Також дивіться новини на facebook.com

Інформуємо

Особистий прийом громадян головою Сарненської районної державної адміністрації Коханом Олександром Сергійовичем буде здійснюватися щопонеділка з 10.00год. до 12.00год. в  приміщенні райдержадміністрації.



До уваги деревообробників району!

     За повідомленням державного підприємства “Сарненське лісове господарство”  інформуємо, що Верховна рада України у 2019 році прийняла ряд нормативних актів, згідно з якими посилено кримінальну відповідальність та збільшено штрафи за незаконну вирубку лісів.
(Закони України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів», “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів”.)

     Відтепер згідно ст. 246 Кримінального кодексу України за незаконну порубку дерев у лісах, що заподіяло шкоду понад 21 000 грн. передбачено кримінальне покарання у вигляді штрафу в розмірі від сімнадцяти тисяч до двадцяти п'яти тисяч гривень.

     Таке ж покарання передбачено за перевезення, зберігання та збут (!!!) незаконно зрубаних дерев або чагарників.

     Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб караються позбавленням (обмеженням) волі на строк від трьох до п’яти років.

     Спричинення вказаними діями збитків на суму понад 63 000 грн. карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.



Вшанували пам'ять жертв Голокосту

    27 січня біля Сарненського історико-етнографічного музею  відбувся мітинг-реквієм з нагоди пам’яті жертв Голокосту. Участь у заході взяли голова райдержадміністрації Олександр Кохан, голова районної ради Руслан Серпенінов, міський голова Світлана Усик, представники єврейської громади,  громадськість міста.
   «Сьогодні ми вшановуємо пам'ять мільйонів жінок, чоловіків і дітей, котрі загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни. Масштаби цієї страшної трагедії шокують: на українських землях жертвами Голокосту стали сотні тисяч представників єврейського народу. Трагедія Голокосту не оминула і наше місто. 26-28 серпня 1942 року тисячі євреїв Сарненського гетто були розстріляні та закатовані. Тисячі невинних людей були вбиті лише за те, що вони були євреями. Нашим обов’язком є зберігати пам’ять про ці події і передавати її наступним поколінням. Схилімо голови у скорботі за навіки полеглими. Зробимо все можливе, щоб найбільші суспільні цінності – свобода, гуманізм, мир та злагода – завжди панували на нашій землі», - сказав голова райдержадміністрації Олександр Кохан.
    Присутні поклали квіти до меморіальної дошки та вшанували жертв Голокосту хвилиною мовчання.


Громадськості представили новий проєкт моделі адмінустрою Рівненщини

    На Рівненщині презентували проєкт моделі адміністративно-територіального устрою. Ним передбачено створення в області 46 ОТГ. Під час роботи над проєктом враховані нові зміни до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», прийняті Верховною Радою. Вони передбачають створення ОТГ згідно перспективних планів, які розробляються обласною державною адміністрацією згідно з методикою формування спроможних громад, розробленою Кабінетом Міністрів України.
    Про це йшлося під час засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою Рівненської області під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Тимошенка. Участь у заході взяли народні депутати України, обласні обранці, керівники районів, міст та ОТГ, сільські та селищні голови, представники Асоціації міст України, громадськість.
    «Перспективним планом формування територій громад Рівненської області, який покриває 100 % території регіону, передбачено утворення 72-х ОТГ. На сьогодні, на засадах добровільності сформовано 48. Це – майже 67 % від загальної чисельності ОТГ, передбачених планом. В об’єднаних громадах проживає третина населення області, загальна площа ОТГ -  41 % території. У 2020 році на прямих відносинах з державним бюджетом працюватиме 45 ОТГ», - зазначив Ігор Тимошенко.


Оприлюднено результати оцінки чисельності наявного населення України

   Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет разом з командою презентував оцінку чисельності наявного населення України станом на 1 грудня 2019 року. За оприлюдненими даними, чисельність наявного населення України складає 37 млн 289 тис. осіб.
   “Ці дані, на жаль, не враховують населення, що наразі перебуває на окупованих територіях. Це, звичайно ж, не означає, що ми забули про наших громадян, що залишаються там”, - зазначили спікери.
    Основними перевагами оцінки чисельності наявного населення є те, що вона не потребує витрачання великих коштів і може проводитись з більшою періодичністю, ніж традиційний перепис. Потенційно вона має більш рівномірне охоплення всіх верств населення незалежно від соціального статусу.
   Оцінка чисельності була проведена 3 методами:
    - комбінований (дані мобільних операторів (отримано кількість номерів телефонів, якими користувалися клієнти протягом лютого-березня 2019 року) + дані статистичного обстеження домогосподарств (отримали дані по кількості карток на одного користувача мобільного зв’язку, а також відсоток користувачів мобільного зв’язку серед населення для кожної вікової групи та регіонів + дані реєстрів (люди віком 60 +, що одержують пенсію, а також діти до 14 років);
   - комбінований (дані статево-вікової структури населення + дані реєстрів (вираховувалися частки населення за статево-віковою структурою за даними Держстата та визначалася чисельність осібвіком 60+ з урахуваннямпенсіонерів із ОРДЛО, які приїжджають по пенсії. Після чого дані щодо чисельності осіб віком 60+ екстраполювалися на дані статево-вікової структури);


Проблемні питання електрифікації житлових масивів району обговорили на нараді в райдержадміністрації

      24 січня в райдержадміністрації під головуванням заступника директора департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та енергоефективності  облдержадміністрації Валерія Гуза відбулася робоча нарада щодо вирішення питання електрифікації в масивах нової забудови населених пунктів району та шляхи спрощення процедур щодо підключення споживачів до ліній електропередач.
      Участь у роботі наради взяли перший заступник голови райдержадміністрації Іван Назарець, заступник голови районної ради Микола Костецький,  заступник технічного директора з питань приєднання ПрАТ «Рівнеобленерго» Сергій Пастух, представники Сарненського відділення РЕМ ПрАТ «Рівнеобленерго» та представники органів місцевого самоврядування.
     В ході засідання було обговорено проблемні питання, які існують під час електрифікації новозбудованих житлових масивів та шляхи  вирішення даної проблеми. Представникам органів місцевого самоврядування було  роз`яснено норми чинного законодавства, згідно яких повноваження замовника щодо будівництва та функціонування об’єктів комунального господарства, в тому числі електричних мереж та електроустановок, що забезпечують електрифікацію вулиць, покладено на органи місцевого самоврядування.


Відбулося засідання Районної спеціальної комісії з питань розрахунків за спожиті енергоносії

     23 січня під керівництвом голови райдержадміністрації Олександра Кохана за участю представників органів місцевого самоврядування та керівників житлово-комунальних підприємств району, відбулося засідання Районної спеціальної комісії з питань розрахунків за спожиті енергоносії за підсумками 2019 року.
    Комісією розглянуто питання стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги, а також про стан фінансово-господарської діяльності підприємств і організацій житлово-комунального господарства за результатами роботи у січні-грудні 2019 року.
   Станом на 01 січня 2020 року рівень розрахунків за надані житлово-комунальні послуги становив: за послуги з теплопостачання (КП «Сарнитеплосервіс») – 102,9%; з водовідведення ( КП «Екосервіс») – 104,8%;  з управління багатоквартирних будинків (КП «Житлосервіс») – 93,2%; з постачання електричної енергії (ТОВ «РОЕК») – 93,9%; за послуги з розподілу електричної енергії (ПрАТ "Рівнеобленерго")– 100 %; за послуги з постачання природного газу (ТОВ "Рівнегаз Збут") – 106,6 %.
   За результатами розгляду проблемних питань були прийняті відповідні протокольні рішення.
 
 


В райдержадміністрації відбулася робоча нарада в рамках створення біосферного резервату «Прип’ятське Полісся»

    22 січня в райдержадміністрації відбулася робоча нарада в рамках створення транскордонного біосферного резервату «Прип’ятське Полісся». Участь у роботі наради взяв перший заступник голови райдержадміністрації Іван Назарець.
   В рамках наради представники Сарненського, Володимирецького та Дубровицького районів були ознайомлені з проектом «Полісся-дика природа без кордонів» та пропозицією створення транскордонного біосферного резервату «Прип’ятське Полісся» в межах проектного регіону.
    Головною метою даного Проекту  є створення в одному з найбільших природних районів у центрі Європи природну систему, екологічно спроможну формувати ландшафт та забезпечувати ефективну охорону біорізноманіття. Одним із ключових проектних завдань є створення на території Прип’ятського Полісся транскордонного українсько-білоруського біосферного резервату. В Українській частині – це прикордонні з Білоруссю райони Житомирської, Рівненської і Волинської областей.
    Основними перевагами для громад у разі створення біосферного резервату названо:
    - визнання високої природної та історико-культурної спадщини на світовому рівні – дасть поштовх для залучення іноземних інвестицій у регіон;
    - збереження природного середовища і його складових, соціально важливих для людей: водозахисні ліси, ягідники, грибні місця, багаті пасовища та сінокоси тощо;


В НВК «Школа-колегіум» відбувся захід з нагоди Дня Соборності України

    Сьогодні в Сарненському навчально-виховному комплексі «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка відбувся захід з нагоди Дня Соборності України.  Метою заходу було вшанування багатовікової історії українського державотворення, сприяння вихованню любові та шанобливого ставлення до рідного краю, поглиблення знань учнів про історію виникнення свята Соборності України, формування рис громадянина української держави, пробудження інтересу до вивчення історії та культурних надбань українського народу.   
    «Сьогодні ми з вдячністю згадуємо тих, хто формував концепцію державності й соборності, хто боровся за об’єднання всіх національно-демократичних сил українства, хто намагався відродити Незалежну і Соборну державу. Хочеться особливо подякувати всім нашим воїнам, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність нашої держави та військовослужбовцям, які сьогодні зі зброєю в руках захищають територіальну цілісність нашої країни. Незалежність і Соборність – запорука успішного розвитку української державності»,- сказав присутній на заході  голова райдержадміністрації Олександр Кохан.
    Нагадаємо, День Соборності офіційно відзначається з 1999 року, відповідно до Указу Президента України від 21 січня 1999 року №42/99 «Про День соборності України». 


На Сарненщині відзначили День Соборності України

    22 січня в м. Сарни з нагоди відзначення Дня Соборності України відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку  Героям Небесної Сотні. Участь у заході взяли голова райдержадміністрації Олександр Кохан, голова районної ради Руслан Серпенінов, міський голова Світлана Усик, трудові колективи міста, військовослужбовці,  громадськість, представники ЗМІ. 
    Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку та виконали Державний Гімн України.  
 


Syndicate content