Всі новини освіти

04.01.2017 - Методична зустріч вчителів математики, фізики та інформатики

4 січня 2017 року на базі Сарненського районного ліцею «Лідер» відбулася методична зустріч вчителів математики, фізики, інформатики та заступників директорів з навчально-виховної роботи навчальних закладів освітнього округу №3 Сарненського району.
Метою заходу було інформувати членів педагогічних колективів освітнього округу № 3 про шляхи запровадження, актуальні питання та перспективи STEM-освіти; просвітницька діяльність вчителів математики, фізики, інформатики; підвищення професійної компетентності педагога.
Педагогів освітнього округу було проінформовано про шляхи запровадження, актуальні питання та перспективи STEM-освіти. Зазначений напрям в освіті дозволяє в навчальних програмах посилити природоничо-науковий компонент додавши інноваційні технології та математику. STEM-освіта вчить жити в швидкозмінному світі; вміти реагувати на зміни; критично мислити; бути розвиненою творчою особистістю.
Про сучасні тенденції STEM-освіти, її освітню методику, напрями STEM-освіти, що сприяють удосконаленню системи ранньої профорієнтації учнів, практичний інструментарій, наукові пікніки, STREAM-проекти, хакатони творчо та креативно донесли до колег директор Т.Колоїз, заступник директора Г.Карп'юк та вчителі Л.Хращевська, Л.Мороз, О.Шмигельська, С.Симончук, Т.Харкевич.
Теплі та сердечні різдвяні привітання директора ліцею Т.Колоїз, методиста районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту О.Кушмирук, колядників - ліцеїстів (керівник Рибачек С.І.) сприяли творчій атмосфері, де педагоги відчули почуття єдності, коли кожен чітко усвідомлює, що "нам ніхто нічого не зробить, крім нас самих".

04.01.2018 - «Збережемо енергію – збережемо Планету»

З метою модернізації змісту науково-дослідницької, пошукової, експериментальної та практичної діяльності учнівської молоді з проблем енергоефективності та раціонального використання ресурсів проведено обласний етап Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище». Переможцями конкурсу стали:
в номінації «Інформування суспільства, пропаганда енергоефективності»:
- Бриж Марія, учениця 6 класу Яринівськї загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, за відеоролик «Енергоефективна мрія» (керівник Охріменко Т.Ю.)
в номінації «Педагогічні роботи»:
- Охріменко Тетяна Юріївна, вчитель мистецтва і трудового навчання Яринівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів (робота «Енергозбереження – шлях у майбутнє»);
- Ткач Оксана Михайлівна, вчитель географії Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №3 (проект «Глобальні зміни клімату»).
Вітаємо переможців!!!

04.01.2018 - Засідання творчої групи практичних психологів закладів дошкільної освіти та освітніх закладів району

4 січня 2018 року на базі КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» відбулося засідання творчої групи практичних психологів закладів дошкільної освіти та освітніх закладів району.
На засіданні практичні психологи презентували досвід роботи з формування навчально-пізнавальних компетентностей молодших школярів та дітей дошкільного віку.
Рибачок В.А., практичний психолог Ремчицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів розкрила важливість питання розвитку навчально-пізнавальних компетентностей молодших школярів.
Євгейчук Г.І., практичний психолог Вирівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, презентувала елемент заняття з розвитку навчально-пізнавальних компетентностей молодших школярів.
Захарчук Т.М., практичний психолог ДНЗ № 9 «Росинка» м.Сарни поділилася досвідом роботи з моделювання сучасного психологічного заняття.
Павлюк А.В., практичний психолог ДНЗ № 6 «Казка» м.Сарни продемонструвала відеофрагмент заняття «Розвиток емоційної сфери дошкільника».
Мельник І.К., практичний психолог ДНЗ № 8 «Веселка» м.Сарни та Зайцева Ю.М., практичний психолог Люхчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів розкрили важливість наступності у збереженні психічного здоровя дошкільника і молодшого школяра.
Крот О.Р., практичний психолог КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» та Сорока В.М., практичний психолог Кричильської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів розробили методичні рекомендації для батьків по збереженню психічного та емоційного здоров’я.
Третяк Р.Ф., методист відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації презентувала методичний посібник І етапу діяльності творчої групи практичних психологів району з теми «Розвиток особистісної компетентності дошкільника та молодшого школяра».

04.12.2017 - Семінар-практикум для вчителів початкових класів

В 2018 - 2019 навчальному році загальноосвітні навчальні заклади переходять на новий Державний стандарт і новий зміст в освіті. Одним з ефективних шляхів оновлення змісту і методів навчання в сучасній школі є інтеграція, під якою розуміють процес зближення і поєднання різних навчальних предметів.
Тому на базі Сарненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №2 22 листопада 2017 року відбувся семінар-практикум для вчителів початкових класів за темою «Інтегрований урок – шлях до цілісного сприйняття учнями навколишнього світу».
Заступник директора з навчально-виховної роботи Яромчик Т.М. презентувала досвід роботи навчального закладу запропонувавши учасникам перегляд відеофільму, розповіла про підготовку учителів початкових класів закладу до інтегрованого викладання у контексті сучасних вимог початкової освіти.
Басиста О. П., керівник методичного об’єднання вчителів початкових класів, ознайомила присутніх з роботою та досягненнями методичного об’єднання вчителів початкових класів навчального закладу.
У практичній частині семінару учасники заходу відвідали інтегрований урок, який провела вчитель початкових класів Сарненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №2 Семенович Майя Іванівна з образотворчого мистецтва та літературного читання у 2 класі на тему «Міняв тихо – виміняв лихо». Басиста Ольга Петрівна провела урок літературного читання з міжпредметними зв’язками у 2 класі на тему «Скринька казок народів світу. Російська казка «Міньба».
В ході обговорення, початківці нашого міста провели аналіз інтеграції предметів, виявили переваги та проблеми, висвітлили різноманітні шляхи впровадження форм і методів інтегрованого навчання у навчально-виховний процес молодших школярів та розробили практичні рекомендації з проведення інтегрованих уроків. Учасники семінару-практикуму дійшли висновку: під час проведення інтегрованих уроків учні комплексно засвоюють і накопичують знання й уміння, вчаться цілісно сприймати навколишню дійсність. З огляду на це у початковій школі такі уроки відіграють важливу роль у розвитку пізнавальних здібностей учня та становленні його особистості. Водночас, як вказано у концепції Нової української школи, інтеграція навчального матеріалу в змісті споріднених предметів є одним зі способів призвичаєння дитини до шкільного життя.
Відділ освіти, молоді та спорту висловлює слова щирої вдячності за допомогу в організації та проведенні семінару-практикуму для вчителів початкових класів за темою «Інтегрований урок – шлях до цілісного сприйняття учнями навколишнього світу» та побажання творчих успіхів, невичерпного натхнення і наснаги директору Сарненської ЗОШ І-ІІІ ст. Федорович Вікторії Геннадіївні, заступнику директора з НВР Яромчик Тамарі Миронівні, педагогам закладу.

05.12.2017 - ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури

  ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури

 

24 листопада 2017 року на базі Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. Склад учасників наступний: 7 клас ‑ 34 учня, 8 клас – 32 учня, 9 клас ‑ 34 учня, 10 клас – 17 учнів, 11 клас – 20 учнів. Переможці зазначені в таблиці, а саме:

Клас
Прізвище, ім’я учня
Навчальний заклад
Вчитель
Кількість балів
Місце
7 клас
Полюхович Олександр
Сарненська
ЗОШ І-ІІІ ст.№2
Канецька Н.І
21,25
І
Петрик Анастасія
Зносицька ЗОШ І-ІІІ ст.
Власюк М.С.
18
ІІ
Никитюк Анастасія
Сарненський НВК «Школа-колегіум»
Турик І.Р.
17
ІІ
Сергійчук Елла
Цепцевицька  ЗОШ І-ІІІ ст.
Стельмах О.Г.
16,75
ІІ
Петлюк Анна
Сарненська
ЗОШ І-ІІІ ст.№4
Івченко О.Є.
16,5
ІІ
Овейчик Андрій
Карпилівська
ЗОШ І-ІІІ ст.
Мартинюк С.М.
16
ІІ
Харечко Юлія
Кричильська ЗОШ І - ІІІ ст. ім.Леоніда Куліша-Зіньківа
Ковтун Н.В.
15
ІІ
Кондратюк Катерина
Опорний заклад «Степанська ЗОШ І-ІІІ ст.
Стручерян В.Ф.
14,75
ІІІ
Гордич Оксана
Ремчицька
ЗОШ І-ІІІ ст.
Слободенюк Н.М.
14,75
ІІІ
Олач Інна
Клесівська ЗОШ І-ІІ ст.- ліцей
Опалько С.О.
14,25
ІІІ
Ярошенко Дмитро
Яринівська ЗОШ І-ІІ ст.
Колядко К.П.
13,5
ІІІ
Стельмах-Переходько Дарія
Сарненська гімназія
Стельмах-Переходько Л.В.
13,5
ІІІ
Білоцерковцева Валерія
Клесівська ЗОШ І-ІІ ступенів
Абрамчук Л.В.
13,25
ІІІ
Шевчук Інна
Чудельська ЗОШ І-ІІІ ст.
Вакуліна І.М.
13,25
ІІІ
Зелінський Артем
Полянська ЗОШ І-ІІ ст.
Питель В.В.
12,75
ІІІ
Корінець Анна
Карасинська ЗОШ І-ІІ ст.
Куришко Т.В.
12,75
ІІІ
Галяк Анна
Немовицька ЗОШ  І-ІІІ ст.
Мельник Н.Л.
12,75
ІІІ
Дем’янчик Богдана
Кам’яне-Случанська ЗОШ І-ІІ ст.
Петровчук Л.А.
12,75
ІІІ
8 клас
 
Мельник Софія
Сарненський районний ліцей «Лідер»
Дибач Т.А.
17,9
І
Пилипенко Катерина
Опорний заклад «Степанська ЗОШ І-ІІІ ст.»
Місюрина С.В.
16,9
ІІ
Примак Ольга
Сарненська гімназія
Дерпач І.М.
16,2
ІІ
Свиридон Сніжана
Любиковицька
ЗОШ І-ІІІ ст.
Мацкевич С.В.
16
ІІІ
Скорнякова Оксана
Ремчицька
ЗОШ І-ІІІ ст.
Жупило Н.М.
16
ІІІ
Величко Тетяна
Ясногірська
ЗОШ І-ІІІ ст.
Бубкіна Т.М.
15,5
ІІІ
Мелещук Ангеліна
Чудельська ЗОШ І-ІІІ ст.
Гопонюк Л.А.
14,5
ІІІ
Гурик Неля
Сарненська
ЗОШ І-ІІІ ст.№4
Івченко О.Є.
14,5
ІІІ
Велькова Анна
Сарненський НВК «Школа-колегіум»
Цицюра О.В.
14,4
ІІІ
9 клас
 
Костецька Світлана
Любиковицька
ЗОШ І-ІІІ ст.
Костецька Н.М.
14
І
Мартинюк Інна
Карпилівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Мартинюк С.Н.
12,75
ІІ
Легкобит Дарина
Чудельська ЗОШ І-ІІІ ст.
Вакуліна І.М.
12
ІІ
Момоток Ольга
Тутовицька 
ЗОШ І-ІІІ ст.
Рогова Ю.А.
11,5
ІІІ
Таргоній Ангеліна
Федорівська ЗОШ І-ІІ ст.
Яворська Ю.П.
11,5
ІІІ
Харечко Ольга

Кричильська ЗОШ І - ІІІ ст. ім.Леоніда Куліша-Зіньківа

Орешко І.І.
11,2
ІІІ
Прозапас Жанна
Цепцевицька ЗОШ І-ІІІ ст.
Прозапас К.В.
10,75
ІІІ
Хрящевська Валентина
Великовербченська
ЗОШ І-ІІІ ст.
Хрящевська Н.М.
10,5
ІІІ
Галушко Анастасія
Сарненська гімназія
Магрело Л.П.
10,3
ІІІ
Федорович Дарина

Сарненський НВК «Школа-колегіум»

Патрикей Н.В.
10
ІІІ
10 клас
Дорожко Світлана
Зносицька ЗОШ І-ІІІ ст.
Вакулко Г.Є.
23,5
І
Бриж Анна
Сарненська
ЗОШ І-ІІІ ст.№4
Клевака Н.І.
22
ІІ
Богомолова Анастасія

Сарненський НВК «Школа-колегіум»

Аврамишина Т.М.
Стельмах Н.П.
 
21,8
ІІ
Рибачок Аліна
Карпилівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Мартинюк С.Н.
21,8
ІІ
Шевчук Андрій
Немовицька ЗОШ І-ІІІ ст.
Яковець Л.В.
18
ІІІ
Чиж Вікторія
Сарненський районний ліцей «Лідер»
Любиш М.М.
20
ІІІ
Володько Катерина
Сарненська гімназія
Зозюк І.В.
19
ІІІ
Криницька Ольга
Сарненська
ЗОШ І-ІІІ ст. № 2
Аврамишина О.П.
18,8
ІІІ
11 клас
Скибан Сніжана
Любиковицька
ЗОШ І-ІІІ ст.
Мацкевич С.В.
27,3
І
Торчило Анна
Сарненська гімназія
Зозюк І.В.
22,6
ІІ
Корінець Дана
Тинненська
ЗОШ І-ІІІ ст.
Малаш В.Р.
22,2
ІІ
Марковець Дарина

Сарненський НВК «Школа-колегіум»

Турик І.Р.
21
ІІ
Ковальчук Тетяна
Чудельська ЗОШ І-ІІІ ст.
Гопонюк Л.А.
20
ІІІ
Вакулко Дарія
Зносицька ЗОШ І-ІІІ ст.
Пархомчук О.М.
20
ІІІ
Олійник Валерія
Великовербченська ЗОШ І-ІІІ ст.
Шершень Л.К.
20
ІІІ
Марковець Альона
Сарненська ЗОШ І-ІІІст.№2
Шевчук Н.В.
19,2
ІІІ
 
Вегера Тетяна
Тутовицька ЗОШ І-ІІІст.
Гіль Л.М.
19,25
 
 
Власюк Олександра
Сарненський районний ліцей «Лідер»
Дибач Т.А.
19
 
Вітаємо переможців та вчителів!!! Бажаємо успіхів у подальших звершеннях!!!
 

07.12.2016 - Районний семінар-практикум вчителів української літератури

07 грудня 2016 року на базі Сарненської гімназії пройшов семінар-практикум вчителів української мови та літератури «Формування читацької компетентності учнів на уроках української літератури як умови підготовки до життя в сучасних умовах».
Присутні мали змогу ознайомитись з технологією роботи учителів української мови та літератури щодо формування читацької компетентності учнів і відвідали урок вчителя Сарненської гімназії Зозюк Ірини Валеріївни у 10 класі «Ми приходимо в світ для любові…»(Інтимна лірика Івана Франка), який заслужив високу схвальну оцінку.
Учасники семінару розглянули науково-практичні надбання методики сучасного уроку української літератури. Галушко В.В., вчитель Карпилівської ЗОШ І-ІІІ ст., ознайомила із особливостями уроку української літератури у світлі Концепції літературної освіти. Місюрина С.В., вчитель Степанської ЗОШ І-ІІІ ст., розповіла про теоретичні засади формування компетентностей на уроках української літератури. Своїм досвідом щодо інноваційних підходів до уроку української літератури поділилась Копищик Т.М., вчитель Глушицької ЗОШ І-ІІ ст.
У ході засідання круглого столу учасники семінару обмінялись творчими планами і думками щодо проведення сучасного ефективного уроку української літератури. Вчителі-філологи акцентували увагу на доцільності таких форм роботи, котрі сприяють розвитку читацької компетентності учнів.
Методист Сарненського РМК Стороженко Т.А. проаналізувала результати ІІ та ІІІ етапів Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г.Шевченка та ІІ етапу конкурсу знавців рідної мови імені П.Яцика, окреслила першочергові завдання на навчальний рік.

07.12.2017 - II етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови

  II етап Всеукраїнської  учнівської  олімпіади з англійської мови
 

05 грудня 2017 року  на  базі Сарненської ЗОШ I-III ступенів № 2 був проведений  II етап Всеукраїнської  учнівської  олімпіади з англійської мови.

Склад учасників:8 клас - 26 учнів, 9клас - 27 учнів, 10клас - 18 учнів, 11 клас -14 учнів.

Переможці зазначені в таблиці,а саме:

Клас
Призвіще,ім'я учня
Навчальний заклад
Вчитель
Кількість балів
Місце
8
 
Головня Анастасія Сергіївна
Сарненська гімназія
Бойко Н.К.
82
I
Міщеня Володимир
Володимирович
Сарненська гімназія
Войтюк  Т.С.
82
І

Дем'янчук  Владислав

Вікторович
Великовербченська
ЗОШ I-III ступенів
Рудика Т.І.
60
ІІ
Кичан Юлія Вікторівна
Тинненська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Мініна Н.П.
64
ІІ
Трищук Анна Анатоліївна
Клесівська ЗОШ І-ІІ ст. - ліцей
Козел Ж.В.
67
ІІ
Ошита Андрій Віталійович
Сарненська гімназія
Бойко Н.К.
63
ІІ
Семенюк Марія Юріївна
Сарненський НКВ «Школа-колегіум» ім. Т.Г.Шевченка
Артюх Л.М.
55
ІІІ
Степанець Юлія Миколаївна
Карпилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Радчук О.П.
50
ІІІ
Мельник Дмитро Володимирович
Кричильська ЗОШ І-ІІ ступенів
Занозовська Н.Р.
51
ІІІ
Гурик Неля Миколаївна
Сарненська ЗОШ
І-ІІІ ступенів №4
Собора О.О.
57
ІІІ
Мельник Софія Олегіївна
Сарненський районний ліцей «Лідер»

Щигель Н.В.

55
ІІІ
Пилипенко Катерина Василівна
Опорний заклад «Степанська ЗОШ І-ІІІ ступенів»
Вавулич М.В.
54
ІІІ
Булда Ліана Ігорівна
Сарненська ЗОШ І-ІІ ступенів №2
Хомич О.М.
52
ІІІ
9
 
Панасюк Богдана Ярославівна
Сарненська гімназія
Бойко Н.К.
86
І
Тимошицький Данило Юрійович
Сарненська гімназія
Бойко Н.К.
80
ІІ
 
 
Слободзян Максим Вікторович
Сарненський НКВ «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка

Артюх Л.М.

76
ІІ

Рубель Дмитро Іванович

Кузьмівська ЗОШ І-ІІ ступенів

Левчук Т.В.

42
ІІІ

Савелькіна Вікторія Володимирівна

Клесівська ЗОШ І-ІІ ст. - ліцей

Скуміна І.А.

37
ІІІ

Бухало Мирослава Василівна

Маловербченська ЗОШ І-ІІ ступенів

Телетьон А.М.

42
ІІІ

Примак Максим Володимирович

Клесівська ЗОШ І-ІІ ст. - ліцей

Коваль Н.Ю.

46
ІІІ

Овсійчук Ірина Миколаївна

Немовицька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Пецькова О.М.

46
ІІІ

Жупило Едуард Анатолійович

Тріскинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Васильчик А.В.

43
ІІІ

Дорошко Інна Олександрівна

Зносицька ЗОШ

І-ІІІ ступенів

Кішенко К.О.

40
ІІІ

Галащук Іванна Сергіївна

Сарненський районний ліцей «Лідер»

Кузьмич Н.Є.

60
ІІІ
Кушнірук  Катерина Сергіївна

Сарненська гімназія

Бойко Н.К.

63
ІІІ

Ромаш Володимир Олександрович

Сарненська ЗОШ

І-ІІІ ступенів №2

Хомич О.М.

З9
ІІІ
10
 

Гавлічук Софія Віталіївна

Сарненська гімназія

Бойко Н.К.

86
І

Сидорчук Катерина Вікторівна

Сарненський районний ліцей «Лідер»

Паньковець І.Л.
84
ІІ

Леончук Зоряна Вікторівна

Зносицька ЗОШ

І-ІІІ ступенів

Ковальчук С.П.

53
ІІІ

Овсійчук Катерина Володимирівна

Сарненська ЗОШ

І-ІІІ ступенів №2

Чижевська Л.Л.

58
ІІІ

Резнікова Юлія Володимирівна

Сарненський НКВ «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка

Фрусович Н.С.

73
ІІІ

Володько Катерина Василівна

Сарненська гімназія

Бойко Н.К.

70
ІІІ
11
 

Воловнік Іванна Віталіївна

Сарненський районний ліцей «Лідер»

Паньковець І.Л.

80,7
І
Крот  Ілона Миколаївна
Опорний заклад «Степанська ЗОШ І-ІІІ ступенів»

Відкевич Л.В.

73,7
ІІ

Дзерун Олександра

Андріївна
Сарненський НКВ «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка

Семенюк С.М.

63,3
ІІІ

Шерстюк Сімона Андріївна

Сарненський районний ліцей “Лідер”

Кузьмич Н.Є.

          65
ІІІ

Цимбаліст Ольга Валеріївна

Клесівська ЗОШ І-ІІ ст.- ліцей

Козел Ж.П.

61,7
ІІІ
 
 
 
 
 

07.12.2017 - ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії

  ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії

 

06 грудня 2017 року на базі  Сарненської гімназії відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Загальна кількість учасників – 115, з них учнів  7 класу -  31, 8 класу – 29, 9 класу - 26, 10 класу – 14, 11 класу – 15. 

 
Переможцями стали:
Клас
Прізвище, ім’я учня
Навчальний заклад
Вчитель
Місце
7
Олач Інна
Клесівська
ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцей
Кіщенко Л.В.
І
Полтаріна Анастасія
Сарненська
 ЗОШ І-ІІІ ступенів №4
Заєць С.В.
І
Полюхович Олександр
Сарненська
ЗОШ І-ІІІ ступенів №2
Залуцький С.Р.
ІІ
Шевчук Інна
Чудельська
ЗОШ І-ІІІ ступенів
Жук І.В.
ІІ
Клевака Альона
Костянтинівська
ЗОШ І-ІІ ступенів
Коречко Л.Ю.
ІІ
Шерсюк Максим
Сарненський НВК «Школа-колегіум» 
ім. Т.Г.Шевченка
Мороченець Н.Г.
ІІ
Мельник Олег
Зносицька
ЗОШ І-ІІІ ступенів
Шевня Л.В.
ІІ
Параниця Аліна
Тріскинська
ЗОШ І-ІІІ ступенів
Абрамчук І.В.
ІІІ
Лазарчук Артем
Опорний заклад «Степанська
ЗОШ І-ІІІ ступенів»
Мельник О.С.
ІІІ
Овейчик Андрій
Карпилівська
ЗОШ І-ІІІ ступенів
Цимбалюк В.Б.
ІІІ
Гордич Оксана
Ремчицька
ЗОШ І-ІІІ ступенів
Белаш Л.М.
ІІІ
Рудика Олександр
Великовербченська
ЗОШ І-ІІІ ступенів
Кравчук Г.І.
ІІІ
Бакунець Софія
Тинненська
ЗОШ І-ІІІ ступенів
Ковальчук О.І.
ІІІ
Шерсюк Анна
Клесівська 
ЗОШ І-ІІ ступенів
Сульжик О.В.
ІІІ
Дойонко Вікторія
Маловербченська
ЗОШ І-ІІ ступенів
Бережний В.І.
ІІІ
8
 
8
Трищук Анна
Клесівська
ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцей
Яковенко О.Г.
І
Зіненко Михайло
Тутовицька
ЗОШ І-ІІІ ступенів
Савчик О.І.
ІІ
Бикова Вікторія
Сарненський НВК «Школа-колегіум»
 ім. Т.Г.Шевченка
Мороченець Н.Г.
ІІ
Завгородній Марк
Сарненська гімназія
Курадовець  Н.Ф.
ІІІ
Павлушко Анастасія
Ясногірська
ЗОШ І-ІІІ ступенів
Шокот Т.В.
ІІІ
Савчук Вікторія
Яринівська
ЗОШ І-ІІ ступенів
Вовчик Л.А.
ІІІ
Абрамович Софія
Сарненська
ЗОШ І-ІІІ ступенів №2
Залуцький С.Р.
ІІІ
Зданевич Вікторія
Кричильська
 ЗОШ І-ІІІ ступенів
ім. Л.Куліша-Зіньківа
Гоч Л.П.
ІІІ
9
Овейчик Володимир
Карпилівська
ЗОШ І-ІІІ ступенів
Цимбалюк В.Б.
І
Опалько Раїса
Кам’яне-Случанська
ЗОШ І-ІІ ступенів
Костюк О.І.
ІІ
Кушнір Катерина
Сарненська гімназія
Курадовець  Н.Ф.
ІІ
Савчик Юрій
Тутовицька
ЗОШ І-ІІІ ступенів
Савчик О.І.
ІІ
Харечко Ольга
Кричильська
 ЗОШ І-ІІІ ступенів
ім. Л.Куліша-Зіньківа
Гоч Л.П.
ІІІ
Колдун Вікторія
Бутейківська
ЗОШ І-ІІ ступенів
Телетьон Л.О.
ІІІ
Хрящевська Валентина
Великовербченська
ЗОШ І-ІІІ ступенів
Давидюк Г.Р.
ІІІ
Новак Катерина
Сарненський районний ліцей «Лідер»
Хращевська Л.С.
ІІІ
Тимошицька Анастасія
Сарненська
ЗОШ І-ІІІ ступенів №2
Залуцький С.Р.
ІІІ
Сєріхова Катерина
Сарненський НВК «Школа-колегіум»
 ім. Т.Г.Шевченка
Кисельова Л.Р.
ІІІ
Давидюк Максим
Сарненський НВК «Школа-колегіум»
  ім. Т.Г.Шевченка
Кисельова Л.Р.
ІІІ
10
 
10
 
Гришкевич Максим
Сарненська гімназія
Курадовець  Н.Ф.
І
Кущ Катерина
Клесівська ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцей
Яковенко О.Г.
ІІ
Яцків Катерина
Сарненський НВК «Школа-колегіум»
 ім. Т.Г.Шевченка
Мороченець Н.Г.
ІІІ
11
 
Кулініч Андрій
Сарненська гімназія
Курадовець  Н.Ф.
І
Шерсюк Сімона
Сарненський районний ліцей «Лідер»
Хращевська Л.С.
ІІ
Вегера Тетяна
Тутовицька
ЗОШ І-ІІІ ступенів
Савчик О.І.
ІІ
Лотоцька Ірина
Клесівська
ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцей
Яковенко О.Г.
ІІІ
Канецька Анжела
Сарненський НВК «Школа-колегіум»
 ім. Т.Г.Шевченка
Кисельова Л.Р.
ІІІ
Наливайко Інна
Великовербченська
ЗОШ І-ІІІ ступенів
Давидюк Г.Р.
ІІІ
Скибан  Сніжана
Любиковицька ЗОШ І-ІІІ ступенів
Бойчук Л.О.
ІІІ
 
Вітаємо переможців !!!

07.12.2027 - Семінар-практикум для вчителів початкових класів

  Семінар-практикум для вчителів початкових класів

В 2018 - 2019 навчальному році загальноосвітні навчальні заклади переходять на новий Державний стандарт і новий зміст в освіті. Одним з ефективних шляхів оновлення змісту і методів навчання в сучасній школі є інтеграція, під якою розуміють процес зближення і поєднання різних навчальних предметів.

Тому на базі Сарненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №2 22 листопада відбувся семінар-практикум для вчителів початкових класів за темою «Інтегрований урок – шлях до цілісного сприйняття учнями навколишнього світу».

Заступник директора з навчально-виховної роботи Яромчик Т.М. презентувала досвід роботи навчального закладу запропонувавши учасникам перегляд відеофільму, розповіла про підготовку учителів початкових класів закладу до інтегрованого викладання у контексті сучасних вимог початкової освіти.

Басиста О. П., керівник методичного об’єднання вчителів початкових класів, ознайомила присутніх з роботою та досягненнями методичного об’єднання вчителів початкових класів навчального закладу.

У практичній частині семінару учасники заходу відвідали інтегрований урок, який провела вчитель початкових класів Сарненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №2 Семенович Майя Іванівна з образотворчого мистецтва та літературного читання у 2 класі на тему «Міняв тихо – виміняв лихо». Басиста Ольга Петрівна провела урок літературного читання з міжпредметними зв’язками  у 2 класі на тему «Скринька казок народів світу. Російська казка «Міньба».

В ході обговорення, педагоги - початківці нашого міста провели аналіз інтеграції предметів, виявили переваги та проблеми, висвітлили різноманітні шляхи впровадження форм і методів інтегрованого навчання у навчально-виховний процес молодших школярів та розробили практичні рекомендації з проведення інтегрованих уроків. Учасники семінару-практикуму дійшли висновку: під час проведення інтегрованих уроків учні комплексно засвоюють і накопичують знання й уміння, вчаться цілісно сприймати навколишню дійсність. З огляду на це у початковій школі такі уроки відіграють важливу роль у розвитку пізнавальних здібностей учня та становленні його особистості. Водночас, як вказано у концепції Нової української школи, інтеграція навчального матеріалу в змісті споріднених предметів є одним зі способів призвичаєння дитини до шкільного життя.

Відділ освіти, молоді та спорту висловлює слова щирої вдячності за допомогу в організації та проведенні семінару-практикуму для вчителів початкових класів за темою «Інтегрований урок – шлях до цілісного сприйняття учнями навколишнього світу» та побажання творчих успіхів, невичерпного натхнення і наснаги директору Сарненської ЗОШ І-ІІІ ст. Федорович Вікторії Геннадіївні, заступнику директора з НВР Яромчик Тамарі Миронівні, педагогам закладу.

 
 
 
 

08.12.2017 - Семінар-практикум вчителів історії

Семінар-практикум вчителів історії

ЗНО – це суспільно значуща подія. Воно проводиться для забезпечення об’єктивного вимірювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів, оптимізації відбору абітурієнтів до вищих навчальних закладів на основі ефективних, демократичних і прозорих процедур, здійснення моніторингу якості освіти на національному рівні.
06 грудня 2017 року в Тріскинський ЗОШ І-ІІІ ступенів був проведений семінар-практикум вчителів історії з проблеми «Шляхи підвищення ефективності підготовки випускників освітніх закладів до ДПА у формі ЗНО. Тестування як засіб педагогічного дослідження рівня якості знань учнів».
Розпочався семінар щирими привітаннями, які лунали з уст учнів Тріскинської ЗОШ І-ІІІ ступенів – зворушливими до глибини душі віршами, милозвучними піснями, сповненими національних ідей та любов'ю до Батьківщини. Продовжила роботу директор закладу освіти Бриж В.Л., яка познайомила учасників семінару з візитною карткою школи.
Мета проведення семінару:
• виявлення оптимальних засобів, методів та форм взаємодії педагога й учня, які сприяють підготовці учнів до ДПА у формі ЗНО;
• відпрацювання з учителями навичок психологічної підготовки учнів до іспитів, підвищення їх впевненості в собі;
• напрацювання практичного досвіду у виконанні вправ по формуванню комунікативної компетентності учнів.
Методист РМК Івашина О.В. охарактеризувала особливості тесту ЗНО з історії України у 2018 року, вказавши на важливість підготовки випускників шкіл до складання ДПА у формі ЗНО. Вчитель історії Сарненського НВК «Школи-колегіум» ім.. Т.Г.Шевченка Захожа Н.О. поділилася досвідом роботи з питання «Чи можливо підготуватися до ЗНО з історії на 180 – 200 балів самостійно?»
Під час практичного блоку семінару-практикуму вчителі історії відвідали урок узагальнення з історії України у 10 класі з теми «Початок української революції 1917 - квітень 1918 року» та реально-віртуальну гру «Спадок» у 8 класі, які підготували і провели М.П.Гриневич, Параниця І.Д., вчителі історії Тріскинської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Учасники семінару разом із практичним психологом Тріскинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Жученею Н.Л. взяли участь у тренінгу «Людина починається з добра».
По закінченню навчального практикуму вчителями було розроблено пам’ятку - інструктаж «Підготовка до ДПА у формі ЗНО: практичні поради».

09.12.2016 - Засідання Школи молодого практичного психолога та соціального педагога

09 грудня 2016 року на базі Сарненського БДМ відбулося засідання Школи молодого практичного психолога та соціального педагогаз теми«Психологічний супровід інклюзивної освіти в навчальних закладах».
В заході взяли участь методист Сарненського районного відділу освіти Третяк Р.Ф., завідувач районною ПМПК Свінціонік Л.Г., практичний психолог Зносицької ЗНЗ І-ІІІ ст. Власюк Л.А., Крот О.Р., практичний психолог Сарненського БДМ та молоді психологи і соціальні педагоги Сарненського району.
Під час роботи ШМПС учасники засідання обмінялися інформацією щодо роботи з дітьми з особливими потребами, обговорили напрямки роботи з даною категорією дітей, які потребують допомоги, отримали методичні рекомендації щодо психологічного супроводу дітей з порушеннями психофізичного розвитку.

12.01.2018 - Засідання дискусійного клубу практичних психологів ЗДО, ЗЗСО та вчителів четвертих класів з проблеми «Діти Нового покоління як феномен сучасного суспільства»

Для забезпеченняякісноговпровадження нового Державного стандарту, практичноїдопомоги педагогам, які у 2018-2019 навчальному роцірозпочнуть в 1-х класахнавчання по-новому та вдосконаленняпедагогічноїмайстерності практичних психологів ЗДО, ЗЗСО, вчителівчетвертихкласів10 січня 2018 року на базі Костянтинівської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів відбулося засідання дискусійного клубу практичних психологів ЗДО, ЗЗСО та вчителів четвертих класів з проблеми «Діти Нового покоління як феномен сучасного суспільства».
Розпочала засідання дискусійного клубу методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Третяк Руслана Федорівна. З програмою роботи дискусійного клубу всіх присутніх ознайомила керівник клубу - практичний психолог ДНЗ №1 «Дзвіночок» м. СарниМеліщук І. В.
В теоретичній частині засідання методист РМК Третяк Р. Ф. яскраво представила всім присутнім теорію поколінь. Практичні психологи ДНЗ №9 м. СарниЗахарчук Т.М., Стрільської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Зелінська О.Г., Сарненської гімназії Лехкобит М.М., ДНЗ №8 м. Сарни Мельник І.К., Люхчанської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Зайцева Ю. М., ДНЗ №1 м. СарниМеліщук І. В., Чудельської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Михаревич М.М., ДНЗ №6 м. Сарни Павлюк А. В. ознайомили вчителів четвертих класів з особистісними особливостями покоління «Z» та їх характерними відмінностями від попередників, типами сприйняття та їх характерними ознаками. Звернули увагу вчителів на особливості розвитку уваги та уяви, пам`яті. Розкрили поняття «кліпове мислення» як феномен розвитку покоління «Z». Продемонстрували практичні вправи з кінезіології та мнемотехніки.
В свою чергу методист РМК Оверчук О. Б. ознайомила практичних психологів ЗДО та ЗЗСО з особливостями організації освітнього простору початкової школи в умовах змін Державного стандарту початкової загальної освіти. Наголосила на основних відмінностях сучасної школи та Нової української школи. Рачицька Л.М., керівник дискусійного клубу, вчитель опорного закладу «Степанська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів», розкрила суть інтегрованого та тематичного навчання, ознайомила з методикою проведення ранкових зустрічей та з роботою в центрах.
Відділ освіти, молоді та спорту висловлює слова щирої вдячності за допомогу в організації та проведенні засідання дискусійного клубу практичних психологів ЗДО, ЗЗСО та вчителів четвертих класів директору Костянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Корень Галині Володимирівні та педагогам закладу.

12.01.2018 - Засідання творчої групи вчителів початкових класів 3 січня 2018 року

Засідання творчої групи вчителів початкових класів
3 січня 2018 року відбулося засідання творчої групи вчителів початкових класів з із науково-методичної проблеми «Інтегрований підхід до викладання предметів початкової школи».
Під час засідання члени творчої групи презентували розроблені інтегровані тематичні дні відповідно до тижнів Модельної навчальної програми, ознайомилися з новими матеріалами веб-ресурсу Нової української школи та розподілили між собою завдання та тижні Модельної навчальної програми на ІІ семестр до яких розроблятимуть інтегровані тематичні дні.

12.01.2018 - Засідання творчої групи вчителів початкових класів 4 січня 2018 року

Засідання творчої групи вчителів початкових класів
4 січня 2018 року відбулося засідання творчої групи вчителів початкових класів за темою «Організація освітнього середовища у Новій українській школі».
Під час засідання члени творчої групи представили фотозвіт організації освітнього простору класної кімнати, ділилися досвідом ефективної організації освітнього середовища, вносили та обговорювали пропозиції щодо переліку навчальних матеріалів в навчальних центрах, оформлення стін класної кімнати як засобу комунікації, презентували зібрані та систематизовані матеріали для навчальних центрів, аудіо та відеоматеріали до навчальних тижнів Модельної навчальної програми.
У колі зустрічі учасники творчої групи ділилися планами ефективної організації освітнього середовища, вносили та обговорювали пропозиції щодо переліку навчальних матеріалів в навчальних центрах, оформлення стін класної кімнати як засобу комунікації.
Також у колі зустрічі учасники творчої групи розподілили між собою завдання на наступний етап роботи творчої групи.

12.01.2018 - Мій вклад у справу миру

Мій вклад у справу миру

Протягом вересня – жовтня 2017 року школярі Сарненського району долучились до патріотичної акції «Мій вклад у справу миру». Учні Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, №4, Сарненської ЗОШ І-ІІ ступенів №3, №6, Чабельської ЗОШ І-ІІ ступенів, Ясногірської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Коростської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Немовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів сплели маскувальні сітки для бійців АТО. Щиро дякуємо педагогічним та учнівським колективам за активну участь у патріотичній акції та інформуємо про продовження акції «Мій вклад у справу миру»

12.12.2016 - Районний семінар-практикум вчителів 3-х класів

З метою реалізації діяльнісного підходу та змінами у підходах до навчання і виховання дітей молодшого шкільного віку в умовах модернізації освіти 12 грудня 2016 року на базі Чемернянської загальноосвітньої школи І-ІІ степенів було проведено районний семінар-практикум вчителів 3-х класів з теми «Формування читацької компетентності учнів у початковій школі».
У роботі заходу взяли участь 22 вчителя загальноосвітніх навчальних закладів району I-II ступенів.
У рамках семінару-практикуму присутні відвідали урок літературного читання в 3 класі з теми «В. Скомаровський «Чому у морі вода солона», який провела Брулка Надія Миколаївна, вчитель Чемернянської ЗОШ І-ІІ ступенів. А вчитель початкових класів Жученя Світлана Петрівна презентувала родинне свято «Свято калини».
У теоретичній частині були розглянуті наступні питання: «Читацька компетентність молодшого школяра» (Третяк Р.Ф, методист Сарненського РМК) та «Орієнтовні вимоги до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів 3 класів» (Криницька В.М, вчитель Сарненської ЗОШ І-ІІI ступенів).
«Урахування вікових та індивідуальних особливостей учнів молодшого шкільного віку у професійній діяльності вчителя» (Зайцева Ю.М., практичний психолог Люхчанської ЗОШ І-ІІI ступенів).
Завершився семінар-практикум засіданням круглого столу, яке мало характер творчого діалогу. Відбувся обмін думками педагогів, складені та затвердженні рекомендації щодо роботи над формуванням читацької компетентності учнів.

13.03.2017 - Інструктивно-методична нарада практичних психологів та соціальних педагогів

21.02.2017 рокув актовій залівідділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА відбулась інструктивно-методична нарада з теми «Небезпека у віртуальному просторі». На нараді практичних психологів та соціальних педагогів району виступили: начальник відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА Коркош Світлана Максимівна, методист відділу освіти Третяк Руслана Федорівна, командир громадського формування Районна Варта Касперчик Сергій Володимирович. Захід був проведений з метою подальшої співпраці у профілактиці негативних явищ в учнівському середовищі.

13.03.2017 - Засідання « Дискусійного клубу » практичних психологів та вихователів району

Проблема сімейних взаємин як чинника психофізичного благополуччя дитини в умовах сім’ї є особливо актуальною адже від її розв’язання залежить успішність соціалізації дитини в колективі однолітків та її благополучне становлення, як особистості. Насамперед варто зазначити, що найважливішим прикладом для дитини є гідна поведінка її батьків та злагода у сімейному житті, з метою організації тісної співпраці між ДНЗ та родинами 27 березня на базі ДНЗ № 9 « Росинка » відбулось районне засідання « Дискусійного клубу » практичних психологів та вихователів району з теми «Взаємозв’язок дошкільного та сімейного виховання, як чинник гармонійного розвитку особистості», керівником якого є практичний психолог ДНЗ № 6 «Казка» Павлюк Алла Вікторівна та практичний психолог ДНЗ №1 «Дзвіночок» Меліщук Іванна Володимирівна.
Мета та завдання засідання полягали у поглибленні знань педагогів з питань сімейного виховання; сприяння аналізу педагогічного досвіду; ознайомлення з основними видами сімейних взаємин; відпрацювання арт-терапевтичних технік педагогами та психологами; формування відповідального ставлення педагогів до виховання фізично і психологічно здорового підростаючого покоління. Під час засідання були розглянуті усі актуальні питання, які охоплюють взаємозв’язок сімейного та дошкільного виховання. Ведуча засідання практичний психолог ДНЗ № 9 Головко Юлія Олександрівна поглибила знання присутніх з питань сімейного виховання та у практичному блоці відпрацювала систему арт-терапевтичних методик, практичний психолог ДНЗ № 6 Павлюк Алла Вікторівна розкрила зміст теоретичного блоку засідання та ознайомила з практичним досвідом використання інтерактивних технік у роботі з родинами; завідувач ДНЗ № 9 Кошкіна Діана Анатоліївна ознайомила з рекомендаціями використання мультфільмів з дітьми 2 – 6 років з метою виховного педагогічного впливу. Методисти Сарненського РМК Третяк Руслана Федорівна та Корень Валентина Адамівна обґрунтували важливу роль проведення засідань з метою підвищення психологічної компетентності на сучасному етапі та необхідності дошкільних закладів більше уваги приділяти освіті та вихованню батьків, адже це є одним із принципово важливих чинників успішного розвитку і виховання дітей.

13.03.2017 - Майстер-клас «Оминаймо гострі кути»

Конфлікт – суперечність, яка виникає між людьми у зв’язку з розв’язанням питань різного характеру. Це те, що забирає більшу половину життєвої енергії кожної людини.
Чи можна уявити, що конфлікти зникнуть зовсім? Напевно, ні. Тому варто навчитися оминати гострі кути конфліктів, вирішувати їх, обертаючи на позитив.
24 лютого в Зносицькій ЗОШ І-ІІІ ст. пройшов майстер-клас тема якого «Оминаймо гострі кути». На нього зібралися психологи району в кількості 25 чоловік на чолі з методистом Сарненського РМК Третяк Русланою Федорівною.
Гостей зустріли старшокласники школи з подарунками: повітряними кульками у вигляді сердець, які символізували щирість та відкритість, дружбу, тепле спілкування. Також гості прослухали радіовипуск «На шкільній хвилі», з якого дізналися коротенько про історію школи.
Майстер-клас проходив у вигляді заняття з елементами тренінгу, метою якого буловизначити зміст поняття «конфлікт», причини його виникнення та шляхи попередження; опанувати ефективні способи запобігання й розв’язання конфліктів; розвивати конструктивні способи взаємодії й закріплювати навички безконфліктного спілкування в колективі; розвивати інтерес до себе, формувати первинні навички самоаналізу; розвивати форми і навички особистісного спілкування в групі, способи взаєморозуміння.
Матеріали проведеного майстер-класу направлені на профілактику конфліктів та можуть бути використані як практичними психологами в роботі з дітьми та вчителями, так і класними керівниками в роботі з учнями.
Заняття включало в себе вправи з використанням різних технік, під час яких тривав процес відображення та аналізу життєвого досвіду, а також був поданий інформаційний блок, що супроводжувався презентацією.
Обов’язковими вправами були: вправа «Знайомство»; вправа «Очікування»; релаксація з побажаннями; рефлексія. Важливим була логічна послідовність вправ та інформації.
В заключній частині учасниками художньої самодіяльності школи був представлений невеличкий концерт, організаторами якого були: вчителі четвертих класів Кичан Н.Ф. та Тимощук Н.П., керівник гуртка «Співаночка» - Ветрова Н.О., вчитель англійської мови – Ветрова С.А., педагог-організатор Петрик Н.С. та заступник з виховної роботи Панасюк Л.О., директор школи Власюк М.С.

13.03.2017 - Семінар-практикум вчителів початкових класів

21лютого 2017 року на базі Федорівської ЗОШ І-ІІ ст. відбувся черговий семінар-практикум вчителівпочаткових класів з теми«Формування комунікативної компетентності молодших школярів на уроках літературного читання у 3 класі».
Учасники семінару працювали у двох модулях: «Теорія» та «Практика». Метою семінару було розширити методико-теоретичну підготовку вчителів 3 класів для проведення системи уроків літературного читання і позакласних заходів з використанням різноманітних інтерактивних технік і прийомів навчання;розширити методико-теоретичну підготовку вчителів 3 класів для проведення системи уроків літературного читання і позакласних заходів з використанням різноманітних інтерактивних технік та прийомів навчання.
У модулі «Теорія» розглянули наступні питання:
1.Розвиток пізнавального інтересу як засіб формування особистості молодшого школяра на уроках літературного читання.( Годунко Л.В., вчитель початкових класів Федорівської ЗОШ І-ІІ ст. ).
2. Панорама ідей «Використання творчо-пізнавальних завдань на уроках літературного читання». ( Бай О.М.,вчитель початкових класівФедорівської ЗОШ I-II ст.).
3.Теорія та пріоритети поколінь XX-XXIст.(Третяк Р.Ф., методист районного методичного кабінету).
4. Небезпека сучасних ігор.(Третяк Р.Ф., методист районного методичного кабінету).
Модуль «Практика» У модулі «Практика»:
1. Урок літературного читання у 3 класі з теми «В.Сухомлинський «Кінь утік». Прислів′я» ( Микуш А.П., вчитель початкових класів Федорівської ЗОШ I-II ст.).
2.Виховний захід «Свято рідної мови»(Куришко А.В.,вчитель початкових класів Федорівської ЗОШ I-II ст.).
3.Круглий стіл «Розвиток творчих здібностей школярів на уроках літературного читання в 3 класі».
В ході роботи семінару вчителі ознайомились із специфікою роботи навчального закладу та мали змогу поспілкуватися в неформальній обстановці.

13.03.2017 - Семінар-практикум для вчителів початкових класів

14лютого 2017 року на базі Чудельської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся черговий семінар-практикум для вчителівпочаткових класів з теми«Формування комунікативної компетентності молодших школярів на уроках літературного читання у 3 класі»
Школярі привітно зустріли гостей з хлібом і сіллю, щирими посмішками та українською піснею. У роботі семінару взяли участь 24 вчителі загальноосвітніх навчальних закладів району I-III ступенів. На чолі з методистом Сарненського РМК Русланою Ф едорівною Третяк педагоги району обговорили актуальні питання реалізації діяльнісного підходу та зміни у підходах до навчання і виховання дітей молодшого шкільного віку в умовах модернізації освіти.
Присутні ознайомилися із роботою та творчими знахідками вчителівЧудельської ЗОШ І-ІІІ ступенів, відвідали інтегрований урок літературного читання і трудового навчання з теми «Зима у поезіях українських поетів. Виготовлення вітальних валентинок», який провела досвідчений та творчий педагог Чудельської ЗОШ I-III ст. ОвсійчукО.П. Учасникам семінару було представлено позакласний виховний захід «Бал у Королівстві Ввічливості», підготовленийвчителемпочаткових класів ЧудельськоїЗОШ I-III ст.Дяковою Т.М.
В ході семінару педагоги прослухали та обговорили доповідь методиста Сарненського РМК Третяк Р.Ф. «Теорія та пріоритети поколінь ХХ-ХХI століття»
Завершився семінар-практикум засіданням круглого столу «Літературна компетентність молодшого школяра», на якому учасники семінару поділилися власними творчими знахідками та висловили своє захоплення креативним підходом до навчання та виховання учнів Чудельської ЗОШ І-ІІІ ст. В результаті обговорення були складені та затвердженні рекомендації щодо роботи над формуванням читацької та літературної компетентності учнів початкової школи.

13.03.2017 - Семінар-практикум практичних психологів та соціальних педагогів

17 лютого 2017 року на базі Люхчанської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся семінар-практикум для практичних психологів та соціальних педагогів районуз теми «Соціально-психологічний театр , як одна із форм корекційно- розвивальної та просвітницько-профілактичної роботи».
Учасникисемінарупрацювали у двохблоках: «Теорія» та «Практика».
Метою семінару було активізувати діяльність практичних психологів щодо формування компетентної психологічно свідомої особистості в умовах поетапного впровадження нових Державних стандартів.
У блоці «Теорія» розглянули питання:
1. Динамічні процеси, які відбуваються у свідомості учасників театру під час творчої діяльності.(Зайцева Ю.М., практичний психолог Люхчанської ЗОШ І-ІІІ ст.)
2. Корекційна робота вструктуріпсихологічного театру. (Зайцева Ю.М., практичний психолог Люхчанської ЗОШ І-ІІІ ст.).
3. Теорія та пріоритетипоколінь XX-XXIст.(Третяк Р.Ф., методист районного методичного кабінету).
У блоці «Практика» учасникирайонного семінарумализмогуознайомитися із різними видами сценаріїв соціально-психологічного театру: етюд, вистава, ролик, які були представленні на шкільній сцені акторами у театральному дійстві під назвою « Життя театр-всі люди там актори» та оцінити вагомий внесок даної форми роботи при проведенні просвітницько-профілактичної та корекційно-розвивальної роботи, які презентувала Зайцева Ю.М., практичний психолог Люхчанської ЗОШ I-III ст.
Одним із завдань семінару було створення позитивного психо-емоційного клімату серед учасників районного семінару, що дало змогу поспілкуватися в неформальній обстановці та обговорити перспективи подальшої роботи.

13.12.2016 - Засідання Школи молодого вчителя початкових класів

14.12.2016 - Районний семінар-практикум вчителів 1-х класів

14 грудня 2016 року на базі Висовської ЗОШ І ст., з метою підвищення теоретико-практичного рівня та фахової майстерності вчителів, які викладають в 1-х класах проведено 1 засідання районного семінару – практикуму «Формування ключових компетентностей молодших школярів на початковому етапі навчання» з теми «Початкова школа: зміни вже сьогодні».
На семінарі були висвітлені наступні питання:
1. Формування ключових компетентностей молодших школярів на початковому етапі навчання в умовах модернізації освіти.(Антонюк С.Г., керівник семінару – практикуму, вчитель англійської мови в початкових класах СШР І ст. №5 м. Сарни).
2. Врахування вікових та індивідуальних особливостей першокласників у професійній діяльності вчителя. (Жученя Н.В., психолог Тріскінської ЗОШ І-ІІІ ст.)
3. Формування читацьких компетентностей молодших школярів. (Сергійчук А.М., вчитель Цепцевицької ЗОШ І-ІІІ ступеня).
У ході теоретичної частини семінару-практикуму присутні ознайомились з особливостями сучасного уроку, технологіями навчання учнів початкових класів на засадах компетентнісного навчання; із новими підходами до викладання в початковій школі з врахуванням вікових та індивідуальних особливостей дітей шестирічного віку.
В рамках практичної частини семінару учасники мали можливість відвідати та обговорити урок математики в 1 класі «Задачі, що включають поняття стільки ж. Таблиця додавання і віднімання числа 3» - вчитель Соломка М.І.; та позакласний захід «Свято Миколая» - вчителі Вегера М.П. та Мариніна О.В.
На засіданні круглого столу «Початкова школа: зміни вже сьогодні» присутні обмінялися інформацією та обговорили напрямки роботи в яких потребують допомоги, отримали методичні рекомендації щодо організації компетентісного навчання в початкових класах.
Дякуємо організаторам та учасникам семінару-практикуму за активну співпрацю!

14.12.2017 - Семінар директорів закладів позашкільної освіти

  В умовах реформування системи освіти нового значення набуває позашкільна освіта, яка у чинному Законі України «Про освіту» представлена як «невід’ємна складова системи освіти». Її метою є розвиток здібностей дітей та молоді у сфері освіти, науки, культури, фізичної культури і спорту, технічної та іншої творчості, здобуття ними первинних професійних знань, вмінь і навичок, необхідних для їх соціалізації, подальшої самореалізації та професійної діяльності.

12 грудня 2017 року на базі комунального закладу «Степанський Будинок дітей та молоді» був проведений обласний семінар директорів закладів позашкільної освіти з теми «Формування креативної та інтелектуально розвиненої особистості - пріоритетний напрямок освітнього процесу позашкільного навчального закладу».

Радісно зустріли учасників семінару вихованці закладу під керівництвом культорганізатора Марчук Валентини Степанівни. Директор Мурза Лариса Степанівна презентувала освітню діяльність Степанського Будинку дітей та молоді.

З вітальним словом виступили Южаков Володимир Вікторович, директор комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді та Андрощук Лариса Олександрівна, завідувач районним методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації.

В теоретичній частині з реалізацією положень Закону України «Про освіту» в частині позашкільної освіти ознайомила головний спеціаліст відділу виховної роботи та соціального захисту дітей управління освіти і науки Рівненської обласної держадміністрації Ровкач Ангеліна Василівна.

Цікавими та пізнавальними для учасників семінару були заходи проведені Кричильською О. В. (шаховий турнір «Сеанс одночасної гри»), Мельник І. В. (інтегроване заняття-вікторина «Рідна Україна») та Крот В. О.(театралізоване дійство «Theturnip»). Велике задоволення отримали гості від занять Школи раннього розвитку дитини, які провели Бережна С. І., Багній Л. І.та Наконечна В.А.

Новою та змістовною формою роботи для директорів став хеппенінг, що включав: виготовлення картини в техніці «Філігрань» (Мурза Л.С., керівник гуртка «Природа і фантазія»), виготовлення ялинкової прикраси у техніці «Печворк» (Мурза О.П., керівник гуртка «Клаптикова геометрія»), виготовлення декоративної ялинки з кавових зерен (Гецько Т.П., керівник гуртка «Майстерня творчості»).

На завершення присутніх вітали вихованці фольклорно-етнографічної студії «Веретено» (керівник Гаврилюк С.А.).

Колектив відділу освіти, молоді та спорту, районний методичний кабінет висловлюють щиру вдячність директору КЗ «Степанський Будинок дітей та молоді» Мурзі Л.С. та колективу за змістовний, креативний та цікаво проведений захід.

Фотозвіт за адресою:
https://postimg.org/gallery/2hdvcbjgg/


10 грудня – Всесвітній день  прав людини

11 грудня 2017 року практичні психологи району, з метою ознайомлення учнів з  цивільними і політичними правами особистості, провели Воркшоп до Всесвітнього Дня прав людини, що відзначався 10 грудня.


ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології

 

12 грудня 2017 року на базі  Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4  відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології. Загальна кількість учасників – 11, з них учнів  10 класу – 3, 11 класу – 8. 

 

Переможцями стали:

Клас
Прізвище, ім’я учня
Навчальний заклад
Вчитель
Місце
10
Яцків Катерина

Сарненський НВК «Школа-колегіум»

  ім. Т.Г.Шевченка
Мартинович Л.С.
І
Бриж Анна
Сарненська
 ЗОШ І-ІІІ ступенів №4
Морозюк О.Є.
ІІ
Герман Карина

Сарненська гімназія

Копищик В.В.
ІІІ
11

Марковець Дарина

Сарненський НВК «Школа-колегіум»

  ім. Т.Г.Шевченка
Кулько О.О.
І
Бігун Софія
Сарненська
 ЗОШ І-ІІІ ступенів №4
Морозюк О.Є.
ІІ

Мельник Катерина

Сарненська гімназія

Тітечко С.Є..
ІІ
Рудика Наталія
Коростська

ЗОШ І-ІІІ ступенів

Комар Ю.Н.
ІІІ

Ступницька Ярослава

Опорний заклад «Степанська ЗОШ І-ІІІ ступенів»

Пінчук Т.Л.
ІІІ
 
Вітаємо переможців !!!
 

15.06.2017 - Районне свято «Творча обдарованість - 2017»

  Районне свято «Творча обдарованість - 2017»

24 травня 2017 року у районному будинку культури відбулася  найпрестижніша подія учнівської молоді під назвою «Творча обдарованість - 2017» – свято її величності науки, таланту, інтелекту, на якому було  відзначено найкращих учнів, котрі прославили наш район, ставши переможцями Всеукраїнських олімпіад, конкурсів, турнірів, змагань та вчителів, які допомагають кожній дитині робити маленькі, але багатообіцяючі кроки у велике та доросле життя.
Прийшли  розділити  радість, задоволення від досягнутого, привітати талановитих і обдарованих дітей заступник голови райдержадміністрації Наталія Параниця, перший заступник міського голови Віктор Хомич, помічник народного депутата України Сергія Євтушка – Олексій Лавор, представники відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, педагоги та учні загальноосвітніх навчальних закладів району, громадськість міста.
У 2016 - 2017 навчальному році учні Сарненського району брали участь у  різноманітних олімпіадах,  конкурсах, турнірах, змаганнях та здобули значні перемоги, найяскравіші з них були відзначені у ході свята. 
 Учні шкіл району вибороли 29 призових місця у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, а Стахнюк Роман, здобув ІІІ місце у ІV етапі  олімпіади з історії (вчитель Сарненського районного ліцею «Лідер» Запухляк В.А.).
Визначними є здобутки наших учнів в обласному етапі конкурсу «Юний дослідник». З перемогою повернулися 16 учнів та їх педагогів. 
Гідно представили Сарненський район та Рівненську область учні і на Всеукраїнському етапі. І місце  здобули: Володько Анастасія (вчитель СШР І ст. №5 м. Сарни Антонюк С.Г.), Мариніна  Іванна (вчительТріскинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Боротюк В.О.). ІІІ місце: Козярчук  Анастасія (вчитель Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Морозюк О.Є.), Ревенко Анна (вчитель СШР І ст. №5 м. Сарни Тимошков А.І.).
Освітяни Сарненщини можуть втішатися перемогами учасників ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук.  14 учнів та їх педагогів прославили наш район, а Сарненська гімназія (директор Шепель Тамара Степанівна) стали найкращими у Рівненській області.
 У заключному етапі Всеукраїнської спартакіади допризовної молоді  України,  яка проходила у місті Харкові,   учень Коростської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів Нагаль  Максим посів ІІ місце  з кульової стрільби.
Учасників святкового дійства вітали: переможець обласного етапу  конкурсу читців – декламаторів учень Сарненського районного ліцею «Лідер» Іван Абрамчук; переможці обласного етапу етно - фестивалю «Віфлеємська зірка», ансамбль «Любисток», Сарненського НВК «школа - колегіум» ім. Т.Г.Шевченка; переможець обласного етапу конкурсу «Поліські пересмішники» учень Сарненської гімназії  Андрій Утенков; призери обласного етапу конкурсу  української естрадної пісні «Юна зірка» Каріна та Анастасія  Вакуліни, вихованки КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді». 
 Всім учням та їх педагогам бажаємо наполегливості підкорення нових вершин і творчих злетів!

15.12.2016 - Семінар-практикум для вчителів 3-х класів ЗНЗ І-ІІІ ступенів

15 грудня на базі Немовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум для вчителів 3-х класів ЗНЗ І-ІІІ ст. з теми «Формування читацької компетентності учнів у початковій школі».
Школярі привітно зустріли гостей з хлібом і сіллю, щедрими посмішками та українською піснею. У роботі семінару взяли участь 24 вчителі загальноосвітніх навчальних закладів району I-III ступенів. На чолі з методистом Сарненського РМК Русланою Федорівною Третяк педагоги району обговорили актуальні питання реалізації діяльнісного підходу та зміни у підходах до навчання і виховання дітей молодшого шкільного віку в умовах модернізації освіти.
Присутні ознайомилися із роботою та творчими знахідками вчителів Немовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, відвідали інтегрований урок літературного читання і трудового навчання з теми «Казки В.Сухомлинського «Із школи під голубим небом». В.Сухомлинський «Снігурончина пісня», який провела досвідчений та творчий педагог Немовицької ЗОШ I-III ст. Крат М.С. Учасникам семінару було представлено позакласний виховний захід українські вечорниці «Як у нас на Україні»», підготовлений педагогом-організатором Немовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Сафонік В.Г.
В ході семінару педагоги прослухали та обговорили доповіді методиста Сарненського РМК Третяк Р.Ф. «Читацька компетентність молодшого школяра» та практичного психолога Немовицької ЗОШ I-III ст. Симончук Н.В. «Урахування вікових та індивідуальних особливостей учнів молодшого шкільного віку у професійній діяльності вчителя». Окрім того, практичним психологом Симончук Н.В. були надані методичні рекомендації вчителям початкових класів щодо роботи з третьокласниками.
Завершився семінар-практикум засіданням круглого столу «Читацька компетентність молодшого школяра», на якому учасники семінару поділилися власними творчими знахідками та висловили своє захоплення креативним підходом до навчання та виховання учнів Немовицької ЗОШ І-ІІІ ст. В результаті обговорення були складені та затвердженні рекомендації щодо роботи над формуванням читацької компетентності учнів початкової школи.

16.12.2016 - Обласний етап Всеукраїнської виставки - конкурсу «Український сувенір» та обласний етап Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція»

У грудні 2016 на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради був проведений обласний етап Всеукраїнської виставки - конкурсу «Український сувенір» та обласний етап Всеукраїнської новорічно - різдвяної виставки «Новорічна композиція». Завданням виставок була пропаганда серед молоді бережливого ставлення до природи, формування практичних умінь і навичок учнів по виготовленню новорічно-різдвяних композицій. Роботи вихованців Сарненського районного Будинку дітей та молоді Поцікайло Ольги (гурток «Оберіг»), Оленіча Максима ( гурток «Конструювання та моделювання»), Кушнір Владислави (гурток «Образотворче мистецтво»), Мартинюк Вікторії (гурток «Шкіряна фантазія»), Супрунець Валерії (гурток «Шкіряна фантазія»), Степанського Будинку дітей та молоді Танасійчук Яни (гурток «Бісерне рукоділля»), Берник Ольги ( гурток М’яка іграшка»), Опанасець Іванни (гурток «Виготовлення сувенірів»), Стефанюк Рози (гурток «Клаптикова геометрія»), Яринівської ЗОШ І-ІІ ступенів Велісейко Тетяни ( гурток «Образотворче мистецтво»), Клесівської ЗОШ І-ІІ ступенів Цимбаліст Ірини ( шкільне лісництво «Сосновий бір») стали переможцями обласного етапу.
Щиро вітаємо переможців!

17.01.2018 - Методичне об’єднання практичних психологів закладів дошкільної освіти у формі «круглого столу»

12 січня 2018 року на базі КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» відбулось методичне об’єднання практичних психологів закладів дошкільної освіти у формі «круглого столу» на тему «Новітні психологічні технології у вихованні дітей», метою якого було поглибити та систематизувати знання практичних психологів та соціальних педагогів щодо психолого-педагогічного супроводу дітей дошкільного віку з родин учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб, а також ознайомити з основними напрямками використання новітніх психологічних технологій у роботі з дітьми дошкільного віку.
Третяк Р.Ф., методист відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА, ознайомила присутніх із методиками вивчення загальних тенденцій розвитку та виховання дітей дошкільного віку з родин учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб (методики, опитувальники, спостереження) та надала методичні рекомендації щодо психолого-педагогічного супроводу таких дітей.
З арт-терапевтичними техніками в роботі з дітьми «групи ризику»ознайомила та презентувала практичні вправи Мельник І.К., практичний психолог ДНЗ №8 «Веселка».
ЗахарчукТ.М., практичний психолог ДНЗ №9 «Росинка» м.Сарни, продемонструвала використання методів пісочної терапії в закладі дошкільної освіти, а МеліщукІ.В., практичний психолог ДНЗ №1 «Дзвіночок» м. Сарни, презентувала власний творчий досвід роботи.
За підсумками роботи прийнято методичні рекомендації.

18.12.2017 - ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії

  14 грудня 2017 року на базі  Сарненської гімназії   відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії.

Загальна кількість учасників – 104, з них учнів 8 класу – 35, учнів 9 класу – 29,  10 класу – 19, 11 класу – 21. 

Переможцями стали:

Клас
Прізвище, ім’я учня
Навчальний заклад
Вчитель
Місце
8

Михайлова Олександра

Сарненський районний ліцей «Лідер»

Симончук С.Д.

І

Корчик Вікторія

Сарненський НВК «Школа-колегіум ім. Т.Г.Шевченка

Захожа Н.О.

ІІ

Трищук Анна

Клесівська ЗОШ І-ІІ ступенів - ліцей

Лазарчук А.В.

ІІ

Завгородній Марк

Сарненська гімназія

Дударик Р.Г.

ІІ

Куліш Анастасія

Костянтинівська ЗОШ І-ІІ ступенів

Боровик О.А

ІІ

Боровик Едуард

Кам’яне – Случанська ЗОШ І-ІІ ступенів

Кузьмич Л.Ф.

ІІІ

Росоха Ірина

Чабельська ЗОШ І-ІІ ступенів

Єленць Л.І.

ІІІ

Зіненко Михайло

Тутовицька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Дятлик С.В.

ІІІ

Скорнякова Оксана

Ремчицька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Валько І.О.

ІІІ

Ветрова Віталіна

Зносицька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Мельник Н.С.

ІІІ
9

Білотіл Петро

Сарненський НВК «Школа-колегіум ім. Т.Г.Шевченка

Торчило Л.І

І

Ярмольчук Дмитро

Чудельська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Макарицька Г.С.

ІІ

Маркова Катерина

Немовицька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Кузьмич М.П.

ІІІ
10
 

Зубчинська Анна

Сарненський районний ліцей «Лідер»

Запухляк В.А.

І

Опалько Владислав

Сарненський районний ліцей «Лідер»

Запухляк В.А.

ІІ

Чиж Вікторія

Сарненський районний ліцей «Лідер»

Запухляк В.А.

ІІІ

Царук Богдана

Сарненська гімназія

Капранчук М.Ф.

ІІІ

Турик Андрій

Сарненський НВК «Школа-колегіум ім. Т.Г.Шевченка

Тарасова С.Є.

ІІІ

Боротюк Софія

Тинненська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Коток С.І.

ІІІ
11

Кулініч Андрій

Сарненська гімназія

Капранчук М.Ф.

І

Лотоцька Ірина

Клесівська ЗОШ І-ІІ ступенів - ліцей

Заболотних М.Д.

ІІ

Кошляк Вікторія

Сарненський районний ліцей «Лідер»

Басова О.М.

ІІ

Пивоваров Микола

Сарненський НВК «Школа-колегіум ім. Т.Г.Шевченка

Захожа Н.О.

ІІІ

Жученя Андрій

Сарненський НВК «Школа-колегіум ім. Т.Г.Шевченка

Тарасова С.Є.

ІІІ

Залуцька Оксана

Сарненська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

Рудюк Л.М.

ІІІ

Турчик Сергій

ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей»

Сахненко Л.М.

ІІІ
 
Вітаємо переможців!


 
Навчальний семінар «ЗНО з географії: структура тесту та особливості підготовки учасників до тестування»
 

З метою покращення якості географічної освіти та підвищення рівня підготовки учнів до складання ЗНО з географії 14 грудня 2017 рокуна базі  ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" відбувся навчальний семінар «ЗНО з географії: структура тесту та особливості підготовки учасників до тестування».

У роботі семінару взяли участь Муляр Світлана Петрівна, методист відділу освіти,молоді та спорту Сарненської РДА,Романчук Інна Миколаївна,методист відділу освіти Рокитнівської РДА, 60 вчителів географії ЗНЗ Сарненського та Рокитнівського районів.

Карпюк Галина Іванівна, методист Українського центру оцінювання якості освіти, проаналізувала результати ЗНО з географії 2017, акцентувала увагу на нових підходах до навчального процесу, використання педагогічних технологій, які даватимуть можливість розвитку мислення, розуміння процесів.


 
Районний  етнофестиваль «Вифлеємська зірка»
 

Щороку  напередодні новорічних свят проходить районний  етнофестиваль «Вифлеємська зірка»  серед колядників, щедрувальників. Цього року він відбувся  13 грудня у КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді».В конкурсі взяли участь 33 колективи колядників та щедрувальників загальноосвітніх та позашкільних закладів  району.

Переможці - фольклорний колектив «Вишиванка»Кричильської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Леоніда Куліша-Зіньківа, ансамбльТутовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів та тріоКЗ «Степанський Будинок дітей та молоді».


 

ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій

 

15 грудня 2017 року на базі  ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій. Склад учасників наступний: 8 клас – 21 учень, 9 клас- 25 учнів, 10 клас – 17 учнів, 11 клас – 19 клас. Переможці зазначені в таблицях, а саме:

 
Клас
Прізвище, ім’я учня

Навчальний заклад

Вчитель
Місце
8 клас
Міщеня Володимир Володимирович
Сарненська гімназія
Хомич В.В.
І
Кушнір Влада Василівна
Сарненський НВК «Школа-колегіум»
Вінінчук О.Г
ІІ
Вакулко Андрій Іванович
Зносицька
ЗОШ І-ІІІ ст.
Семенюк С.С.
ІІІ
Войтюк Вікторія Ігорівна
Сарненський НВК «Школа-колегіум»
Вінінчук О.Г
ІІІ
Жилка Дмитро Володимирович
Сарненська
ЗОШ І-ІІІ ст.№2
Набухотна О.І.
ІІІ
Климчук Денис Васильович
Стрільська
ЗОШ І-ІІІ ст.
Сергійчук А.І.
ІІІ
Лещик Андрій Олександрович
ОЗ Степанська
ЗОШ І-ІІІ ст.
Кондратець В.А.
ІІІ
9 клас
Сергійчук Владислав Сергійович
Сарненський НВК «Школа-колегіум»
Рябова М.М.
І
Боровець Роксолана Володимирівна
Вирівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Меркулова Г.І.
ІІ
Ковальов Віталій Святославович
Сарненський НВК «Школа-колегіум»
Рябова М.М.
ІІ
Галушко Денис Тимофійови
Сарненська гімназія
Хомич В.В.
ІІІ
Колдун Вікторія Володимирівна
Бутейківська ЗОШ І-ІІ ст.
Чиж Р.В.
ІІІ
Кузнець Дмитро Дмитрович
Стрільська ЗОШ І-ІІІ ст.
Сергійчук А.І.
ІІІ
Никончук Ярослав Олександрович
Зносицька ЗОШ І-ІІІ ст.
Семенюк С.С.
ІІІ
Опалько Раїса Сергіївна
Кам’яне-Случанська ЗОШ І-ІІ ст.
Сидорчук Р.П.
ІІІ
Станков Артем Віталійович
Сарненська гімназія
Хомич В.В.
ІІІ
Яковець Тетяна Василівна
Чудельська ЗОШ І-ІІІ ст.
Абрамчук І.П.
ІІІ
10 клас
Лохвич Оксана Іванівна
Сарненський НВК «Школа-колегіум»
Рябова М.М.
І
Колдун Павло Петрович
Великовербченська
ЗОШ І-ІІІ ст.
Оласюк В.М
ІІ
Гаврильчик Сергій Олегович
Стрільська
ЗОШ І-ІІІ ст.
Сергійчук А.І.
ІІІ
Дорошко Світлана Анатоліївна
Зносицька
ЗОШ І-ІІІ ст.
Семенюк С.С.
ІІІ
Шевчук Андрій В’ячеславович
Немовицька
ЗОШ І-ІІІ ст.
Карпець І.В
ІІІ
Абрамчук Олександр Іванович
Клесівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей
Ліщук І.М.
ІІІ
Гришкевич Максим Миколайович
Сарненська гімназія
Хомич В.В.
ІІІ
11 клас
Сергійчук Назар Сергійович
Сарненський НВК «Школа-колегіум»
Вінінчук О.Г.
І
Павловець Олександр Володимирович
Сарненська гімназія
Хомич В.В.
ІІ
Шкодич Микола Володимирович
Великовербченська
ЗОШ І-ІІІ ст.
Оласюк В.М.
ІІ
Абрамович Катерина Василівна
ОЗ «Степанська
ЗОШ І-ІІІ ст.»
Кондратець В.А.
ІІ
Береговець Іван Васильович
Стрільська
ЗОШ І-ІІІ ст.
Сергійчук А.І.
ІІІ
Опалько Марина Вадимівна
Вирівська
 ЗОШ І-ІІІ ст.
Меркулов Ю.Ю.
ІІІ
Вакулко Дарія Іванівна
Зносицька
ЗОШ І-ІІІ ст.
Семенюк С.С.
ІІІ
 

Вітаємо переможців та вчителів!!! Бажаємо успіхів у подальших звершеннях!!!


 

Семінар-практикум вчителів української мови та літератури

 

13 грудня 2017 року на базі Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 відбувся районний семінар-практикум вчителів української мови та літератури з теми «Розвиток ключових і предметних компетентностей учнів як шлях до формування інноваційної особистості». Метою семінару було ознайомитися з технологією роботи учителів української мови та літератури щодо формування ключових і предметних компетентностей учнів засобами інноваційних форм навчання.

Розпочала роботу семінаруСтороженко Т.А., методист відділу освіти, молоді та спорту, яка ознайомила вчителів української мови та літератури з ключовими новелами Закону України про освіту та нормативно-правовою документацією, необхідною у роботі вчителів-словесників.

Наступним етапом роботи семінару стало ознайомлення з досвідом роботи вчителя Сарненського районного ліцею «Лідер» Любиш М.М. з теми «Розвиток ключових і предметних компетентностей учнів як шлях до формування інноваційної особистості».

Семінар-практикум продовжився практичною частиною. Вчителі І та ІІ кваліфікаційної категорії мали гарну нагоду відвідати урок української літератури у  9 класі, який провела вчитель Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Набухотна О.М.

На закінчення підведено підсумки роботи семінару-практикуму, який пройшов у творчий атмосфері в формі діалогу, а його учасники отримали багато корисної інформації для подальшої роботи.

Висловлюємо слова вдячності дирекції та вчителям української мови та літератури Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 за сприяння у підготовці та проведенні семінару.

 

20.01.2017 - «Геліантус — дружнє коло»

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 08.12.2016 року № 2-2656 «Про проведення ІV Всеукраїнської зимової природничої школи «Геліантус — дружнє коло» в м. Дрогобичі 11–13 січня 2017 року відбулася ІV Всеукраїнська зимова природнича школа «Геліантус — дружнє коло».
Співорганізаторами фестивалю виступили Міністерство освіти і науки України та Творче об’єднання «Соняшник».
У заходах Школи взяли активну участь представники Міністерства освіти і науки України, професори й доценти вищих навчальних закладів, методисти інститутів та академій неперервної освіти, районних (міських) методичних кабінетів, учителі шкіл, представники видавництв і фахових видань.
Відкрив Зимову школу Володимир Шаран, кандидат фізико-математичних наук, доцент, проректор із науково-педагогічної роботи Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Серед доповідачів були: заступниця начальниці відділу змісту загальної середньої освіти, мовної політики та освіти національних меншин Світлана Фіцайло, яка виступила з питанням про участь України у Програмі міжнародного оцінювання учнів PISA.
Представниками від Рівненщини були методист географії Рівненського інституту післядипломної педагогічної освіти Лис Юрій Володимирович та методистка районного методичного кабінету відділу освіти , молоді та спорту Сарненської РДА Муляр Світлана Петрівна.
Фотозвіт за адресою: https://postimg.org/gallery/1uf252vqa/

20.01.2017 - Засідання Школи молодого вчителя біології

19 січня на базі Сарненської гімназії відбулося засідання Школи молодого вчителя біології. Учасниками обговорювались проблеми активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроці та в позаурочний час. Методист відділу освіти, молоді та спорту Муляр С.П. акцентувала увагу на тому, що система роботи вчителя з активізації пізнавальної діяльності учнів повинна будуватись з врахуванням поступового і цілеспрямованого розвитку творчих пізнавальних здібностей учнів, розвитку їх мислення. У процесі навчання учень виконує різні дії, в яких задіяні основні психічні процеси: відчуття, сприймання, уява, мислення, пам'ять та ін. Оскільки з усіх пізнавальних психічних процесів провідним є мислення, то активізувати діяльність учнів - це активізувати їх мислення. Разом з тим треба пам'ятати, що без бажання учня вчитися всі старання вчителя не дадуть очікуваних результатів. Звідси випливає, що потрібно формувати мотиви навчання, бажання учнів розв'язувати пізнавальні задачі. Учитель не тільки пояснює навчальний матеріал, а й організовує пізнавальну діяльність учнів.
На уроці вчителя біології Кузьмич О.В. досить вдало було показано використання сучасних форм організації роботи щодо активізації навчальної діяльності учнів.
Фотозвіт за адресою: https://postimg.org/gallery/39j6c2g4g/

20.12.2016 - Результати Всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт «Я-журналіст!»

Напередодні Нового року у Києві відбулося нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт «Я-журналіст!» Приємно, що одинадцятикласник Коростської ЗОШ І-ІІІ ступенів Максим Нагаль (керівник факультативу «Основи журналістики» вчитель Василь Титечко) став переможцем у цьому престижному конкурсі, отримавши диплом ІІІ ступеня.
Вітаємо з перемогою!

2018.01 - Семінар-практикум вихователів закладів дошкільної освіти

23 січня 2018 року на базі ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 8 «Веселка» м. Сарни був проведений районний семінар-практикум вихователів закладів дошкільної освіти з теми «Розвиток конструктивних здібностей та креативності дітей дошкільного віку через різні види конструювання».
З психофізичними особливостями дошкільників, крізь призму конструктивної діяльності, ознайомила учасників семінару практичний психолог ДНЗ № 8 м. Сарни Ірина Мельник. Вихователь Кириленко Надія розкрила особливості дитячого конструювання та звернула увагу присутніх на види та способи навчання конструювання. Володько Катерина , вихователь ДНЗ № 8 м. Сарни презентувала парціальну програму освітньої роботи з формування конструктивної діяльності дошкільників (автори Ю.В. Рібцун, О.Г. Рібцун ).
Учасники семінару-практикуму переглянули інтегроване заняття в старшій групі з морально-етичного виховання та художнього конструювання (показ вихователя Шарпило І.В.) та заняття гуртка з дітьми середнього дошкільного віку «Паперова казка». Усі учасники семінару взяли активну участь у творчій майстерні вихователя «Чарівні перетворення паперу», де власноруч вчилися конструювати з паперу сердечко та залюбки переглянули виставку дитячих виробів з паперу. На завершення семінару методист Сарненського районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації Корень В.А. надала вихователям рекомендації щодо проведення занять з різних видів конструювання.

2018.01 - Семінар-тренінг з теми «Методика вивчення тренінгового курсу «Вчимося жити разом»

24 січня 2018 року на базі Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 відбувся семінар-тренінг з теми «Методика вивчення тренінгового курсу «Вчимося жити разом».
Проект «Вчимося жити разом» має на меті навчання дітей і підлітків життєвих навичок, які сприяють соціальній злагодженості, полегшенню адаптації до нових життєвих обставин, відновленню психологічної рівноваги, розбудові здорових стосунків тощо.
Раїса Шагієва, методист Рівненського ОІППО ознайомила всіх учасників заходу із концепцією, змістом і методикою вивчення тренінгового курсу «Вчимося жити разом». Опрацювала із присутніми концепцію життєвих навичок і тренінгових методів навчання для формування соціальної і здоров’язбережної компетентності.
Педагоги, працюючи в групах, відпрацьовували уроки-тренінги та різноманітні методи і прийоми навчання.

Фотозвіт за адресою:
https://postimg.org/gallery/2cxjmyq40/

2018.01 - Четверте засідання навчально-методичного проекту підвищення кваліфікації практичних психологів і соціальних педагогів

24 січня 2018 року в КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» відбулося четверте засідання навчально-методичного проекту підвищення кваліфікації практичних психологів і соціальних педагогів з теми «Технології використання метафор та метафоричних асоціативних карт у практиці роботи психолога», яке провела тренер Прокопчук Наталія Василівна, методист кабінету-центру практичної психології і соціальної роботи РОІППО, практичний психолог, спеціаліст вищої категорії.
Тема четвертого модуля «Метафоричні асоціативні карти у парному консультуванні».

2018.02 - Інструктивно-методична нарада з керівниками закладів дошкільної освіти

22 лютого 2018 року в актовій залі відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації відбулася чергова інструктивно-методична нарада з керівниками закладів дошкільної освіти.
На нараді керівників ДНЗ розглядались питання стану функціонування закладів дошкільної освіти району в 2017 році та стан роботи щодо звернень громадян.
Розглянута інформація про запобігання усім видам дитячого травматизму та обліку нещасних випадків з вихованцями закладів дошкільної освіти.
Ознайомлено присутніх із підсумками проведення XV конкурсу – ярмарку педагогічної творчості та підсумками проведення І етапу Всеукраїнського огляду –конкурсу на кращий стан фізичного виховання в навчальних закладах освіти України в номінації «Кращі дошкільні заклади».

2018.02 - Засідання Школи молодого вчителя біології

Сприяти постійному творчому зростанню, формуванню педагогічної майстерності – завдання школи молодого педагога. Уміння володіти собою, спілкуватися з учнями, розв’язувати педагогічні завдання, максимально реалізувати свої можливості кожному молодому спеціалісту - саме такі питання розглядаються на засіданнях.
22 лютого 2018 року на базі Сарненської гімназії відбулося засідання Школи молодого вчителя біології з теми «Сучасний урок біології». Керівник школи - Кузьмич О.В. ознайомила присутніх з вимогами до сучасного уроку. Молоді колеги мали можливість змоделювати сучасний урок. У спілкуванні за «круглим столом» обговорювались питання щодо планування та проведення уроків.
Своїм досвідом та порадами ділились методист відділу освіти, молоді та спорту Муляр С.П. та вчитель біології Сарненської гімназії Кузьмич О.В.

2018.02 - Засідання Школи молодого вчителя математики, фізики та інформатики

23 лютого 2018 року в приміщені Немовицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулося засідання Школи молодого вчителя математики, фізики та інформатики. Темою заходу було визначено створення умов для адаптації молодих спеціалістів у педагогічному колективі та їх професійного зростання, сприяння самопізнанню своїх особливостей професійної спрямованості, розкриття творчого потенціалу та компетентності.
В ході роботи з молодими педагогами Мельник Н.М., практичним психологом Немовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, проведено заняття з елементами тренінгу із теми «Становлення та розвиток компетентностей у професійній діяльності молодого педагога».
Слухачі Школи ознайомилися з навчально-технічною базою кабінетів фізики, інформатики, математики Немовицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Педагоги стали учасниками круглого столу «Основи становлення педагогічної майстерності молодого вчителя» ( з досвіду роботи Копищик Н.В., вчителя фізики Немовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів).
На завершення, методист районного методичного кабінету Кушмирук О.С. опрацювала з присутніми основні терміни та розділи Закону України «Про освіту».
Молоді вчителі математики, фізики та інформатики району побажали педагогічному колективу Немовицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів здійснення творчих задумів, цікавих ідеї.

2018.02 - Засідання Школи молодого керівника

Нещодавно на базі ДНЗ №5 «Вербиченька» м. Сарни відбулось засідання Школи молодого керівника. Засідання проводилося з метою підвищення теоретико-практичного рівня професійної майстерності новопризначених керівників ДНЗ з охорони праці та пожежної безпеки.
Новопризначені керівники знайомилися з нормативними документами з питань охорони праці та пожежної безпеки в закладі дошкільної освіти, вчилися вести основну документацію, планувати і проводити заходи з безпеки життєдіяльності дітей.
Сергій Шахно, головний інспектор Сарненського РС ГУДСНС України в Рівненській області ознайомив присутніх з вимогами щодо забезпечення пожежної безпеки в закладах дошкільної освіти. На дотримання вимог з охорони праці в закладах дошкільної освіти звернули увагу запрошені: Драган Тамара Андріївна, інженер з охорони праці відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації та Зіньковський Олег Вікторович, страховий експерт з охорони праці.
Методист Сарненського районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Корень Валентина Адамівна довела до відома пристуніх порядок проведення розслідування нещасного випадку, що стався в закладі освіти.
Завідувач ДНЗ № 5 «Вербиченька» м. Сарни Христопалова Валентина Павлівна поділилася досвідом роботи щодо здійснення контролю з охорони праці та безпеки життєдіяльності дітей в ДНЗ та введення основної документації, а вихователь-методист Бартош Марія Євгеніївна розкрила питання щодо організації роботи з безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку.
Для молодих завідувачів закладів дошкільної освіти була організована виставка наочних посібників з питань пожежної безпеки. Також з ними було проведено тест з протипожежного мінімуму на тему: «Евакуація при пожежі».
Всі присутні переглянули в старшій групі №1 «Ромашка» квест «Юні пожежники».

2018.02 - Засідання експертної групи практичних психологів та соціальних педагогів Сарненського району

16 лютого 2018 року на базі КЗ «Сарненський районний будинок дітей та молоді» відбулося засідання експертної групи практичних психологів та соціальних педагогів Сарненського району.
У ході засідання була розроблена єдина картка-бланк обстеження готовності дитини до навчання в школі та підібраний інструментарій діагностичних тестових завдань щодо визначення загального психологічного рівня розвитку дитини при вступі до 1 класу, рекомендований для використання працівниками психологічної служби закладів дошкільної освіти району.

2018.02 - Засідання навчально-методичного проекту підвищення кваліфікації практичних психологів і соціальних педагогів

23 лютого 2018 року в КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» відбулося п'яте засідання навчально-методичного проекту підвищення кваліфікації практичних психологів і соціальних педагогів з теми «Технології використання метафор та метафоричних асоціативних карт у практиці роботи психолога», яке провела тренер Прокопчук Наталія Василівна, методист кабінету-центру практичної психології і соціальної роботи РОІППО, практичний психолог, спеціаліст вищої категорії.
Тема п'ятого модуля «Формування внутрішнього образу «Я» засобами МАК.

2018.02 - Засідання районного методичного об’єднання вчителів інформатики

16 лютого 2018 року в приміщенні Сарненського районного ліцею «Лідер» було проведено засідання районного методичного об’єднання вчителів інформатики.
В ході роботи методист Сарненського районного методичного кабінету Кушмирук О.С. ознайомила присутніх із результатами участі учнів шкіл району в ІІ, ІІІ етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики, з інформаційних технологій у 2017-2018 н.р., проінформувала про результати участі вчителів інформатики у І турі ХV районного конкурсу-ярмарку педагогічної творчості в номінації «Інформатика» та повідомила про результати Міжнародного конкурсу з інформатики та комп’ютерного мислення «Бобер» у 2017-2018 н.р.
Для учасників засідання презентували свої роботи переможці районного конкурсу-ярмарку педагогічної творчості: вчитель інформатики Кам’яне-Случанської ЗОШ І-ІІ ступенів Сидорчук Р.П., вчитель інформатики Немовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Карпець І.В., вчителі інформатики Зносицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Кичан М.О., Петрик Н.С.
Учителі інформатики Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка Цицюра С.О. та Зносицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Городний В.М. запропонували присутнім свої методичні доробки щодо розвитку логічного мислення на уроках інформатики.
На завершення Кушмирук О.С., методист Сарненського РМК, проаналізувала особливості нового Закону України «Про освіту» та презентувала новинки фахової літератури та освітніх ресурсів.
При підведенні підсумків учителі відзначили актуальність розглянутих питань та матеріалів, високий рівень підготовки та практичну значимість засідання районного методичного об’єднання.

2018.02 - Засідання районної Школи молодого вихователя

Соціальне здоров’я дитини – це насамперед її комфортне самопочуття в соціумі, яке досягається завдяки вмінню ефективно спілкуватися, проявляти турботу про інших, коректно і обґрунтовано відмовлятися від небезпечних для здоров’я пропозицій, доброзичливо взаємодіяти з однолітками та дорослими.
Саме підвищенню фахової майстерності молодих вихователів щодо реалізації змісту освітньої лінії «Дитина у соціумі» було приурочено засідання районної Школи молодого вихователя, яке відбулося нещодавно у ДНЗ «Віночок» с. Гранітне.
Про формування соціального здоров’я дитини в умовах закладу дошкільної освіти та сім’ї розповіла слухачам школи Єленець Т.М. Вихователь Бурачинська О.В. показала молодим педагогам інтегроване заняття в середній групі «Був собі я» на якому продемонструвала вміння формувати в дітей свідоме ставлення до себе, необхідність у дотриманні норм культури поведінки та спілкування з однолітками, учила будувати взаємини на основі взаємодопомоги, дружби, толерантності. У старшій групі вихователь Таргоній Ірина провела показове заняття «Я живу в Україні» на якому формувала у дітей уявлення про Україну як суверенну державу, виховувала любов та інтерес до рідної держави. Практичний психолог Опалько В.П. продемонструвала молодим вихователям рефлексійні кола ранкового спілкування, а вихователь Яцкевич Н.С. розповіла про шляхи покращення організації ранкового прийому в закладі дошкільної освіти за допомогою впровадження різноманітних сучасних форм роботи з дітьми. Про форми роботи з дітьми за освітньою лінією «Дитина у соціумі» ознайомила присутніх вихователь Єленець Л. М., а вихователь Федорова Л.В. визначила складові соціальної компетентності дитини.
Молоді вихователі ознайомилися з досвідом роботи вихователя ДНЗ № 8 «Веселка» М. Сарни Нікуліної Л.М. з теми «Формування соціальної компетентності у дітей дошкільного віку.
Всім учасникам школи молодого вихователя були надані методичні рекомендації щодо організації роботи з освітньої лінії «Дитина у соціумі».

2018.02 - Засідання районної школи учнівського самоврядування «Сузір’я лідерів»

13 лютого 2018 року відбулося засідання районної школи учнівського самоврядування «Сузір’я лідерів». Керівник школи Бікус Г.А. ознайомила юних лідерів з методикою підготовки та проведення флеш-мобів, а практичний психолог комунального закладу «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» Оксана Крот провела тренінг з теми «Ефективне спілкування».
Відбулися також засідання районної та координаційної рад учнівського самоврядування, де були обговорені та погоджені умови районного конкурсу «Лідер року 2018», розглянуті нові форми проведення річних звітів роботи.

2018.02 - Засідання школи молодого вчителя географії

31 січня 2018 року на базі Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г.Шевченка, з метою формування основ педагогічної майстерності, відбулося засідання школи молодого вчителя географії з теми «Вимоги до сучасного уроку географії». Гаслом заходу стали слова В.Сухомлинського: «Один із секретів педагогічної творчості й полягає в тому, щоб збудити в учителя інтерес до пошуку, до аналізу власної роботи. Хто намагається розібратися в хорошому й поганому на своїх уроках, у своїх взаєминах з вихованцями, той уже досяг половини успіху".
Учасники відвідали урок учителя географії Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім..Т.Г.Шевченка Никитюк В.В., де мали змогу ознайомитись з методикою використання різних методів і прийомів навчання.
Під час проведення круглого столу обговорили питання підготовки до сучасного уроку географії.

2018.02 - Засідання школи молодого вчителя хімії

Новий етап у розвитку шкільної освіти пов'язаний з упровадженням компетентнісного підходу до формування змісту та організації освітнього процесу. Це вимагає певного підвищення професійної майстерності вчителя.
15.02.2018 року на базі Сарненської гімназії відбулося засідання школи молодого вчителя хімії з теми «Сучасний вчитель в новій українській школі».
Керівник школи Курадовець Н.Ф. зупинилась на питанні сучасного уроку в контексті компетентнісного підходу. З метою реалізації у молодих педагогів прагнення провести завтрашній урок краще за сьогоднішній, було проведено практичне заняття з конструювання уроку за сучасними вимогами.
Методистом відділу освіти, молоді та спорту Муляр С.П. були надані практичні поради молодим педагогам.

2018.02 - Круглий стіл у Вирівський ЗОШ І-ІІІ ступенів

1 лютого 2018 року у Вирівський ЗОШ І-ІІІ ступенів був проведений круглий стіл з учнями, вчителями, батьками закладу щодо покращення результатів рівня навчальних досягнень учнів та підготовки до ДПА у формі ЗНО.
У роботі взяли участь завідувач Сарненського районного методичного кабінету Андрощук Л.О. та методист РМК Івашина О.В.
Адміністрація закладу освіти детально проаналізувала результати навчальних досягнень учнів 11- х класів за І семестр 2017-2018 навчального року. Педагоги закладу нагадали присутнім про основні особливості сертифікаційних робіт. Практичний психолог надала поради по психологічній підтримці дітей в період підготовки до ДПА у формі ЗНО їхніми батьками.
Методист РМК Івашина О.В. довела до відома присутніх процедуру реєстрації та проходження ЗНО, відповіла на запитання присутніх.
Завідувач РМК Андрощук Л.О. увагу звернула увагу на основні заходи щодо підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання та нагадала про відповідальність, в тому числі і батьків, за результати навчальних досягнень учнів.

2018.02 - Нарада директорів закладів загальної середньої освіти Сарненського району

27лютого 2018 року на базі ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» відбулася нарада директорів закладів загальної середньої освіти Сарненського району.
Під час наради були розглянуті питання щодо організації освітнього процесу в закладах освіти Сарненщини та доведено до відома присутніх лист МОН України №1/9-66 від 31.01.2018 «Про організованезавершення 2017-2018 навчального року та особливостіпроведення ДПА у закладах загальноїсередньоїосвіти».
Директори закладів освіти отримали інформацію про стан дитячого травматизму серед учасників освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти та про стан цивільного захисту на об’єктахосвіти Сарненського району у 2017 році.
Присутні були також ознайомлені з результатами І та ІІ етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, ІІI етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2017-2018 навчального року та ХV районного конкурсу-ярмарку педагогічної творчості.
Повторно проінформовано директорів проособливості проведенняатестаціїпедагогічнихпрацівників у 2017-2018 навчальномуроці.
Під час наради значна увага акцентувалася на організаційних питаннях щодо підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи.

2018.02 - Обласний тренінг «З Україною в серці»

З метою підвищення професійної компетентності педагогів щодо організації та змісту діяльності, направленої на становлення громадянина-патріота, формування національної ідентичності та толерантного ставлення підростаючої особистості до інших народів, культур і традицій 13 лютого 2018 року на базі відділу освіти, молоді та спорту Сарненської районної державної адміністрації відбувся обласний тренінг «З Україною в серці». У ньому взяли участь 20 педагогів закладів освіти Рівненщини.
Тренери Мінакова Н.Г., методист кабінету виховної роботи та позашкільної освіти РОІППО, та Карповець О.В., вчитель Глиннівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ДНЗ», ознайомили із сучасними технологіями виховання школярів.
В ході тренінгу були розкриті основні поняття, теоретичні та практичні аспекти організації виховної роботи з питань патріотичного виховання в умовах Нової української школи.

2018.02 - Проведено навчання учителів, які будуть працювати у 2018-2019 навчальному році у перших класах

15-16 лютого 2018 року на базі Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 та Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка було проведено навчання учителів, які будуть працювати у 2018-2019 навчальному році у перших класах відповідно до Концепції «Нова українська школа» та Державного стандарту початкової освіти.
Навчання проводили регіональні тренери Сарненського локального центру Оверчук О.Б., вчитель Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, методист РМК та Цицюра С.М. вчитель Сарненського НВК «Школа – колегіум» ім. Т.Г.Шевченка.
Загалом навчання пройде 133 вчителя, які навчатимуть учнів перших класів у 2018-2019 навчальному році.

2018.02 - Проведено нараду з відповідальними за реєстрацію випускників закладів освіти для проходження ДПА у формі ЗНО

2 лютого 2018 року в актовій залі відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА проведено нараду з відповідальними за реєстрацію випускників закладів освіти для проходження ДПА у формі ЗНО.
Івашина О.В., відповідальна за проведення ЗНО в районі, наголосила, що реєстрація для участі у цьогорічному зовнішньому незалежному оцінюванні розпочнеться 6 лютого і триватиме до 19 березня, зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 2 квітня.
Основна сесія ЗНО відбудеться з 22 травня до 13 червня.
Спільно з учасниками наради розглянули основні кроки заповнення реєстраційної картки випускника на сайті УЦОЯО та правильність формування комплектів документів необхідних для реєстрації.
Оксана Василівна зауважила, що результатом успішної реєстрації, буде отримання від Львівського регіонального центру сертифікату зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційного бюлетеню і реєстраційного повідомлення учасника ЗНО. Ці документи будуть надіслані особам, які проходять державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання за адресою навчального закладу, в якому вони навчаються.
Найсуттєвішими нововведеннями у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році стали:
• запровадження ДПА з української мови у формі ЗНО для учнів (студентів) закладів професійної та вищої освіти;
• визначення результатів ДПА з іноземних мов за двома рівнями (стандарт і профільний);
• запровадження перевірки розуміння мови на слух у тестах з іноземних мов;
• апробація технології проведення ЗНО для осіб з порушеннями зору, які використовують у процесі навчання шрифт Брайля.

2018.02 - Семінар-практикум вихователів групи продовженого дня

В день, коли зима стрічається з весною Великовербченська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів гостинно відчинила свої двері учасникам районного семінару-практикуму вихователів групи продовженого дня. Гостей радо зустрів учнівський колектив школи та подарував присутнім незабутні хвилини естетичної насолоди.
Учасники семінару опрацьовували тему «Реалізація компетентнісного, особистісно зорієнтованого та діяльнісного підходів до навчання та виховання молодших школярів шляхом використання інноваційних технологій».
Директор закладу Оласюк Сергій Миколайович ознайомив вихователів з організацією освітнього процесу та основними завданнями педагогічного колективу в умовах змін сучасної школи.
Заступник директора з початкового навчання Хрящевська Ірина Андріївна презентувала присутнім систему методичної роботи з вчителями початкової школи. Ознайомила присутніх з особливостями роботи кафедри початкових класів щодо використання компетентнісного, діяльнісного та особистісно зорієнтованого підходів під час організації навчально-виховної діяльності молодших школярів.
Методист з початкового навчання Оверчук Олена Богданівна у своєму виступі ознайомила слухачів з новим «Законом про освіту», основними концептуальними засадами реформування загальної середньої освіти, шляхами формування у молодших школярів предметних та ключових компетентностей.
Гольонко Марія Петрівна, вихователь групи продовженого дня Великовербченської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів презентувала ігрову кімнату. Також присутні відвідали творчу лабораторію Рудики Тетяни Ростиславівни, яка на високому методичному рівні провела заняття з самопідготовки з учнями третього класу.
Незабутні враження та позитивні емоції подарував учасникам семінару виховний захід «Стрітення», який підготувала вихователь групи продовженого дня Великовербченської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Добровольська Вікторія Вікторівна разом з учнями початкових класів. Свято було побудоване у формі цікавої та змістовної розповіді про святкування Стрітення, яка доповнювалася віршами, піснями, танцями, інсценізаціями творів.
Відділ освіти, молоді та спорту висловлює слова щирої вдячності за допомогу в організації та проведенні заходу директору Великовербченської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Оласюку Сергію Миколайовичу та педагогам закладу.

2018.02 - Семінар-практикум учителів трудового навчання (обслуговуюча праця)

12 лютого 2018 року на базі Ясногірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів трудового навчання (обслуговуюча праця) з теми «Формування предметної та ключових компетентностей на уроках та позакласних заходах з трудового навчання шляхом залучення учнів до проектної діяльності як провідного засобу розвитку і навчання».
Робота семінару-практикуму розпочалась із виступу директора Ясногірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Боровик О.М., яка презентувала діяльність навчального закладу. Також учасники семінару-практикуму відвідали виставку учнівських робіт «Красу ми творимо руками».
Цікаво і змістовно, з виконанням різноманітних теоретичних і практичних завдань, був проведений урок у 9 класі «Виготовлення запланованого виробу для власних потреб «Екологічне дерево» (вчитель трудового навчання Ясногірської ЗОШ І-ІІІ ступенів Царук Н.М.).
Вчителі району взяли активну участь у виготовленні квітів із мандаринових шкірок та яєчних лотків під час майстер-класу «Топіарій своїми руками», який провела Царук Н.М.
Насичено, емоційно і цікаво пройшов позакласний захід «Масляна» за участю учнів Ясногірської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вчитель трудового навчання Вознюк Н.М). Під час заходу всі присутні ознайомились з різними технологіями приготування млинців і скуштували їх на смак.
Відділ освіти, молоді та спорту висловлює слова щирої вдячності за допомогу в організації та проведенні семінару-практикуму директору Ясногірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Боровик Оксані Миколаївні та педагогам закладу.

Фотозвіт за адресою:
https://postimg.org/gallery/g1dqj4a8/

2018.02 - Творча група вчителів історії

21 лютого 2018 року на базі відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА відбулося засідання районної творчої групи вчителів історії з теми «Формування предметно-історичних компетентностей на уроках історії».
Під час засідання учасники творчої групи, педагоги закладів освіти Сарненського району у складі: Заєць Н.С. вчителя історії Люхчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник групи, Капранчук М.Ф., вчителя історії Сарненської гімназії, Тарасової С.Є., вчителя історії Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка, Мурзи Ю.М., вчителя історії опорного закладу «Степанська ЗОШ І-ІІІ ступенів», Коток С.І., вчителя історії Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Кибукевич В.В., вчителя історії Чудельської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Бучко М.Г., вчителя історії Сарненської ЗОШ І-ІІ ступенів №6 презентували власні розробки для контролю навчальних досягнень учнів 7-11 класів з питань формування предметних компетенцій учнів у процесі навчання історії, які допоможуть учителям належно оцінити рівень знань учнів з історії України.

2018.02 - Творчий звіт педагогічних працівників закладів дошкільної освіти району

Вихователь!... З ким можна порівняти його? Ця професія поєднує в собі так багато: таланти лагідної матусі і дослідника світу, актора і художника, поета і майстра на всі руки. Скільки добрих слів сказано про нього, скільком малюкам він віддав часточку свого серця.
20 лютого 2018 року на базі КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» під керівництвом методиста Сарненського методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Корень В.А. відбувся творчий звіт педагогічних працівників закладів дошкільної освіти району. Мета заходу - презентація педагогічного досвіду педагогів-дошкільників, їх творчих досягнень в освітньому процесі та методичній діяльності. Участь у ньому взяли педагоги, що атестуються у поточному навчальному році на підтвердження чи присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії», звання «Вихователь-методист». На творчому звіті були присутні члени атестаційної комісії відділу освіти, молоді та спорту, керівники дошкільних навчальних закладів району, педагоги ДНЗ, студенти Сарненського педагогічного коледжу.
Маленькі дошкільнята ДНЗ №4 «Сонечко» м. Сарни привітали учасників творчого звіту, а працівники дошкільного навчального закладу №1 «Дзвіночок» м. Сарни подарували танок.
9 педагогів із семи дошкільних навчальних закладів презентували свій досвід роботи з науково-методичної проблемної теми, поділилися своїми напрацюваннями, відзнаками за творчу, плідну працю:
- Олішевко Світлана Михайлівна, вихователь дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 1 «Дзвіночок» м. Сарни;
- Сорокіна Тамара Миколаївна, вихователь дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 4 «Сонечко» м. Сарни;
- Москалик Людмила Іванівна, музичний керівник дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 4 «Сонечко» м. Сарни;
- Симончук Інна Володимирівна, музичний керівник дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 5 «Вербиченька» м. Сарни;
- Шолота Надія Миколаївна, вихователь дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 6 «Казка» м. Сарни;
- Шейда Лілія Ярославівна, вихователь дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 9 «Росинка» м. Сарни;
- Долід Ірина Петрівна, вихователь дошкільного навчального закладу (дитячий садок) «Сонечко» с. Ремчиці;
- Боровик Наталія Святославівна, вихователь дошкільного навчального закладу (дитячий садок) «Марічка» с. Немовичі;
- Дулачик Оксана Іванівна, вихователь дошкільного навчального закладу (дитячий садок) «Марічка» с. Немовичі.
Всі присутні переглянули виставку авторських розробок навчально-методичних посібників для дітей дошкільного віку. На завершення заходу методист Сарненського РМК Корень В.А. побажала всім учасникам творчого звіту не зупинятися на досягнутому, бути відданими своїй справі і щоб всі педагогічні ініціативи увінчалися успіхом.
Фотозвіт за адресою:
https://postimg.org/gallery/hp7onr1s/

2018.02.08 - Науково-методичні заходи для вчителів англійської мови

6 лютого 2018 року в школах міста Сарни була проведена серія науково-методичних заходів для вчителів англійської мови.
Перша частина програми включала: практичні тренінги на базі Сарненського районного ліцею "Лідер" з теми «Системний підхід до планування збалансованих та змістовних уроків англійської мови, спрямованих на максимальне залучення учнів та забезпечення високого рівня продуктивних навичок»; Сарненської гімназії з теми «Ключові зміни оновлених Навчальних програм з іноземних мов (5-9 класи). Реалізація компетентнісного підходу у викладанні англійської мови: усвідомлене засвоєння матеріалу та діяльнісний підхід як засіб забезпечення високого рівня навченості учнів»; Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім.. Т.Г.Шевченка з теми «Системний підхід до планування збалансованих та змістовних уроків англійської мови, спрямованих на максимальне залучення учнів та забезпечення високого рівня продуктивних навичок», які провів Геннадій Білоус, методист Міжнародного освітньо методичного центру Dinternal Education, сертифікований екзаменатор Pearson Testo fEnglish (PTE), практикуючий викладач (кваліфікація CELTA).
Формат інтерактивних тренінгів включав ефективне запровадження компетентнісного підходу до навчання англійської мови у середній школі.
По закінченню роботи у закладах освіти був проведений районний семінар-практикум для вчителів англійської мови з теми «Успішне формування іншомовної аудитивної компетенції учнів старших класів під час підготовки до ЗНО - 2018 з англійської мови», який провели Ольга Кушмирук, методист відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА, Вікторія Кукла, методист РОІППО, Геннадій Білоус, методист Міжнародного освітньо-методичного центру Dinternal Education.
На семінарі-практикумі розглянуті питання: загальні стратегії виконання частини ЗНО з англійської мови «Аудіювання» у 2018 році; труднощі та особливості процесу аудіювання під час виконання екзаменаційних типів завдань; приклади тренувальних завдань та детальні практичні поради для роботи в класі в процесі підготовки учнів частини ЗНО «Аудіювання».
В процесі роботи учасники були залучені до розгляду сучасних методик комунікативного підходу до вивчення іноземних мов та ефективного планування уроків на базі сучасних автентичних навчально-методичних комплексів.
Учасники зазначених методичних заходів відмітили високий рівень проведення та окреслили орієнтири на плідну співпрацю у царині поширення міжнародних стандартів англійської мови.

2018.03 - І етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім»

  З метою формування екологічної культури та творчих здібностей учнівської молоді, поширення кращого педагогічного досвіду щодо організації еколого-просвітницької роботи 06 березня 2018 року на базі КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім».

Згідно з рішенням журі переможцями конкурсу стали:
 
№ з/п
Навчальний заклад
Назва колективу
Керівник
колективу
Кількість балів
Місце
1.

Сарненський районний ліцей «Лідер»

«Еко-лідер»

Рибачек Світлана Іванівна

48,0
Гран-прі
2.

Зносицька ЗОШ    І-ІІІ ступенів

«Екодес»

Ветрова Вікторія Володимирівна

41,8
І
3.

Люхчанська ЗОШ І-ІІІ ступенів

«Екоб’юті»

Василець Світлана Олександрівна

41,4
ІІ
4.

Немовицька ЗОШ І-ІІІ ступенів

«Океан»

Колядко Сюзана Юріївна, Жук Тетяна Сергіївна

41,0
ІІ
5.

Великовербченська ЗОШ І-ІІІ ступенів

«Еколог»

Давидюк Наталія Володимирівна

39,4
ІІІ
6.

Сарненський НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г.Шевченка

«СТОП»

Петронюк Анастасія Валеріївна

36,8
ІІІ
7.

Коростська ЗОШ І-ІІІ ступенів

«Коростськіприродоохоронці»

Колос Валентина Олексіївна

35,2
ІІІ
 

Команди «Еко-лідер» Сарненського районного ліцею «Лідер» та «Екодес» Зносицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів будуть представляти Сарненщину у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім».

Бажаємо юним екологам удачі та перемоги!!!

2018.03 - ІІ етап (очний) районного конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник»

  13 березня 2018 року відбувся ІІ етап (очний) районного конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник».

За рішенням журі переможцями конкурсу стали:

 
Прізвище, ім’я учня
Клас
Навчальний заклад
Керівник
Кількість балів
(І етап)
Кількість балів
(ІІ етап)

Загальна кількість балів

Місце
 
Номінація «Я і природа»
1.
Полтаріна Ольга
4

Сарненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4

Заєць Софія Вікторівна
49,4
35,3
84,7
І
 
2.
Веремська Анна
5
Сарненська гімназія
Тітечко Світлана Євстафіївна
48,4
34
82,4
ІІ
 
3.
Кушнір Катерина
 
3
Яринівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Вовчик Людмила Андріївна
47,4
32,7
80,1
ІІ
 
4.
Жук Кристіна
3
Чудельська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Жук Ірина Володимирівна
45,4
28,2
73,6
ІІІ
 
5.
Абрамчук Катерина
4

Клесівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – ліцей

Тимощук Людмила Миколаївна
41
24
65
 
 
6.
Грушецька Дар’я
4
Сарненський НВК «Школа-колегіум»

 ім. Т.Г.Шевченка

Свирид Інга Ігорівна
40,4
30,2
70,6
ІІІ
 
7.
Леончук Андрій
4
Зносицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Боротюк Алла Володимирівна
36,8
31,8
68,6
ІІІ
 
8.
Тимощук Ірина
4
Катеринівська загальноосвітня школа
І ступеня
Касьянюк Оксана Сергіївна
34,8
33,2
68
 
 
9.
Черногубова Мір’яна
3

Сарненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2

Кошкіна Людмила Петрівна, Дьякова Іванна Юріївна
26,2
30,3
56,5
 
 

Номінація «Рослини навколо нас»

1.
Власик Світлана
5
Клесівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Царук Наталія Миколаївна
41,25
44
85,25
І
 
2.
Кузьмич Софія
5
Немовицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Колядко Сюзана Юріївна
40,5
39,8
80,3
ІІ
 
3.
Бабич Олексій
 
5
Яринівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Вовчик Людмила Андріївна
34,75
37,2
71,95
ІІІ
 
4.
Гамза Валерія
3
Цепцевицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Леончик Надія Адамівна
34
41,2
75,2
ІІ
 
5.
Абрамчук Владислав
5

Клесівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – ліцей

Трищук Оксана Володимирівна
28
32,8
60,8
ІІІ
 
6.
Симончук Анна
4
Орлівська загальноосвітня школа І ступеня
Гамза Людмила Анатоліївна
25,75
35,6
61,35
ІІІ
 
Номінація «Тваринний світ»
1.
Морозюк Дмитро
4
Сарненська
загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4
Морозюк Оксана Євгеніївна
50
39,4
89,4
ІІ
 
2.
Козярчук Анастасія
5
Сарненська
загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4
Морозюк Оксана Євгеніївна
50
35,6
85,6
ІІ
 
3.
Титечко Тарас
5
Сарненська гімназія
Кузьмич Оксана Василівна
50
41,6
91,6
І
 
4.
Христопалова Валерія
 
5
Сарненський НВК «Школа-колегіум»

 ім. Т.Г.Шевченка

Турчик Світлана Миколаївна
29
38,2
67,2
ІІІ
 
5.
Радчук Назарій
5
Сарненська гімназія
Радчук Ольга Анатоліївна
26
44,2
70,2
ІІІ
 
6.
Подлєгаєв Марко
4

Костянтинівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Чиж Жанна Григорівна
25
41,6
66,6
ІІІ
 
7.
Сорока Юлія
4
Коростська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Сорока Галина Іванівна
23
37,6
60,6
 
 
8.
Вовчик Валерія
4
Яринівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
 
 
Білотіл Ольга Дмитрівна
22
43,2
65,2
 
 
Номінація «Охорона здоров’я»
1.
Тутука Дарія
   5
Сарненська гімназія
Копищик Віта Вікентіївна
41,8
36,8
78,6
ІІ
 
2.
Шеремет Кирило
4
Орлівська загальноосвітня школа   І ступеня
Майданець Ольга Миколаївна
36,2
38
74,2
ІІ
 
3.
Белік Артур
 
   5

Костянтинівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Крат Антоніна Трохимівна
35,2
43,8
79
І
 
4.
Решетнік Дарина
4
Сарненський НВК «Школа-колегіум»
 ім. Т.Г.Шевченка
Сказько Жанна Павлівна
32,6
26,4
59
ІІІ
 
5.
Семенюк Давид
5
Полянська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Линь Юлія Петрівна
30,8
25,2
56
ІІІ
 
6.
Хомич Оксана
 
5
Ремчицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Маркевич Ольга Вікторівна
28,8
27,4
46,2
 
 
7.
Лохвич Ольга
4
Сарненський НВК «Школа-колегіум»

 ім. Т.Г.Шевченка

Свирид Інга Ігорівна
26,2
27,4
53,6
ІІІ
 
8.
Ничипорчук Тимур
4

Сарненська спеціалізована школа розвитку І ступеня №5 з поглибленим вивченням англійської мови

Мірко Галина Микитівна
24,7
25
49,7
 
 

Номінація «Народознавство, краєзнавство»

1.
Шабак Максим
 
4
Орлівська загальноосвітня школа   І ступеня
Олувко Оксана Василівна
47
42,5
89,5
І
 
2.
Клок Влада
 
6
Сарненська гімназія
Мацкова Лариса Петрівна
46
39,75
85,75
ІІ
 
3.
Петренко Ангеліна
6
Сарненська гімназія
Боровик Олена Іванівна
39,8
36
75,8
ІІ
 
4.
Наливайко Данило
 
5
Полянська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Банацька Мирослава Андріївна
36,4
25,75
62,15
ІІІ
 
5.
Питель Анастасія
5
Полянська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Питель Віта Володимирівна
26,8
29
55,8
 
 
6.
Кокора Михайло
 
5

Великовербченська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Хрящевська Наталія Володимирівна
26,2
32,5
58,7
ІІІ
 
7.
Гордич Дарина
4
Ремчицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Гуранець Ольга Мусіївна
25,6
31,5
57,1
 
 
8.
Тверда Анастасія
5

Сарненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4

Павлюк Оксана Василівна
25,6
33,5
59,1
ІІІ
 
 

Учасники конкурсу, які посіли І та ІІ місця, будуть представляти Сарненщину в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт з природознавства «Юний дослідник».

Бажаємо юним дослідникам удачі та перемоги!!!

2018.03 - Допомога воїнам АТО

Протягом березня 2018 рокуна прохання громадської організації «Волонтерський центр «Сарни»учнівськими та педагогічними колективами загальноосвітніх шкіл району були зібрані продукти харчування (консерви, консервовані овочі, сало, тушонка, печиво та цукерки, чай, кава, згущене молоко, крупи, олія, засоби особистої гігієни та інше) для наших військових, які тримають оборону в Донецькій та Луганській областях.
Дякуємо всім, хто відгукнувся та зробив свій внесок у допомогу нашим воїнам.

2018.03 - Засідання районної Школи молодого заступника директора з виховної роботи

В умовах реформування освіти значна роль приділяється вихованню особистості, яка має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадянської активності. Місія Нової української школи: допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти і можливості кожної дитини.
01 березня 2018 року на базі Зносицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеніввідбулося засідання районної Школи молодого заступника директора з виховної роботи з теми «Можливості освітнього процесу у формуванні успіху як життєвого пріоритету особистості».
Методист відділу освіти, молоді та спорту Ткач О.М., ознайомила присутніх з основними акцентами виховного процесу в умовах Нової української школи: педагогікою партнерства, особистісно орієнтованою моделлю освіти, вихованню на загальнолюдських цінностях, виховним середовищемдовіри, дружелюбності й доброзичливості, взаємодопомоги і взаємної підтримки. Вона наголосила, щоНова українська школа має формувати ціннісні ставлення і судження, які будуть служити базою для щасливого особистого життя та успішної взаємодії з суспільством.
Про напрямки освітнього процесу у формуванні успіху як життєвого пріоритету особистості розповіла Панасюк Л.О., заступник директора з виховної роботи Зносицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Вона презентувала дитячу творчість «Ми діти України».
Учасники засідання були запрошені на ток-шоу «Рецепти успіху», де успішні випускники школи ділилися з учнями своїми секретами досягнення життєвого успіху. Серед них був і новопризначений староста села ЗносичіНемовицької ОТГ.
Цікавим і пізнавальним для молодих заступників директорів з виховної роботи було заняття з елементами тренінгу «Шлях до успіху», яке провела практичний психолог Зносицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Власюк Л.А.
На завершення засідання методист Ткач О.М. підвела підсумки роботи та надала методичні рекомендації.
Відділ освіти, молоді та спорту висловлює щиру вдячність директору школи Власюк М.С., заступнику директора з виховної роботи Панасюк Л.О. та всьому педагогічному колективу за організацію районного заходу.

2018.03 - Засідання творчої групи практичних психологів

2 березня 2018 року на базі КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» відбулось засідання творчої групи практичних психологів з теми «Збереження психічного здоров’я дітей дошкільного віку та молодших школярів».
Засідання розпочала Третяк Р.Ф., методист відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА, яка ознайомила присутніх з проблемою збереження психічного здоров’я учасників освітнього процесу.
Комар М.В., керівник творчої групи, практичний психолог Коростської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, наголосила на актуальності проблеми формування психічного здоров’я дітей дошкільного віку та молодших школярів.
Учасники засідання обговорили використання різноманітних технологій та видів робіт на заняттях психолога з дітьми по збереженню психічного здоров’я та презентували робочі матеріали за темою.
Зокрема, Євгейчук Г.І., практичний психолог Вирівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ознайомила присутніх із методикою проведення практичного заняття для учнів початкових класів з теми «Розвиток психічних процесів», а Рибачок В.А., практичний психолог Ремчицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, розвивального заняття з учнями 3 класу з теми «Подаруй радість навколишнім». Зайцева Ю.М., практичний психолог Люхчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів презентувала просвітницьке заняття для дітей 1-4 класів з теми «Королівство внутрішнього світу», а Сорока В.М., практичний психолог Кричильської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, розвивальне заняття з учнями початкових класів з теми «Пізнавайко». Павлюк А.В., практичний психолог ДНЗ №6 «Казка» м. Сарни представила заняття з формування навчально-пізнавальної діяльності для дітей старшого дошкільного віку, а Мельник І.К., практичний психолог ДНЗ №8 «Веселка» м. Сарни, розвивальне заняття для дітей старшого дошкільного віку «Я хочу вчитися у школі». Захарчук Т.М., практичний психолог ДНЗ №9 «Росинка» м.Сарни поділилася досвідом проведення корекційно-розвивальних занять з курсу «Цікава психологія для малюків».
Учасниками творчої групи були розроблені методичні рекомендації з профілактичної та корекційно-розвивальної роботи з метою збереження психічного здоров’я учасників освітнього процесу.

2018.03 - Конкурс знавців філософії та релігієзнавства

6 березня 2018 року на базі відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА, з метою популяризації філософських та релігійних знань серед учнівської молоді, виховання їх у дусі загальнолюдських демократичних цінностей, створення умов для реалізації та розвитку науково-дослідницьких, творчих здібностей школярів, відбувся конкурс знавців філософії та релігієзнавства.
Участь у конкурсі взяли учні із 9 закладів освіти Сарненського району (Сарненської гімназії, Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім.Т.Г.Шевченка, Сарненського районного ліцею «Лідер», Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4, Ясногірської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Люхчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Великовербченської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Чудельської ЗОШ І-ІІІ ступенів).
За підсумками журі найкращими були визнані роботи: Пархомчук Ірини, учениці Сарненської гімназії (вчитель Капранчук М.Ф.), Макаревич Ольги, учениці Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г.Шевченка (вчитель Захожа Н.О.), Богомолової Анастасії, учениці Сарненського районного ліцею «Лідер» (вчитель Шмигельська О.А.), Абрамовича Володимира, учня Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 (вчитель Рудюк Л.М.), Заєць Наталії, учениці Люхчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вчитель Круглик-Іздепська К.О.).
Переможці представлять Сарненський район на обласному етапі турніру юних філософів та релігієзнавців.
Бажаємо гідного виступу та перемоги!

2018.03 - Обласний тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018»

На базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з 21 по 23 лютого 2018 року проходив обласний тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у чотирьох номінаціях: «Українська мова та література», «Німецька мова», «Фізика», «Фізична культура».
Сарненський район представляли:
 Пономаренко Надія Миколаївна, учитель української мови та літератури Костянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів;
 Валюшко Юлія Віталіївна, учитель фізики Сарненського районного ліцею «Лідер»;
 Титечко Василь Григорович, учитель фізичної культури Коростської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Успішно пройшла всі етапи конкурсу вчитель української мови та літератури Костянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Пономаренко Надія Миколаївна. Вона продемонструвала свою фахову майстерність і достойно представила освіту Сарненщини на обласному рівні.
Відділ освіти, молоді та спорту дякує всім педагогам і щиро бажає творчої наснаги, професійних успіхів та удачі у всіх починаннях.

2018.03 - Семінар-практикум вчителів природознавства ЗЗСО району

14 березня 2018 року на базі Федорівської ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся семінар-практикум вчителів природознавства ЗЗСО району з теми «Як ефективно навчати змінювати та змінюватись». Учасники мали змогу відвідати урок природознавства у 5 класі, вчителя Федорівської ЗОШ І-ІІ ступенів Павлушко Тетяни Іванівни, який проведений з урахуванням вимог до сучасного уроку.
Цікавим став для педагогів тренінг «Формування навичок критичного мислення на уроках природознавства», який провела вчитель Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4, керівник районного методичного об’єднання вчителів біології, екології, основ здоров’я, природознавства Морозюк Оксана Євгеніївна.
Методист РМК Муляр Світлана Петрівна звернула увагу на необхідність використання сучасних підходів до уроку, використання технологій навчання, що стимулюють розвиток креативності учнів, створення комфортного середовища на уроці, в якому учень і вчитель спілкуються як особистості, цінуючи унікальність і своєрідність одне одного, на важливість співробітництва вчителя і учнів на різних етапах уроку.

2018.03 - Семінар-практикум вчителів художньо-естетичного циклу

22 березня 2018 року на базі Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум вчителів художньо-естетичного циклу з теми «Художньо-педагогічні технології у викладанні мистецьких дисциплін. Фасилітована бесіда». Дана тема є однією із складових впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти, а також нових програм з мистецьких дисциплін.
Робота розпочалась з музичного привітання гостейта вручення кожному учаснику солодкого подаруночка у формі пташечки на згадкупровідвідування закладу.Зпобажаннямивсімплідноїпраціпід час проведеннясемінарудо вчителівзвернувся директоршколиВолодимир Титечко, який презентувавдосягненнята планиколективунавчального закладу, провівекскурсію до історико-етнографічного музею «Берегиня» та екскурсію навчальним закладом.
Семінар розпочався із теоретичної частини на якому Івашина О.В., методист РМК відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА ознайомила присутніх із планом роботи та налаштувала на плідну співпрацю в атмосфері творчості, Бакунець А.Ю., вчитель музичного мистецтва Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів поділилася досвідом роботи з теми «Фасилітована дискусія як форма педагогічного спілкуванняу викладанні мистецьких дисциплін», Охріменко Т.Ю., голова МО, вчитель Яринівської ЗОШ І-ІІ ступенів розкрила про «Особливості реалізації галузі «Мистецтво» в умовах впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти».
Упрактичномумодуліучасникисемінарувідвідали:
1. Інтегрований урок у 4 класі з елементами тренінгу «Дружба і мир поряд ідуть» - Артюшок Т.А., вчитель початкових класів Тинненськоїї ЗОШ І-ІІІ ступенів.
2. Інтегрований урок у 5 класі з використанням методу фасилітованої дискусії та ігрових технологій «Світ вокальної музики». Бакунець А.Ю., вчитель музичного мистецтва Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
3. Тренінг для вчителів - «Віртуальна подорож в Лувр» - Шмалюх Р.В., вчитель художньої культури Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Присутні педагоги відмітили вдалий вибір теми, насичену робочу програму проведеного заходу.
Учасники семінару висловлюють щиру вдячність дирекції школи та вчителям мистецьких дисциплін за високупідготовку та проведеннязмістовного тацікавогосемінару.

2018.03 - Семінар-практикум учителів історії

21 березня 2018 року на базі Вирівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум учителів історії на тему «Формування інформаційної компетентності учнів засобами інформаційно-комунікативних технологій при вивченні історії».
Розпочався семінар щирими привітаннями, які лунали з уст учнів ВирівськоїЗОШ І-ІІІ ступенів – зворушливими до глибини душі віршами, милозвучними піснями, сповненими національних ідей та любов'ю до Батьківщини.
Івашина Оксана Василівна, методист РМК відділу освіти, молоді та спорту ознайомила учасників семінару з планом роботи, наголосила, що одним із головних завдань освіти сьогодні є не просто формування носія знань, а насамперед творчої особистості, яка вміє застосовувати набуті знання і вміння, працювати з інформаційними ресурсами, що є необхідною умовою успішної діяльності у будь-якій сфері суспільного життя та інноваційного розвитку суспільства загалом. Використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) докорінно змінює роль і місце педагога та учня в навчальному процесі, забезпечує реалізацію індивідуального підходу в навчанні. У такій моделі вчитель перестає бути просто «ретранслятором» знань, а є співтворцем сучасних технологій навчання.
Досвідчений педагог Вирівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ковальчук А.В., розповів про власні творчі надбання у вивченні історії України в 11 класі, познайомив присутніх із візуальними джерелами, які необхідно знати учням випускних класів при підготовці до ЗНО з історії України, та з типологією тестів ЗНО. Присутні обмінялися досвідом підготовки учнів до ДПА з історії у формі ЗНО.
Практична частина семінару також була різнобарвна і насичена, ілюструвала тему семінару. Учасники семінару відвідали показовий урок історії України в 11 класі на тему «Україна в умовах незалежності (1991-2008 рр.)», на якому свою професійну майстерність, високий рівень професіоналізму вчителяпродемонструвавОмельковець В.З.,вчитель історіїВирівської ЗОШ І-ІІІ ст.,де вдало поєднав науковість викладу з досконалим умінням використання ІКТ.
Продовжила семінар Валько І.О., вчитель Ремчицької ЗОШ І-ІІІ ст., яка провела цікавий та змістовний тренінг«Впровадження наскрізних змістових ліній в практичну роботу вчителя історії».
Яскравим підсумком семінару став позакласний виховний захід «Люблю я свій народ,ціную його звичаї», який підготувала Кузьмич Н.Ю. вчитель історіїВирівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.Під час виховного заходу, учасники семінару, забули повсякденні турботи і з великим задоволенням дякували виступаючим гучними оплесками.
Хочемо висловити найтепліші слова вдячності учням, вчителям і адміністрації школи за організовані заходи для вчителів історії.
Сподіваємося, що кожний семінар буде залишати в гостей стільки ж приємних вражень.

2018.03 - Семінар-практикум учителів історії

21 березня 2018 року на базі Вирівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум учителів історії на тему «Формування інформаційної компетентності учнів засобами інформаційно-комунікативних технологій при вивченні історії».
Розпочався семінар щирими привітаннями, які лунали з уст учнів ВирівськоїЗОШ І-ІІІ ступенів – зворушливими до глибини душі віршами, милозвучними піснями, сповненими національних ідей та любов'ю до Батьківщини.
Івашина Оксана Василівна, методист РМК відділу освіти, молоді та спорту ознайомила учасників семінару з планом роботи, наголосила, що одним із головних завдань освіти сьогодні є не просто формування носія знань, а насамперед творчої особистості, яка вміє застосовувати набуті знання і вміння, працювати з інформаційними ресурсами, що є необхідною умовою успішної діяльності у будь-якій сфері суспільного життя та інноваційного розвитку суспільства загалом. Використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) докорінно змінює роль і місце педагога та учня в навчальному процесі, забезпечує реалізацію індивідуального підходу в навчанні. У такій моделі вчитель перестає бути просто «ретранслятором» знань, а є співтворцем сучасних технологій навчання.
Досвідчений педагог Вирівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ковальчук А.В., розповів про власні творчі надбання у вивченні історії України в 11 класі, познайомив присутніх із візуальними джерелами, які необхідно знати учням випускних класів при підготовці до ЗНО з історії України, та з типологією тестів ЗНО. Присутні обмінялися досвідом підготовки учнів до ДПА з історії у формі ЗНО.
Практична частина семінару також була різнобарвна і насичена, ілюструвала тему семінару. Учасники семінару відвідали показовий урок історії України в 11 класі на тему «Україна в умовах незалежності (1991-2008 рр.)», на якому свою професійну майстерність, високий рівень професіоналізму вчителяпродемонструвавОмельковець В.З.,вчитель історіїВирівської ЗОШ І-ІІІ ст.,де вдало поєднав науковість викладу з досконалим умінням використання ІКТ.
Продовжила семінар Валько І.О., вчитель Ремчицької ЗОШ І-ІІІ ст., яка провела цікавий та змістовний тренінг«Впровадження наскрізних змістових ліній в практичну роботу вчителя історії».
Яскравим підсумком семінару став позакласний виховний захід «Люблю я свій народ,ціную його звичаї», який підготувала Кузьмич Н.Ю. вчитель історіїВирівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.Під час виховного заходу, учасники семінару, забули повсякденні турботи і з великим задоволенням дякували виступаючим гучними оплесками.
Хочемо висловити найтепліші слова вдячності учням, вчителям і адміністрації школи за організовані заходи для вчителів історії.
Сподіваємося, що кожний семінар буде залишати в гостей стільки ж приємних вражень.

2018.03 - Семінар-тренінг для соціальних педагогів району

  23 березня 2018 року на базі відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА, відбувся семінар-тренінг для соціальних педагогів району з теми «Психологічні особливості організації освітнього середовища, орієнтованого на дитину, в контексті Концепції «Нова українська школа».

До учасників семінару-тренінгу звернулася Оверчук Олена Богданівна, методист Сарненського РМК, яка  розкрила переваги та виклики, які очікують учасників освітнього процесу із уведенням нового Державного стандарту початкової освіти. Про особливості психологічного супроводу Державного стандарту початкової освіти, створеннябезпечного освітнього середовища та незвичайні уроки в школах світу, розповіла Третяк Руслана Федорівна, методист відділу освіти, молоді та спорту.

Зелінська Олена Григорівна, практичний психолог Стрільської загальноосвітньої школиI-III ступенів, актуалізувала знання щодо психофізіологічних особливостей розвитку дітей 6-7 років та провела практичні вправи.

Інформацію про емоційний інтелект, його складові та способи емоційної саморегуляції у дітей молодшого шкільного віку, з використанням вправ м’язової регуляції, дихальної гімнастики та вправ на візуалізацію, розкрила у виступі Зіневич Оксана Петрівна, соціальний педагог Сарненського районного ліцею «Лідер».

Славинська Людмила Федорівна,голова методичного об'єднання соціальних педагогів району продемонструвала роботу з кінетичним піском, магнітними кульками, масажними кільцями, продемонструвала вправи «Ковпак ти мій трикутний», «Кулак, ребро, долоня», «Кільце» (для зняття м’язової напруги), «Долоньки», «Насос», «Дихання квадратом»(дихальна гімнастика) і ін. Присутні виконували вправи на візуалізацію для активізації уяви та відновлення емоційної рівноваги.

Корінець Галина Іванівна,соціальний педагогТинненської загальноосвітньої школи I-III ступенів розкрила особливості взаємодії батьків та дітей молодшого шкільного віку, акцентувала на якостях, які необхідні для розвитку почуття самоцінності та успішної самореалізації дитини.

На завершення семінару-тренінгу учасники обмінялися думками та враженнями з питань створення освітнього середовища закладів освіти в умовах Нової української школи та отримали методичні рекомендації.

2018.05 - Засідання Школи молодого керівника ДНЗ

11 травня 2018 року на базі ДНЗ №1 «Дзвіночок» відбулося засідання Школи молодого керівника ДНЗ. Його мета: удосконалення та розвиток управлінських умінь у малодосвідчених керівників, обмін практичними ідеями, які апробовані та працюють у закладах дошкільної освіти, розвиток стратегічного, корпоративного, інноваційного мислення керівників ЗДО.
Під час засідання Корень В.А.,методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації, ознайомила молодих керівників з принципами побудови річного плану роботи закладу, його структурою та змістом. Гриневич М.П., завідувач ДНЗ №4 м.Сарни,надала допомогу в оформленні документації щодо закінчення навчального року та підготовки до літнього оздоровчого періоду. Мисанець Н.М.,завідувач ДНЗ «Малятко» с. Люхча, ознайомила присутніх з порядком та структурою проведення щорічного звітування керівника ЗДО. Провела тест з молодими керівниками «Як ви проводите нараду?» та ознайомила з особливостями проведення ділових нарад в закладі дошкільної освіти Канська А.В., завідувач ДНЗ №1 м.Сарни. Презентувала методичні форми роботи з педагогічними працівниками в ДНЗ №1 «Дзвіночок» Птуха О.М.,вихователь-методист ДНЗ №1 м.Сарни.
Засіданнябулоцікавим та змістовним. Всійогоучасники почерпнули чималокорисноїінформації для використання в своїйроботі, отрималивідповіді на запитання. На завершенняучасникивисловилисвоїпобажаннящодороботинаступнихзасіданьШколи молодого керівника ДНЗ.

2018.05 - Засідання практичних психологів Сарненського району з навчально-методичного проекту підвищення кваліфікації практичних психологів і соціальних педагогів

17 травня 2018 року в актовій залі КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» відбулося восьме засідання(заключна сесія) практичних психологів Сарненського району з навчально-методичного проекту підвищення кваліфікації практичних психологів і соціальних педагогів з теми «Технології використання метафор та метафоричних асоціативних карт у практиці роботи психолога», яке провела тренер Прокопчук Наталія Василівна, методист кабінету-центру практичної психології і соціальної роботи РОІППО, практичний психолог, спеціаліст вищої категорії. Тема восьмого модуля «Терапія психосоматичних симптомів за допомогою метафоричних образів».
Підсумком плідної співпраці психологічної служби Сарненського району та РОІППО стало отримання сертифікатів про навчання та безцінний досвід,який кожен із учасників понесе у свій навчальний заклад.

2018.05 - Підсумки Всеукраїнського родинного конкурсу «Український коровай»

З метою сприяння вихованню дітей та молоді на національно-патріотичних засадах та збереження і популяризації родинних традицій Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді провів заочний Всеукраїнський родинний конкурс «Український коровай».
І місце посіли вихованці гуртка «Чарівний олівець» Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 3:
- Карпець Давид, Колос Вікторія, Кібиш Юлія, Анікіна Єлизавета.
Керівник: Кібиш Тетяна Григорівна.

2018.05 - Підсумки обласного фестивалю екологічної творчості молоді «Свіжий вітер»

16 травня 2018 року на базі комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради відбувся обласний фестиваль екологічної творчості молоді „Свіжий вітер”.
Програма заходу передбачала виступи за двома номінаціями: „Екологічна мода” та „Екологічний театр”. У фестивалі взяли участь 85 учнів (17 команд).
Переможцями визнано:
у номінації „Екологічна мода”
І місце
- команду „Eko-girls” Яринівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів;
у номінації „Театральна композиція”
Гран Прі
- команду „Little nature lover” Яринівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.
Вітаємо з перемогою!!!

2018.05 - Стартап інноваційних рішень та ідей для освіти

В Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти 18 травня 2018 рокудо Дня науки було відкрито Стартап інноваційних рішень та ідей для освіти. Основна тематикастартап-проектів:
1. НУШ.
2. СТЕМ-освіта.
3. Новий учитель.
Практичні психологи району взяли активну участь і презентували свої авторські ідеї та запропонували засоби, продукти, послуги, моделі та пропозиції щодо їх вирішення, а також орієнтовні плани розвитку інноваційних рішень та ідей в освітньому просторі:
- стартап-проект «Збереження та зміцнення психічного здоров’я дитини в умовах Нової Української школи» (автори: Третяк Руслана Федорівна, Захарчук Тетяна Миколаївна);
- стартап-проект «Збереження здоров’я сучасного вчителя» (автори: Третяк Руслана Федорівна, Зайцева Юлія Миколаївна, Зелінська Олена Григорівна, Круглик Ніна Миколаївна, Крот Оксана Ростиславівна.

2018.05 - Творча обдарованість 2018

17 травня 2018 року в КЗ «Сарненський районний Будинок культури»відбулось свято «Творча обдарованість 2018».Теплими словами вітали переможців і призерів обласних олімпіад з базових дисциплін, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої Академії наук та інших інтелектуальних конкурсів голова Сарненської районної адміністрації ЯрославЯковчук, голова Сарненської районної ради Руслан Серпенінов, заступник голови Сарненської райдержадміністрації Наталія Параниця, заступник голови Сарненської районної ради Микола Костецький, міський голова Світлана Усик, помічник-консультант народного депутата України Сергія Євтушка Олексій Лавор, начальник відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації Світлана Коркош.
На захід були запрошені делегації шкіл району, батьки, вчителі. Свято проходило у День вишиванки, тому майже всі присутні у залі були одягнені у різноманітні варіації національної сорочки, що різнилися між собою орнаментом, тканиною, технікою виконання та гамою кольорів.
Вітаючи учнів району з досягненнями, голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук підкреслив, що Сарненщина багата талантами. Він подякував обдарованим учням за цілеспрямованість та жагу до знань, а учителям – за титанічну й самовіддану працю. Було нагороджено 120 учнів у 6 номінаціях: «Гордість Сарненщини», «Майбутній науковець», «Юний дослідник», «Юні натуралісти», «Юні інтелектуали», «Дивосвіт творчості».
Гарний настрій усім присутнім дарували призер обласного конкурсу патріотичної пісні «Поліська січ», учениця НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка Анна Рибак,призер обласного конкурсу української пісні «Юна зірка», вихованка КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» Вакуліна Карина, призер Всеукраїнських фестивалів «Пісні над Бугом» та «Смарагдові витоки», вихованець фольклорно-етнографічної студії «Веретено» КЗ «Степанський Будинок дітей та молоді»Гомонець Олександр,призерка Всеукраїнського фестивалю «Пісні над Бугом»,вихованка фольклорно-етнографічної студії «Веретено» КЗ «Степанський Будинок дітей та молоді»Лазарчук Софія,колектив екологічної просвіти«Еко-лідер» Сарненського районного ліцею «Лідер», володар Гран-Прі обласного конкурсу «Земля – наш спільний дім», хореографічна зразкова студія «Вояж» КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді», хореографічний зразковий колектив «Журавка» міського клубу «Залізничник».
Під час районного святау фойє закладу діяла виставка виробів вихованців КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді».

2018.05 - Юний дослідник

З 22 по 24 травня 2018 року в м. Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді пройшов Всеукраїнський конкурс експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник».
Переможцями конкурсу стали:
І місце
- Подлєгаєв Марко, учень 4 класу Костянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів (робота «Дослідження та порівняльний аналіз життєдіяльності рудих лісових мурах в природних умовах та у формікарії»)
Керівник: Чиж Жанна Григорівна, вчитель початкових класів Костянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів
ІІІ місце
- Шеремет Кирил, учень 4 класу Орлівської загальноосвітньої школи І ступеня (робота «Дослідження впливу домашніх тварин на самопочуття та емоційний стан людини»).
Керівник: Майданець Ольга Миколаївна, вчитель початкових класів Орлівської загальноосвітньої школи І ступеня.
Вітаємо переможців!!!

2018.07 - Лесині джерела

28 липня 2018 року у місті Новоград-Волинський в рамках Міжнародного свята літератури та мистецтв “Лесині джерела” в приміщенні міського Палацу культури імені Лесі Українки відбувся ХVIII Всеукраїнський конкурс автентичного сольного співу “Животоки”. У ньому взяли участь 36 виконавців із Київської, Чернігівської, Рівненської, Хмельницької, Черкаської, Житомирської областей та міста Харків. Переможцями конкурсу стали:
І місце
Молодша вікова категорія:
- Лазарчук Софія Вікторівна, вихованкафольклорно-етнографічної студії «Веретено» КЗ «Степанський Будинок дітей та молоді»;
Старша вікова категорія:
- Гаврилюк Сергій Анатолійович, керівникфольклорно-етнографічної студії «Веретено» КЗ «Степанський Будинок дітей та молоді».
Гомонець Олександр Сергійович та Кукава Наталя Ревазівна, вихованціфольклорно-етнографічної студії «Веретено» КЗ «Степанський Будинок дітей та молоді», посіли у конкурсі ІV місце.
Вітаємо з перемогою!!!

2018.11 - ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (обслуговуючі види праці)

  13 листопада 2018 року на базі Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 та Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технічна праця). Склад учасників наступний: 9 клас – 18 учнів, 11 клас – 10 учнів. Переможці зазначені в таблиці, а саме:

Клас
Прізвище, ім’я учня
Навчальний заклад
Місце
9

Стельмах Леся

Великовербченська ЗОШ І-ІІІ ступенів
 

І місце

9

Сорока Катерина

Сарненська ЗОШ І-ІІІ ступенів №4

ІІ місце

9
Любач Людмила

Кричильська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Л.Куліша-Зіньківа

ІІ місце

9

Гнатюк Мирослава

Карпилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

ІІ місце

9

Савчук Вікторія

Яринівська ЗОШ І-ІІ ступенів

ІІІ місце

9

Лисюк Ірина

Чудельська ЗОШ І-ІІІ ступенів

ІІІ місце

9
Кушнір Дарина

Сарненська гімназія

ІІІ місце

9

Глабець Тетяна

Сарненський НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка

ІІІ місце

9

Гуранець Альона

Сарненська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

ІІІ місце

11

Давидюк Олена

Кричильська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Л.Куліша-Зіньківа

І місце

11

Мельник Тетяна

Великовербченська ЗОШ І-ІІІ ступенів

ІІ місце

11

Кичан Ангеліна

Сарненська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

ІІ місце

11
Сергійчук Наталія

Цепцевицька ЗОШ І-ІІІ ступенів

ІІІ місце

11

Тишкова Інна

Чудельська ЗОШ І-ІІІ ступенів

ІІІ місце

 

Вітаємо переможців!!! Бажаємо успіхів у подальших звершеннях!!!

2018.11 - ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови

  20 листопада 2018 рокуна базі Сарненської гімназії відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови. Склад учасників наступний: 8 клас – 5 учнів, 9 клас - 6 учнів, 10 клас – 4 учні, 11 клас – 4 учні. Переможці зазначені в таблиці, а саме:

Клас
Прізвище, ім’я учня
Навчальний заклад
Місце
8
Ратич Анна
Сарненська гімназія
І
8

Дем’яник Богдана

Кам’яне-Случанська ЗОШ І-ІІ ступенів
ІІ
8

Ткач Вікторія

Чабельська ЗОШ І-ІІ ступенів
ІІІ
9

Пащук Назар

Сарненська гімназія
І
9

Величко Тетяна

ЯсногірськаЗОШ І-ІІІ ступенів
ІІ
9

Росоха Ірина

Чабельська ЗОШ І-ІІ ступенів
ІІІ
10

Панасюк Богдана

Сарненська гімназія
І
10

Полюхович Марія

Ясногірська ЗОШ І-ІІІ ступенів
ІІ
10

Легкобит Дарина

Чудельська ЗОШ І-ІІІ ступенів
ІІІ
10
ОпалькоДіанна
ВирівськаЗОШ І-ІІІ ступенів
ІІІ
11

Бородавка Анна

Сарненська гімназія
І
11

Кірільчук Валентина

ВирівськаЗОШ І-ІІІ ступенів
ІІ
11

Михалицька Анна

Чудельська ЗОШ І-ІІІ ступенів
ІІІ
Вітаємо переможців!!! Бажаємо успіхів у подальших звершеннях!!!

2018.11 - ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з польської мови та літератури

  16 листопада 2018 року на базі  Сарненського навчально-виховного комплексу “Школа-колегіум” ім. Т.Г. Шевченка відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з польської мови. Склад учасників наступний: 9 клас ‑3 учні, 10 клас - 2 учні, 11 клас ‑ 2 учні. Переможці зазначені в таблиці, а саме:

Клас
Прізвище, ім’я учня
Навчальний заклад
Місце
9 клас
Жабчик Діана

Сарненський навчально-виховний комплекс “Школа-колегіум” ім. Т.Г. Шевченка

І
Колесник Олександра
Сарненський навчально-виховний комплекс “Школа-колегіум” ім. Т.Г. Шевченка
ІІ
Мартинюк Анастасія
Сарненська гімназія
ІІІ
10 клас 
Клєщевнікова Анна

Сарненський навчально-виховний комплекс “Школа-колегіум” ім. Т.Г. Шевченка

І
Крамарчук Ольга

Сарненський навчально-виховний комплекс “Школа-колегіум” ім. Т.Г. Шевченка

ІІ
11 клас 
Кміть Анна

Сарненський навчально-виховний комплекс “Школа-колегіум” ім. Т.Г. Шевченка

І
Рєзнікова Юлія

Сарненський навчально-виховний комплекс “Школа-колегіум” ім. Т.Г. Шевченка

ІІ

Вітаємо переможців!!! Бажаємо успіхів у подальших звершеннях!!!

2018.11 - Інструктивно-методична нарададля вчителів фізичної культури, захисту Вітчизни та керівників гуртків військово-патріотичного спрямування

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є системною формою національно-патріотичного виховання дітей та молоді, важливим засобом громадянської освіти, формування національно-патріотичної свідомості відповідно до ціннісних орієнтирів та індикаторів ефективності Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016—2020 роки, затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 р. № 580.
16 листопада 2018 року в актовому залі КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» відбулася інструктивно-методична нарада для вчителів фізичної культури, захисту Вітчизни та керівників гуртків військово-патріотичного спрямування щодо проведення у 2018-2019 навчальному році І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
З теоретичними та практичними аспектами організації гри ознайомила присутніх заступник директора з виховної роботи Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Ольга Набухотна. Разом із своїми вихованцями вона продемонструвала деякі конкурси комплексної програми Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Педагоги отримали методичні рекомендації щодо організації та проведення заходів в межах гри відповідно до нового положення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2018 року №845.

2018.11 - Інформаційна виставка актуальних професій серед молоді

До Всесвітнього дня студента, який святкується 17 листопада 2018 року, у Сарненській гімназії відбулася інформаційна виставка актуальних професій серед молоді. Учні гімназії ознайомилися із переліком вищих навчальних закладів, які забезпечують здобування даних професій. Також старшокласники прийняли участь у проекті «Один день дорослого життя», де мали можливість практично зрозуміти та відчути основні особливості майбутньої професії.

2018.11 - Засідання районної школи молодого вчителя іноземних мов

На базі Вирівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання районної школи молодого вчителя іноземних мов з теми «Підвищення ефективності уроку іноземної мови в умовах модернізації змісту освіти».
У ході засідання молоді вчителі ознайомилися із теоретичними і практичними аспектами методики викладання іноземних мов.
Керівником школи молодого вчителя – професійним та компетентним педагогом Вирівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – Рудик Іриною Іванівною на уроці були продемонстровані форми і методи роботи, що сприяють розвитку комунікативних навичок, реалізації в практиці наскрізних вмінь та навичок 21 століття.
У роботі семінару взяли участь керівник районного методичного об’єднання вчителів іноземних мов, вчитель Сарненської гімназії Бойко Наталія Кирилівна та вчитель Костянтинівської ЗОШ І-ІІ ступенів Попова Оксана Миколаївна, які акцентували увагу присутніх на основних вимогах щодо проведення сучасного уроку, оформлення шкільної документації.
Засідання пройшло в творчій, робочій, щирій, невимушеній обстановці, в роботі якого молоді вчителі почерпнули максимум корисної інформації. Щира вдячність Рудиці Ірині Іванівні та адміністрації закладу за належно організований та змістовний семінар.

2018.11 - Заходи до Міжнародного Дня толерантності

У закладах освіти Сарненського району 16 листопада у рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності було проведено заходи, спрямовані на розуміннянеобхідностіреалізаціїпринципівтолерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотриманнясвоїхпереконань і визнання такого ж права за іншими, підвищення настрою учасниківнавчально-виховногопроцесу, створенняситуацій-успіху для невпевненихучнів та розкриттятворчогопотенціалуобдарованих. Флешмоб «Запали вогник толерантності» дав можливість учням відчути та зрозуміти, що хоч усі ми різні, але усі ми рівні і потрібно поважати інших, незважаючи на наші відмінності.

2018.11 - Змагання з шахів та шашок в залік ХХ районної Спартакіади школярів Сарненщини

З 07 по 16 листопада 2018 рокув ЗЗСО району та БДМ м. Сарни проходили районні змагання з шахів та шашок в залік ХХ районної Спартакіади школярів Сарненщини серед учнів ЗОШ І-ІІ ступенів та ЗОШ І-ІІІ ступенів.
У змаганнях взяли участь:
 108 учасників із 18 ЗОШ І-ІІ ступенів;
 138 учасників із 23 ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Переможцями і призерами стали:
серед ЗОШ І-ІІ ступенів,
шахи:
 І місце команда учнів Костянтинівської ЗОШ І-ІІ ступенів;
 ІІ місце команда учнів Чабельськоїта Полянської ЗОШ І-ІІ ступенів;
 ІІІ місце команда учнів Кам’яне-СлучанськоїЗОШ І-ІІ ступенів.
шашки:
 І місце команда учнів Чабельської ЗОШ І-ІІ ступенів;
 ІІ місце команда учнів Бутейківської ЗОШ І-ІІ ступенів;
 ІІІ місце команда учнів ДовжанськоїЗОШ І-ІІ ступенів.
серед ЗОШ І-ІІІ ступенів,
шахи:
 І місце команда учнів Стрільської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
 ІІ місце команда учнів Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4;
 ІІІ місце команда учнів Клесівської ЗОШ І-ІІ ступенів ліцею.
шашки:
 І місце команда учнів Карпилівської ЗОШ І-ІІ ступенів;
 ІІ місце команда учнів Великовербченської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
 ІІІ місце команда учнівКлесівської ЗОШ І-ІІступенівліцею.
Вітаємопереможців!

2018.11 - Знай і люби свій рідний край

З метою забезпечення ефективної профілактичної роботи щодо запобігання молодіжному безробіттю, розширення знань підростаючого покоління про перспективні напрямки економічного розвитку держави, його орієнтації у виборі діяльності на потребу ринку праці, сприяння національно-патріотичному вихованню шкільної молоді зсічня 2018 року до лютого 2019 року на Рівненщині проходить впровадження інноваційного профорієнтаційного проекту «Знай і люби свій край».
Основні завдання проекту: вивчення школярами рідного краю, його унікальних природних та культурно-історичних пам’яток; виховання в учнівської молоді патріотизму, бажання працювати на благо Батьківщини; популяризація серед учнівської молоді актуальних на ринку праці Рівненщини професій туристично-рекреаційного спрямування; сприяння ефективній зайнятості молоді, успішній побудові майбутньої професійної кар’єри; сприяння підвищенню туристичної привабливості Рівненської області через формування і поширення рекламно-інформаційних матеріалів про її культурно-історичні та природні особливості.
У проекті «Знай і люби свій край» Сарненський район представлятиме команда «СалаМАНДРИ» ОЗ «Степанська ЗОШ І-ІІІ ступенів». Досліджуючи історичні місця свого рідного краю учасники проекту розробили маршрут «Степань історичний», який буде представлений на фінальному етапі проекту.
Командою «СалаМАНДРИ» були проведені ряд інформаційно-туристичних акцій під гаслом «Я люблю свій край» з метою поширення та популяризації знань про рідний край, його неповторні краєвиди, цікаву історію, багаті туристичні можливості.
Учасники проекту відвідали та дослідили різноманітні історичні, архітектурні пам’ятки селища: Спаську церкву, Миколаївську церкву, Свято-Троїцьку церкву, земляні вали замку, «Мурованик», пам’ятний знак «Тризуб», пам’ятний знак на польському кладовищі, єврейське кладовище, склеп графів Ворцелів. Були організованізустріч з кандидатом в майстри спортуУкраїни з техніки пішохідного туризму, чемпіоном України з пішохідного туризму 2009-2010 років Дмитром Линкою та екскурсія у цех з розливу мінеральної води «Степанська».
Туристичний маршрут «Степань історичний» цікавий своїми природними краєвидами, історичним минулим, а також зустрічами із цікавими людьми.

2018.11 - Майстер-класвчителя географії Сарненської гімназії Тітечко Світлани Євстафіївни

З метою поширення педагогічного досвіду та підвищення професійної компетентності вчителів географії 21 листопада 2018 року відбувся майстер-клас вчителя географії Сарненської гімназії Тітечко Світлани Євстафіївни.
Методист відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації Оксана Ткач представила творчий портрет педагога, заслуженого вчителя України.
Світлана Євстафіївна презентувала свій досвід роботи з теми «Критичне мислення як засіб формування компетентнісної, конкурентноспроможної, успішної особистості». Вона провела урок географії з теми «Клімат Африки» за структурою уроку з розвитку критичного мислення, використовуючи різні методи та форми навчання. Присутні вчителі працюючи в групах, виконували всі запропоновані завдання. Панувала атмосфера відкритості і творчого пошуку.
Як засіб розвитку критичного мислення був представлений фрагмент турніру юних географів. В ньому взяли участь учні Сарненської гімназії та Сарненського районного ліцею «Лідер», які стали призерами обласного етапу Всеукраїнського турніру юних географів та юних економістів. Усі вчителі відзначили високий рівень підготовки школярів.
Учасники майстер-класу були вдячні відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації за організацію даного заходу, в ході якого вони ближче ознайомилися з творчими надбаннями заслуженого вчителя України Тітечко Світлани Євстафіївни та отримали практичні знання і вміння з розвитку критичного мислення у школярів на уроках географії.

2018.11 - Переможці ХVIII Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Барвиста Осінь»

 З 26 по 28 жовтня 2018 року у місті Київ в актовій залі Київського технікуму туризму та готельного господарства відбувся ХVIII Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Барвиста Осінь» в рамках проекту фестивалю «Квітуча Україна».

Засновники та організатори фестивалю-конкурсу - Міністерство культури України, Київський університету туризму, економіки і права, Управління культури, туризму і охорони культурної спадщини Дніпровського району м. Києва, туристичний оператор «Алитас тур», туристичний оператор «Даніс-тур», видавництво «Просвіта», благодійний фонд «Життя понад усе», Асоціація фольклорних фестивалів (Folklore Festival).

Переможцями конкурсу стали вихованці фольклорно-етнографічної студії «Веретено» КЗ «Степанський Будинок дітей та молоді» (керівник – Гаврилюк Сергій Анатолійович):

перша вікова категорія (номінація – вокал):

I місце – Гомонець Олександр Сергійович

друга вікова категорія (номінація – вокал):

І місце – Лазарчук Софія Вікторівна.

п’ята вікова категорія (номінація – вокал):

I місце – Гаврилюк Сергій Анатолійович.

Всі учасники ХVIII Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Барвиста Осінь» в рамках проекту фестивалю «Квітуча Україна» отримали дипломи та медалі.

 

2018.11 - Семінар фізінструкторів та вихователів ЗДО з теми «Інноваційні підходи до формування компетентності дитини за освітньою лінією «Особистість дитини»

Міцне здоров’я — важливе підґрунтя успішного всебічного розвитку дитини і розкриття її особистісного потенціалу. Педагоги закладів дошкільної освіти району постійно підвищують свою фахову майстерність з питань організації фізкультурно-оздоровчої роботи та впровадження інноваційних технологій з фізичного виховання з дітьми дошкільного віку.
20 листопада 2018 року на базі ДНЗ № 1 «Дзвіночок» м. Сарни (завідувач Канська А.В.) відбувся районний семінар фізінструкторів та вихователів ЗДО з теми «Інноваційні підходи до формування компетентності дитини за освітньою лінією «Особистість дитини».
Методист Сарненського районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації Корень В.А. звернула увагу учасників семінару на особливості розвитку дитини в процесі реалізації освітньої лінії «Особистість дитини». Сульжик М.С., вихователь ДНЗ № 1 м. Сарни ознайомила присутніх з організацією та проведенням фізкультурних занять на свіжому повітрі, а фізінструктор ДНЗ № 4 м. Сарни Красько К.П. наголосила на важливість забезпечення оптимальних загальних навантажень на дітей у процесі фізкультурних занять.
Завідувач ДНЗ № 1 м. Сарни Канська А.В. презентувала учасникам семінару досвід роботи закладу з даного питання та презентувала відеофільм «Фізкультурно-оздоровча робота в закладі дошкільної освіти». Всі присутні переглянули заняття з фізкультури в старшій групі з використанням інноваційних методик та новітнього обладнання «Ключі від форту Буаяр» яке провела фізінструктор ДНЗ № 1 м. Сарни Довгопола Л.М. Захід пройшов на високому методичному рівні. Вихователі та фізінструктори отримали методичні рекомендації і рекомендовану літературу.

2018.11 - Семінар-практикум для вчителів зарубіжної літератури

Нещодавно на базі Федорівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відбувся семінар-практикум для вчителів зарубіжної літератури з теми «Формування предметних компетентностей засобами уроку літератури». На засіданні семінару методист відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації Гаврилюк Світлана Іванівна зосередила увагу на головному - ролі зарубіжної літератури у формуванні ключових компетентностей, основних завданнях реалізації наскрізних ліній у вивченні даного предмета.
Вчитель Коток Мирослава Юріївна представила показовий урок у 9 класі, на якому застосувала сучасні форми та методи роботи з дітьми. Абрамчук Людмила Василівна провела майстер-клас, у ході якого застосовано різноманітні методи та прийоми інтерактивного навчання з колегами, учасниками семінару-практикуму. Царук Лідія Миколаївна познайомила присутніх з системою завдань щодо формування предметних компетентностей учнів на різних етапах уроку.
Щирі слова вдячності лунали в адресу організаторів семінару-практикуму від присутніх вчителів-філологів.

2018.11 - Семінар-практикум для вчителів української мови та літератури з теми «Формування ключових та предметних компетентностей у контексті мовно-літературної освіти»

В опорному закладі «Степанська ЗОШ І-ІІІ ступенів» відбувся районний семінар-практикум для вчителів української мови та літератури з теми «Формування ключових та предметних компетентностей у контексті мовно-літературної освіти».
Методист районного методичного кабінету акцентувала увагу присутніх на головному – формуванні організаційно – діяльнісний умінь у процесі навчання української мови та літератури, наголосила на тому, що «освіта, яка не вчить успішно жити в сьогоднішньому світі, не має ніякої цінності».
«Головна засада сучасного уроку – сучасний учень. Таким він може бути, якщо оволодіє вміннями вчитися». Саме над цим працюють учителі-філологи Стругерян Валентина Федорівна та Гуцало Галина Петрівна, які і продемонстрували свою майстерність на уроках у 6 та 8 класах.
Гоч Руслана Федорівна запропонувала колегам ряд компетентнісних завдань, з якими успішно справилися учасники семінару, працюючи в групах, після визначеного часу керівники групи озвучили відповіді. Кромф Ольга Володимирівна презентувала напрацювання з теми «Есе як вид роботи з розвитку критичного мислення та творчих здібностей учнів».
Щира вдячність учителям Опорного закладу «Степанська ЗОШ І-ІІІ ступенів» за змістовно проведений методичний захід, педагогічну майстерність та адміністрації закладу за сприяння у проведенні семінару, злагоджену співпрацю.

2018.11 - Семінар-практикум для педагогів-організаторів та лідерів районної Школи «Сузір’я лідерів»

Згідно реформи загальної середньої освіти випускник нової української школи має бути цілісною всебічно розвиненою особистістю, здатною до критичного мислення, патріотом з активною життєвою позицією, інноватором, здатним змінювати навколишній світ, конкурувати на ринку праці, навчатися впродовж життя. Велику роль у формуванні такої особистості відіграє учнівське самоврядування.
15 листопада 2018 року в актовій залі КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» відбувся семінар-практикум для педагогів-організаторів та лідерів районної Школи «Сузір’я лідерів» з теми «Формування активної життєвої позиції засобами учнівського самоврядування».
На використанні у виховній діяльності інноваційних технологій в закладах освіти наголосила методист відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації Оксана Ткач. Вона відмітила проектну діяльність як один з головних складових освітнього процесу для творчого саморозвитку та самореалізації особистості.
Керівник районної школи лідерів «Сузір’я лідерів» Галина Бікус ознайомила присутніх з основними напрямками діяльності органів учнівського самоврядування. Вона розглянула основні нормативні документи учнівського самоврядування – статут, програму та завдання діяльності комісій.
Цікавим та пізнавальним став проектний батл «Один день дорослого життя». Лідери учнівського самоврядування креативно підійшли до реалізації проекту. Було представлено 16 відеопрезентацій. Завдяки презентованим проектам стало зрозуміло – що сьогодні дійсно цікавить молодь, яким вони бачать своє майбутнє життя, яку роль відіграє учнівське самоврядування в закладі освіти.
Педагоги-організатори отримали методичні рекомендації щодо організації учнівського самоврядування в рамках Нової української школи.

22.06.2017 -Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу «Панорама творчих уроків -2017»

Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу 
«Панорама творчих уроків -2017» 
«Сучасний урок: нові форми»

Жилко Ольгу Іванівну, ІІ місце
Дриганець Валентину Карпівну, ІІ місце
Бруяку Надію Миколаївну, ІІІ місце
Розробки уроків педагогів надруковані у газетах «Дефектолог» та «Початкова освіта»
Нагородження відбулося 20 червня 2017 року у РОІППО редакторами фахових газет ТОВ «Видавнича група «Шкільний світ».
Троє  із чотирьох переможців Рівненщини - це педагоги Сарненського району.

Щиро радіємо за перемогу та пишаємося педагогічними працівниками  Чемернянської ЗОШ І-ІІ ступенів! 

23.06.2017 - Оздоровчі табори

  Оздоровчі табори

Одним із  завдань державної політики у сфері соціального захисту громадян України є реалізація права дитини на оздоровлення та відпочинок. З цією метою з 29 травня по 12 червня 2017 року у 33 загальноосвітніх закладах району була організована робота  оздоровчих таборів з денним перебуванням Організованими формами відпочинку було охоплено 4087 дітей . Виховний процес здійснювався відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів і здібностей дітей, з урахуванням їх віку.   Оздоровчі табори сприяли відпочинку дітей, покращенню їхнього фізичного та морального здоров’я, згуртуванню учнівського колективу. Крім цього діти отримали безліч неймовірних вражень та яскравих емоцій, які будуть супроводжувати їх все літо.

23.11.2017 - Засідання районної школи молодого вихователя

  21 листопада 2017 року на базі ДНЗ № 1 «Дзвіночок» м. Сарни відбулося засідання районної школи молодого вихователя. Мета засідання – з’ясувати ступінь підготовленості молодих педагогів до реалізації завдань мовленнєвого розвитку дітей, презентувати сучасні підходи щодо формування звукової культури мовлення засобами фольклору в інтегрованому освітньому просторі дошкільного закладу.

Яка вона сучасна дитина? На таку тему поспілкувалася з слухачами школиМеліщук І.В., практичний психолог дошкільного закладу № 1 м. Сарни. Педагоги обговорили сучасні підходи до виховання дітей нового покоління – «покоління Z».

Молоді вихователі відчувають великі труднощі у вихованні звукової культури мовлення у дітей. Як здійснити обстеження звуковимови дітей та спланувати роботу по подоланню вад звуковимови розповіла учитель-логопед ДНЗ № 4 м. СарниГрицук Г.Г. Про розвиток мовленнєвої компетенції дітей дошкільного віку засобами фольклору ознайомила Канська А.В., завідувач ДНЗ № 1 м. Сарни. Слухачі школи переглянули інтегровані заняття в середній групі «Дива у нашому залі…» (вихователь Денисевич Н.П.) та в старшій групі «Мандруємо вулицями бабусиного села» (вихователь Олішевко С.М.). Майстер-клас з педагогами щодо впровадження інтерактивних технологій в освітній процес з розвитку мовленнєвої компетентності дошкільників провела вихователь-методист Птуха О.М. Молоді педагоги отримали методичні рекомендації та домашнє завдання.


 

Районний семінар-практикум педагогів-організаторів з теми «Підвищення якості навчально-виховного процесу шляхом удосконалення системи превентивного виховання»

 

З метою підвищення професійної компетентності педагогів-організаторів у плануванні та організації виховної роботи в закладі освіти, направленої на формування ціннісних орієнтирів соціально адаптованої та гармонійно розвиненої особистості,16 листопада 2017 року на базі Тинненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум педагогів-організаторів з теми «Підвищення якості навчально-виховного процесу шляхом удосконалення системи превентивного виховання».

Семінар розпочала методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації Оксана Ткач, яка ознайомила з пріоритетними напрямами виховної роботи у 2017-2018 навчальному році. Виховну систему роботи Тиненнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів представили заступник директора з виховної роботи Наталія Мініна та педагог-організатор Валентина Омельковець.

Практичний психолог Тинненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Олена Лазарець на основі ситуативних кластерів провела психологічний коучинг. Цікавим та пізнавальним був квест «Толерантність: об’єднаємо зусилля», який організували для педагогів-організаторів Олена Лазарець та Галина Корінець, соціальний педагог Тинненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

В ході роботи семінару педагоги-організатори отримали методичні рекомендації.


 
Районні змагання з шахів та шашок
 

15 та 17 листопада 2017 року на базі Сарненського БДМ відбулись фінальні районні змагання з шахів та шашок в залік Спартакіади школярів Сарненщини серед ЗОШ І-ІІ та ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Серед ЗОШ І-ІІ ступенів Переможцями і призерами стали:

З шахів:

o        І місце – команда учнів Костянтинівської  ЗОШ І-ІІ ступенів;

o        ІІ місце – команда учнів Маловербченської ЗОШ І-ІІ ступенів;

o        ІІІ місце – команда учнів Кам’яне-Случанської ЗОШ І-ІІ ступенів.

З шашок:

o        І місце – команда учнів Маловербченської ЗОШ І-ІІ ступенів;

o        ІІ місце – команда учнів Довжанської ЗОШ І-ІІ ступенів;

o        ІІІ місце – команда учнів Глушицької ЗОШ І-ІІ ступенів.

Серед ЗОШ І-ІІІ ступенів:
З шахів:

o        І місце – команда учнів Стрільської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

o        ІІ місце – команда учнів Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2;

o        ІІІ місце – команда учнів Великовербченської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

З шашок:

o        І місце – команда учнів Великовербченської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

o        ІІ місце – команда учнів Цепцевицької ЗОШ І-ІІІ ступенів;

o        ІІІ місце – команда учнів Сарненської гімназії.

Вітаємо переможців та вчителів!!! Бажаємо успіхів у подальших звершеннях!!!


 
Семінар-практикум для вчителів фізики
 

17 листопада 2017 року на базі Чудельської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було проведено районний семінар-практикум для вчителів фізики з проблеми «Діяльнісний підхід до викладання фізики в умовах упровадження нового Державного стандарту»

Метою семінару було поглиблення знань вчителів фізики про шляхи та особливості впровадження діяльнісного підходу у викладанні фізики, підвищення професійної майстерності педагогів, ознайомлення із досвідом роботи вчителя фізики щодо реалізації змісту нового Державного стандарту базової загальної середньої освіти. Захід складався з теоретичної та практичної частин.

Першу частину семінару розпочала  методист районного методичного кабінету Кушмирук О.С., яка розповіла про діяльнісний підхід при вивченні фізики у загальноосвітньому навчальному закладі. Зокрема, звернула увагу на ключові компетенції, які вчитель має формувати в учнів. У її виступі йшлося про роль та місце діяльнісного підхіду на уроках фізики. Вона відмітила, що забезпечення якості освіти певною мірою залежить від визначення цілей і прогнозування очікуваних результатів. Головною метою якості шкільної освіти є досягнення учнями такого рівня освіченості, який би відповідав їхньому особистісному потенціалу і створював основу для впровадження освіти і власного розвитку.

Продовжила роботу Яковець В.М., вчитель фізики Чудельської ЗОШ І-ІІІ ст. Велику увагу Валентина Миколаївна звернула на чинники, які позитивно впливають на формування мотивації на уроках фізики: практична спрямованість мети уроку як особисто значущої, важливої для кожного; використання в процесі навчання наявного життєвого досвіду учнів, їхніх повсякденних спостережень, досвіду практичної діяльності; зв’язок навчального матеріалу з повсякденним життям, явищами, які відбуваються в довкіллі; використання результатів навчання в практичній діяльності людини. У її виступі також йшлося про важливі напрямки нового Державного стандарту загальної середньої освіти та запровадження інноваційних форм роботи.

У ході практичної частини учасники семінару переглянули позакласний захід «Фізика і ми», підготовлений вчителем фізики Яковець В.М. 

Учасники семінару також познайомилися із презентацією системи позакласної роботи з фізики з досвіду роботи Валентини Миколаївни.

Учителька запропонувала присутнім свої методичні наробки щодо здійснення управління інтегрованою дослідницькою, творчою діяльністю учнів та організації пошукової роботи. Не залишила поза увагою і проблему використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках фізики, продемонструвавши на інтерактивній дошці основні можливості сучасних педагогічних програмних засобів, які можна використати під час проведення уроків.

При підведенні підсумків учителі відзначили актуальність проблеми, враховуючи вимоги нової програми з фізики , високий рівень підготовки та практичну значимість семінару.

Учасники відзначили доцільність проведення таких семінарів, їх практичну значимість для подальшого використання у роботі з учнями.


 
Семінар-практикум практичних психологів та соціальних педагогів
 

17 листопада 2017 рокуна базі КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» відбувся семінар-практикум практичних психологів та соціальних педагогів з теми «Застосування психолого-андрагогічних технологій в методичній роботі психологічної служби системи освіти», мета якого – освоїти сучасні моделі і технології освіти дорослих та сприяти їх впровадженню в освітній процес.

У теоретичному блоці Третяк Р.Ф., методист районного методичного кабінету, ознайомила присутніх із психолого-андрагогічними підходами навчання педагогів  в  системі загальноосвітнього закладу.

У практичному блоці психологом Люхчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Зайцевою Ю.М. та  психологом КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» Крот О.Р. було проведено майстер-клас з теми «Особливості спілкування вчителя з сучасними учнями».

На завершальному етапі Зелінська О.Г., практичний психолог Стрільської ЗОШ І-ІІІ ступенів, провела практичне заняття з елементами танцювальної терапії «Зняття емоційного напруження за допомогою танцю».


 
Семінар-тренінг із теми «Використання технологій Web 2.0 у педагогічній діяльності вчителя біології»
 

Завдяки співпраці районного методичного кабінету та РОІППО  у приміщенні кабінету інформатики корпорації «Братерство без кордонів» 16 листопада 2017 рокувідбувся семінар-тренінг із теми «Використання технологій Web 2.0 у педагогічній діяльності вчителя біології».  

Методист кабінету інформаційно-комунікаційних технологій РОІППО Оксана Тимощук ознайомила учасників тренінгу  із завданнями, змістом і методологічними засадами використання сервісів Web.2.0 в педагогічній діяльності.

 Педагоги навчались  створювати:
-ментальні карти на платформі Spiderscribe.net;
-колажі на платформі Getloupe.com;
-пазли на платформі Gigsawplanet.

Ознайомились із основами роботи Google Drive; онлайн-дошкою Padletта анатомічним атласом 3d. Долучилися до педагогічної спільноти Рівненщини«Сервіси Google в освіті».

Допомагала вчителям вдосконалювати навики роботи з онлайн сервісами методист РОІППО Раїса Шагієва. Методист РМК Світлана Муляр надала методичні рекомендації щодо способів використання сервісів Web.2.0 у навчальному процесі.

Атмосфера семінару була невимушена, робоча, насичена, комунікативна. Вчителі активно брали участь у всіх вправах, сумлінно, старанно виконували завдання, а також ділились досвідом використання безкоштовних додатків від Microsoft на уроках біології.

Гаслом зустрічі стали слова ШерілаНуссбаум-Біча: «Технології ніколи не замінять вчителя. Але вчитель, який ефективно застосовує технології для розвитку своїх учнів, замінить того, хто ними не володіє».

Фотозвіт за адресою:

https://postimg.org/gallery/37u97ba00/

Флешмоб «Подай руку толерантності»
 

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля толерантних відносин між учасниками навчально-виховного процесу в   навчальних закладах Сарненського району був проведений флешмоб «Подай руку толерантності»  під гаслом «Ми творимо культуру миру разом».

Подібна акція вдруге відбулася в районі за ініціативи РМК та шкільних психологів.

Фотозвіт за адресою:
https://postimg.org/gallery/nklyarts/


 
Семінар – практикум для вчителів художньо-естетичного циклу
 

16 листопада 2017 року на базі Сарненської загальноосвітньої школи I-II ступенів №6 відбувся семінар-практикум для вчителів художньо-естетичного циклу на тему «Формування компетентісних та високоморальних якостей особистості учнів з використанням новітніх педагогічних технологій на уроках  предметів мистецтва». Основною метою семінару було ознайомлення із новітніми педагогічними технологіями для формування компетентісних та високоморальних якостей учнів на уроках мистецтва.

Методист відділу освіти, молоді та спорту Івашина О.В.,  ознайомила учасників семінару-практикуму з планом та метою його роботи, зазначивши, що мистецтво має унікальні можливості впливу на людину, тому художньо-естетичне виховання потрібно розглядати не лише як процес набуття художніх знань і вмінь, а, насамперед, як універсальний засіб особистісного розвитку школярів на основі виявлення індивідуальних здібностей, різнобічних естетичних потреб та інтересів.

Практичний блок семінару складався із уроку музичного мистецтва в 4 класі «В гості до Коломиї» ( Федірко В.В., вчитель музичного мистецтва) та бінарного уроку  в 5 класі «Пісня душа народу. Козацькі пісні» (Федірко В.В., вчитель музичного мистецтва, Бучко М.Г., вчитель історії), де учасники семінару мали змогу познайомитися з традиційними та інноваційними підходами до викладання музичного мистецтва.


 
Районний семінар-практикум вихователів дошкільних навчальних закладів
 
«Умій відчувати поряд з собою людину,

умій читати її душу, побачити в її очах її духовний світ».

Сухомлинський В.О.

Під таким гаслом 14 листопада 2017 рокуу ДНЗ №4 «Сонечко» м. Сарни відбувся районний семінар-практикум вихователів дошкільних навчальних закладів з теми: «Використання спадщини В.О. Сухомлинського в реалізації принципів гуманізації освітнього процесу у дошкільному навчальному закладі».

Педагогічна спадщина В.О. Сухомлинського, як цілюща вода життєдайної невмирущої криниці, сприяє та активно допомагає становленню і розвитку особистості в процесі навчання та виховання як «духовної колиски народу», де кожен відшукає відповіді на питання, що його хвилюють, навчиться пізнавати істину, навчиться жити.

Сарненський міський голова Світлана Борисівна Усик привітала учасників районного семінару, побажала плідної праці, і наголосила, що міська рада активно сприяє створенню належних умов для навчання і виховання дітей у дошкільних закладах  міста та сподівається, що вихователі докладуть всіх зусиль, щоб виховати дітей чуйними, добрими, людяними, милосердними.  

Вихователі ДНЗ району переглянули виставку книг-саморобок та дитячих малюнків за творами В. Сухомлинського. Мельничук Л.П, вихователь ДНЗ №4 м.Сарни, використовуючи слайд-презентацію ознайомила присутніх з гуманістичними принципами педагогіки В. Сухомлинського. Своїм досвідом роботи з формування людяності, як базової особистості у дітей дошкільного віку з використанням творів В. Сухомлинського поділилася Сорокіна Т.М. (вихователь ДНЗ №4 м. Сарни) та провела з батьками і вихователями нетрадиційну гру «Планета Добра та Людяності». Присутні переглянули заняття в середній групі з художньої літератури «На гостинах у казок» за казками В. О. Сухомлинського (показ Шмалюк Т.А., вихователя ДНЗ №4 м. Сарни).

Методист Сарненського районного методичного кабінету Корень В.А. надала вихователям методичні рекомендації щодо впровадження в освітній процес головних ідей педагогіки В. Сухомлинського.


 
Обласний семінар методистів української мови та літератури
 

На виконання плану роботи Рівненського ОІППО 15 листопада 2017 року на базі інституту відбувся семінар методистів української мови та літератури з теми «Світ сучасної літератури:імена, назви, зацікавлення»(досвід роботи словесників м.Рівного та Сарненського району).

Учасники семінару мали гарну нагоду ознайомитися з  калейдоскопом новинок сучасної літератури в розрізі жанрів та видів мистецтва, який презентували вчителі-словесники Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №22.

Сарненщину гідно представили і поділилися власним досвідом вчитель Сарненського районного ліцею «Лідер»  Крат Н.В.(«Сторітелінг як інноваційна методика формування компетентностей на уроках української літератури») та вчитель Сарненської гімназії Зозюк І.В.(«Прочитай мене…» або «Зруйнуймо стереотипи про сучасну українську літературу»).

До організації проведення семінару долучилися вчителі-словесники Сарненщини на чолі з головою районного методичного об'єднання  Костецькою Н.М.

Дякуємо всім учасникам семінару та бажаємо творчих педагогічних звершень та невичерпної енергії!


 
Зустріч практичних психологів опорних шкіл  району
 

10 листопада 2017 рокувідбулася зустріч практичних психологів опорних шкіл району на базі Любиковицького округу.

Учасниками заходу стали 11 практичних психологів Ясногірського, Тутовицького, Зносицького округів, округу № 1 та №3 м. Сарни. 

На базі Стрільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів практичний психолог Зелінська О.Г. провела заняття «Зняття емоційного напруження за допомогою танцю», де психологи не тільки мали можливість ознайомитися з досвідом роботи колеги, але й взяли активну участь у заході.

У Любиковицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів практичний психолог Таборовець В.М. провела заняття з учнями 9 класу «Профілактика булінгу в учнівському середовищі», в ході якого працівники психологічної служби були ознайомлені з феноменом третирування в учнівському середовищі, його причинами, наслідками та можливими шляхами вирішення проблеми.

У ході зустрічі практичні психологи отримали методичні рекомендації.

 

23.11.2017 - Семінар-практикум вчителів економіки

  22 листопада 2017 року на базі Люхчанської ЗОШ І-Ш ст. відбувся семінар ‑ практикум вчителів економіки. Розпочала семінар Світлана Муляр, методист РМК, акцентуючи увагу на змінах, які вимагає «Нова школа». Нова школа ‑ «школа компетентностей», яка співпрацюватиме з батьками і враховуватиме індивідуальність дітей.Сучасний вчитель ‑ фасилітатор, коуч, тьютор, супервайзер, модератор. Вона показала зв'язок між освітою та економічним зростанням країни, відзначила навички які будуть необхідні для успішного працевлаштування у 2020 році.

Присутні під керівництвом тренера Юлії Зайцевої були учасниками конкурсів тренінгу, а саме «Податки очима педагогів», «Наші потреби», «Що потрібно для щастя», «Трансформація інформації» та ознайомилися з основними правилами співпраці, які сприяють створенню доброзичливої атмосфери на уроці. Кожен педагог міг спробувати свої можливості.

Прзентували свій досвід роботи колегам Кравчук Г.І, вчитель економіки Великовербченської ЗОШ І-ІІІ ступенів, та Мельник С.М., вчитель економіки Люхчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

«Перед кожним з нас є два шляхи: жити минулими заслугами, закриваючи очі на кардинальні зміни в світі, прирікаючи своїх учнів (і власних дітей) на життєвий неуспіх, або пробувати щось змінити і стати агентом змін нової української школи.» – такими словами С. Муляр  завершила роботу семінару.

Фотозвіт за адресою:
https://postimg.org/gallery/1ti9dmbhc/
 
 

26.12.2017 - Нарада директорів закладів загальної середньої освіти Сарненського району

  26 грудня 2017 року на базі ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» відбулася нарада директорів закладів загальної середньої освіти Сарненського району.

Розпочали нараду різдвяно-новорічними вітаннями вихованці фольклорного колективу «Вишиванка» Кричильської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Л. Куліша-Зіньківа(керівник Банацька Н.Т.), які стали переможцями етно-фестивалю «Віфлеємська зірка - 2017». З щирими вітаннями до них приєдналися начальник відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА Коркош Світлана Максимівна та директор ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» Морозюк Микола Петрович.

Під час наради були розглянуті  питання  щодо організації освітнього процесу в закладах освіти Сарненщини, основні положення  районного бюджету на 2018 рік, в частині освіти, озвучені підсумки проведення І та ІІ етапу Всеукраїнських учнівських  олімпіад  з навчальних предметів у 2017-2018 навчальному році в закладах освіти району, підведені підсумки роботи за 2017 рік та проведено нагородження переможців та учасників І (районного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018».

За підсумками набраних балів, відповідно до протоколів засідання журі, переможцями I (районного) туру конкурсу «Учитель року - 2018»  стали:

- в номінації «Українська мова та література» - Пономаренко  Надія Миколаївна, вчитель Костянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів;

- в номінації «Фізика» - Валюшко Юлія Віталіївна, вчитель Сарненського районного ліцею «Лідер»;

- в номінації «Фізична культура» - Титечко Василь Григорович, вчитель Коростської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Вітальною новорічно-різдвяною композицією завершили нараду студенти ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей».  

Відділ освіти, молоді та спорту Сарненської РДА дякує учнівському, педагогічному колективам та особисто директору Морозюку Миколі Петровичу за святковий настрій та теплий прийом.

27.10.2017 - Обласний семінар з теми “Особистісно зорієнтована модель сучасної шкільної освіти та її роль у формуванні ключових компетентностей обдарованої дитини”

  24 жовтня 2017 року  на базі Сарненського районного ліцею «Лідер», Сарненської гімназії, Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка за участі педагогів та учнів Спеціалізованої школи розвитку I ступеня №5 м. Сарни, ДНЗ (ясла-садок) №6 «Казка», ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу №8 «Веселка» був проведений обласний семінар із теми «Особистіснозорієнтована модель сучасної шкільної освіти та її роль у формуванні ключових компетентностей обдарованої дитини».

Під час семінару учасники: Кузьмін О.Є., методист РОІППО, методисти районних, міських методичних кабінетів, навчально-методичних центрів, органів управління освітою ОТГ, відповідальні за роботу з обдарованими учнями обговорили особистісно зорієнтовану модель сучасної шкільної освіти та її значення у формуванні ключових компетентностей обдарованої дитини.

Заклади освіти міста презентували систему роботи з обдарованими учнями.

Родзинкою Сарненського районного ліцею «Лідер» (директор Колоїз Тамара Гнатівна) є участь у Всеукраїнській програмі «Демократична школа», елементи якої представили учасникам семінару. Захоплюючою була презентація кабінету-експериментаріуму як творчої майстерні тісної співпраці учителів, учнів, батьків.

Сарненська гімназія (директор Шепель Тамара Степанівна), колектив якої визнаний найкращими у Рівненській області, адже має найбільшу кількість переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук,  поділилися досвідом у цій царині. Також  під час семінару гості ознайомилися із досвідом роботи Сарненської гімназії в рамках освітнього округу: дитячий садок – початкова школа – гімназія – вищі навчальні заклади. Власне про роботу з обдарованими дітьми  у ДНЗ розповіла вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу №8 «Веселка» Коваленко Т.М., а  вихователь-методист Філонова О.С. відтворила фрагмент заняття з основ здоров’я: «Щоб здоровими зростати - корисну їжу потрібно вживати».  Фрагмент інтерактивного заняття із пізнавального розвитку дітей старшого дошкільного віку представила Шолота Н.М., вихователь ДНЗ (ясла-садок) №6 «Казка». Цікавою та неординарною була презентація робіт переможців Всеукраїнського етапу конкурсу «Юний дослідник» учнів Спеціалізованої школи розвитку І ступеня № 5 Володько Анастасії (вчитель СШР І ст. №5 м. Сарни Антонюк С.Г.) та  Ревенко Анни (вчитель СШР І ст. №5 м. Сарни Тимошков А.І.).

Досвідом роботи з питань формування загальнокультурної компетентності учня в умовах багатопрофільного закладу освіти  поділився педагогічний  колектив Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка (директор  Тіткова Ніна Аркадіївна). Педагоги закладу представили діяльність мікролабораторій кафедри предметів мистецтв. Із захопленням учасники  семінару переглянули фрагмент театральної постановки за мотивами казки Шарля Перро “Попелюшка” (керівник Петронюк А.В.).

Колектив РМК відділу освіти, молоді та спорту висловлює щиру вдячність адміністрації та працівникам навчальних закладів за підготовку і проведення обласного семінару.

29.11.2017 - ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії

  ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії

 

     28 листопада 2017 року на базі  Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2  відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. Загальна кількість учасників – 92, з них учнів 8 класу – 28, 9 класу - 34, 10 класу – 19, 11 класу – 11.  Переможцями стали:

Клас
Прізвище, ім’я учня
Навчальний заклад
Вчитель
Місце
8
Міщеня Володимир
Сарненська гімназія
Шепель Т.С.
І
 
Кушнір Владислава
Сарненський НВК «Школа-колегіум»
Никитюк В.В.
ІІ
 
Куліш Анастасія
Костянтинівська ЗОШ І-ІІ ступенів
Колдун Н.М.
ІІ
 
Трищук Анна
Клесівська ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцей
Трищук О.В.
ІІ
 
Мартинюк Ірина
Карпилівська ЗОШ
 І-ІІІ ступенів
Пісний О.В.
ІІІ
 
Лисюк Станіслав
Чудельська ЗОШ
 І-ІІІ ступенів
Онопрійчук А.Ф.
ІІІ
 
Лінива Катерина
Люхчанська ЗОШ
І-ІІІ ступенів
Мельник С.М.
ІІІ
 
Дем’янчук Владислав
Великовербченська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Кравчук Г.І.
ІІІ
9
Янелло Лариса
Сарненська гімназія
Тітечко С.Є.
 
І
 
Овейчик Володимир
Карпилівська ЗОШ
І-ІІІ ступенів
Пісний О.В.
ІІ
 
Мельник Ірина
Чудельська ЗОШ
І-ІІІ ступенів
Онопрійчук А.Ф.
ІІІ
 
Рубель Дмитро
Кузьміська ЗОШ
 І-ІІ ступенів
Андрійчук Н.В.
ІІІ
 
Колдун Вікторія
Бутейківська ЗОШ
І-ІІ ступенів
Давидюк Н.Ф.
ІІІ
 
Гамза Максим
Сарненський НВК «Школа-колегіум»
Белеля Р.В.
ІІІ
 
Бриж Володимир
Сарненський районний ліцей «Лідер»
Климчук В.П.
ІІІ
10
Лавор Максим
Сарненська гімназія
Шепель Т.С.
І
 
Худоба Ярослав
Опорний заклад «Степанська ЗОШ І-ІІІ ступенів»
Колдун О.В.
ІІ
 
Стахнюк Роман
Сарненський районний ліцей «Лідер»
Климчук В.П.
ІІ
 
Ярмушко Тарас
Зносицька ЗОШ
 І-ІІІ ступенів
Вєтрова В.В.
ІІІ
 
Гольонко Володимир
Великовербченська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Кравчук Г.І.
ІІІ
 
Турик Андрій
Сарненський НВК «Школа-колегіум»
Никитюк В.В.
ІІІ
 
Пісна Валентина
Карпилівська ЗОШ
І-ІІІ ступенів
Пісний О.В.
ІІІ
 
Шевчук Андрій
Немовицька ЗОШ
 І-ІІІ ступенів
Карпюк А.А.
ІІІ
11
Дзерун Олександра
Сарненський НВК «Школа-колегіум»
Белеля Р.В.
І
 
Євгейчук Юлія
Сарненський НВК «Школа-колегіум»
Белеля Р.В.
ІІ
 
Лазарець Аделіна
Сарненська гімназія
Тітечко С.Є.
ІІ
 
Ярема Владислав
Опорний заклад «Степанська ЗОШ І-ІІІ ступенів»
Колдун О.В.
ІІІ
 
Мичка Зорян
Сарненський районний ліцей «Лідер»
Климчук В.П.
ІІІ
 
Ковальчук Тетяна
Чудельська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Онопрійчук А.Ф.
ІІІ
 
 
Вітаємо переможців !!!
 

29.11.2017 - Районний постійно діючий семінар завідувачів та вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів

Педагоги дошкільних закладів активно шукають способи поліпшення освітнього процесу, приведення його у відповідність новим стандартам та запитам України як європейської держави. Планування освітньої роботи з дошкільниками нелегка і дуже відповідальна справа і саме керівники ДНЗ мають допомогти педагогам забезпечити змістовну й цікаву освітню діяльність дошкільників, орієнтовану на формування у них цілісної картини світу. Нещодавно на базі ДНЗ № 9 «Росинка» відбувся районний постійно діючий семінар завідувачів та вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів з теми: Освітні проекти: опановуємо технологію методичного конструктора.
Сарненський міський голова Світлана Борисівна Усик привітала учасників районного семінару та побажала плідної праці.
Вихователь-методист ДНЗ № 9 м. Сарни Чинча А.В. розповіла присутнім про переваги планування за принципом методичного конструктора та ознайомила з технологією побудови освітнього процесу за цим принципом. Кошкіна Д.А.,завідувач ДНЗ № 9 м. Сарни продемонструвала інтелектуальні картки які використовуються в процесі планування організованої освітньої роботи з дітьми, а вихователь Городнюк Н.Ф. наголосила на необхідності використовувати асоціативні картки та коректурні таблиці під час роботи з методичним конструктором.
Учасники переглянули відеофільм «Створення картотеки методичного конструктора», а також слайд презентацію вихователя Шейди Л.Я. «Конструювання тематичного циклу «Книжка про книжку»».
Завідувачі та вихователі-методисти переглянули інтегроване заняття в старшій групі з пріоритетом мовленнєво-пізнавальних завдань «Літературна вітальня». Під час проведення заняття до дітей в гості завітали місцева письменниця Качинська Жанна Юхимівна та художниця Галушко Олена Валеріївна.
Методист Сарненського районного методичного кабінету Корень В.А. підвела підсумок семінару і наголосила, що вихователь сьогодні має свободу вибору більш ефективної та зручної для нього моделі і форми планування. Побудова освітнього процесу за принципом методичного конструктора значно спрощує планування та водночас робить його системним, змістовно на¬повненим та організаційно різноманітним.
Всім учасникам семінару була надана рекомендована література та методичні рекомендації щодо впровадження технології методичного конструктора.

29.11.2017 - Цикл навчальних семінарів із питань підготовки до ЗНО-2018

28 листопада 2017 року, для вчителів Сарненського району, працівниками ЛРЦОЯО, проведено цикл навчальних семінарів із питань підготовки до ЗНО-2018 із наступних предметів:
- українська мова та література (Климець І.Ю., методист української мови та літератури Львівського РЦОЯО);
- історія України (Хамуляк С.Б., начальник навчально-методичного відділу Львівського РЦОЯО, фах - історія);
- математика (Миляник А.І., заступник директора Львівського РЦОЯО, фах - математика);
- хімія (Бабюк М.В., методист хімії Львівського РЦОЯО).

ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови

 17 листопада 2017 року на базі  Сарненської гімназії відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови. Склад учасників наступний: 8 клас – 5 учнів, 9 клас - 8 учнів, 10 клас – 4 учнів, 11 клас – 4 клас. Переможці зазначені в таблиці, а саме:

Клас
Прізвище, ім’я учня
Навчальний заклад
Вчитель
Кількість балів
Місце
8
Аврамишин
Аліна
Сарненський районний ліцей «Лідер»
Шмигельська О.А.
69
І
8
Вакуліна Анастасія
Чудельська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Генько К.П.
50,5
ІІ
8
Росоха Ірина
Чабельська ЗОШ І-ІІ ступенів
Нетецька Т.М.
50
ІІІ
9
Панасюк Богдана
Сарненська гімназія
Кошелюк С.Я.
119
І
9
Тимошицька Анастасія
Сарненська ЗОШ І-ІІІ ступенів №4
Лучечко І.В.
114
ІІ
9
Лотоцька Тетяна
Кам’яне-Случанська ЗОШ І-ІІ ступенів
Боротюк Р.І.
98
ІІІ
9
Росоха Юлія
Чабельська ЗОШ І-ІІ ступенів
Нетецька Т.М.
65
ІІІ
10
Бородавка Анна
Сарненська гімназія
Кошелюк С.Я.
114
І
10
Миронець Неля
Ясногірська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Нетецька Н.М.
90
ІІ
10
Царук Віталій
Чудельська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Генько К.П.
69
ІІІ
10
Аврамишин Оксана
Сарненський районний ліцей «Лідер»
Шмигельська О.А.
72
ІІІ
11
Шевчук Юлія
Сарненський районний ліцей «Лідер»
Шмигельська О.А.
110
І
11
Торчило Анна
Сарненська гімназія
Кошелюк С.Я.
104
ІІ
11
Тишкова Валентина
Чудельська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Генько К.П.
50
ІІІ
 

Вітаємо переможців та вчителів!!! Бажаємо успіхів у подальших звершеннях!!!


ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технічна праця)

 

22 листопада 2017 року на базі  Сарненської гімназії  та Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технічна праця). Склад учасників наступний: 9 клас ‑ 17 учнів, 11 клас – 14 учнів. Переможці зазначені в таблиці, а саме:

Клас
Прізвище, ім’я учня
Навчальний заклад
Кількість балів
Місце
9
Мельник Олександр
Сарненська гімназія
60
І
9
Хрящевський Віталій
Великовербченська ЗОШ І-ІІІ ступенів
55,5
ІІ
9
Климець Роман
Сарненський НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка
53
ІІ
9
Никончук Ярослав
Зносицька ЗОШ І-ІІІ ступенів
50,5
ІІІ
9
Маслянчук Федір
Цепцевицька ЗОШ І-ІІІ ступенів
52,5
ІІІ
9
Овейчик Володимир
Карпилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
52,5
ІІІ
9
Федорович Роман
Стрільська ЗОШ І-ІІІ ст
51
ІІІ
9
Білоголовко Захар
Немовицька ЗОШ І-ІІІ ступенів
51
ІІІ
11
Куліш Вадим
Великовербченська ЗОШ І-ІІІ ступенів
42
І
11
Корінець Віталій
Тинненська ЗОШ І-ІІІ ступенів
41
ІІ
11
Боротюк Юрій
Зносицька ЗОШ І-ІІІ ступенів
41
ІІ
11
Сергійчук Андрій
Цепцевицька ЗОШ І-ІІІ ступенів
37
ІІІ
11
Єленець Ілля
Вирівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
37
ІІІ

Вітаємо переможців та вчителів!!! Бажаємо успіхів у подальших звершеннях!!!


ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (обслуговуючі види праці)

 

22 листопада 2017 року на базі  Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 та Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технічна праця). Склад учасників наступний: 9 клас – 25 учнів, 11 клас – 16 учнів. Переможці зазначені в таблиці, а саме:

Клас
Прізвище, ім’я учня
Навчальний заклад
Кількість балів
Місце
9
Міркевич Анастасія
Сарненський НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г.Шевченка
27,7
І
9
Пітель Софія
Чудельська ЗОШ І-ІІІ ступенів
27
ІІ
9
Герасимчук Альона
Сарненська ЗОШ І-ІІІ ступенів №4
27,5
ІІ
9
Мельникова Ірина
Сарненська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2
27
ІІ
9
Харечко Ольга
Кричильська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Л.Куліша-Зіньківа
27,25
ІІ
9
Калюх Наталія
Цепцевицька ЗОШ І-ІІІ ступенів
21,25
ІІІ
9
Копчик Валентина
Стрільська ЗОШ І-ІІІ ступенів
21,25
ІІІ
9
Гнатюк Мирослава
Карпилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
24
ІІІ
9
Стельмах Леся
Великовербченська ЗОШ І-ІІІ ступенів
21,35
ІІІ
9
Шевчук Марина
Сарненська гімназія
24,5
ІІІ
11
Абрамчук Марія
Чудельська ЗОШ І-ІІІ ступенів
52,5
І
11
Лоза Марина
Сарненська гімназія
44
ІІ
11
Хомич Марія
Сарненська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2
48
ІІ
11
Мартинюк Владислава
Карпилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
43,5
ІІІ
11
Самойлик Світлана
Тинненська ЗОШ І-ІІІ ступенів
423
ІІІ
11
Мельник Тетяна
Великовербченська ЗОШ І-ІІІ ступенів
42
ІІІ

Вітаємо переможців та вчителів!!! Бажаємо успіхів у подальших звершеннях!!!

Висловлюємо щиру вдячність всім, хто відгукнувся та зробив свій внесок у допомогу нашим воїнам

Учнівські та педагогічні колективи району активно долучились до ініціативи волонтерського руху щодо забезпечення необхідним раціоном харчування наших військових, які тримають оборону в Донецькій та Луганській областях. Завдяки всім небайдужим, які долучилися до збору було зібрано та відправлено нашим бійцям на схід країни крупи, картоплю, капусту, буряк,моркву, цибулю, часник, вермішель, консерви рибні та м’ясні,згущене молоко, мед, сухі гриби, сухі фрукти, печиво, варення з фруктів та ягід консервоване, огірки та помідори мариновані, салати консервовані (овочеві, грибні), гриби консервовані, олію, сало, смалець, тушонку, чай, каву, цукор.
Висловлюємо щиру вдячність всім, хто відгукнувся та зробив свій внесок у допомогу нашим воїнам, продемонструвавши свою небайдужість та співчуття тим, хто в холодних приміщеннях під звуками обстрілів мріє про довгоочікуваний мир в Україні.

Фотозвіт за адресою:
https://postimg.org/gallery/32bqfkccg/

Засідання Школи молодого психолога та соціального педагога

02.02.2018 на базі КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» відбулося засідання Школи молодого психолога та соціального педагога у формі «круглого столу» з теми «Психолого – педагогічні особливості учнів, які потребують підвищеної уваги».
В процесі роботи молоді фахівці ознайомилися з організацією та змістом роботи з учнями, які потребують підвищеної педагогічної уваги.
Третяк Р.Ф., методист відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА, окреслила основні аспекти концепції «Нова українська школа» та ознайомила з наказом «Про запобігання та протидію домашньому насиллю».
Комар М.В., практичний психолог Коростської загальноосвітньої школи I-III ступенів поділилася досвідом роботи з дітьми з підвищеною агресією та тривожністю та презентувала власний творчий портрет.
Сорока В.М., практичний психолог Кричильської загальноосвітньої школи I-III ступенів надала рекомендації по роботі з дітьми з підвищеною гіперактивністю та синдромом дефіциту уваги.
Власюк Л.А. практичний психолог Зносицької загальноосвітньої школи I-III ступенів розкрила поняття тимбілдінгу, історію його виникнення та презентувала практичні вправи.

Засідання навчально-методичного проекту підвищення кваліфікації практичних психологів і соціальних педагогів

23 листопада 2017 року в КЗ «Сарненський районний будинок дітей та молоді» було проведено друге засідання навчально-методичного проекту підвищення кваліфікації практичних психологів і соціальних педагогів з теми «Технології використання метафор та метафоричних асоціативних карт у практиці роботи психолога».
Модуль 2 «Робота з підлітками та їх батьками. Використання метафоричних карт при проведенні консультацій» реалізувався через розгляд наступних питань:
- Особливості взаємодії з підлітком.
- Самоідентифікація підлітка та її порушення.
- Використання МАК у роботі з самоідентифікацією.
- Створення алгоритму роботи з підлітком через організацію роботи з батьками.
- Причини виникнення проблемної поведінки у підлітка.
- Методика «Будинок» для визначення міри задоволення потреб дитини в сім’ї.
- Організація консультативної роботи з батьками, спрямованої на вирішення проблемної поведінки підлітка.
- Робота із залежностями засобами МАК.

Семінар-практикум для вчителів математики

24 листопада 2017 року на базі Зносицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було проведено районний семінар-практикум для вчителів математики з теми «Компетенції та компетентнісний підхід у сучасній освіті».
Завдання методичного заходу були наступні: актуалізація установки вчителя на цінність самореалізації у своїй професії; формувати у педагогів потребу усвідомлювати свої сильні і слабкі сторони; розвивати потяг до пізнання своїх здібностей і особистих якостей; стимулювати інтерес до творчості, ініціативу; підвищення професійної майстерності педагогів, ознайомлення із досвідом роботи вчителів математики щодо реалізації змісту нового Державного стандарту базової загальної середньої освіти.
Семінар складався з трьох модулів: теоретичний , практичний , рефлексивний.
Перший модуль розпочала методист районного методичного кабінету Кушмирук О.С., яка розповіла про компетенції та компетентнісний підхід сучасній освіті. Також у її виступі йшлося про важливі напрямки нового Державного стандарту базової загальної середньої освіти у реалізації математичної освіти та запровадження інноваційних форм роботи на уроках математики.
Продовжили роботу Ющик Т. В. та Свирид С. С., учителі математики Зносицької ЗОШ І-ІІІ ст., які розкрили реалізацію диференційованого підходу на уроках математики. Ветрова Л.І., вчитель математики Зносицької ЗОШ І-ІІІ ст., керівник ШМО вчителів математики, фізики , інформатики, презентувала роботу методичного об’єднання, науково-методичну тему, завдання та результати роботи вчителів.
У ході практичної частини учасники семінару-практикуму переглянули уроки математики у 5-Б класі з теми «Рівняння» та у 6-Б класі «Множення і ділення звичайних дробів».
При підведенні підсумків учителі висловились у «відкритий мікрофон» про актуальність проблеми, високий рівень підготовки та практичну значимість семінару.
Учасники відзначили доцільність проведення таких семінарів, їх практичну значимість для подальшого використання у роботі з учнями.

Семінар-тренінг «Використання технологій Веб 2.0 у педагогічній діяльності вчителя історії»

Удосконалення професійної компетентності вчителя сьогодні не можливе без освоєння і активного використання ним у роботі актуальних інформаційно - комунікаційних технологій. Щоб активізувати роботу вчителів у цьому напрямку, 07 лютого 2018 року у приміщенні кабінету інформатики корпорації "Братерство без кордонів" відбувся семінар-тренінг із теми «Використання технологій Web 2.0 у педагогічній діяльності вчителя історії» за участі завідувача кабінету суспільно-гуманітарних предметів Фурман Віри Костянтинівни і методистів Горницької Оксани та Тимощук Оксани Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Упродовж семінару-тренінгу вчителі зареєструвалися як учасники спільноти «Сервіси Google в освіті», здобули навички створення та зберігання документів на Google-диску, створювали опитувальники шляхом використання Google-форми. Розвинули вміння у побудові стрічок часу, використовуючи сервіс timeline.knightlab.com. Педагоги розвивали креативність та асоціативне мислення створюючи онлайн-колажі та онлайн-пазли.
На завершення учасники заходу виконали рефлексію із застосуванням віртуальної онлайн-дошки Padlet, на якій прикріпили електронні стікери із враженнями від роботи за темою зустрічі.
Підвівши підсумки семінару, Оксана Василівна Івашина, методист РМК звернула увагу на те, що сьогодні є багато різноманітних, корисних для педагогів сервісів у мережі Інтернет та щодня їхня кількість і якість більшає. Тому кожен вчитель повинен активно досліджувати нові, актуальні для освітян програми, сайти та додатки, щоб мати змогу поділитися досвідом їх використання у своїй діяльності