13.03.2017 - Майстер-клас «Оминаймо гострі кути»

Конфлікт – суперечність, яка виникає між людьми у зв’язку з розв’язанням питань різного характеру. Це те, що забирає більшу половину життєвої енергії кожної людини.
Чи можна уявити, що конфлікти зникнуть зовсім? Напевно, ні. Тому варто навчитися оминати гострі кути конфліктів, вирішувати їх, обертаючи на позитив.
24 лютого в Зносицькій ЗОШ І-ІІІ ст. пройшов майстер-клас тема якого «Оминаймо гострі кути». На нього зібралися психологи району в кількості 25 чоловік на чолі з методистом Сарненського РМК Третяк Русланою Федорівною.
Гостей зустріли старшокласники школи з подарунками: повітряними кульками у вигляді сердець, які символізували щирість та відкритість, дружбу, тепле спілкування. Також гості прослухали радіовипуск «На шкільній хвилі», з якого дізналися коротенько про історію школи.
Майстер-клас проходив у вигляді заняття з елементами тренінгу, метою якого буловизначити зміст поняття «конфлікт», причини його виникнення та шляхи попередження; опанувати ефективні способи запобігання й розв’язання конфліктів; розвивати конструктивні способи взаємодії й закріплювати навички безконфліктного спілкування в колективі; розвивати інтерес до себе, формувати первинні навички самоаналізу; розвивати форми і навички особистісного спілкування в групі, способи взаєморозуміння.
Матеріали проведеного майстер-класу направлені на профілактику конфліктів та можуть бути використані як практичними психологами в роботі з дітьми та вчителями, так і класними керівниками в роботі з учнями.
Заняття включало в себе вправи з використанням різних технік, під час яких тривав процес відображення та аналізу життєвого досвіду, а також був поданий інформаційний блок, що супроводжувався презентацією.
Обов’язковими вправами були: вправа «Знайомство»; вправа «Очікування»; релаксація з побажаннями; рефлексія. Важливим була логічна послідовність вправ та інформації.
В заключній частині учасниками художньої самодіяльності школи був представлений невеличкий концерт, організаторами якого були: вчителі четвертих класів Кичан Н.Ф. та Тимощук Н.П., керівник гуртка «Співаночка» - Ветрова Н.О., вчитель англійської мови – Ветрова С.А., педагог-організатор Петрик Н.С. та заступник з виховної роботи Панасюк Л.О., директор школи Власюк М.С.