Також дивіться новини на facebook.com

Щоденник: Адміністратор

Інформуємо

Особистий прийом громадян головою Сарненської районної державної адміністрації Коханом Олександром Сергійовичем буде здійснюватися щопонеділка з 10.00год. до 12.00год. в  приміщенні райдержадміністрації.Зміни до Конституції: зрада чи перемога?

Зрада чи перемога? Це питання завжди виникає, коли з’являються ініціативи влади. І здебільшого однозначної відповіді «чорне-біле» немає. Пропозиція Президента внести зміни до Конституції в частині децентралізації (проект №2598) зараз піддається кропіткому аналізу експертів та супроводжується бурхливою реакцією політиків, які інколи ризикують своїм реноме в достроковому плані, намагаючись отримати якісь рейтингові бали негайно, не прорахувавши ризики бути спійманими на маніпуляціях.Соціальний проєкт від фінансового сайту Maanimo«Субсидії: запитай та отримай відповідь».

  Напередодні опалювального сезону тисячі українців шукаютьінформацію про оформлення субсидії. На жаль, далеко не кожен здатний розібратися в усіх тонкощах цього складного процесу – законодавство та правила оформлення субсидій постійно змінюються, викликаючи багато питань у наших громадян.

Саме тому Фінансовий портал Maanimo створив спеціальнусторінку «Як розрахувати субсидію», на якій зібрана найактуальніша та максимально повна інформація про оформлення субсидії в Україні. Крім того, враховуючи попит на консультації з цього питання, ми створили систему зворотного зв’язку з працівниками редакції, який в коментарях під статтею  регулярно надає детальну консультацію з кожного конкретного випадку.

Кожна ситуація в кожній родини абсолютно унікальна, тому для оформлювача субсидії особливо важливий індивідуальний підхід саме до його обставин.

Враховуючи високу завантаженість органів державної влади та постачальників комунальних послуг перед стартом опалювального сезону, можливість отримати додаткову інформацію є особливо актуальною.

Для того, щоботриматиконсультацію, необхідно:

- перейти на сторінку https://maanimo.com/ua/helpful/142812-yak-rozrakhuvati-subsidiyu-v-ukrayini

- у кінці статті написати коментар зі своїм питанням

- чекати на відповідь працівників редакції порталу

Увага! Проєкт є соціально спрямованим та повністю безкоштовним."16 днів проти насильства"

 У рамках Міжнародної акції «16 днів проти насильства», медіацентр Сарненської гімназії спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектором превенції Сарненського ВП ГУНП та місцевим центром з надання безоплатної правової допомоги презентують інформаційно-мотиваційне відео.
Конкурс на зайняття вакантної посади головного лікаря КНП «Степанська районна лікарня» Сарненської районної ради

  1. Правові підстави проведення конкурсу: ст.19 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», рішення районної ради від 07.12.2015 № 30 (зі змінами від 13.11.2018 №753)

2. Найменування, юридичне та фактичне місцезнаходження закладу:  комунальне некомерційне підприємство «Степанська районна лікарня» Сарненської районної ради; 34560, селище міського типу Степань, вулиця Дорошенка, будинок 100, Сарненський район, Рівненська область. Юридичне та фактичне місцезнаходження закладу співпадають

3.  Основні напрями  діяльності: забезпечення медичного обслуговування населення через надання йому медичних послуг у порядку та обсязі, встановлених законодавством України.

4.  Статут: затверджений рішенням Сарненської районної ради 28.05.2019 № 857; зареєстрований в органах державної реєстрації 30.05.2019 № 16041450000001372

5. Структура лікарні: поліклінічневідділення, дитяче відділення, терапевтичне відділення, хірургічне відділення, пологове відділення, господарський двір, адміністрація

6. Кошторисні призначення для фінансового забезпечення діяльності лікарні на 2019 рік: 9 447 тис. грн.

7. Термін прийняття документів для участі у конкурсі: з 05.12 по 19.12.2019 включно

 8. Номер телефону та адреса електронної пошти для довідок: 3-57-82, sarn @ iсс.rv.ua

 9. Перелік документів, що подаються претендентом для участі в конкурсі:

1) копію паспорта громадянина України;

2) письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади за встановленою формою;Як закінчити децентралізацію у 2020 році:план «А» і план «Б»

  У 2020 році мають відбутися фундаментальні зміни в системі місцевого самоврядування та в адміністративно-територіальному устрої країни. Наступний рік поширить нарешті децентралізацію на усю Україну. Чи може бути інакше? Теоретично, може, але негативний сценарій ми не тут розглядатимемо. Спробуємо розібратися, яким має бути графік прийняття необхідних рішень Уряду і Парламенту, щоб реформа таки відбулася і успішно завершилася.

Як успішно завершити децентралізацію: пропозиції центральній владі від районних та обласних рад

  Наприкінці вересня в Затоці, що на Одещині, представники органів місцевого самоврядування — керівники районних та обласних рад, а також їхніх виконавчих апаратів — дискутували про майбутнє децентралізації, обговорювали необхідні кроки для успішного закінчення реформи. Подія відбувалася в рамках щорічної всеукраїнської наради-семінару УАРОР.

Після обговорення вони сформовали резолюцію, в якій містяться основні рекомендації районних та обласних рад Верховній Раді, Президенту і Кабінету Міністрів України, що стосуються продовження і завершення децентралізації. 

Децентралізована Конституція 

Очевидно, що незворотність реформи органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади гарантуватиметься її закріпленням в Основному Законі. Такі норми стануть фундаментом для нарощування необхідної нормативно-правової бази. І, як показує законотворча практика, цей є логічним, а найголовніше – зрозумілим кроком усім сторонам процесу.

Тож представники органів місцевого самоврядування обласного та районного рівня у Резолюції продовжують наполягають на внесенні змін до Конституції України в частині децентралізації. На їхню думку, ці зміни допоможуть закріпити формат адмінтерустрою громада-район-регіон, розмежувати повноваження у системі органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів різних рівнів та органів державної влади і місцевого самоврядування за принципом субсидіарності.Імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу на Рівненщині

  Відповідно до «Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2019 рік», затверджених рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 28.12.2018 за № 3, орієнтовно з 23.09.2019    на всій території Рівненської області в тому числі і на території Сарненського району розпочнеться кампанія з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак), проти сказу шляхом розповсюдження приманок з вакциною із літаків.

Розповсюдження приманок відбуватиметься над лісовими та польовими угіддями області, поза територіями населених пунктів та водойм. 

Дані заходи проводяться з метою створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними  розповсюджувачами збудника сказу.    

Приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із різким запахом м’ясокісткового борошна. В середині приманки знаходиться желатинова капсула з вакциною проти сказу.  Виконкоми рад та префекти замість облдержадміністрацій та райдержадміністрацій – якими будуть і коли запрацюють зміни

  Чи обов’язково змінювати Конституцію, щоб закінчити децентралізацію? Чому цього не зробили раніше? Що передбачають запропоновані Урядом зміни? Коли зміни можна прийняти і коли вони почнуть працювати? Спробували розібратися. 
Провал 2015
На змінах до Конституції в частині децентралізації Уряд наполягав ще в 2014 році, коли приймав Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. «На першому підготовчому етапі (2014 рік) передбачається у першочерговому порядку внести до Конституції України зміни щодо утворення виконавчих органів обласних і районних рад та розподілу повноважень між ними», — йдеться у Концепції.


Syndicate content