П Р О Т О К О Л №1 оперативного засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сарненського району

  

 
П Р О Т О К О Л №1

 
 

оперативного засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сарненського району

 
від 07 лютого 2018 року                                                                            м.Сарни
 

Головував: перший заступник голови адміністрації, в.о. голови комісії І.Назарець

Присутні: члени постійної комісії та запрошені за списком
 
 

Про заходи місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо протидії загрозам під час ускладнення погодних умов

(Інформація: Маковецька А.І.)

Унаслідок впливу активного циклону на території Україні, у період 8-9 лютого 2018 року очікуються складні погодні умови, сильний сніг, мокрий сніг, налипання мокрого снігу, хуртовини (приріст снігового покрову 10-20 см), на дорогах ожеледиця, посилення вітру до 15-20 м/с.

З урахуванням інформації та за результатами обговорення питання порядку денного постійна комісія вирішила:

1. Керівникам служб цивільного захисту району, структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів, головам міської, селищних, сільських рад, ОТГ:

1.1. забезпечити постійний моніторинг можливого негативного впливу погодних умов на стале функціонування систем життєзабезпечення, енергопостачання населених пунктів і транспортного сполучення

1.2. привести в готовність сили та засоби служб. Бути в постійній готовності до дій за призначенням

1.3. додатково розгорнути пункти обігріву для надання допомоги населенню на період ускладнення погодних умов та значного зниження температури повітря, організувати висвітлення інформації щодо місць розміщення та порядку функціонування зазначених пунктів обігріву.

1.4. привести в готовність автономні джерела живлення на соціально-значущих об’єктах.

1.5. забезпечити оперативне реагування із залученням необхідних сил та засобів для забезпечення проїзду транспорту та автомобільних дорогах і в населених пунктах області, ліквідації аварій на системах життєзабезпечення та відновлення електропостачання населених пунктів.

Термін: при ускладненні погодних умов

1.6. Своєчасно інформувати населення про ускладнення погодних умов та порядок дій у цих умовах.

1.7. забезпечити цілодобову роботу штабів для своєчасного вжиття заходів з ліквідації надзвичайних ситуацій та небезпечних подій.

1.8.утримувати в постійній готовності інженерну спеціальну і снігоочисну техніку, автомобілі підвищеної прохідності, електростанції, мобільні пункти обігріву для забезпечення оперативного реагування на погіршення ситуації в районі.

1.9. у разі виникнення аварій забезпечити реагування на початковому етапі для недопущення їх переростання до рівня надзвичайних ситуацій з масштабними наслідками.

1.10. Із залученням представників соціальних служб, районного сектору Головного управління ДСНС України в Рівненській області, райвідділу ГУ НП України в Рівненській області організувати контроль за станом об’єктів незавершеного будівництва, споруд, що не експлуатуються, теплотрас, інших об’єктів житлово-комунального господарства для запобігання виникненню пожеж та надзвичайних подій. У разі виявлення осіб без постійного місця проживання спрямовувати їх до закладів соціального захисту.

Термін: протягом несприятливих погодних умов

2. Відділу містобудування, архітектури та інфраструктури, Сарненська ДЕД, районному відділу ГУ НП, міському, селищним, сільським головам, головам ОТГ, комунальним підприємствам відповідно до повноважень вжити необхідних заходів щодо:

2.1.Своєчасного введення обмеження руху автомобілів для попередження виникнення заторів.

2.2.забезпечення у найкоротші сроки профілактичного оброблення дорожнього покриття протиожеледною сумішшю та прибирання снігу спеціальною технікою на автошляхах та в населених пунктах, а також чергування патрулів для регулювання дорожнього руху на час сильних снігопадів та ожеледиці.

2.3. Створити оперативно - виїзні бригади з цілодобового чергування та утримання вулично-дорожньої мережі у належному стані.

2.4. Завершити ремонт несправної спеціальної дорожньої техніки, обладнання, інвентарю та забезпечити їх постійну готовність для утримання доріг і вулиць населених пунктів в умовах снігопадів, снігових заметів, хуртовини та ожеледиці.

Термін: негайно

2.5. Створити десятиденний незменшуваний запас пально-мастильних матеріалів для забезпечення роботи спеціальних механізмів та техніки, запаси протиожеледних матеріалів, забезпечити своєчасне їх поповнення.

Термін: негайно
2.6. Розробити алгоритм дій щодо видачі шанцевого інструменту волонтерам.

Термін: протягом несприятливих

погодних умов

3.Відділу житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації, Сарни РЕМ ПАТ «Рівнеобленерго» міському, селищним, сільським головам, головам ОТГ відповідно до повноважень:

3.1. забезпечити  стале електропостачання населених пунктів області, органів влади та важливих об’єктів інфраструктури та життєзабезпечення. У разі виникнення аварій на об’єктах енергетики вжити невідкладних заходів щодо відновлення енергопостачання у найкоротші строки.

3.2. підготувати максимальну кількість ремонтних бригад для  відновлення енергопостачання у населених пунктів району, забезпечити їх транспортом, матеріальними резервами, запасними частинами.

Провести уточнення планів реагування на надзвичайні ситуації пов’язані з несприятливими метеорологічними явищами.

Термін: при виникненні надзвичайної ситуації

8. Контроль за виконанням рішення комісії покласти на сектор цивільного захисту населення та ДПРЗ 5 м.Сарни. Інформацію про виконання Протоколу надати в сектор цивільного захисту населення 12.02.2018 року.

 
 
Перший заступник голови  
райдержадміністрації, 

в.о.голови Комісії                                                                     І.Назарець         

 
        
Секретар Комісії                                                             А.Маковецька