Також дивіться новини на facebook.com

Щоденники

Для участі у ЗНО випускникам необхідно обов’язково мати паспорт

     Реєстрація учасника для проходження зовнішнього незалежного оцінювання передбачає обов’язкову наявність паспорта громадянина України (ID картку).

     Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки, яким затверджені зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

     Зокрема, норма, що передбачала можливість подання копії свідоцтва про народження замість копії паспорта для реєстрації для участі у ЗНО особами, яким станом на 1 вересня року не виповнилося 16 років, скасована.

     В Українському центрі оцінювання якості освіти наголошують, що зміни відбулись згідно вимог чинного законодавства, коли паспорт громадянина України має бути отриманий особою, яка досягла 14-річного віку.

     Виключення щодо обов’язкової наявності паспорта для реєстрації на ЗНО будуть діяти для деяких категорій учасників ЗНО, зокрема, які не мали можливості отримати паспорт у зв’язку з тим, що проживають на окупованих територіях, іноземців або осіб без громадянства.

     Нагадаємо, що реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 6 лютого і триватиме до 19 березня. Внесення змін до реєстраційних даних буде можливе до 2 квітня. Особа, яка реєструється для проходження тестування, має подати до відповідного регіонального центру оцінювання комплект реєстраційних документів.

    Питання «військових» пенсій обговорюється на майданчику РНБО

    Питання осучаснення пенсій військовим пенсіонерам наразі є предметом дискусій на майданчику Ради національної безпеки та оборони, і невдовзі остаточні рішення будуть представлені. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
    «Ми передали всі ініціативи на майданчик РНБО. Зараз іде конструктивна дискусія. Ми вийдемо на спільне рішення. Потрібно завершувати цю роботу», - сказав Глава Уряду.
     При цьому він підкреслив, що принциповими для Уряду є дві речі – запровадження найбільшого зростання пенсій для військових, які пройшли горнило бойових дій, а також збільшення пенсій вже з січня – незалежно від часу ухвалення остаточного рішення на законодавчому рівні. «Я доручаю, аби всі пенсії відповідно до змін законів були перераховані з 1 січня. За січень всі доплати будуть здійснені у повному обсязі», - сказав Володимир Гройсман.
    Довідково
У грудні минулого року Кабінет Міністрів України в рамках продовження пенсійної реформи опрацював концептуальні основи законопроекту про осучаснення пенсій військовослужбовцям і передав документ до Ради національної безпеки та оборони. За прогнозом Уряду, йдеться про осучаснення пенсій 550 тис. військовим пенсіонерам. Середній розмір збільшення - 1,5 тис. грн.
 
 


«Різдвяний передзвін» на свято Василя

     В рамках обмінних концертів сільських (селищних) культурно-дозвіллєвих комплексів, з метою збереження християнських традицій, віковічної фольклорної спадщини наших дідів-прадідів в районі  відбулося традиційне свято Коляди «Різдвяний передзвін». Дійство зібрало понад 40 колективів району та театральний колектив об’єднаного соціального проекту «Отчий дім» з міста Києва.

     Зі святково прибраних сцен звучали колядки і щедрівки, новорічно-різдвяні вітання та щирі побажання присутнім добра, злагоди, миру і любові.

     Глядачі мали змогу подивитися театралізовані дійства, фрагменти різдвяних вертепів. Відрадно те, що Коляда об’єднала жителів різних верств населення, різних конфесій та вікових категорій.

     На завершення заходів звучала спільна коляда аматорів сцени та всіх присутніх.

 

 

 


Президент підписав Закон щодо виключення із українського законодавства та вжитку терміну «інвалід»

     Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 2249 - VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», прийнятий Верховною Радою України 19 грудня 2017 року.Метою  Закону є продовження роботи, розпочатої Урядом на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2015 року № 678 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю», щодо виключення із законодавства України та вжитку терміну «інвалід» і заміни його терміном «особа з інвалідністю».
    Цим документом вносяться зміни до 37 Законів України, в положеннях яких слова «інвалід», «дитина-інвалід» та «інвалід війни» замінено відповідно словами «особа з інвалідністю», «дитина з інвалідністю» та «особа з інвалідністю внаслідок війни».
   Таким чином, Закон приводить норми діючого законодавства у відповідність до положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Крім того, запроваджуючи у вжиток термін «особа з інвалідністю», перш за все, акцент робиться на людині, а не на її інвалідності.
 


До уваги жителів району

    Сарненська районна державна адміністрація розробила проект Програми соціально - економічного розвитку району на 2018 рік. Програма має сприяти забезпеченню стабільної роботи господарського комплексу та розвитку соціальної сфери району.
    Задля врахування пропозицій громадськості запрошуємо всіх жителів Сарненського району долучитися до її обговорення, яке відбудеться в малій залі засідань райдержадміністрації 24 січня о 15.00 год. Ознайомитися з текстом Програми соціально - економічного розвитку району на 2018 рік можна на офіційному сайті райдержадміністрації 
http://sarny-rda.gov.ua
 у вкладці «Громадське обговорення».
 

Багатодітним жінкам району вручили державні нагороди та посвідчення «Мати-героїня»

   Сьогодні  в малій залі засідань райдержадміністрації відбулося урочисте вручення  посвідчень та нагрудних знаків до почесного звання України «Мати-героїня» багатодітним жінкам району. Виконали приємну місію, вручили заслужені нагороди та квіти матерям-героїням, голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук, заступник голови районної ради Микола Костецький, міський  голова Світлана Усик.
 У своєму вітальному слові голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук побажав матерям - героїням міцного здоров’я, благополуччя, здійснення всіх найзаповітніших мрій та мирного неба над головою. Зокрема, Ярослав Володимирович підкреслив, що виконавча влада району і надалі буде піклуватися про підростаюче покоління, прикладом цього є відкриття школи в Тинному та початок будівництва школи в Цепцевичах.
     В свою чергу матері-героїні висловили щирі слова подяки керівництву району.
     Неповторні хвилини гарного настрою подарували присутнім вокальні колективи району.  

Президент підписав Указ про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт

  

    Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа».Глава держави видав відповідний документ з метою забезпечення додержання прав і законних інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, посилення захисту їх особистих і майнових прав.
    Президент визначив необхідність запровадження грошової компенсації дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа за належні їм для отримання жилі приміщення та відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату такої компенсації. Крім того, з метою забезпечення житлом цієї категорії дітей, Уряду доручено передбачати щорічно у Державному бюджеті України видатки для будівництва малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла.74 річниця вигнання нацистів з міста Сарни

      Сьогодні з нагоди 74-ї річниці вигнання нацистів з міста Сарни відбулося покладання квітів до Меморіалу військової слави м. Сарни. Вшанувати героїчний подвиг і жертовність визволителів зібрались голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук,  заступник голови районної ради Микола Костецький, перший заступник міського голови Віктор Хомич,  голова Сарненської районної організації ветеранів України Ринат Валєєв, представники засобів масової інформації та громадськість міста.
     Голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук привітав присутніх з річницею звільнення міста від окупантів та висловив щиру вдячність всім хто  пам’ятає і шанує цю подію.
     Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих воїнів, які віддали своє життя  за визволення нашого міста.
 
    


Запрошуємо на семінар

      Філія ДП «Сервісно-видавничий центр»  у Рівненській області запрошує на семінар,  який відбудеться 17 січня 2018 року о 10 год. 00 хв. в актовому залі Сарненської об’єднаної державної податкової інспекції за адресою: м.Сарни, вул. Широка, 18.

                                                                                                       Сарненська ОДПІ

 


11 січня – 74-та річниця вигнання нацистів з Сарненщини

      11 січня  далекого 1944 року, місто Сарни було визволене від нациських окупантів наступальними діями 143 і 397 стрілецькими дивізіями. Операція з визволення  міста Сарни тривала три дні. Рівно о 9 годині 10 січня перші артилерійські залпи сповістили про початок наступу. Вся сила піхотного й артилерійського вогню обрушилась на бойові порядки ворога.  І вже о 3 годині 11 січня 1944 року воїни Червоної армії повністю оволоділи важливим стратегічним пунктом на Поліському напрямку - містом і залізничним вузлом у м. Сарни. Рештки розбитого противника в кількості 300 чоловік продовжували опір. Їх оточили в передмісті, в районі села Доротичі. Великих втрат зазнав і 487 стрілецький полк. До 8.00 12 січня нацистів повністю знищили. З визволенням   Сарн,   німці   не   припиняли  бомбардування,   особливо  постраждала залізниця, хоча вокзал залишався неушкодженим. І сьогодні він немов невидимою ниткою зв'язує минуле і сучасне нашого міста. В пам'ять визволителям у місті встановлені пам'ятники, пам'ятні знаки, меморіал Солдатської слави.
     Вітаємо всіх жителів Сарненщини з цією історичною датою в житті нашого краю, адже саме відтоді почався мирний період відбудови наших населених пунктів. Пам’ятаймо – це наша історія.
     11 січня об 11 годині на меморіалі Солдатської слави відбудеться покладання квітів до могил визволителів. Запрошуємо жителів міста та району взяти участь у заході.


Syndicate content