітній процес.

У теоретичному блоці Третяк Р.Ф., методист районного методичного кабінету, ознайомила присутніх із психолого-андрагогічними підходами навчання педагогів  в  системі загальноосвітнього закладу.

У практичному блоці психологом Люхчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Зайцевою Ю.М. та  психологом КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» Крот О.Р. було проведено майстер-клас з теми «Особливості спілкування вчителя з сучасними учнями».

На завершальному етапі Зелінська О.Г., практичний психолог Стрільської ЗОШ І-ІІІ ступенів, провела практичне заняття з елементами танцювальної терапії «Зняття емоційного напруження за допомогою танцю».


 
Семінар-тренінг із теми «Використання технологій Web 2.0 у педагогічній діяльності вчителя біології»
 

Завдяки співпраці районного методичного кабінету та РОІППО  у приміщенні кабінету інформатики корпорації «Братерство без кордонів» 16 листопада 2017 рокувідбувся семінар-тренінг із теми «Використання технологій Web 2.0 у педагогічній діяльності вчителя біології».  

Методист кабінету інформаційно-комунікаційних технологій РОІППО Оксана Тимощук ознайомила учасників тренінгу  із завданнями, змістом і методологічними засадами використання сервісів Web.2.0 в педагогічній діяльності.

 Педагоги навчались  створювати:
-ментальні карти на платформі Spiderscribe.net;
-колажі на платформі Getloupe.com;
-пазли на платформі Gigsawplanet.

Ознайомились із основами роботи Google Drive; онлайн-дошкою Padletта анатомічним атласом 3d. Долучилися до педагогічної спільноти Рівненщини«Сервіси Google в освіті».

Допомагала вчителям вдосконалювати навики роботи з онлайн сервісами методист РОІППО Раїса Шагієва. Методист РМК Світлана Муляр надала методичні рекомендації щодо способів використання сервісів Web.2.0 у навчальному процесі.

Атмосфера семінару була невимушена, робоча, насичена, комунікативна. Вчителі активно брали участь у всіх вправах, сумлінно, старанно виконували завдання, а також ділились досвідом використання безкоштовних додатків від Microsoft на уроках біології.

Гаслом зустрічі стали слова ШерілаНуссбаум-Біча: «Технології ніколи не замінять вчителя. Але вчитель, який ефективно застосовує технології для розвитку своїх учнів, замінить того, хто ними не володіє».

Фотозвіт за адресою:

https://postimg.org/gallery/37u97ba00/

Флешмоб «Подай руку толерантності»
 

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля толерантних відносин між учасниками навчально-виховного процесу в   навчальних закладах Сарненського району був проведений флешмоб «Подай руку толерантності»  під гаслом «Ми творимо культуру миру разом».

Подібна акція вдруге відбулася в районі за ініціативи РМК та шкільних психологів.

Фотозвіт за адресою:


 
Семінар – практикум для вчителів художньо-естетичного циклу
 

16 листопада 2017 року на базі Сарненської загальноосвітньої школи I-II ступенів №6 відбувся семінар-практикум для вчителів художньо-естетичного циклу на тему «Формування компетентісних та високоморальних якостей особистості учнів з використанням новітніх педагогічних технологій на уроках  предметів мистецтва». Основною метою семінару було ознайомлення із новітніми педагогічними технологіями для формування компетентісних та високоморальних якостей учнів на уроках мистецтва.

Методист відділу освіти, молоді та спорту Івашина О.В.,  ознайомила учасників семінару-практикуму з планом та метою його роботи, зазначивши, що мистецтво має унікальні можливості впливу на людину, тому художньо-естетичне виховання потрібно розглядати не лише як процес набуття художніх знань і вмінь, а, насамперед, як універсальний засіб особистісного розвитку школярів на основі виявлення індивідуальних здібностей, різнобічних естетичних потреб та інтересів.

Практичний блок семінару складався із уроку музичного мистецтва в 4 класі «В гості до Коломиї» ( Федірко В.В., вчитель музичного мистецтва) та бінарного уроку  в 5 класі «Пісня душа народу. Козацькі пісні» (Федірко В.В., вчитель музичного мистецтва, Бучко М.Г., вчитель історії), де учасники семінару мали змогу познайомитися з традиційними та інноваційними підходами до викладання музичного мистецтва.


 
Районний семінар-практикум вихователів дошкільних навчальних закладів
 
«Умій відчувати поряд з собою людину,

умій читати її душу, побачити в її очах її духовний світ».

Сухомлинський В.О.

Під таким гаслом 14 листопада 2017 рокуу ДНЗ №4 «Сонечко» м. Сарни відбувся районний семінар-практикум вихователів дошкільних навчальних закладів з теми: «Використання спадщини В.О. Сухомлинського в реалізації принципів гуманізації освітнього процесу у дошкільному навчальному закладі».

Педагогічна спадщина В.О. Сухомлинського, як цілюща вода життєдайної невмирущої криниці, сприяє та активно допомагає становленню і розвитку особистості в процесі навчання та виховання як «духовної колиски народу», де кожен відшукає відповіді на питання, що його хвилюють, навчиться пізнавати істину, навчиться жити.

Сарненський міський голова Світлана Борисівна Усик привітала учасників районного семінару, побажала плідної праці, і наголосила, що міська рада активно сприяє створенню належних умов для навчання і виховання дітей у дошкільних закладах  міста та сподівається, що вихователі докладуть всіх зусиль, щоб виховати дітей чуйними, добрими, людяними, милосердними.  

Вихователі ДНЗ району переглянули виставку книг-саморобок та дитячих малюнків за творами В. Сухомлинського. Мельничук Л.П, вихователь ДНЗ №4 м.Сарни, використовуючи слайд-презентацію ознайомила присутніх з гуманістичними принципами педагогіки В. Сухомлинського. Своїм досвідом роботи з формування людяності, як базової особистості у дітей дошкільного віку з використанням творів В. Сухомлинського поділилася Сорокіна Т.М. (вихователь ДНЗ №4 м. Сарни) та провела з батьками і вихователями нетрадиційну гру «Планета Добра та Людяності». Присутні переглянули заняття в середній групі з художньої літератури «На гостинах у казок» за казками В. О. Сухомлинського (показ Шмалюк Т.А., вихователя ДНЗ №4 м. Сарни).

Методист Сарненського районного методичного кабінету Корень В.А. надала вихователям методичні рекомендації щодо впровадження в освітній процес головних ідей педагогіки В. Сухомлинського.


 
Обласний семінар методистів української мови та літератури
 

На виконання плану роботи Рівненського ОІППО 15 листопада 2017 року на базі інституту відбувся семінар методистів української мови та літератури з теми «Світ сучасної літератури:імена, назви, зацікавлення»(досвід роботи словесників м.Рівного та Сарненського району).

Учасники семінару мали гарну нагоду ознайомитися з  калейдоскопом новинок сучасної літератури в розрізі жанрів та видів мистецтва, який презентували вчителі-словесники Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №22.

Сарненщину гідно представили і поділилися власним досвідом вчитель Сарненського районного ліцею «Лідер»  Крат Н.В.(«Сторітелінг як інноваційна методика формування компетентностей на уроках української літератури») та вчитель Сарненської гімназії Зозюк І.В.(«Прочитай мене…» або «Зруйнуймо стереотипи про сучасну українську літературу»).

До організації проведення семінару долучилися вчителі-словесники Сарненщини на чолі з головою районного методичного об'єднання  Костецькою Н.М.

Дякуємо всім учасникам семінару та бажаємо творчих педагогічних звершень та невичерпної енергії!


 
Зустріч практичних психологів опорних шкіл  району
 

10 листопада 2017 рокувідбулася зустріч практичних психологів опорних шкіл району на базі Любиковицького округу.

Учасниками заходу стали 11 практичних психологів Ясногірського, Тутовицького, Зносицького округів, округу № 1 та №3 м. Сарни. 

На базі Стрільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів практичний психолог Зелінська О.Г. провела заняття «Зняття емоційного напруження за допомогою танцю», де психологи не тільки мали можливість ознайомитися з досвідом роботи колеги, але й взяли активну участь у заході.

У Любиковицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів практичний психолог Таборовець В.М. провела заняття з учнями 9 класу «Профілактика булінгу в учнівському середовищі», в ході якого працівники психологічної служби були ознайомлені з феноменом третирування в учнівському середовищі, його причинами, наслідками та можливими шляхами вирішення проблеми.

У ході зустрічі практичні психологи отримали методичні рекомендації.