Також дивіться новини на facebook.com

Сарненська МДПІ інформує

     Місцеві бюджети Сарненщини наповнюються новим податком  
     З початку 2013 року  власники житлової нерухомості, як фізичні, так і юридичні особи, мають сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
     На даний час в бюджети Сарненщини вже надійшло майже 100 тис. податку на нерухоме майно. З  них майже 83 тисячі гривень сплачено фізичними особами, які володіють об‘єктами житлової нерухомості. 
     Власники нерухомого майна, яке підлягає оподаткуванню, уже отримують повідомлення про суму нарахованого податку та платіжні реквізити.
     Сплатити нарахований податок потрібно буде протягом двох місяців з моменту отримання такого повідомлення. Для цього громадяни мають змогу скористатися послугами банківських установ або поштових відділень, мешканці сільської місцевості можуть сплачувати податок через каси сільських рад.
     Власники кількох об’єктів нерухомості можуть звернутися до податкової інспекції для визначення житла, за який буде сплачуватися податок. В інакшому випадку пільга застосовуватиметься до того об’єкту, в якому зареєстрований платник податку.
     Крім того, якщо платник не згоден із нарахованими у повідомленні сумами, він повинен також звернутися до податкової для звірки даних, але не пізніше, ніж за два місяці після отримання повідомлення.
     Відповідно до Податкового кодексу, квартири та житлові будинки, площа яких не перевищує 120 м.кв. та 250 м.кв. відповідно, не оподатковуються. Податок сплачується лише за ті метри, які перевищують зазначені квадрати. Однак така пільга застосовується тільки до одного з об’єктів житлової нерухомості.
     Слід зазначити, що забудовник також сплачує податок на нерухоме майно, якщо він є власником побудованих житлових об’єктів.
     Право власності на об’єкти повинно підтверджуватися відповідними документами.
     Якщо право власності на об’єкт житлової нерухомості набуте протягом року, податок нараховується з дня виникнення такого права. 


Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування