Енергозбереження та енергоефективність

 

ІНФОРМАЦІЯ про стан виконання районної Програми енергоефективності на 2011-2015 роки

ІНФОРМАЦІЯ

про стан виконання районної Програми енергоефективності

 на 2011-2015 роки
 

Районна програма енергоефективності на 2011-2015 роки, схвалена розпорядженням голови райдержадміністрації від 04.05.2011 № 224 (зі змінами від 12.10.2015 №361), затверджена рішенням Сарненської районної ради від 01.07.2011 № 232 (зі змінами від 16.10.2015 № 1294), розроблена відповідно до Закону України «Про енергозбереження», постанов Кабінету Міністрів України від 01.03.2010 № 243 «Про затвердження Державної цільової економічної програми енергоефективності на 2010-2015 роки» із внесеними змінами від 14.07.2010 № 587, від 14.07.2010 № 591 «Про затвердження Порядку використання у 2010 році коштів, передбачених у державному бюджеті на виконання Державної цільової економічної програми енергоефективності на 2010-2015 роки».

Районна Програма спрямована на забезпечення підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів суб’єктами господарювання і населенням та оптимізації структури енергетичного балансу району.

За рахунок коштів, які затверджувалися в кошторисах бюджетних установ, бюджетах місцевого самоврядування та на підприємствах виконувалися наступні роботи.

Зокрема, протягом 2011-2015 років 19 котелень переведено на альтернативні види палива, виконано реконструкцію (капітальний ремонт) систем опалення (теплових мереж) у 11 закладах, замінено 48 котлів, утеплено фасади 8 об’єктів соціально-культурного призначення, замінені вікна на енергозберігаючі у більш як 70бюджетних закладах району, зокрема, у 17 закладах освіти, 25 закладах охорони здоров’я, 12 закладах культури, 16 дошкільних навчальних закладах та інших бюджетних установах. Лише у 2014 році було встановлено 705 вікон, виготовлених за сучасними енергозберігаючими технологіями.

Виконано ряд інших заходів спрямованих на зменшення рівня витрат паливно-енергетичних ресурсів та відносне скорочення обсягу бюджетних видатків.

Загалом на реалізацію заходів з енергозбереження за рахунок різних джерел фінансування витрачено більш як 13,9 млн.грн., що в свою чергу дозволило зекономити 2,457 тис.т.у.п. та паливно-енергетичних ресурсів на суму 4,782 млн.грн.

Разом з тим, запровадження енергоефективних заходів комунальними, бюджетними установами та організаціями району, у зв’язку з недостатністю фінансування, велось не такими темпами, як вимагає нинішня ситуація. Необхідно продовжити роботи з переведення котелень на альтернативні види палива, утеплення фасадів будівель, виконання ряду інших заходів з енергозбереження.

  

Енергозбереження. Що робити і де взяти гроші?

Енергозбереження. Що робити і де взяти гроші?

 
 

Не помітити, що тарифи зросли було доволі важко, адже в середньому з квітня холодна вода здорожчала на 15%, електроенергія на 50%, гаряча вода на 56%, опалення на 73%, а газ узагалі на всі 400%! Крім того, скорочуються об’єми споживання, на які надаються пільги.

Оскільки впливати на тарифну політику ми не можемо, в наших силах хоча б навчитися витрачати менше. Як це зробити, не докладаючи додаткових фінансових зусиль? Як мінімум, менше споживати. Звикли лити воду під час купання та миття посуду – навчіться користуватися нею розумно. Досі не вимикаєте електроприлади з розеток – почніть уже сьогодні! Звільніть батареї від меблів та декору, встановіть короткі штори або жалюзі. Проте ці заходи надто локальні. Для досягнення більш суттєвих результатів у царині економії необхідно впроваджувати в будинках заходи з енергоефективності.

ЩО ТАКЕ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ?

Це використання меншої кількості енергії при організації належного рівня енергетичного комфорту в приміщенні та будівлі.

Як зробити будинок енергоефективним?

Для початку погляньмо на малюнок, який показує, де наші з вами “фортеці” втрачають найбільше тепла. Вражає, правда? Фактично, сплачуючи за опалення власної оселі, ми доплачуємо за обігрів вулиці.

Що з цим робити?

Пропонуємо до вашої уваги найбільш пріоритетні енергоефективні заходи, які допоможуть знизити втрати тепла у будинку, а вам – заощадити.

ВСТАНОВЛЕННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ТЕПЛОВОГО ПУНКТУ (ІТП) ТА БАЛАНСУВАННЯ ВНУТРІШНЬОБУДИНКОВИХ МЕРЕЖ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ (для будинків із централізованим опаленням)

Що це дасть:

•    можливість регулювати кількість та градус гарячої води, що проходить через труби та батареї для забезпечення комфортної температури у приміщенні;

•    належну якість води, яка не містить хвороботворних бактерій, не забруднює труби та батареї;

•    контроль за параметрами гарячої води на вході до системи, відповідність її температури та тиску нормативам;

•    регулювання градусу й об’єму теплоносія залежно від температури зовнішнього та внутрішнього повітря;

•    облік спожитої теплової енергії за допомогою лічильників;

•    економію 20–30% тепла, якщо провести утеплення будівлі.

Встановлення лічильників як таке економії не дає. Цей захід допомагає нам слідкувати за своїми витратами та сплачувати лише за спожиті ресурси.

УТЕПЛЕННЯ ФАСАДУ, ПОКРІВЛІ, ДАХОВОГО ПЕРЕКРИТТ Я ТА ПІДЛОГИ

Що важливо знати:

•    утеплення фасаду потрібно здійснювати лише повністю! Клаптикове (поквартирне) утеплення руйнує цілісність конструкції будинку. Таким чином зменшується строк його експлуатації;

•    утеплення стін необхідно проводити з урахуванням нормативних вимог до теплозахисних характеристик зовнішніх огороджень будівель (ДБН В.2.6-31:2006 “Теплова ізоляція будівель”);

•    при виборі систем утеплення варто зважати на ті їхні властивості, які можуть бути шкідливими для довкілля та здоров’я людини. Для утеплення різних частин будинку потрібно обирати матеріал, оптимальний для конкретних умов експлуатації. Характеристики, на які треба звернути увагу: водопоглинання, стійкість до зміни температур, паропроникність, негорючість тощо;

•    при утепленні даху необхідно враховувати вид його конструкції, його стан, а також наявність первинної теплової ізоляції;

•    утеплюючи підлогу, потрібно пам’ятати, що існує висока ймовірність конденсації вологи з повітря між утеплювачем та підлогою. Це призводить до зволоження будівельних конструкцій із наступним погіршенням або втратою ними теплозахисних характеристик.

Клаптикове утеплення не можна вважати енергоефективним заходом, адже його встановлення не лише порушує норми, а й може нанести шкоду конструкціям будівлі та недовго прослужити. Натомість правильне утеплення всього будинку дозволить майже вдвічі скоротити витрати на тепло.

РЕКОНСТРУКЦІЯ ВІКОН ТА ДВЕРЕЙ

При заміні вікон обов’язково потрібно зважати на належний рівень повітрообміну, адже нові вікна можуть загерметизувати приміщення та порушити режим його вентиляції.

Зменшити втрати тепла через вікна можна двома способами: або ущільнити ті, що вже є, або встановити нові, енергоощадні. У першому випадку втрати тепла зменшуються у 2–3 рази, при цьому зберігаються здорові параметри мікроклімату. Встановлення ж нових склопакетів додає тепла не лише за рахунок відсутності шпарин, а й завдяки спеціальному покриттю, яке забезпечує проникність у приміщення сонячного випромінювання ззовні (пасивне опалення) і запобігає втратам теплоти зсередини. Загалом, ущільнення чи заміна вікон дозволить підвищити температуру в приміщенні на 4–5 °С. Втрати тепла можна також скоротити, якщо організувати тамбур, утеплити двері та встановити на них механічний доводчик.

Якщо у під’їзді ущільнити вікна та довести до ладу двері, то температура у квартирах (залежно від обсягу заходів) підвищиться на 2–3 градуси!

Неважкий для втілення, утім важливий для підвищення енергоефективності захід – встановлення енергозберігаючих (світлодіодних) ламп. Термін їхньої служби триваліший, а ваш рахунок на електроенергію зменшиться на 20%. 

Що б ви не вирішили робити в першу чергу, пам’ятайте, що зволікати не можна. Очікування сьогодні збільшить ваші витрати на енергоефективні заходи у будинку в майбутньому.

Але після того, як ви дізнаєтесь про весь перелік заходів, які доцільно втілити у вашому будинку, у вас може виникнути запитання: “Де ж взяти гроші на всі ці енергоефективні задоволення”?

Для того, щоб банк бачив у вас потенційного позичальника та охоче працював з багатоквартирним будинком, вам потрібно створити юридичну особу – ОСББ.

Для мешканців багатоквартирних будинків, що замислились над питаннями енергозбереження, все доволі просто. Так:

1.                У деяких містах України з 2015 року діє Програма відшкодування частини кредитних коштів, отриманих ОСББ та ЖБК на впровадження заходів із енергозбереження, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків. Вона передбачає відшкодування за рахунок міського бюджету частини суми кредитних коштів отриманих ОСББ (ЖБК) у банках на впровадження заходів із енергозбереження. Наприклад, Львівська міська рада має договори про таке відшкодування з трьома банками: «БАНК ЛЬВІВ», «Ощадбанк», «Укргазбанк». 

2. Крім того, можна скористатися державною програмою, яка діє в Україні від 2015 року. Вона передбачає компенсацію вартості енергоефективного обладнання/матеріалів для проведення утеплення індивідуальних житлових будинків та ОСББ: відповідно 30% і 40%.

Відтак, загальна сума відшкодування може становити  до 60%! То чому б не скористатися можливістю? 

3. У партнерстві з державною програмою та Держенергоефективності, кредитування на вигідних умовах надають державні Укргазбанк, Ощадбанк та Укрексімбанк.

КРЕДИТИ ЗА ДЕРЖАВНОЮ ПРОГРАМОЮ

ОЩАДБАНК надає кредити та кредитні лінії на термін від 6 місяців до 5 років. Максимальна сума кредиту – до 100% вартості проекту, але не більше ніж 30 тис. грн на одну квартиру в будинку. Власний внесок: від 0% від загальної вартості заходів з енергозбереження. Ставка – від 23,5% річних. Разова комісія за надання кредиту – від 1% від суми кредиту/кредитного ліміту. Умови: строк існування позичальника не менше ніж 6 місяців від дати реєстрації; щонайменше 75% голосів співвласників на загальних зборах проголосували за рішення отримати кредит; ОСББ не має судових позовів, а рівень надходження платежів – не менше 85%.

УКРГАЗБАНК кредитує ОСББ та ЖБК. Вимоги до позичальника: зареєстрований не менше ніж 3 місяці до звернення у банк. Умови: термін – до 10 років, сума – до 10 млн грн, ставка – 23,5% річних до 1 року, 25% річних – більше 1 року, разова комісія – 1% суми кредиту; власний (авансовий) внесок та страхування – відсутні, без забезпечення та без будь-яких комісій/штрафів/обмежень при достроковому погашенні кредиту.
УКРГАЗБАНК кредитує населення. Вимоги до позичальника: позичальником може бути кожний громадянин у віці від 21 до 65 років (на момент закінчення строку кредиту). Умови: термін кредитування – від 1 до 3 років, сума – від 1 тис. до 50 тис. грн, власний внесок – від 10%, ставка – 25%, одноразова комісія – 3%, без забезпечення та без будь-яких комісій/штрафів/обмежень при достроковому погашенні кредиту.

УКРЕКСІМБАНК кредитує ОСББ та ЖБК. Вимоги до позичальника: строк існування ОСББ/ЖБК не менше 6 місяців; не менше ніж 70% мешканців житлового комплексу є членами ОСББ. Умови:
•    кредит без забезпечення: термін – до 5 років; сума – до 5 млн грн (включно), але не більше суми у розрахунку 30 тис. грн на 1 квартиру в будинку; ставка – від 22,8% річних; комісія за управління не менше 0,2% від суми кредиту щомісячно; власний (авансовий) внесок – відсутній;
•    кредит із забезпеченням: термін – до 5 років; сума – до 30 млн грн; ставка – від 22,8% річних; комісія за управління – 0,1% від суми кредиту щомісячно; власний (авансовий) внесок від 30%.

УКРЕКСІМБАНК видає для населення гривневі кредити:
•    кредит без забезпечення: на термін до 3-х років, у сумі від 10 тис. грн до 50 тис. грн, комісійна винагорода – 3% від суми кредиту (разово), власний внесок – 10%;

•    кредит із забезпеченням: на термін до 5-ти років, у сумі не більше: для м. Києва – 600 тис. грн, для решти регіонів України – 400 тис. грн; комісійна винагорода – 1,2% від суми кредиту (разово); власний внесок відсутній, під забезпечення житлової нерухомості.
Погашення кредиту здійснюється щомісяця рівними частинами протягом строку кредитування. Відстрочка погашення основного боргу може складати не більше одного року.

ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

Серед інших джерел фінансування також варто сказати про:

1.  Власні кошти мешканців будинку, співвласників приміщень, ОСББ. Але ці кошти спочатку треба зібрати (а юридичних підстав для того, щоб зобов’язати мешканця будинку надати гроші нема), а потім і накопичити. При цьому не забувати про такий фактор, як інфляція.

2. Місцеве співфінансування з бюджету територіальної громади (на безповоротній основі). Цей варіант – для тих, хто готовий чекати довго і наполегливо, при цьому втрачаючи шанси, адже ймовірність тривалої дії такого джерела дуже низька. 

3. Гранти міжнародних організацій. Як і попереднє джерело, це явище для ОСББ дуже рідкісне та не дає великої надії.

4. Договір із залученою стороною, зокрема енергосервісною компанією (ЕСКО). ЕСКО не просто виконує роботи в будинку, але й стає виконавцем/надавачем комунальної послуги з централізованого опалення в будинку. ЕСКО проводить енергоощадні заходи, внаслідок чого зменшується енергоспоживання, і за рахунок отриманої економії (тариф за послугу не переглядається) має можливість здійснити погашення кредиту. Цей перспективний механізм, наразі – на практиці майже не застосовується.

Матеріали взяті із сайту: http://www.merp.org.ua/

  

Кращі практики у сфері ЖКГ

ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації кращих практик з питань житлового господарства, водопровідно-каналізаційного господарства, комунальної теплоенергетики, енергоефективності та енергозбереження

 1. Назва практики

Капітальний ремонт приміщення (внутрішніх електричних мереж з застосуванням новітніх енергозберігаючих технологій ) в Сарненській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 по вул.Чорновола, 2 Сарненського району Рівненської області

 

2. Період впровадження практики (від місяць/рік – до місяць/рік)

червень 2016р.     – грудень    /2016р.  

 
3. Короткий зміст (резюме практики)

Капітальний ремонт електричних мереж виконано з метою: покращення стану внутрішніх електричних мереж освітлення в Сарненській ЗОШ І-ІІІ ст. №4, забезпечення економічно-ефективного енергозбереження школи за умов зменшення питомих витрат енергетичних носіїв, зменшення бюджетних видатків за спожиту електроенергію, покращення санітарно-гігієнічних умов перебування дітей у навчальному закладі.

 

4. Опис практики (опис проблеми, для вирішення якої впроваджено практику; опис діяльності, новизна методів і засобів вирішення існуючої проблеми, рішення органів місцевого самоврядування (ОМС) щодо практики (якщо приймалося), залучення та використання ініціативи громади, цільова аудиторія, виконавці, партнери тощо)

Основною проблемою, на вирішення якої направлено проект є економія енергоресурсів. Проектом передбачено:

- застосування новітніх вдосконалених типових проектів;

- застосування обладнання, яке виготовлено за новітніми технологіями;

- перерізи та марки застосованих проводів вибрані для забезпечення мінімальних витрат електроенергії.

Встановлення світлодіодних ламп освітлення має ряд переваг:

1. економічність – світлодіодні світильники споживають в 10 разів менше енергії, ніж світильники на основі галогенних ламп або ламп розжарювання з аналогічною яскравістю;

2. довговічність – якщо лампочка розжарювання світить не більше 1 тис.годин, світлодіод – до 100 тис.годин;

3. надійність – світлодіоди працюють в будь-яких погодних умовах при температурі від -60ºС до +40ºС. Володіють високою стійкістю до вібрації і механічних дій;

4. спрямованість випромінювання – використання різних оптичних аксесуарів дозволяють регулювати спрямованість свічення.

 

5. Бюджет практики (обсяги та джерела фінансування, партнерство, спів фінансування, внесок громади тощо)

Обласний бюджет – 298,876 тис.грн., місцевий бюджет – 128,090 тис.грн.

 

6. Результати практики (якісні зміни, кількісні показники)

Виконано реконструкцію мережі внутрішнього освітлення з встановленням світлодіодних світильників в кількості 206 шт., люстри з світлодіодними лампами 12 шт. загальною потужністю 10,16 кВт. Прогнозоване скорочення споживання електроенергії складає приблизно 77,09 тис. кВт*год. Економічний ефект від експлуатації заходу, при поточній вартості енергоносіїв складе 155,859 тис.грн./рік. Період окупності – 2,83 роки.

 

7. Фотографії об’єкту та обладнання (до початку реалізації проекту та після його впровадження).

 
 

8. Контактна особа, відповідальна за інформування щодо практики (ПІП, посада, тел./факс, електронна пошта):

Інженер господарської групи відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА Шекель Наталія Валеріївна, (03655)2-21-90 .

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації кращих практик з питань житлового господарства, водопровідно-каналізаційного господарства, комунальної теплоенергетики, енергоефективності та енергозбереження

  ІНФОРМАЦІЯ

щодо реалізації кращих практик з питань житлового господарства, водопровідно-каналізаційного господарства, комунальної теплоенергетики, енергоефективності та енергозбереження

 
1. Назва практики

Капітальний ремонт харчоблоку із заміною електричних плит, Ясногірської ЗОШ І-ІІІ ступенів на вул. 40-річчя Перемоги, 1 в с.Ясногірка Сарненського району Рівненської області

 

2. Період впровадження практики (від місяць/рік – до місяць/рік)

серпень 2017р.     – грудень    /2017р.  

 
3. Короткий зміст (резюме практики)

Капітальний ремонт харчоблоку із заміною електричних плит, Ясногірської ЗОШ І-ІІІ ступенів на вул. 40-річчя Перемоги, 1 в с.Ясногірка виконано з метою забезпечення економічно-ефективного енергозбереження школи за умов зменшення питомих витрат енергетичних носіїв, зменшення бюджетних видатків за спожиту електроенергію, покращення санітарно-гігієнічних умов праці обслуговуючого персоналу, забезпечення безпеки перебування дітей у навчальному закладі.

 

4. Опис практики (опис проблеми, для вирішення якої впроваджено практику; опис діяльності, новизна методів і засобів вирішення існуючої проблеми, рішення органів місцевого самоврядування (ОМС) щодо практики (якщо приймалося), залучення та використання ініціативи громади, цільова аудиторія, виконавці, партнери тощо)

Основною проблемою, на вирішення якої направлено проект є економія енергоресурсів. Проектом передбачено заміну фізично зношених, неефективних морально застарілих електричних плит на нові енергоефективні. У харчоблоці залишалося обладнання для приготування їжі, тому припинення роботи харчоблоку не відбувалося при заміні електричної плити.

Проектом передбачено для забезпечення економії енергоресурсів застосування обладнання, яке виготовлено за новітніми технологіями в Ясногірській ЗОШ І-ІІІ ст., в якій навчаються 422 учні та працює 64 штатних працівники.

Метою запропонованого проекту є реалізація програми з енергозбереження з метою зменшення споживання енергоресурсів (електричної енергії), при збереженні рівня комфорту, тобто зменшення витрат енергоресурсів (електричної енергії) в установах району, зменшення бюджету на оплату енергоносіїв. Крім того, дане обладнання, що пропонується встановити є менш енергоємним, що дає можливість зменшити електричне навантаження на електричні мережі.

 

5. Бюджет практики (обсяги та джерела фінансування, партнерство, спів фінансування, внесок громади тощо)

Обласний бюджет – 14,473 тис.грн., місцевий бюджет – 9,648 тис.грн.

 

6. Результати практики (якісні зміни, кількісні показники)

Виконано капітальний ремонт харчоблоку із заміною електричних плит, Ясногірської ЗОШ І-ІІІ ступенів на вул. 40-річчя Перемоги, 1 в с.Ясногірка Сарненського району Рівненської області з встановленням однієї електричної плити ПЕ-4ШН економ, потужністю 14,3 кВт, річна витрата електроенергії 28,25 тис.кВт год. Прогнозоване скорочення споживання електроенергії складає приблизно 5,292 тис. кВт*год. Економічний ефект від експлуатації заходу, при поточній вартості енергоносіїв складе 12,912 тис.грн./рік. Період окупності – 2,6 роки.

 

7. Фотографії об’єкту та обладнання (до початку реалізації проекту та після його впровадження).

 

8. Контактна особа, відповідальна за інформування щодо практики (ПІП, посада, тел./факс, електронна пошта):

Інженер господарської групи відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА Потапович Вікторія Віталіївна, (03655)2-21-90 .

 
 
 
 

Модернізація (утеплення) житлового фонду

Модернізація (утеплення) житлового фонду
 

Якщо ви прийняли рішення модернізувати або утеплити ваш будинок, то пам’ятайте головне – будинок є суцільний об’єктом, а отже його реконструкція має бути комплексною.

 Задля того аби в майбутньому Ваше бажання утеплити свій будинок (чи то приватний, чи багатоквартирний) не призвело до небажаних наслідків – пошкодження конструкції будинку чи появи грибка внаслідок неправильного утеплення – необхідно виконати наступні роботи у такій послідовності:

 

1.                Провести енергоаудит будівлі. Енергетичний аудит представляє собою технічне обстеження теплоізоляційної оболонки (стан дверей, вікон, даху, стін та ін.), а також інженерних систем будівлі(системи опалення, вентиляції, охолодження, освітлення, гарячого водопостачання, електропостачання, газопостачання та ін.), для роботи яких використовуються паливно-енергетичні ресурси. Таке обстеження дає смогу визначити реальний обсяг та ефективність споживання енергетичних ресурсів. На основі отриманих результатів спеціаліст з енергоаудиту визначає потенціал енергозбереження в будівлі та розробляє заходи з підвищення енергоефективності. Саме вони є основою для вибору та розробки проектного рішення щодо модернізації та утеплення будівлі.

 

2.                Розробити проектно-кошторисну документацію, в якій вказуються всі технічні рішення щодо модернізації будівлі та їх вартість.

 

3.                Замовник виконання робіт має затвердити проектно-кошторисну документацію.

 

Після цього можна виконувати роботи з утеплення та модернізації будинку. Їх послідовність має бути наступною:

- підготовчі роботи;

- ремонт/ заміна вікон, вхідних та балконних дверей, дверей тамбурів;

- ремонт/заміна вікон на сходових клітках, коридорах і холах загального користування, технічному поверсі і горищі;

- модернізація внутрішньобудинкових інженерних систем будівлі;

- теплоізоляція зовнішніх огороджувальних конструкцій та гідроізоляція покрівлі.

У залежності від обсягу раніше виконаних робіт, зазначену послідовність робіт можна дещо змінити. Проте слід пам’ятати, що будівля є суцільним комплексом, а отже роботи з модернізації та утеплення мають виконуватись у всій будівлі. 

 

Що ж до нормативної бази, яка регулює питання модернізації та утеплення будинків, то наразі існують Державні будівельні норми (ДБН), які є обов’язковими для виконання, та Державні стандарти України (ДСТУ), які носять рекомендаційний характер, якщо інше не визначено підзаконним актом. 

Основними з них є наступні:

"Основні вимоги до будівель і споруд. Економія енергії"
- ДБН В.2.6-31:2006 "Теплова ізоляція будівель" із змінами

- ДБН В.2.5-67:2013 Опалення, вентиляція та кондиціонування 
- ДСТУ Б EN 15232:2011 Вплив автоматизації, моніторингу та управління

- ДСТУ Методи проведення енергетичного аудиту
- ДСТУ-Н Б В.3.2-3:2014

  

Протоколи засідання районної спеціальної комісії з питань розрахунків за спожиті енергоносії

ПРОТОКОЛ № 01/19 засідання районної спеціальної комісії з питань розрахунків за спожиті енергоносії

  Присутні: члени комісії (за окремим списком).

Запрошені: представники органів місцевого самоврядування, керівники житлово-комунальних підприємств та інші.

Слухали:

 1. Інформацію Т. Пупко – начальника відділу житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги в цілому по району, в тому числі із зазначенням підприємств, установ, організацій, що мають найнижчі рівні розрахунків в їх розрізі, у січні-грудні 2018 року.

2. Інформацію О. Криницької – заступника директора з комерційних питань Сарненської дільниці ПАТ «Рівнеобленерго» щодо стану розрахунків за спожиту електричну енергію у січні-грудні 2018 року та погашення боргів минулих років.

3. Інформацію В. Туся – директора КП «Сарнитеплосервіс» щодо стану розрахунків за надані послуги теплопостачання у січні-грудні 2018 року та погашення боргів минулих років.

4. Інформацію В. Захарчука – головного інженера КП «Екосервіс» щодо стану розрахунків за надані послуги по водовідведенню у січні-грудні 2018 року  та погашення боргів минулих років.

5. Інформацію В. Германа – директора КП «Клесівводоканал» щодо стану розрахунків за надані послуги з водопостачання та водовідведення у січні- грудні 2018 року та погашення минулорічних боргів.

Виступили: запрошені представники органів місцевого самоврядування, керівники житлово-комунальних підприємств та інші.

Вирішили:

1.     Інформацію взяти до уваги.

2.                     Відмітити незадовільну роботу керівників підприємств водопровідно-каналізаційного господарства району з проведення претензійно-позовної роботи з споживачами-боржниками житлово-комунальних послуг з водопостачання та водовідведення.

3.                     Виконавчому комітету Сарненської міської ради спільно з керівниками КП «Сарнитеплосервіс» та КП «Екосервіс»:

- забезпечити в повному обсязі виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення»

 - забезпечити проведення в повному обсязі розрахунків за спожиті житлово-комунальні послуги;

- здійснити аналіз боргів споживачів за спожиті житлово-комунальні послуги за теплову енергію та водовідведення по категорії «інші» станом на 01.01.2019 та забезпечити погашення наявної заборгованості.

4. КП «Сарнитеплосервіс», КП «Екосервіс», КП«Житлосервіс», КП «Клесівводоканал» надати Комісії в термін до 08.02.2019:

- оперативні дані станом на 01.02.2019 щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- перелік установ-боржників бюджетної сфери, із зазначенням інформації про причини утворення боргів згідно встановлених форм, що додаються;

- інформацію щодо проведення претензійно-позовної роботи за підсумками січня 2019 року за встановленою формою, що додається.

5. Рекомендувати виконавчим комітетам Сарненської міської ради та Клесівської селищної  ради, Сарненській дільниці ПАТ «Рівнеобленерго», ТОВ «Рівнегаз збут» та керівникам житлово-комунальних підприємств району:

 - забезпечити на належному рівні проведення претензійно-позовної роботи з погашення заборгованості за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- постійно залучати місцеві засоби масової інформації до проведення відповідної роботи з погашення заборгованості жителями району за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги.

6.  Бюджетним установам та організаціям району забезпечити завершення проведення процедури державних закупівель енергоносіїв на 2019 рік  відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель» зі змінами.

    7. Відділу житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації забезпечити:

- проведення моніторингу стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- своєчасно та в повному обсязі інформувати обласну спеціальну комісію з питань розрахунків за спожиті енергоносії щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги у січні 2019 року.

9. Виконавцям інформувати Комісію щодо стану виконання цих протокольних рішень за телефаксом: 3-35-62 або електронною поштою за адресою: [email protected] в термін до 08.02.2019 для узагальнення та подальшого використання в роботі.

 
 
Протокол вела:                                                                                    К. СМИЦЬКА

ПРОТОКОЛ № 02/19 засідання районної спеціальної комісії з питань розрахунків за спожиті енергоносії

  Присутні: члени комісії (за окремим списком).

Запрошені: представники органів місцевого самоврядування, керівники житлово-комунальних підприємств та інші.

Слухали:

 1. Інформацію А. Лобач – головного спеціаліста відділу житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги в цілому по району, в тому числі із зазначенням підприємств, установ, організацій, що мають найнижчі рівні розрахунків в їх розрізі, у січні 2019 року.

2. Інформацію О. Криницької – заступника директора з комерційних питань Сарненської дільниці ПАТ «Рівнеобленерго» щодо стану розрахунків за спожиту електричну енергію у січні 2019 року та погашення боргів минулих років.

3. Інформацію В. Туся – директора КП «Сарнитеплосервіс» щодо стану розрахунків за надані послуги теплопостачання у січні 2019 року та погашення боргів минулих років.

4. Інформацію В. Захарчука – головного інженера КП «Екосервіс» щодо стану розрахунків за надані послуги по водовідведенню у січні 2019 року  та погашення боргів минулих років.

Виступили: запрошені представники органів місцевого самоврядування, керівники житлово-комунальних підприємств та інші.

Вирішили:

1.     Інформацію взяти до уваги.

2.                     Відмітити незадовільну роботу КП «Сарнитеплосервіс» з проведення претензійно-позовної роботи з споживачами-боржниками житлово-комунальних послуг з теплопостачання.

3.                     Виконавчому комітету Сарненської міської ради спільно з керівниками КП «Сарнитеплосервіс» та  КП «Екосервіс»:

- забезпечити в повному обсязі виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення»;

 - забезпечити проведення в повному обсязі розрахунків за спожиті житлово-комунальні послуги;

- здійснити аналіз боргів споживачів за спожиті житлово-комунальні послуги за теплову енергію по категорії «інші» станом на 01.02.2019 та забезпечити погашення наявної заборгованості.

4. КП «Сарнитеплосервіс», КП «Екосервіс», КП«Житлосервіс»,                 КП «Клесівводоканал» надати Комісії в термін до 07.03.2019:

- оперативні дані станом на 01.03.2019 щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- перелік установ-боржників бюджетної сфери, із зазначенням інформації про причини утворення боргів згідно встановлених форм, що додаються;

- інформацію щодо проведення претензійно-позовної роботи за підсумками січня-лютого 2019 року за встановленою формою, що додається.

5. Рекомендувати виконавчим комітетам Сарненської міської ради та Клесівської селищної  ради, Сарненській дільниці ПАТ «Рівнеобленерго», ТОВ «Рівнегаз збут» та керівникам житлово-комунальних підприємств району:

 - забезпечити на належному рівні проведення претензійно-позовної роботи з погашення заборгованості за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- постійно залучати місцеві засоби масової інформації до проведення відповідної роботи з погашення заборгованості жителями району за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги.

    6. Відділу житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації забезпечити:

- проведення моніторингу стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- своєчасно та в повному обсязі інформувати обласну спеціальну комісію з питань розрахунків за спожиті енергоносії щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги у січні-лютому 2019 року.

7. Виконавцям інформувати Комісію щодо стану виконання цих протокольних рішень за телефаксом: (03655) 3-35-62  або електронною поштою за адресою: [email protected]в термін до 07.03.2019 для узагальнення та подальшого використання в роботі.

 
 
 
Протокол вела:                                                                                    К. СМИЦЬКА

ПРОТОКОЛ № 03/19 засідання районної спеціальної комісії з питань розрахунків за спожиті енергоносії

  Присутні: члени комісії (за окремим списком).

Запрошені: представники органів місцевого самоврядування, керівники житлово-комунальних підприємств та інші.

Слухали:

 1. Інформацію Т.Пупко – начальника відділу житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги в цілому по району, в тому числі із зазначенням підприємств, установ, організацій, що мають найнижчі рівні розрахунків в їх розрізі, у січні-лютому 2019 року.

2. Інформацію Л.Лохвич – заступника начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації про стан відшкодування підприємствам житлово-комунального господарства пільг та субсидій, наданих населенню на оплату житлово-комунальних послуг у січні 2019 року та запровадження механізму монетизації субсидій у лютому 2019 року.

3. Інформацію В.Туся – директора КП «Сарнитеплосервіс» щодо стану розрахунків за надані послуги теплопостачання у січні-лютому 2019 року та погашення боргів минулих років.

4. Інформацію О.Микосянчика – директора  КП «Екосервіс» щодо стану розрахунків за надані послуги по водовідведенню у січні-лютому 2019 року  та погашення боргів минулих років.

5. Інформацію В.Германа – директора КП «Клесівводоканал» щодо стану розрахунків за надані послуги по водопостачанню та водовідведенню у січні-лютому 2019 року та погашення боргів минулих років.

Виступили: запрошені представники органів місцевого самоврядування, керівники житлово-комунальних підприємств, представники структурних підрозділів райдержадміністрації та інші.

Вирішили:
1.  Інформацію взяти до уваги.

2.  Відмітити незадовільну роботу КП «Сарнитеплосервіс» з проведення претензійно-позовної роботи з споживачами-боржниками житлово-комунальних послуг з теплопостачання.

3.  Виконавчому комітету Сарненської міської ради спільно з керівниками КП «Сарнитеплосервіс» та  КП «Екосервіс»:

- забезпечити в повному обсязі виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення»;

 - забезпечити проведення в повному обсязі розрахунків за спожиті житлово-комунальні послуги;

- здійснити аналіз боргів споживачів за спожиті житлово-комунальні послуги за теплову енергію по категорії «інші» станом на 01.03.2019 та забезпечити погашення наявної заборгованості.

4. КП «Сарнитеплосервіс», КП «Екосервіс», КП«Житлосервіс», КП «Клесівводоканал» надати Комісії в термін до 05.04.2019:

- оперативні дані станом на 01.04.2019 щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- перелік установ-боржників бюджетної сфери, із зазначенням інформації про причини утворення боргів згідно встановлених форм, що додаються;

- інформацію щодо проведення претензійно-позовної роботи за підсумками січня-березня 2019 року за встановленою формою, що додається.

5. Рекомендувати виконавчим комітетам Сарненської міської ради та Клесівської селищної  ради, ТОВ «Рівненська обласна енергопостачальна компанія», ТОВ «Рівнегаз збут» та керівникам житлово-комунальних підприємств району:

 - забезпечити на належному рівні проведення претензійно-позовної роботи з погашення заборгованості за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- постійно залучати місцеві засоби масової інформації до проведення відповідної роботи з погашення заборгованості жителями району за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги.

6. Рекомендувати КП «Клесівводоканал» та КП «Екосервіс» здійснити перегляд діючих та розглянути необхідність затвердження нових тарифів за послуги з водопостачання та водовідведення.

    7. Відділу житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації забезпечити:

- проведення моніторингу стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- своєчасно та в повному обсязі інформувати обласну спеціальну комісію з питань розрахунків за спожиті енергоносії щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги у січні-березні 2019 року.

8. Виконавцям інформувати Комісію щодо стану виконання цих протокольних рішень за телефаксом: (03655) 3-35-62  або електронною поштою за адресою: [email protected]в термін до 05.04.2019 для узагальнення та подальшого використання в роботі.

 
Протокол  вела:                                                                                    К. СМИЦЬКА

ПРОТОКОЛ № 04/19 засідання районної спеціальної комісії з питань розрахунків за спожиті енергоносії

  Присутні: члени комісії (за окремим списком).

Запрошені: представники органів місцевого самоврядування, керівники житлово-комунальних підприємств та інші.

Слухали:

 1. Інформацію Т.Пупко – начальника відділу житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги в цілому по району, в тому числі із зазначенням підприємств, установ, організацій, що мають найнижчі рівні розрахунків в їх розрізі, у січні-березні 2019 року.

2. Інформацію В.Туся – директора КП «Сарнитеплосервіс» щодо стану розрахунків за надані послуги теплопостачання у січні-березні 2019 року та погашення боргів минулих років.

3. Інформацію О.Микосянчика – директора  КП «Екосервіс» щодо стану розрахунків за надані послуги по водовідведенню у січні-березні 2019 року  та погашення боргів минулих років.

4. Інформацію В.Германа – директора КП «Клесівводоканал» щодо стану розрахунків за надані послуги по водопостачанню та водовідведенню у січні- березні 2019 року та погашення боргів минулих років.

Виступили: запрошені представники органів місцевого самоврядування, керівники житлово-комунальних підприємств, представники структурних підрозділів райдержадміністрації та інші.

Вирішили:

1.  Інформацію взяти до уваги.

2.  Відмітити незадовільну роботу КП «Сарнитеплосервіс» з проведення претензійно-позовної роботи з споживачами-боржниками житлово-комунальних послуг з теплопостачання.

3.  Виконавчому комітету Сарненської міської ради спільно з керівниками КП «Сарнитеплосервіс» та  КП «Екосервіс»:

- забезпечити в повному обсязі виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення»;

 - забезпечити проведення в повному обсязі розрахунків за спожиті житлово-комунальні послуги;

- здійснити аналіз боргів споживачів за спожиті житлово-комунальні послуги за теплову енергію по категорії «інші» станом на 01.05.2019 та забезпечити погашення наявної заборгованості.

4. КП «Сарнитеплосервіс», КП «Екосервіс», КП«Житлосервіс»,                  КП «Клесівводоканал» надати  Комісії  в термін до 07.05.2019:

- оперативні дані станом на 01.05.2019 щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- перелік установ-боржників бюджетної сфери, із зазначенням інформації про причини утворення боргів згідно встановлених форм, що додаються;

- інформацію щодо проведення претензійно-позовної роботи за підсумками січня-квітня 2019 року за встановленою формою, що додається.

5. Рекомендувати підприємствам та організаціям, що фінансуються з місцевого бюджету, а також комунальним підприємствам району здійснити аналіз боргів за спожиту електроенергію та забезпечити погашення наявної станом на 01.04.2019 заборгованості перед ТОВ «Рівненська обласна енергопостачальна компанія».

6. Виконавчим комітетам Сарненської міської ради та Клесівської селищної  ради, ТОВ «Рівненська обласна енергопостачальна компанія», ТОВ «Рівнегаз збут» та керівникам житлово-комунальних підприємств району:

 - забезпечити на належному рівні проведення претензійно-позовної роботи з погашення заборгованості за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- постійно залучати місцеві засоби масової інформації до проведення відповідної роботи з погашення заборгованості жителями району за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги.

    7. Відділу житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації забезпечити:

- проведення моніторингу стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- своєчасно та в повному обсязі інформувати обласну спеціальну комісію з питань розрахунків за спожиті енергоносії щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги у січні-квітні 2019 року.

8. Виконавцям інформувати Комісію щодо стану виконання цих протокольних рішень за телефаксом: (03655) 3-35-62  або електронною поштою за адресою: [email protected]в термін до 07.05.2019 для узагальнення та подальшого використання в роботі.

 
 
 

Протокол  вела:                                                                                    К. СМИЦЬКА

ПРОТОКОЛ № 05/19 засідання районної спеціальної комісії з питань розрахунків за спожиті енергоносії

  Присутні: члени комісії (за окремим списком).

Запрошені: представники органів місцевого самоврядування, керівники житлово-комунальних підприємств та інші.

Слухали:

 1. Інформацію Т.Пупко – начальника відділу житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги в цілому по району, в тому числі із зазначенням підприємств, установ, організацій, що мають найнижчі рівні розрахунків в їх розрізі, у січні-квітні 2019 року.

2. Інформацію В.Туся – директора КП «Сарнитеплосервіс» щодо стану розрахунків за надані послуги теплопостачання у січні-квітні 2019 року та погашення боргів минулих років.

3. Інформацію О.Микосянчика – директора  КП «Екосервіс» щодо стану розрахунків за надані послуги по водовідведенню у січні-квітні 2019 року  та погашення боргів минулих років.

4. Інформацію В.Германа – директора КП «Клесівводоканал» щодо стану розрахунків за надані послуги по водопостачанню та водовідведенню у січні- квітні 2019 року та погашення боргів минулих років.

Виступили: запрошені представники органів місцевого самоврядування, керівники житлово-комунальних підприємств, представники структурних підрозділів райдержадміністрації та інші.

Вирішили:

1.  Інформацію взяти до уваги.

2.  Відмітити незадовільну роботу КП «Сарнитеплосервіс» з проведення претензійно-позовної роботи з споживачами-боржниками житлово-комунальних послуг з теплопостачання.

3.  Виконавчому комітету Сарненської міської ради спільно з керівниками КП «Сарнитеплосервіс» та  КП «Екосервіс»:

- забезпечити в повному обсязі виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення»;

 - забезпечити проведення в повному обсязі розрахунків за спожиті житлово-комунальні послуги;

- здійснити аналіз боргів споживачів за спожиті житлово-комунальні послуги за теплову енергію по категорії «інші» станом на 01.06.2019 та забезпечити погашення наявної заборгованості.

4. КП «Сарнитеплосервіс», КП «Екосервіс», КП«Житлосервіс»,                  КП «Клесівводоканал» надати  Комісії  в термін до 07.06.2019:

- оперативні дані станом на 01.06.2019 щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- перелік установ-боржників бюджетної сфери, із зазначенням інформації про причини утворення боргів згідно встановлених форм, що додаються;

- інформацію щодо проведення претензійно-позовної роботи за підсумками січня-травня 2019 року за встановленою формою, що додається.

5. Рекомендувати підприємствам та організаціям, що фінансуються з місцевого бюджету, а також комунальним підприємствам району здійснити аналіз боргів за спожиту електроенергію та забезпечити погашення наявної станом на 01.05.2019 заборгованості перед ТОВ «Рівненська обласна енергопостачальна компанія».

6. Виконавчим комітетам Сарненської міської ради та Клесівської селищної  ради, ТОВ «Рівненська обласна енергопостачальна компанія», ТОВ «Рівнегаз збут» та керівникам житлово-комунальних підприємств району:

 - забезпечити на належному рівні проведення претензійно-позовної роботи з погашення заборгованості за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- постійно залучати місцеві засоби масової інформації до проведення відповідної роботи з погашення заборгованості жителями району за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги.

    7. Відділу житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації забезпечити:

- проведення моніторингу стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- своєчасно та в повному обсязі інформувати обласну спеціальну комісію з питань розрахунків за спожиті енергоносії щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги у січні-травні 2019 року.

8. Виконавцям інформувати Комісію щодо стану виконання цих протокольних рішень за телефаксом: (03655) 3-35-62  або електронною поштою за адресою: [email protected]в термін до 07.06.2019 для узагальнення та подальшого використання в роботі.

 
 
 

Протокол  вела:                                                                                    К. СМИЦЬКА

ПРОТОКОЛ № 06/19 засідання районної спеціальної комісії з питань розрахунків за спожиті енергоносії

  Присутні: члени комісії (за окремим списком).

Запрошені: представники органів місцевого самоврядування, керівники житлово-комунальних підприємств та інші.

Слухали:

 1. Інформацію Т. Пупко – начальника відділу житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги в цілому по району, в тому числі із зазначенням підприємств, установ, організацій, що мають найнижчі рівні розрахунків в їх розрізі, у січні-травні 2019 року.

2. Інформацію В. Захарчука –  головного інженера  КП «Екосервіс» щодо стану розрахунків за надані послуги по водовідведенню у січні-травні 2019 року  та погашення боргів минулих років.

3. Інформацію Е. Лімонова – головного інженера КП «Житлосервіс» щодо стану розрахунків за надані послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій у січні-травні 2019 року.

Виступили: запрошені представники органів місцевого самоврядування, керівники житлово-комунальних підприємств, представники структурних підрозділів райдержадміністрації та інші.

Вирішили:
1.  Інформацію взяти до уваги.

2.  Відмітити незадовільну роботу КП «Сарнитеплосервіс» та КП «Екосервіс» з проведення претензійно-позовної роботи з споживачами-боржниками житлово-комунальних послуг.

3.  Виконавчому комітету Сарненської міської ради спільно з керівниками КП «Сарнитеплосервіс» та  КП «Екосервіс»:

- забезпечити в повному обсязі виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення»;

 - забезпечити проведення в повному обсязі розрахунків за надані житлово-комунальні послуги;

- здійснити аналіз боргів споживачів за надані житлово-комунальні послуги за теплову енергію по категорії «інші» станом на 01.06.2019 та забезпечити погашення наявної заборгованості.

4. КП «Сарнитеплосервіс», КП «Екосервіс», КП «Житлосервіс»,                  КП «Клесівводоканал» надати  Комісії  в термін до 08.07.2019:

- оперативні дані станом на 01.07.2019 щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- перелік установ-боржників бюджетної сфери, із зазначенням інформації про причини утворення боргів згідно встановлених форм, що додаються;

- інформацію щодо проведення претензійно-позовної роботи за підсумками січня-червня 2019 року за встановленою формою, що додається.

5. Рекомендувати підприємствам та організаціям, що фінансуються з місцевого бюджету, а також комунальним підприємствам району здійснити аналіз боргів за спожиту електроенергію та забезпечити погашення наявної станом на 01.07.2019 заборгованості перед ТОВ «Рівненська обласна енергопостачальна компанія».

6. Виконавчим комітетам Сарненської міської ради та Клесівської селищної  ради, ТОВ «Рівненська обласна енергопостачальна компанія», ТОВ «Рівнегаз збут» та керівникам житлово-комунальних підприємств району:

 - забезпечити на належному рівні проведення претензійно-позовної роботи з погашення заборгованості за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- постійно залучати місцеві засоби масової інформації до проведення відповідної роботи з погашення заборгованості жителями району за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги.

    7. Відділу житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації забезпечити:

- проведення моніторингу стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- своєчасно та в повному обсязі інформувати обласну спеціальну комісію з питань розрахунків за спожиті енергоносії щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги у січні-червні 2019 року.

8. Виконавцям інформувати Комісію щодо стану виконання цих протокольних рішень за телефаксом: (03655) 3-35-62  або електронною поштою за адресою: [email protected]в термін до 08.07.2019 для узагальнення та подальшого використання в роботі.

 
 
 
 
Протокол  вела:                                                                                    К. СМИЦЬКА

ПРОТОКОЛ № 07/19 засідання районної спеціальної комісії з питань розрахунків за спожиті енергоносії

  Присутні: члени комісії (за окремим списком).

Запрошені: представники органів місцевого самоврядування, керівники житлово-комунальних підприємств та інші.

Слухали:

1.       Інформацію Т. Пупко – начальника відділу житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги в цілому по району, в тому числі із зазначенням підприємств, установ, організацій, що мають найнижчі рівні розрахунків в їх розрізі, у І півріччі 2019 року.

2.       Інформацію В. Туся – директора КП «Сарнитеплосервіс» щодо стану розрахунків за надані послуги теплопостачання у січні-червні 2019 року та погашення боргів минулих років.

3.        Інформацію В. Захарчука –  головного інженера  КП «Екосервіс» щодо стану розрахунків за надані послуги по водовідведенню у січні-червні 2019 року  та погашення боргів минулих років.

4.        Інформацію Е. Лімонова – головного інженера КП «Житлосервіс» щодо стану розрахунків за надані послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій у січні-червні 2019 року.

Виступили: запрошені представники органів місцевого самоврядування, керівники житлово-комунальних підприємств, представники структурних підрозділів райдержадміністрації та інші.

Вирішили:

1.  Інформацію взяти до уваги.

2.  Відмітити незадовільну роботу КП «Сарнитеплосервіс» та КП «Екосервіс» з проведення претензійно-позовної роботи з споживачами-боржниками житлово-комунальних послуг.

3.  Виконавчому комітету Сарненської міської ради спільно з керівниками КП «Сарнитеплосервіс» та  КП «Екосервіс»:

- забезпечити в повному обсязі виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення»;

 -  забезпечити проведення в повному обсязі розрахунків за надані житлово-комунальні послуги;

-  здійснити аналіз боргів споживачів за надані житлово-комунальні послуги за теплову енергію по категорії «інші» станом на 01.08.2019 та забезпечити погашення наявної заборгованості.

4.  КП «Сарнитеплосервіс», КП «Екосервіс», КП «Житлосервіс»,                  КП «Клесівводоканал» надати  Комісії  в термін до 09.08.2019:

- оперативні дані станом на 01.08.2019 щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- перелік установ-боржників бюджетної сфери, із зазначенням інформації про причини утворення боргів згідно встановлених форм, що додаються;

- інформацію щодо проведення претензійно-позовної роботи за підсумками січня-липня 2019 року за встановленою формою, що додається.

5. Рекомендувати підприємствам та організаціям, що фінансуються з місцевого бюджету, а також комунальним підприємствам району здійснити аналіз боргів за спожиту електроенергію та забезпечити погашення наявної станом на 01.08.2019 заборгованості перед ТОВ «Рівненська обласна енергопостачальна компанія».  

6.  Виконавчим комітетам Сарненської міської ради та Клесівської селищної  ради, ТОВ «Рівненська обласна енергопостачальна компанія», ТОВ «Рівнегаз збут» та керівникам житлово-комунальних підприємств району:

 - забезпечити на належному рівні проведення претензійно-позовної роботи з погашення заборгованості за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- постійно залучати місцеві засоби масової інформації до проведення відповідної роботи з погашення заборгованості жителями району за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги.

    7. Відділу житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації забезпечити:

- проведення моніторингу стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги;

- своєчасно та в повному обсязі інформувати обласну спеціальну комісію з питань розрахунків за спожиті енергоносії щодо стану розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги у січні-липні 2019 року.

8. Виконавцям інформувати Комісію щодо стану виконання цих протокольних рішень за телефаксом: (03655) 3-35-62  або електронною поштою за адресою: [email protected]в термін до 09.08.2019 для узагальнення та подальшого використання в роботі.

 
 
 
Протокол  вела:                                                                                К. СМИЦЬКА

Споживання природного газу по Сарненському району протягом 2014-2017 років, млн.м³

  

Споживачі
2014 рік
2015 рік
2016 рік
2017 рік
Населення
24,402
19,441
21,610
21,349
Бюджетні організації
1,664
1,138
0,917
0,749
Інші споживачі
1,930
1,199
0,771
0,672
Разом
27,996
21,778
22,867
22,770

Фонд Енергоефективності забезпечить економію від загального споживання газу майже вдвічі

Фонд Енергоефективності забезпечить економію від загального споживання газу майже вдвічі

 

В Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України презентовано концепцію Фонду Енергоефективності, механізм роботи якого зокрема забезпечить стале фінансування проектів оновлення будинків з метою знизити використання газу для України майже вдвічі.

Документ розроблено аналітиками Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з партнерами з Європейського Союзу, Німеччини, спеціалістами групи Світового Банку в Україні, координаційним центром з взаємодії з КМУ при Президентові України та Держенергоефективності.

Україна в значній мірі залежить від імпорту енергоносіїв, основну частину з яких складає природній газ. На даний час цей фактор використовується для здійснення економічного та політичного тиску на державу, тому енергонезалежність є завданням національної безпеки України.

На макроекономічному рівні однією з головних проблем енергетичного сектору в Україні є недосконалість механізму опалення житлового сектору, де втрачається ~60% спожитої енергії або майже 3 млрд дол щорічно. В 2015-2016 роках цю різницю фінансує Державний Бюджет за рахунок накопичення зовнішніх запозичень.

«Щоб ефективніше використовувати енергію, нам потрібно повністю реформувати сектор виробництва та споживання теплової енергії на опалення будинків. Реалізувати увесь його потенціал допоможе спеціальний Фонд Енергоефективності. За нашими підрахунками стійке фінансування та ефективне управління дозволить досягти більше ніж ~1,0 млрд м3 щорічної економії газу через три-п’ять років. Це дозволить кожній сім’ї заощаджувати на вартості комунальних послуг. Окрім цього, ми дамо позитивний імпульс для розвитку економіки України – залучення інвестицій, створення нових робочих місць, заощадження витрат держави та домогосподарств, які можуть бути використані на інші цілі, тощо», — підкреслив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Особливістю роботи Фонду має стати залучення в систему фінансування проектів енергоефективності будинків субсидій на житлово-комунальні послуги, які отримують більше 30% домогосподарств України. Таким чином, частина коштів, які зараз закладаються в Бюджеті України на ці цілі, може бути спрямована на інвестиції в енергоефективні заходи. Більше того, як засвідчує практика Центральної та Східної Європи, створення Фонду ЕЕ, технічна підтримка імплементації проектів та їх розвиток повинні відбуватися за активної участі донорів та міжнародних фінансових організацій.

Однією з передумов створення Фонду ЕЕ має бути затвердження на державному рівні механізму його постійного фінансування та імплементація відповідних директив ЄС. Презентований Звіт закладе основу для єдиної стратегії та спільних дій багатьох учасників процесу: Міністерства фінансів України, Міністерства соціальної політики, НКРЕКП, НАК «Нафтогаз», Мінтопенерго, Мінекономіки, Світового Банку, МВФ, ЄІБ, ЄБРР. Обов’язковими атрибутами Фонду ЕЕ мають бути прозорі Керуючий комітет, Наглядова рада, Технічний Офіс та міжнародний аудит діяльності.

 

З проектом документу для обговорення можна ознайомитись на офіційному сайті Мінрегіону за наступним посиланням:

http://www.minregion.gov.ua