Також дивіться новини на facebook.com

Обговорили стан ринку праці в районі та перспективи на 2014 рік

     12 грудня фахівці районного центру зайнятості спільно з начальником відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Ніною Меснікович та державним інспектором Державної інспекції праці в Сарненському районі Валентиною Тріщук провели конструктивну розмову з роботодавцями щодо реалізації завдань Президента України щодо стимулювання підвищення зайнятості населення та створення нових робочих місць.
     Заступник директора районного центру зайнятості Тетяна Дударик ознайомила присутніх представників шістнадцяти підприємств району різних форм власності про стан ринку праці в районі та перспективи на 2014 рік. Вона повідомила про те, що з початку року за сприяння фахівців центру знайшли роботу 2554 особи, з них 1250 в статусі зареєстрованого безробітного. Тобто кожен другий громадянин, який звернувся за допомогою у працевлаштуванні, був влаштований на роботу. А завдання Програми зайнятості району вже виконане на 103 відсотки. Протягом січня-жовтня 2013 року в районі створено 708 нових робочих місць.

     «Один із шляхів створення нових робочих місць, - зауважила Тетяна Миколаївна, - це виплата допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи. Такою можливістю в 2013 році скористалися 80 безробітних, що на 14 осіб більше минулого року».
     Про умови надання роботодавцям компенсації витрат на сплату єдиного соціального внеску при працевлаштуванні безробітних на новостворені робочі місця розповів спеціаліст відділу взаємодії з роботодавцями Богдан Філончук. Він проінформував присутніх, що протягом червня-листопада 2013 року четверо роботодавців, які працевлаштували на новостворені робочі місця безробітних, отримали позитивне рішення щодо компенсації витрат у розмірі єдиного соціального внеску. Наразі розглядається ще дві заяви працедавців з відповідного питання. Богдан Леонідович закликав роботодавців більш виважено та відповідально відноситись до створення нових робочих місць, в тому числі використовуючи підтримку служби зайнятості, адже громадяни повинні мати змогу реалізувати своє конституційне право на працю, що дозволить їм отримувати гідну заробітну платню, щоб забезпечувати сім’ю, розвиватися професійно, будувати свою кар’єру.
     Відповіді на практичні питання роботодавців щодо правильності заповнення звіту про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, надали фахівці центру Наталія Головач та Лілія Нестерчук.
     Важливим питанням семінару були проблеми легалізації праці, соціальний захист та забезпечення прав застрахованих осіб на ринку праці. Валентина Тріщу проінформувала присутніх про відповідальність роботодавця за правовий захист найманих працівників.
     Представники роботодавців розповіли про успішний досвід співпраці зі службою зайнятості щодо створення нових робочих місць для безробітних громадян з числа соціально вразливих категорій населення та отримання компенсації єдиного соціального внеску.
     Тільки разом з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, роботодавцями міста та району фахівці районного центру зайнятості зможуть виконати завдання Президента України щодо стимулювання підвищення зайнятості населення та створення нових робочих місць – до такого висновку прийшли і представники державних органів, і роботодавці.

 
Заступник директора
районного центру зайнятості
Тетяна Дударик 


Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування