Освіта

Дивослово

І став для нас Шевченко заповітов,

Безсметрним, як саме людське життя.

Ми будем славить перед цілим світом

Живе й святе Шевченківське ім’я!

 

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас – і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко – велика і невмируща слава українського народу.

У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної лави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум’яному слові все те, що таїлося  в глибині душі народу.

5 березня, напередодні 200-річчя від дня народження великого Кобзаря, в читальній залі  районної бібліотеки пройшло чергове засідання літературно-поетичного клубу «Дивослово»: «Весна починається з Шевченка», на якому вшанували пам’ять про Кобзаря, його невмирущі твори. З власною поезією, присвяченою Тарасу Шевченко, виступили бібліотекарі  району: Людмила Давидюк (ПШБ с.Велике Вербче), Галина Іванчишина (ПШБ с.Чабель), Галина Гребеннікова (ПШБ с.Яринівка) та Олена Литвак (ПШБ с.Катеринівка).

 

Провідний бібліотекар ЦРБ Тетяна Лімонова

 
 

З вдячністю любій матусі

З вдячністю любій матусі

В публічно-шкільних бібліотеках Сарненського району, з 17 лютого по 3 березня, у переддень свята Міжнародного Жіночого дня проходила акція «З вдячністю любій матусі». Кожен відвідувач бібліотеки мав можливість написати лист вдячності мамі і кинути його в імпровізовану скриньку. По закінченню акції, напередодні 8 березня, працівниками бібліотек найкращі листи (за бажанням автора) були офіційно вручені мамам учасників акції. Такі листи вдячності отримали жительки с. Мале Вербче Лиса Тетяна від доньки Надійки, с.Велике Вербче Музика Тетяна від доньки Софійки, с.Цепцевичі Ковальчук Світлана від доньки Наталії, жительки м.Сарни Гриневич Юлія від доньки Настуні, Сергієнко Ольга від доньки Наталки, Симончук Олеся від сина Іллі, Таборовець Ольга від сина Владислава та ін. А вдячні діти мам с.Кузьмівка створили для свої неньок святковий колаж «Вітаємо любих матусь». Багато листів було написано у віршованій формі з малюнками та аплікаціями. Діти старалися у листах зі словами вдячності передати і свій настрій, і побажання. Приємно було спостерігати за захоплюючими та здивованими обличчями мам, яких вітали не тільки вдома але й на роботі або просто на вулиці. Саме ця невимушеність і щирість залишила в душах приємний та незабутній спогад. І хоч акція вже закінчилася, але цю зворушливу мить мами запам’ятають надовго. А це ще раз підкреслює що нема нічого кращого ніж усмішки дітей та рідних.

 
Лавор Л.К.

завідувачка методично-бібліографічним  відділом

Сарненської ЦРБ