Інвестиційно-інноваційна діяльність

 
 

 

ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ ЕКОНОМІЧНОГО ТА СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ САРНЕНСЬКОГО РАЙОНУ НА 2017 РІК

  Програма економічного та соціального розвитку району на 2017 рік схвалена розпорядженням голови райдержадміністрації від 28 грудня 2016 року № 496 та затверджена рішенням сесії районної ради від 20 січня 2017 року № 345.

Реалізація заходів Програми сприяла забезпеченню стабільної роботи господарського комплексу та розвитку соціальної сфери району.

За рейтинговою оцінкою результатів діяльності райдержадміністрацій господарського комплексу та розвитку соціальної сфери району за показниками соціально-економічного розвитку за січень-грудень  район посів  1 місце серед районів області та міст обласного значення.

Результатом реалізації програмних завдань є наступне:

За січень-грудень 2017 року порівняно з 2016 роком за даними підприємств виробництво промислової продукції зросло на 25,8 відсотка і склало 795,0 млн.грн.

        У структурі обсягу виробленої продукції найбільшу частку – 63 відс. забезпечили підприємства добувної галузі та розроблення кар’єрів, 16.6 відс. – підприємства машинобудівної промисловості, 11.6 відс. – деревообробної,                      8,8 відс. – харчової.

          Порівняно з відповідним періодом 2016 року підприємствами району збільшено випуск каменю дробленого (щебеню) на  37,4 відс., граніту необробленого або начорно обробленого – на 26,0 відс., хліба та хлібобулочних виробів на 2,0 відс., здобних виробів на 2,7 відс., кормів готових для тварин – на 2,8 відс.

       В розрізі підприємств найбільші прирости досягнуто на  ТОВ «Селищанський гранітний кар’єр» (2,3рази),ТОВ «Прагма-Фактор» (2,2 рази), ТОВ «ККНК Технобуд» (+32 відс.), ДП «Клесівське лісове господарство» (+28,1 відс.), ТОВ «Завод металевих виробів» (+22,5 відс.).

Зростання обсягів промислової продукції забезпечило в свою чергу збільшення обсягу реалізованої продукції, який за січень-листопад 2017 року(останні статистичні дані) зріс на 44,6 відс. до відповідного періоду минулого року, при прогнозованому на рік зростанні на 2 відс.

Як, і передбачалося Програмою – 2017, забезпечено нарощування обсягів виробництва валової продукції сільського господарства.

За січень-листопад 2017 року (останні статистичні дані) ріст валової продукції до відповідного періоду минулого року склав 117,6 відс. при прогнозованому на рік зростанні на 102,6 відс. Прогнозоване виробництво валової продукції за 2017 рік складе в межах 48,9 мільйона гривень, що становитиме ріст на рівні 11,6відс.

 Загалом за 11 місяців 2017 року сільськогосподарськими підприємствами району вироблено 44,9 мільйона гривень валової продукції, що на 6,7 мільйона гривень більше відповідного періоду минулого року. По темпах зростання виробництва валової продукції район посів 1 місце серед районів області.

     Основу результатів роботи в цій галузі забезпечило тваринництво.

За  2017 рік сільськогосподарськими підприємствами району вироблено 4284 тонни молока, що більше проти минулого року на 5 відс., продуктивність корів зросла на  6 відс. і склала 4851 кілограми молока в розрахунку на одну фуражну корову. Зросло проти минулого року (на 4 відс.) поголів’я курей, яке на 1 січня 2018 року становило 246,5 тисяч голів, відповідно, суттєво (на 20 відс., 8,6 мільйона штук) збільшено виробництво курячих яєць, яке за 2017 рік склало 51,2 мільйона штук.

В 2017 році вдалося зупинити спад поголів’я ВРХ. Станом на 1 січня 2018 року в сільськогосподарських підприємствах нараховувалось 2935 голів ВРХ, що більше на 8 відс. до минулого року, в тому числі корів - 1054 голови, що на 5 відс. більше.

У галузі рослинництва зернові та зернобобові сільськогосподарські культури господарствами району зібрано на площі 5528 га, намолочено         5134 тонни зерна, середня урожайність зросла до минулого року на 36 відс. і склала 17,4 ц/га. Найвища середня урожайність по СГПП «Маяк» - 21,5 ц/га.

Під урожай 2018 року сільськогосподарські підприємства району посіяли озимі культури на площі 2105 га, з них на зерно 1877 га, що становить 102 відс. до плану-прогнозу. Зокрема, посіяно 992 га жита, 687 га пшениці, 37 га ячменю, а також, 150 га озимого ріпаку та 100 га озимих на зелений корм. Виорано 628 га зябу. Посів господарствами району ярих культур прогнозується збільшити до 10відс., що становитиме біля 2,5 тисяч гектарів. Збільшення посівів планується за рахунок розширення посівних площ технічних культур, зокрема сої, а також, зернової кукурудзи новими підприємствами, що на даний час продовжують укладати договори оренди на землі, що облогували.

Упродовж 2017 року в сільськогосподарське виробництво залучено інвестицій на загальну суму 1,0 млн.грн. зокрема, придбано 4 одиниці сільськогосподарської техніки, обладнання для тваринництва та допоміжного виробництва.

Продовжуються роботи з організації та розвитку ринку земель.

Протягом 2017 року продано 24 земельні ділянки на суму понад                3 млн.грн., в тому числі 6 земельних ділянок на суму понад 1,6 млн.грн. продано з правом оренди на аукціонах.

Крім того, передано у власність 73 земельних ділянок  загальною площею 9,84 га. для житлового будівництва,  індивідуального садівництва та ведення особистого селянського господарства.

Одним із основних напрямків розвитку району, визначених Програмою є інвестиційна діяльність.

Станом на 1 жовтня 2017 року (останні статистичні дані) обсяг капітальнихінвестицій у соціально-економічний розвиток району становив 140,9 млн.грн. У розрахунку на одну особу населення освоєно 1345 грн. капітальних інвестицій.

        Окремо проводилась робота і з пошуку інвесторів та створенню інвестиційних проектів. Зокрема, проведена підготовча робота  щодо  будівництва лісопильного підприємства «ТОВ Українські лісопильні».  Це сучасне виробництво пиломатеріалів загальною вартістю 20 млн. євро, яке передбачає  створення близько 100 робочих місць.   У 2017 році вже розпочаті    будівельно-монтажні роботи.

        В рамках програми «Транскордонного співробітництва»,  яка фінансується Європейським союзом підписана партнерська угода по реалізації  проекту  будівництва котельні загальноосвітньої школи і будинку культури с.Кузьмівка.

       Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку району, станом на 01.10.2017 (останні статистичні дані) становив 15 млн. дол. США. і збільшився  на 6,2 відс.  до початку року.

         Найбільш інвестиційно - привабливими для нерезидентів є підприємства промисловості, в які залучено 90,4 відс. всіх іноземних інвестицій.

Інвестиції надійшли з 8 країн світу і найвагоміші - з Німеччини, Кіпру, Франції.

Будівельники району працювали на об’єктах з будівництва, реконструкції, капітальних та поточних ремонтів закладів освіти, охорони здоров’я, культури, житлово-комунального господарства тощо.

Зокрема: За кошти районного бюджету, бюджету розвитку обласного бюджету, обласного природоохоронного фонду, субвенції з державного бюджету на заходи щодо соціально – економічного розвитку, проведені будівельні роботи на загальну  суму 34,4 млн. грн. Зокрема, майже завершені роботи з реконструкції корпусу № 1 музичної школи в м.Сарни, замінені на енергоефективні вікна в школах с. Поляна, Ремчиці та ДНЗ №1  «Калинка» смт. Степань, завершено капітальний ремонт котельні ДНЗ "Дзвіночок" с. Бутейки, на завершальній стадії будівництво двох спортивних майданчики з штучним покриттям в м.Сарни, продовжувались роботи з будівництва спортивного комплексу в м. Сарни кошторисною вартістю 40,9 млн. грн. – (освоєно протягом 2017 року 22,5 млн.грн.), на стадії реалізації капітальний ремонт покрівлі, систем водопостачання та каналізаціїї приміщення захисної споруди цивільного захисту ДНЗ "Сонечко" в с. Велике Вербче, розпочате будівництво школи в с. Цепцевичі

 З місцевих бюджетів проводились роботи по будівництву та реконструкції 9 об’єктів на загальну суму 2,65 млн. грн.

А саме, проведено капітальний ремонт ФАПу в с.Гута-Перейма,  велись роботи по будівництву центру сімейної медицини в с.Вири. Решта роботи проводились по об’єктах, які розташовані в м.Сарни.

Також, реалізовано 14 проектів на суму 1690 тис. грн. по будівництву мережі зовнішнього електропостачання новозбудованих вулиць та реконструкції вуличного освітлення на території  6 сільських рад, а саме Селищенської, Степанської, Вирівської,  Ремчицької, Кузьмівської та Тутовицької.

У 2017 році проведено коригування ПКД по будівництву Чабельської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с.Чабель, виготовлені передпроектні пропозиції по проекту«Будівництво Сарненського НВК «Загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад» по вул. Курчатова в м.Сарни, виготовлені ПКД: «Реконструкція частини будівлі (влаштування внутрішніх вбиралень) Сарненської ЗОШ І-ІІ ст. №3» по вул. Шкільна, 27 в м.Сарни, «Будівництво плавального басейну» по вул. Я.Мудрого в м.Сарни, «Реконструкція будівлі початкових класів Немовицької ЗОШ І-ІІІ ст.» в с.Немовичі.

     З метою виконання програми забезпечення населених пунктів району містобудівною документацією протягом січня-грудня 2017 року виготовлено та затверджено генеральні плани та плани зонування сіл Катеринівка,                   Яблунька та  Угли. В стадії розроблення перебувають генеральні плани  та плани зонування територій смт. Степань, с.Гранітне, с.Убереж, с.Тинне, с.Тутовичі, с. Обірки, с. Мар'янівка, с. Рудня-Карпилівська, с. Карасин, с. Кам'яне – Случанське, с. Бутейки.

       Протягом січня - вересня 2017 року (останні статистичні дані) введено в експлуатацію житлові будинки загальною площею 26,1 тис. кв. метрів, що на 22,5 відс. більше відповідного показника минулого року.

Стабільно функціонує транспортний комплекс району.

Для забезпечення транспортного обслуговування населення в районі функціонує 33 приміських і 5 міжміських внутрішньообласних автобусних маршрути. Райдержадміністрацією, як організатором пасажирських перевезень на автобусних маршрутах, що не виходять за межі території району у 2017 році проведено 5 конкурсів з визначення автомобільних перевізників                         на 30 автобусних маршрутах. За результатами конкурсів укладено 8 договорів з перевізниками на 27 автобусних маршрутах. Найбільше, а це 48 відс. приміських маршрутів  обслуговує ВАТ «Сарненське АТП-15640».

Забезпеченість пасажирських перевезень на внутрішньорайонних маршрутах складає 97 відс. Автотранспортним сполученням в Сарненському районі охоплено 65 населених пункти. Відсутнє транспортне сполучення з селами Яблунька, Грушівка. Перевізники, які мали б забезпечувати транспортне сполучення, відмовились від роботи на цих рейсах із-за  низької якості дорожнього покриття та нерентабельності перевезень.

В якості центру управління транспортом у м.Сарни виступає автостанція,

з якої щоденно здійснюється близько 360 рейсів, у тому числі приміських – 74,

міжнародних – 22, у напрямку на Рівне – 145.

Послуги пасажирських перевезень в місті Сарни надають вісім приватних перевізників на восьми міських маршрутах загального користування у звичайному режимі руху. Для перевезення використовується 21 автобус, один із яких має понижений салон для перевезення пасажирів із обмеженими фізичними можливостями.

У січні–листопаді 2017 року автотранспортними підприємствами району перевезено 316 тис. пасажирів та виконано пасажирооборот в обсязі                5,4 млн. пас. км, що становить відповідно 92,2 відс. та 100,5 відс. рівня січня-листопада 2016 року.

На експлуатаційне утримання 350 км доріг загального і місцевого значення Сарненською ДЕД проведено робіт на загальну суму 15,5 млн. грн., що у порівнянні з 2016 роком становить 121відс., в тому числі на експлуатаційне утримання доріг місцевого значення використано 793,8 тис.грн (у 2016 році 614,2 тис.грн).  Роботи велися на дорозі Київ –Ковель – Яготин протяжністю 108 км, Городище – Рівне – Старокостянтинів протяжністю 82 км.

На ремонт та утримання доріг і вулиць комунальної власності у населених пунктах району виконано робіт на суму 1346 тис.грн.

Станом на 01.01.2018в районі здійснюють господарську діяльність 3507 суб’єктів всіх форм власності, із них фізичних осіб - підприємців 2572 та юридичних осіб –935.

Для створення сприятливих умов для розвитку підприємництва в районі функціонує Центр надання адміністративних послуг, діяльність якого спрямована на надання можливості суб’єктам господарської та підприємницької діяльності швидко та ефективно оформити необхідні документи.

Упродовж 2017 року до відділу з обслуговування ЦНАП звернулося 13122 суб’єктів звернення, що на 17,8 відс., або на 1985 суб’єктів більше минулого року,  майже на 55 відс. збільшено прийнятих вхідних пакетів документів на отримання послуг з реєстрації речових прав на нерухоме майно.

В липні місяці на базі районного центру зайнятості відкрито Центр розвитку підприємництва, де можна безкоштовно отримати актуальні інформації та консультації з приводу податків, соціального захисту, пенсійного забезпечення, тощо. Звернутися до Центру може як безробітний, який шукає роботу, так і приватний підприємець, що потребує підтримки у веденні бізнесу.

На базі створеного Центру проведено вісім профконсультативних семінари на тему «Як розпочати свій бізнес ?», в яких взяло участь 83 осіб безробітних.

        На базі філіалу Рівненського центру професійної технічної освіти Державної служби зайнятості протягом 2017 року пройшли навчання за фахом «Підприємець – початківець» п’ять осіб безробітних, які успішно захистили свої бізнес-плани та отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для започаткування власного бізнесу в сумі 112,2 тис.грн.

              За 2017 рік відділом з питань державної реєстрації зареєстровано 397 фізичних осіб – підприємців що на 13,4 відс. більше 2016 року.

          Кількість фізичних-осіб підприємців, які припинили підприємницьку діяльність становить 585 осіб і перевищила кількість зареєстрованих на 188 осіб.

Насамперед, це пов’язано із ухваленими змінами до законодавства, згідно з якими з січня 2017 року незалежно від того, чи перебуває підприємець на загальній системі оподаткуванняі чи має він дохід, виникає обов’язок щомісячного нарахування єдиного соціального внеску в розмірі 22 відс. від мінімальної заробітної плати.  Підприємець зобов’язаний сплачувати не менше, як 704 грн. єдиного соціального внеску (ЄСВ) щомісяця, незважаючи на відсутність доходу.

Саме ці зміни і спонукали тих підприємців, які не здійснювали підприємницької діяльності, не отримували дохід та не сплачували жодних податків знятися з державної реєстрації.

          В районі забезпечено ресурсну та фінансово-інвестиційну підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва.

Станом на 01.01.2018 суб’єктам підприємницької діяльності надано в оренду 3905,48 м.кв. площі об’єктів спільної власності територіальних громад району, що на 2986,32 м.кв. більше, ніж на початок 2017 року. Збільшення відбулося за рахунок надання в оренду суб’єкту підприємницької діяльності, який став переможцем публічних закупівель, площі їдалень загальноосвітніх навчальних закладів району для організації харчування учнів.

Сформовано перелік об’єктів спільної власності територіальних громад району, що не використовується та можуть бути передані в оренду, або відчужені загальною площею 6,74 тис. м.кв.

Крім того, сформовано перелік об’єктів державної форми власності, які тимчасово не використовуються і можуть надаватися в оренду суб’єктам підприємницької діяльності загальною площею 4526,4 м.кв.

          Протягом 2017 року суб’єктам підприємницької діяльності для розміщення та експлуатації основних підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості продано п’ять земельних ділянок несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів загальною площею 2,2811 га на території Ремчицької (2 діялянки), Селещенської, Немовицької та Констянтинівської сільських рад.

Результатом діяльності малого підприємництва є зростання сум сплачених ними податків до зведеного бюджету. Так, за даними головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області малими підприємствами та підприємцями району за 2017 рік сплачено до зведеного бюджету 155,9 млн.грн.,що на 16,5 відс. більше відповідного періоду минулого року, в тому числі до місцевого бюджету – 134,3 млн.грн., що на 22,3 відс. більше.

          За рахунок малого підприємництва в районі функціонує торгівля, сфера послуг, пасажирські перевезення, сільськогосподарська галузь (фермерські господарства).

За січень-грудень 2017 року споживчий ринок району поповнився на 48 підприємств торгівлі торгівельною площею 7193,7 м.кв., в тому числі  в сільській місцевості інфраструктура зросла на 24 заклади торгівлі.

Найбільше закладів відкрито на території Стрільської сільської ради - сім торгових павільйони по реалізації змішаної груп товарів.

У розрахунку на одну особу в середньому за місяць реалізовано товарів на суму 2261,4 грн. Частка району в обласному обсязі роздрібного товарообороту становить 5,5 відс.

За звітний період на території району відкрито 8 підприємств ресторанного господарства на 316 посадкових місць.

Всього на споживчому ринкурайону станом на 01 січня 2018 року функціонує 769 підприємство роздрібної торгівлі, з них 98 закладів ресторанного господарства  на 4980 посадочних місць.

За січень-вересень 2017 року загальний обсяг роздрібного товарообороту склав 357,1 млн.грн.

З метою здійснення контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, побутового обслуговування населення райдержадміністрацією впродовж 2017 року проведено обстеження понад 80 торгівельних закладів та 7 закладів ресторанного господарства на території Сарненської, Тинненської, Зносицької, Люхчанської, Стрільської та Селищенської місцевих рад. В ході обстеження суб’єктам підприємницької діяльності були надані пропозиції і зауваження, які були враховані під час підготовки розпоряджень голови райдержадміністрації «Про додержання норм чинного законодавства на території відповідних рад та роботу виконавчих комітетів рад по здійсненню делегованих повноважень відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

На території району функціонує 147 об’єкти побутового обслуговування населення, з них 36 об’єкта функціонує у сільській місцевості. Протягом січня-грудня 2017 року відкрито 14 закладів побутового обслуговування населення.

Найбільш розгалуженою сфера побутового обслуговування населення  в м.Сарни – 111 об`єктів, що становить 75,5 відс. від загальної кількості побуту, що діє на території району.

         Оборот зовнішньої торгівлі товарами за січень-жовтень 2017 року (останні статистичні дані) становив 17,2 млн. дол. США. При цьому обсяг експорту склав                  14,9 млн. дол. США і збільшився порівняно з відповідним періодом 2016 року на 8,8 відсотка.

    Сальдо зовнішньої торгівлі позитивне і становить 12,6 млн. дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 6,5.

Зовнішньоторговельні операції товарами район здійснював з партнерами 16 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Білорусі, Румунії,  Німеччини, Польщі.

Основу товарної структури експорту складали мінеральні продукти, деревина і вироби з деревини.

У загальному обсязі імпорту суттєва частка припадала на Білорусь, Словенію, Німеччину, Китай, Польщу.

У товарній структурі імпорту переважали машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, засоби наземного транспорту, крім залізничного.

Робота житлово-комунального господарства району забезпечувала першочергові потреби населення, підприємств та організацій необхідними послугами, а також була спрямована на підготовку господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 року.

В рамках заходів Програми комплексно підготовлено до зими                 242 будинки, 103 об’єкти соціально-культурного призначення, 62 котельні, із них 4 комунальні; 10,29 км теплових мереж, із них 6,13 комунальні, замінено 0,37 км теплових мереж з використанням попередньо ізольованих труб                                    (КЗ «Сарненська ЦРЛ» та Вирівська ЗОШ І-ІІІ ст.).

На     фінансування   заходів   з     підготовки  житлово – комунального

господарства до зими спрямовано 8,92 млн.грн., у тому числі об’єктів і мереж теплопостачання – 0,73 млн.грн., житлового фонду – 1,50 млн.грн., водопровідно-каналізаційного господарства – 0,30 млн.грн., дорожньо-мостового господарства – 6,38 млн.грн. На підготовку об’єктів соціально-культурного призначення використано – 10,05 млн.грн.

У вересні 2017 року проведено обласний огляд готовності господарського комплексу Сарненського району до роботи в осінньо-зимовий період, виставлена загальна оцінка – 4,81 по 5 – ти бальній системі.

Заходами по підготовці житлового фонду передбачено та виконано: ремонт покрівлі 20-ти будинків, ремонт систем холодного водопостачання –      в 23, ремонт енергозабезпечення (електрощитових) – у 7-ми будинках.

Всього з місцевих бюджетів на капремонт і реконструкцію житлових будинків в 2017 році освоєно 1171 тис.грн.

По водопровідно-каналізаційному господарству відремонтовано 0,027 км водопровідних та 0,2 км каналізаційних мереж; підготовлено 6 водопровідних та каналізаційних очисних споруд, 17 каналізаційно-насосних станцій,             10 свердловин.

По дорожньо-мостовому господарству проведено капітальних та поточних ремонтів доріг та вулиць площею 18,25 тис.м² на суму 6,4 млн.грн.

З метою реалізації заходів з поетапного оснащення житлового фонду засобами обліку та регулювання споживання води протягом 2017 року встановлено 49 квартирних лічильників холодної води. Стан оснащення житлового фонду квартирними лічильниками холодної води становить 85,5 відс.

Протягом 2017 року загалом у розвиток і функціонування житлово-комунального господарства району за рахунок місцевих бюджетів спрямовано 14,56 млн.грн.

З метою забезпечення виконання Закону України «Про особливості права власності у багатоквартирному будинку» у Сарненському районі з початку року створено 1 нове об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та на сьогоднішній день в районі функціонує 14 ОСББ, які обслуговують                    16 багатоквартирні житлові будинки.

В рамках реалізації заходів,що забезпечують ефективне використання енергоресурсів та їх збереження виконані всі роботи по проектах, які пройшли відбірко вий тур в обласному конкурсі з енергоефективності. А саме, проведено капітальний ремонт харчоблоків та встановлено 10 електричних плит в навчальних закладах сіл В.Вербче, Корост, Кричильськ, Люхча, Тутовичі, Чудель, Ясногірка, Сарненської гімназії, Сарненської  ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

         За рахунок залишку освітньої субвенції та коштів районного бюджету проводились роботи по  реконструкції, капітальних та поточних ремонтах приміщень та інженерних мереж, а саме: капітальний ремонт приміщення (заміна вікон) у 2-х навчальних закладах (Ремчицька ЗОШ І-ІІІ ст.,Полянської ЗОШ І-ІІ ст.)  та БДМ м.Сарни на загальну суму 567,9 тис.грн.; поточний ремонт систем водопостачання у 4-х навчальних закладах (Вирівська ЗОШ І-ІІІ ст., Тріскінська ЗОШ І-ІІІ ст., Яринівська ЗОШ І-ІІ ст., Тутовицька ЗОШ І-ІІІ ст.) на загальну суму 40,3 тис.грн.; систем опалення у 4-х навчальних закладах (Вирівська ЗОШ І-ІІІ ст., Ремчицька ЗОШ І-ІІІ ст., Сарненська ЗОШ І-ІІІ ст.№4, Зносицька ЗОШ І-ІІІ ст.) на загальну суму 92,5 тис.грн.;  системи електропостачання у 10-ти навчальних закладах (Сарненська СШР І ст. №5, Люхчанська ЗОШ І-ІІІ ст., Зносицька ЗОШ І-ІІІ ст., Костянтинівська ЗОШ І-ІІІ ст., М.Вербченська ЗОШ І-ІІ ст., Тутовицька ЗОШ І-ІІІ ст., Чемернянська ЗОШ І-ІІ ст., Яринівська ЗОШ І-ІІ ст., Глушицька ЗОШ І-ІІ ст., Сарненський ліцей «Лідер») на загальну суму 243,7 тис. грн. Виконано поточний ремонт (аварійні роботи) ганку Тріскинської ЗОШ І-ІІІ ст. на суму  150,8 тис.грн. та класної кімнати Федорівської ЗОШ І-ІІ ст. на суму 11,9 тис.грн.

           Для забезпечення безперебійного та безпечного функціонування котелень навчальних закладів у осінньо-зимовий період виконані роботи по капітальному ремонту теплових мереж Вирівської ЗОШ І-ІІІ ст. із заміною труб на попередньоізольовані на суму 445,8 тис.грн.  та поточний ремонт котельні цієї ж школи на суму 51,3 тис.грн.; заміні аварійних димових труб Одринківської ЗОШ І-ІІ ст., Яринівської ЗОШ І-ІІ ст., Любиковицької ЗОШ І-ІІІ ст. та Селищенської ЗОШ І-ІІ ст. на загальну суму   629,5 тис.грн., реконструкції системи опалення нежитлового приміщення Чемернянської ЗОШ І-ІІ ст. на загальну суму 230,342 тис.грн.; поточний ремонт димової труби Мар’янівської ЗОШ І-ІІ ст. на суму 7,1 тис.грн.; поточний ремонт системи димовідведення котельні Сарненської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 на суму 13,5 тис.грн.   Проведена перевірка та прочищення димових вентиляційних каналів в школах, де є котельні та пічне опалення на загальну суму 35,0 тис.грн.

Як і передбачалось у Програмі – 2017 в районі забезпечено зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів.

     За січень-грудень 2017 року до загального фонду зведеного бюджету 

району надійшло  390,5 млн. грн., що на 95,8 млн.грн., або на 32 відс. більше, ніж за січень-грудень 2016 року.

Надходження платежів до державного бюджету склали 158,7 млн. грн. і збільшились на 48,9 млн.грн., або на  44,5 відсотка.

Доходи місцевих бюджетів усіх рівнів зросли на 25,4 відс., або на        46,9 млн.грн. і склали 231,8 млн.грн.

Бюджет району по власних доходах загального фонду за січень-грудень 2017 року виконаний на 114,7 відсотка,  при затвердженому з урахуванням змін плані 164,5  млн. грн. фактично надійшло 188,7 млн. грн., або перевиконання складає 24,2 млн.грн. До відповідного періоду минулого року ріст надходжень становить 53,6 млн. грн., або 39,6  відсотка.

В цілому по власних доходах загального фонду 18 з 19–ти місцевих рад  забезпечили виконання затверджених з урахуванням змін показників на 2017 рік.

Не виконала планові призначення по власних доходах загального фонду Люхчанська сільська рада (відхилення до плану становить -182,8 тис.грн., або 86,4 відс. виконання) через недоотримання єдиного податку (-155,6 тис.грн., або 77,3 відс.) та рентної плати за користування лісовими ресурсами (-65,1 тис.грн., або 66,8 відс.)

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в районі на 01.01.2018 склали 239,9 млн. грн. До минулого року ріст становить 166 відсотка.

Станом на 01.01.2018 року виконання доходної частини бюджету Пенсійного  фонду  за рахунок власних коштів  склало  787,9 тис.грн.,  або

102,6 відс. до прогнозних показників, що на 170,8 тис. грн. більше до відповідного періоду минулого року.

Заборгованість по страхових внесках суб’єктів господарювання перед бюджетом Пенсійного фонду скоротилась з початку року на 396,9 тис.грн  і на 01.01.2018 становила 1,0 млн. гривень.

Середньомісячна заробітна плата станом на 01.10. 2017 року (останні статистичні дані)становила 5766 грн. і зросла порівняно з відповідним періодом 2016 року на 38,3 відс. та у 3,4 рази перевищила прожитковий мінімум для працездатних осіб

     Позитивним є факт відсутності заборгованості із виплати заробітної плати по району.

Середній розмір призначеної пенсії станом на 01.01.2018 склав        1953,78 грн. і зріс проти 01.01.2017 на 22,85 відсотка.    

За січень-грудень 2017 року на ринку праці працевлаштовано 3319 осіб,

з них 1152 зареєстрованих безробітних, що на 2,6відс. більше, ніж у 2016. році Рівень працевлаштування безробітних громадян збільшився на 5,1 відсоткових пункти та становив 36,9 відс.

         На нові робочі місця із здійсненням компенсації витрат роботодавцю у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  працевлаштовані 116 безробітних, у тому числі 38 осіб, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, та 78 осіб працевлаштовані на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

     Проходили професійне навчання 691 безробітний. Рівень працевлаштування після закінчення професійного навчання складає 92,5 відс., що на 3,8 відс. вище минулорічного показника.

До громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру було залучено 241громадян, в тому числі 68 в статусі зареєстрованого безробітного.

Станом на 1 січня 2018 року чисельність зареєстрованих безробітних в районі становила 1 014 осіб,  750 осіб отримують допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю у грудні 2017 року становив 1727,32 грн.

 Виконуються державні програми в частині надання усіх видів соціальних допомог, пільг та субсидій населенню району.

Станом на 01.01.2018 державну допомогу сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасову допомогу дітям одержують 11881 осіб. У 2017 році обсяг субвенції із державного бюджету на виплату державної допомоги зазначеній категорії громадян передбачено в сумі 273,7 млн. грн., за січень-грудень профінансовано 256 млн.грн.

На виконання заходів програми «Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за січень-грудень 2017 року призначено компенсацій 5712 громадянам на загальну суму  64,9 млн.грн., профінансовано 64,9 млн.грн.

Забезпечено путівками на оздоровлення 485 постраждалих громадян.

Здійснюється забезпечення інвалідів протезно-ортопедичними виробами, спеціальними засобами пересування і самообслуговування, засобами реабілітації. В звітному періоді забезпечено 231 осіб з інвалідністю інвалідними візками та 370 особи технічними засобами реабілітації, 52 дітей-інвалідів забезпечено меблями та допоміжними засобами для гігієни. 46 особам з інвалідністю загального захворювання та учасникам АТО надано безкоштовно санаторно-курортні путівки.

Призначено субсидій на житлово-комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ 13912 сім’ям на загальну суму 111,7 млн.грн. проти 60,1 млн.грн. за відповідний період минулого року.

Відповідно до завдань Програми здійснюється всебічна підтримка по створенню та функціонуванню прийомних сімей.В районі функціонує 3 прийомні сім’ї в яких виховується 5 дітей. Загальна виплата коштів для цих сімей склала 364,2 тис. грн., що на 12 відс. більше відповідного періоду минулого року.

Станом на 01.01.2018 в районі зареєстровано 140 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 26 дітей мають підстави для усиновлення.

Сімейними формами виховання охоплено 134 дитини вищезазначеної категорії, що становить 95,7 відс. загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На обліку станом на 01.01.2018 перебуває 4 подружніх пари - кандидатів в усиновлювачі.

Протягом 2017 року на облік потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, було взято 19 потенційних опікунів/піклувальників, із них троє пройшли  відповідне навчання у м.Рівне.

Обсяг бюджетних асигнувань на розвиток та утримання освітньої галузі у 2017 році передбачений в сумі293,4 млн.грн., що на 73,5 млн.грн. більше 2016 року.

Крім того, передбачені асигнування на відшкодування видатків по програмі забезпечення пільгового проїзду учнів до місця навчання і додомуна 2017 рік у сумі 285,5 тис.грн.

Протягом 2017 року у районі підвозилось 1454 учнів, із них                  1053 шкільними автобусами, 401 приватними перевізниками.

Створено опорний заклад «Степанська загальноосвітня школа                   І-ІІІ ступенів», Яблуньську ЗОШ І-ІІ ступенів реорганізовано у філію  опорного

закладу «Степанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів».

У 21 загальноосвітньому навчальному закладі району функціонує 41група

продовженого дня та сформовані спеціальні медичні групи для дітей з послабленим здоров`ям для занять фізичною культурою в усіх загальноосвітніх закладах.

Для дітей, які за станом здоров’я не можуть відвідувати навчальні заклади, створені умови для здобуття освіти за індивідуальним навчальним планом та відповідною програмою. На індивідуальній формі навчання здобуває освіту 68 дітей з особливими освітніми потребами. Організовано роботу          28 класів з інклюзивним навчанням у 15 загальноосвітніх навчальних закладах для 36 дітей та 2 спецкласи для дітей з освітніми потребами для 12 учнів.

Результатом роботи учнівських та педагогічних колективів є успішна участь учнів навчальних закладів району в обласних та Всеукраїнських предметних олімпіадах та конкурсах-захисті МАН.

Зокрема, 14 учнів стали переможцями обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, 28 - переможцями обласних предметних олімпіад, 22 учні району є переможцями  обласних еколого-натуралістичних змагань та 11 учнів переможцями Всеукраїнського конкурсу  в різних номінаціях.У 2017 році  отримав  стипендію голови Рівненської обласної державної адміністрації учень Сарненського районного ліцею «Лідер»,переможець ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з історії України.

Всі навчальні заклади району під´єднані до обласних, українських, всесвітніх Інтернет- ресурсів з використання 3G технологій. У загальноосвітніх навчальних закладах діють 39 веб-сайтів, які постійно оновлюються.

У районі функціонує 38 дошкільних установ різних типів, які знаходяться у комунальній власності сільських, селищних, міської рад: 15 ДНЗ (ясла-садок), 22 ДНЗ (дитячий садок) та 1 навчально-виховний комплекс «Стрільська загальноосвітня школа І ступеня-дошкільний навчальний заклад».

Всього функціонує 139 дошкільних груп, у тому числі 38 груп з короткотривалим 3-х годинним режимом роботи. У дошкільних установах здобувають дошкільну освіту 3137 дітей, з них 678 дітей у групах короткотривалого  перебування.

Проводився капітальний ремонт приміщення типового двохповерхового дошкільного навчального закладу с. Кричильськ. Після завершення ремонту планується відкрити 1 групу з 10, 5 годинним режимом роботи (20 дітей).

У всіх дошкільних установах проведено якісний поточний ремонт приміщень та  ігрових майданчиків.

В районі  забезпечено функціонування 2 профільних позашкільних навчальних закладів - Комунальний заклад «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» та «Степанський Будинок дітей та молоді» Сарненської районної ради  в яких займається близько 3,0 тис. дітей за різними напрямами.

Функціонує ДЮСШ в якій  займається 772 вихованці у 6 секціях.

Робота медичної галузі району у 2017 році спрямовувалась на поліпшення доступності та якості надання медичної допомоги населенню та підвищення демографічних показників.

На розвиток та утримання даної галузі на 2017 рік передбачені видатки  в сумі 105 млн.грн., що становить 147,7 відс. до минулого року.

           Медична допомога населенню району надавалась на первинному і вторинному рівнях.

           На первинному рівні допомогу надає КЗ «Сарненський районний ЦПМСД»  в структуру якого входить  12 лікувально-профілактичних підрозділів за дільницями – амбулаторії загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ) в підпорядкуванні яких знаходиться 42 фельдшерсько-акушерських пункти, зокрема; Сарненська дільниця №1 і №2, Тутовицька, Любиковицька,   В.Вербченська, Стрільська, Кричильська, Коростська, Ясногірська, Цепцевицька, Степанська та Тинненська дільнича лікарня(ДЛ) із 145 ліжками денного стаціонару.

         На вторинному рівні - КЗ «Сарненська ЦРЛ»,  КЗ «Степанська РЛ»,  КЗ «Сарненська РЛ», «Сарненська районна стоматологічна поліклініка» із 577 ліжко/місцями в стаціонарі.

         Станом на 01.01.2018 на первинному рівні  проліковано на денному стаціонарі 9 тис. 217 жителів та здійснено амбулаторний прийом 274 тис. 400 жителів. На вторинному рівні проліковано на стаціонарі 21 тис. 218 жителів та проведено амбулаторно-поліклінічного прийому відвідувань 520 тис. 108 жителів.

         Завершено роботи по будівництву амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Вири та підготовлено лікарів  загальної практики сімейної медицини. Проведено капітальний ремонт ФАПу в селі Гута Перейма.

Одним із пріоритетних завдань медичної галузі району є реорганізація              КЗ «Сарненська ЦРЛ» в Госпітальний округ.  В червні місяці 2017 року відбулося засідання делегованих представників Сарненського госпітального округу, на якому було обрано голову, заступника та секретаря Госпітальної ради Сарненського госпітального округу. А також, створено робочу групу для підготовки проекту регламенту роботи Госпітальної ради Сарненського госпітального округу та робочу групу для розроблення та затвердження багаторічного Плану розвитку Сарненського госпітального округу.

Для забезпечення медичними препаратами, за безоплатними рецептами лікарів, та надання стоматологічних послуг (безоплатне та пільгове зубопротезування)  для населення, яке постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС з державного бюджету на  2017  рік передбачено та профінансовано кошти в сумі 2, 4 млн. грн.

В районі активно запроваджується програма «Доступні ліки». На реалізацію програми «Доступні ліки» у 2017 році було виписано 27 тис. 149     рецептів та отримано лікарських засобів на суму  1 млн. 278 тис. грн.

На реалізацію заходів галузевих цільових програм у сфері охорони здоров’я у  2017 році з районного бюджету  профінансовано  видатки в сумі 1372,3 тис. грн., що дало можливість забезпечити пільгову категорію населення лікарськими засобами.

В районі спостерігається позитивна демографічна ситуація.

Чисельність наявного населення району, за оцінкою, на 1 листопада          2017 року (останні статистичні дані) становила 104,34 тис. осіб. Упродовж січня-жовтня 2017 року чисельність населення збільшилася на 270 осіб, що в розрахунку на 1000 наявного населення становило 3,1 особи.

У січні-жовтні 2017 року рівень природного приросту склав 4,8 особи в розрахунку на 1000 наявного населення.

Народжуваність становила 15,7 живонароджених у розрахунку на        1000 наявного населення, а смертність – 10,9 померлих на 1000 наявного населення.

На фінансування галузі культура з районного бюджету затверджено видатки в сумі 25,5 млн. грн., що на 7 млн. грн. більше минулого року.

Культурне обслуговування  Сарненського району здійснюють 86 закладів, а саме: 36 бібліотек районної централізованої системи публічно-шкільних бібліотек, 2 школи естетичного виховання, 1 музей, районний будинок культури та 46 клубів і будинків культури, які перебувають на утриманні сільських, селищної і міської рад.

Протягом 2017 року в закладах культури проведено 54 поточних та           1 капітальний ремонт на загальну суму 6,5 млн. грн.

 На завершальному етапі реконструкція корпусу № 1 «Сарненська дитяча музична школа», на сьогодні освоєно 5,1 млн. грн.

Протягом 2017 року закладами культури району було організовано та проведено:

- 35 обмінних та виїзних концерти;

- 4325 культурно-освітніх та розважальних заходів,

з них для дітей – 1636;

- 613 концертів художньої самодіяльності, з них для дітей – 265;

- 285 виставок декоративно-ужиткового мистецтва ,

з них для дітей – 149;

- 616 інших заходів, з них для дітей – 317.

Аматори сцени приймали активну участь у районних, обласних фестивалях, оглядах, конкурсах, театралізованих святах. Загальна кількість досягнень: Міжнародні фестивалі-конкурси - 5 колективів; Всеукраїнські конкурси – 12 колективів; обласні конкурси – 8 колективів.

З метою активізації туризму на Сарненщині в районі розроблено туристичний маршрут «Перлинами Степаня», який цікавий своїми природними краєвидами, історичним минулим, а також зустрічами із цікавими людьми, які займаються різними промислами – бісероплетінням, вишиванням, різьбою по дереву, флористикою, бджолярством та ін.

У вересні місяці 2017 року з нагоди Всесвітнього дня туризму у Сарненському історико-етнографічному музеї відкрито інформаційно-туристичний офіс, на відкриття якого з районного бюджету виділено 20,0 тис. грн., з них 14,0 тис.грн. було використано на придбання  у туристичний центр офісного обладнання та 6,0 тис.грн. на виготовлення трьох вказівників.

З початку року поновлена та надрукована туристична схема Сарненщини, в якій висвітлена карта району та найпривабливіші туристичні об’єкти.

Пріоритетними напрямками діяльності бібліотек у 2017 році були забезпечення повного, якісного й оперативного бібліотечно-бібліографічного та інформаційного обслуговування читачів згідно з їхніми інформаційними запитами.

Книжкові фонди книгозбірень з початку року поповнилися на 5346  прим.

книг, і  склали 402732 примірники. Обслуговано по району протягом звітного періоду 28987 користувачів, книговидача становить – 426318, відвідування бібліотек – 164675,  відвідування масових заходів - 39010.

В бібліотеках району розроблені туристичні маршрути по визначних місцях сіл. Цікаві маршрути в поєднанні з легендами, змістовними коментарями розроблено в бібліотеках сіл Немовичі, Любиковичі, смт.Степань та Клесів.

Від організації платної діяльності установами відділу культури і туризму за 2017 рік на спецрахунок надійшло 697,0 тис. грн., що на        50,5 тис. грн. більше, ніж у минулому році.

В районі проводиться робота з розв’язання  екологічних проблем.

З метою забезпечення охорони навколишнього природного середовища за кошти місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища в сумі 48,07 тис.грн. проведено упорядкування сміттєзвалищ твердих побутових відходів на території Кузьмівської, Тутовицької, Любиковицькою та Степанської  місцевих рад, також  придбано 47 контейнерів для збору твердих побутових відходів на загальну суму 128,9 тис.грн. Сарненською  міською радою.

В рамках проведення акції «За чисте довкілля» та «Дня довкілля», проходження безстрокової компанії із забезпечення чистоти і порядку в населених пунктах  району виявлено та ліквідовано 89 несанкціонованих сміттєзвалищ та відповідно зібрано 1,07 тис. м³ побутових відходів.

Загалом на виконання програм з благоустрою з бюджетів місцевих рад було використано 8,5 млн. грн.

Протягом 2017 року в районі не виникло жодної надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру. Загоряння торфородовищ вчасно ліквідовувались черговими силами пожежних караулів та працівниками місцевих пожежних команд.Протягом 2017 року на території району було виявлено 9 застарілих вибухонебезпечних предмети, які були вилучені та знешкоджені.

Вживається комплекс заходів щодо охорони праці.

Станом на 01.01.2018 в районі не зареєстровано жодного нещасного випадку із смертельним наслідком.

Рівень загального виробничого травматизму зменшився на 55 відс. до відповідного періоду минулого року (травмовано 5 осіб проти 11 осіб за             2016 рік).

Як, і прогнозувалось Програмою в районі охоплено фізкультурно-оздоровчою та спортивно-масовою роботою 9,7 відсотків громадян району, що на рівні минулого року. Різними видами фізкультурно-оздоровчої роботи займається  9,8 тис. осіб.

В 2017 році проведено 65 районних спортивно-масових заходів серед

різних верств населення  за 18 видами спорту. Також, забезпечено участь команд району у 80 обласних змаганнях, що на 5 відс. більше ніж у 2016 році.

У 2017 році 13 вихованців Сарненської ДЮСШ виконали норматив кандидата у майстри спорту України з греко-римської та вільної боротьби, боксу, сумо, гирьового спорту та 7 вихованців виконали перші спортивні розряди з вільної боротьби та сумо.

Вихованці ФСК “Повір у себе” здобули 2 золоті, 3 срібних та 3 бронзових медалей на Всеукраїнських змаганнях. Крім того спортсмени ФСК “Повір у себе” приймали участь в чемпіонатах Рівненської області та у відкритих чемпіонатах районів з пауерліфтингу, настільного тенісу, армрестлінгу, шашок, риболовного спорту та легкої атлетики серед всіх нозологій на яких вибороли 13 золотих, 6 срібних та 4 бронзових медалей.

На виконання заходів Програми відпочинку та оздоровлення дітей на  2014-2017 роки, у районному бюджеті в 2017 році, із змінами, затверджені та профінансовані видатки в сумі 204,0 тис.грн. у вигляді іншої субвенції обласному бюджету для компенсації вартості путівок шляхом надання грошової допомоги на оздоровлення дітей. За рахунок цих коштів та спільно з обласним бюджетом оздоровлено 143 дитини району, з них у профспілковому підприємстві санаторій «Горинь» смт.Степань оздоровлено 55 дітей пільгової категорії.

Завдяки спільній роботі органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та правоохоронних органів в  районі здійснюється комплекс заходів щодо боротьби з правопорушеннями i злочинами.

Протягом  2017 року в районі обліковано 742 кримінальні правопорушення, що на 10,3 відс. менше, ніж у 2016 році.

Із загального числа зафіксованих правоохоронними органами кримінальних проявів 226 - тяжкі та особливо тяжкі ( на 8,9 відс. менше ніж у відповідному періоді минулого року).

За цей період виявлено 202 особи, які вчинили злочини.

Із загальної кількості злочинів неповнолітніми скоєно  5 злочинів.

В районі реалізуються першочергові завдання, спрямовані на підвищення обороноздатності  держави.

Забезпечено своєчасне оповіщення, збір і поставку мобілізаційних ресурсів у визначених обсягах до військових організаційних структур.

Затверджено Програму забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Сарненському районі на 2017 - 2021 роки.

В рамках даної Програми було виділено кошти з районного бюджету в сумі 20,0 тис.грн. на виділення автотранспорту для доставки військовозобов’язаних резервістів на навчальні збори до пунктів прийому військових частин, та 15,0 тис. грн. на придбання канцелярських товарів для проведення заходів мобілізаційної підготовки.

Згідно повноважень, делегованих райдержадміністрації щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад району, постійно здійснюється аналіз фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств та контроль за ефективністю використання майна спільної власності територіальних громад, за своєчасністю й повнотою надходжень орендної плати.

За січень-грудень 2017 року підприємствами, установами, організаціями було здано в оренду 24,5 тис. м кв. нерухомого майна,що на 20,9 відс. більше відповідного періоду минулого року. В результаті отримано орендної плати на загальну суму 604,3 тис.грн. До районного бюджету сплачено відповідно       214,8 тис.грн., що на 29,8 відс. більше ніж у січні-грудні 2016 року.

За результатами моніторингу фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств району за 2017 рік, більшість підприємств мають позитивні фінансові результати, здійснюють видатки в межах надходжень та виконують заплановані на поточний рік показники діяльності.

Робота по реформуванню органів місцевого самоврядування проводилась в межах повноважень місцевих органів виконавчої влади визначених законодавчими актами, спрямованих на активізацію реформування місцевого самоврядування та державну підтримку добровільного об'єднання територіальних громад.

У 2017 році проводилась робота із надання методичної та консультативної допомоги органам місцевого самоврядування з питань добровільного об'єднання територіальних громад. 29 жовтня відбулися перші вибори в новоутвореній Немовицькій ОТГ, де обраний сільський голова та депутати сільської ради. Внесені зміни у перспективний план формування територіальних громад, маючи на меті утворити Вирівську ОТГ.

Впродовж року проведено 11 нарад з керівниками територіальних громад, де обговорювались питання добровільного об'єднання. В газеті «Сарненські новини» за звітний період опубліковано 14 матеріалів на теми об'єднання громад та реформи місцевого самоврядування.

Разом з тим, внаслідок негативного впливу об‘єктивних факторів не вдалось досягти окремих запланованих показників.

Допущено скорочення обсягів випуску промислової продукції у харчовій галузі на 1,6 відс.

Обсяг будівельних робіт в діючих цінах скоротився на 30 відс. і склав                    20,2 млн.грн.

Оборот роздрібної торгівлі за січень – вересень 2017 року (останні

статистичні дані) в порівнянні з відповідним періодом 2016 року зменшився на 7 відс. і склав 357,1 млн. грн.

Обсяг пасажирських перевезень склав 92,2 відс. до рівня січня-листопада 2016 року.

Незважаючи на вжиті заходи, податковий борг до зведеного бюджету району зріс з початку року на 18,2 відс. і склав 14,2 млн.грн.

У зв’язку із відсутністю відповідного бюджетного фінансування не виконано ряд завдань по будівництву та реконструкції об’єктів соціальної сфери.

Для вирішення проблемних питань видано відповідні розпорядження і  доручення голови райдержадміністрації, хід виконання яких  перебуває на постійному контролі.

 

Голова адміністрації                                                                            Я.Яковчук