Також дивіться новини на facebook.com

Вітальне слово голови Сарненської райдержадміністрації

     Інформація, запропонована Вашій увазі – лише коротка розповідь про Сарненський район, якому судилося стати центром Рівненського Полісся. Сарненщина – земля, яка дбайливо береже свою минувшину і дбає про своє майбутнє. Цей край багатий історичними подіями, трудовими звершеннями та славетними людьми. Кожен із населених пунктів має свою цікаву і неповторну історію. 
   
Наш район є одним із найпотужніших регіонів Рівненщини за економічним, трудовим, природним і туристичним потенціалом.
     М
альовнича природа, багаті земельні ресурси, пам’ятки історії та культури, вигідне географічне розташування – дозволяють запропонувати діловим партнерам цікаві форми співробітництва по освоєнню родовищ корисних копалин, мінеральних вод, переробці лісової і сільськогосподарської продукції, виробництву товарів народного споживання, розвитку сфери послуг.
     
Та найбільше багатство району – працьовиті, щирі, гостинні люди, які люблять свою поліську землю.
     
Тож щиро запрошуємо Вас на Сарненщину! Край, який радо зустрічає друзів. Гостинно розчиняє браму для співпраці. 

 

Голова Сарненської райдержадміністрації Ярослав ЯковчукВ районі вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

      Сьогодні  з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в місті Сарни відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам та ліквідаторам аварії на ЧАЕС за участю  голови райдержадміністрації Ярослава Яковчука, голови районної ради Руслана Серпенінова, керуючого справами міськвиконкому Віктора Бахна, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, представників засобів масової інформації, громадськості.
     Голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук подякував ліквідаторам за їхній подвиг та побажав міцного здоров’я, благополуччя і довгих років життя.
    «Низько вклоняюсь усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС нашого району, які 32 роки тому, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в зоні радіаційного лиха, аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду, зупинити розбурхану стихію некерованої ядерної реакції. Ми у вічному боргу перед вами. Наше завдання сьогодні – допомагати потерпілим, турбуватися про покращення їхнього життя. Районна влада робить все можливе для того, щоб віддячити за вашу мужність, стійкість і героїзм. Минають роки, але вічна пам’ять та шана до тих, хто брав участь у ліквідації Чорнобильського лиха та його наслідків, живе у наших серцях», - сказав Ярослав Володимирович.


14 грудня – День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС

     Шановні ліквідатори! Одну з найбільших   трагедій – аварію на Чорнобильській атомній електростанції  – знає і пам’ятає весь світ. 14 грудня в Україні відзначають День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС – людей, які ціною свого життя та здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20-го століття.
     Сьогодні завдяки мужності і жертовності тисяч ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС ми маємо надії на мирне небо і відродження життя в зоні відчуження. Наслідки техногенної аварії, були б ще жахливішими, якби не мужність і жертовність багатьох мешканців Сарненщини, які вже у перші дні страшного лиха прибули на Чорнобильську АЕС і вступили у бій з невидимим ворогом – радіацією.
     Низько схиляю голову перед усіма, хто пішов тоді в ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Вклоняюся тим, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий синівський обов’язок перед рідною землею і рідним народом.
     Шановні ліквідатори! Щиро бажаю  вам та вашим рідним міцного здоров’я, сімейного затишку, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з вами буде людська подяка за ваші добрі справи!
 


В райдержадміністрації відбувся «День відкритих дверей»

      Сьогодні в Сарненській районній державній адміністрації відбувся «День відкритих дверей». Метою заходу - є забезпечення відкритості діяльності виконавчого органу влади. Всі бажаючі     жителі району впродовж дня могли ознайомитися з роботою  апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації, задати запитання відповідальним працівникам, на завершення відбулася зустріч громадян з головою райдержадміністрації Ярославом Яковчуком, на якій, було підведено підсумки «Дня відкритих дверей».
    Представники громадськості та студентство району скористалися можливістю безпосередньо поспілкуватися з керівником районної виконавчої влади, поставити питання, що їх найбільш турбують, внести пропозиції, висловити зауваження та побажання. Найбільше запитань було щодо ремонту доріг, зокрема вул. Демократичної в м.Сарни, також учасників дійства цікавив пільговий проїзд в громадському та будівництво спортивного комплексу в м.Сарни.


В районі триває будівництво амбулаторій

     Сьогодні голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук ознайомився з ходом виконання робіт по будівництву амбулаторій у селах Люхча, Ремчиці, Костянтинівка та Корост.
   Амбулаторії складатимуться з медичного корпусу та житла для лікарів. Будівництво амбулаторій триває з використанням сучасних технологій та з урахуванням вимог енергоефективності. Зведення амбулаторій розпочалося в рамках Державної програми «Розвиток сільської медицини», на умовах співфінансування з державного та районного бюджетів.


На Сарненщині триває ремонт доріг

     Сьогодні завершується перший етап поточного середнього ремонту доріг на Сарненщині, який тривав упродовж 2018 року. Завтра буде введено в експлуатацію останню ділянку   дороги  1, 9 км. від села Яринівка до села Тріскині.
    Раніше було відремонтовано 3,4 км. дроги від траси М-07 до с. Чемерне та 1,8 км. дороги обласного значення О181606/М-07/- Чудель – Тинне. Ремонтні роботи   будуть продовженні у 2019 році.
    Як зазначив очільник Сарненщини Ярослав Яковчук, на сьогодні ситуація з станом доріг є найбільш актуальною. Тому з боку керівництва району робиться все можливе, аби її якнайшвидше вирішити, що в свою чергу повинно дати поштовх для розвитку населених пунктів нашого краю.
 


Відбулося засідання районної Координаційної ради

     Сьогодні в Сарненській райдержадміністрації відбулося засідання районної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

     Засідання Координаційної ради відбулося під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Наталії Параниці, за участю членів Координаційної ради, представників Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, органів місцевих рад району та запрошених.

     Під час засідання акцентували увагу на тому, що в Україні проходить Всеукраїнська акція «Тиждень права», яка була започаткована у 2008 році з нагоди відзначення 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини, а також заслухали інформацію про гарантії прав та свобод людини і громадянина, передбачені Конституцією і законами України.

     Крм того: підвели підсумки проведення корекційної програми для осіб, які вчинили насильство в сім’ї у 2018 році; звернули увагу присутніх на важливості посилення роботи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі; детально обговорили зміни в законодавстві України, а саме постанову Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 654 «Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі».

     За результатами засідання було підготовлено відповідні протокольні доручення, спрямовані на посилення роботи щодо запобігання насильству в сім’ї. 


УВАГА! ПОГІРШЕННЯ ПОГОДНІХ УМОВ!

     За оперативною інформацією Рівненського обласного центру з гідрометеорології 13 грудня на території області у зв'язку з виходом південного циклону очікується погіршення погодних умов.

     Випадатиме сніг, місцями сильний, утвориться суцільний сніговий покрив, очікуються хуртовини, на дорогах ожеледиця, місцями снігові замети. Такі погодні умови можуть призвести до серйозних порушень руху транспорту (рівень загрози для автотранспорту жовтий).

     Звертаємося до водіїв звертати особливу увагу на безпеку дорожнього руху під час зимової негоди. Про випадки позаштатних ситуацій з транспортом телефонувати до аварійних служб за номерами: диспетчер Рівненського ШЕУ - (0362) 23-02-36, (0362) 43-28-91, диспетчер Служби ДП "Рівненський облавтодор" - цілодобово - (0362) 26-46-10. А також телефонувати до Служби порятунку області за номером "101" та Національної поліції області за номером "102". Взагалі рекомендуємо автовласникам по можливості утриматися від виїзду за межі населених пунктів. У разі, якщо без цього не обійтися — подбайте про необхідний запас палива, їжі, гарячих напоїв та теплого одягу.    Будьте свідомими і бережіть своє здоров'я та спокій своїх рідних!

 

    


Попередження побутового травматизму при експлуатації побутових приладів

     Під час ускладнення погодних умов в осінньо-зимовий період, через нехтування правилами безпечного користування електрикою та електроприладами, зростає кількість випадків побутового травматизму, що нерідко призводить до сумних наслідків.  Щоб цього не трапилося, необхідно дотримуватися вимог безпеки при роботі з електропобутовими приладами та правил їх експлуатації. Також, нагадуємо про категоричну заборону використання саморобних, несертифікованих електрообігрівальних приладів для опалення Ваших помешкань. 
    Найбільш поширеними загрозами, що виникають при неправильному використанні електропобутових приладів є пожежа і ураження струмом. Найчастіше причиною пожеж, викликаних електропобутовими приладами, є перегрів навколишніх предметів і 
матеріалів, розташованих поблизу електрообігрівальних приладів, які тривалий час були увімкнені та залишені без належного нагляду.
     Варто пам`ятати, про потенційну небезпеку обірваних електричних проводів. Несправності в електромережі й електричних приладах може усунути лише спеціаліст-електрик, тому категорично забороняється виконувати будь-які ремонтні роботи самостійно. Якщо Ви побачили обірваний електричний провід, не торкайтеся його та не намагайтеся прибрати, негайно повідомте спеціалістам ПрАТ «Рівнеобленерго» (за телефонами: (0362) 69-42-98 або (03655) 3-58-71) про місцезнаходження обриву.
     Сучасне життя неможливе без електроенергії, яка стала невід'ємним помічником для кожного з нас, проте варто не забувати про небезпеку, яку приховують у собі електропобутові прилади. Дотримання елементарних правил техніки безпеки при роботі з електропобутовими приладами гарантує уникнення багатьох небезпек, збереження Вашого життя та життя Ваших близьких.
      Матеріали отримані із засобів масової інформації та розміщені на виконання пункту 2 розділу IV Плану першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру у Рівненській області на 2018 рік, затвердженого головою Сарненської райдержадміністрації Я.Яковчуком від 20 лютого 2018 року.
 

Відділ житлово-комунального господарства та екології

Сарненської райдержадміністрації
 


В музеї відкрилася нова експозиція «RETRO САРНИ»

     11 грудня в Сарненському історико-етнографічному музеї відкрилася нова експозиція «RETRO САРНИ». Експозиція складається з експонатів першої половини ХХ століття, які належали місцевим жителям, або пов’язані з історією міста Сарни.   У відкритті виставки взяли участь заступник голови райдержадміністрації Наталія Параниця, керуючий справами районної ради Вячеслав Шимко, міський голова Світлана Усик, учнівська молодь, громадськість міста.
     Заступниця голови райдержадміністрації Наталія Параниця зазначила, що експозиція має велике значення для розвитку та подальшого дослідження історії міста та подякувала всім хто долучився до її створення. Також, учасники заходу мали змогу переглянути відеофільм, де розповідається про історію міста Сарни та життя його мешканців на початку ХХ століття.
 


Syndicate content