Також дивіться новини на facebook.com

Модернізація (утеплення) житлового фонду

Модернізація (утеплення) житлового фонду
 

Якщо ви прийняли рішення модернізувати або утеплити ваш будинок, то пам’ятайте головне – будинок є суцільний об’єктом, а отже його реконструкція має бути комплексною.

 Задля того аби в майбутньому Ваше бажання утеплити свій будинок (чи то приватний, чи багатоквартирний) не призвело до небажаних наслідків – пошкодження конструкції будинку чи появи грибка внаслідок неправильного утеплення – необхідно виконати наступні роботи у такій послідовності:

 

1.                Провести енергоаудит будівлі. Енергетичний аудит представляє собою технічне обстеження теплоізоляційної оболонки (стан дверей, вікон, даху, стін та ін.), а також інженерних систем будівлі(системи опалення, вентиляції, охолодження, освітлення, гарячого водопостачання, електропостачання, газопостачання та ін.), для роботи яких використовуються паливно-енергетичні ресурси. Таке обстеження дає смогу визначити реальний обсяг та ефективність споживання енергетичних ресурсів. На основі отриманих результатів спеціаліст з енергоаудиту визначає потенціал енергозбереження в будівлі та розробляє заходи з підвищення енергоефективності. Саме вони є основою для вибору та розробки проектного рішення щодо модернізації та утеплення будівлі.

 

2.                Розробити проектно-кошторисну документацію, в якій вказуються всі технічні рішення щодо модернізації будівлі та їх вартість.

 

3.                Замовник виконання робіт має затвердити проектно-кошторисну документацію.

 

Після цього можна виконувати роботи з утеплення та модернізації будинку. Їх послідовність має бути наступною:

- підготовчі роботи;

- ремонт/ заміна вікон, вхідних та балконних дверей, дверей тамбурів;

- ремонт/заміна вікон на сходових клітках, коридорах і холах загального користування, технічному поверсі і горищі;

- модернізація внутрішньобудинкових інженерних систем будівлі;

- теплоізоляція зовнішніх огороджувальних конструкцій та гідроізоляція покрівлі.

У залежності від обсягу раніше виконаних робіт, зазначену послідовність робіт можна дещо змінити. Проте слід пам’ятати, що будівля є суцільним комплексом, а отже роботи з модернізації та утеплення мають виконуватись у всій будівлі. 

 

Що ж до нормативної бази, яка регулює питання модернізації та утеплення будинків, то наразі існують Державні будівельні норми (ДБН), які є обов’язковими для виконання, та Державні стандарти України (ДСТУ), які носять рекомендаційний характер, якщо інше не визначено підзаконним актом. 

Основними з них є наступні:

"Основні вимоги до будівель і споруд. Економія енергії"
- ДБН В.2.6-31:2006 "Теплова ізоляція будівель" із змінами

- ДСТУ Б EN 15232:2011 Вплив автоматизації, моніторингу та управління

- ДСТУ Методи проведення енергетичного аудиту
- ДСТУ-Н Б В.3.2-3:2014