Також дивіться новини на facebook.com

Щоденники

Інформуємо

Особистий прийом громадян головою Сарненської районної державної адміністрації Коханом Олександром Сергійовичем буде здійснюватися щопонеділка з 10.00год. до 12.00год. в  приміщенні райдержадміністрації.Президент обговорив з народними депутатами питання реформи децентралізації

     Президент України Володимир Зеленський зустрівся з головою та заступниками голови фракції політичної партії «Слуга Народу», яка становить парламентську більшість у Верховній Раді. На зустрічі обговорювалися питання, пов’язані із завершальним етапом реформи децентралізації. Учасники відзначили консенсус стосовно стратегічних завдань цієї реформи – створення в Україні системи спроможних місцевих громад. Розвиток місцевого самоврядування повинен поєднуватися з дієвими конституційними механізмами захисту державного суверенітету та територіальної цілісності, а також конституційних прав і свобод громадян. 
   Президент і народні депутати висловили спільну думку про те, що внесення змін до Конституції стосовно реформи децентралізації потребує детального обговорення та консультацій з представниками всіх сторін.
   За результатами зустрічі Глава держави вирішив відкликати поданий ним раніше проект закону  «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» (реєстраційний номер 2598) і скерувати його на доопрацювання.
 


До уваги жителів району

   Дії населення при виникненні пожежі
    Пожежа – це неконтрольоване горіння поза спеціальним вогнищем, що розповсюджується. Щорічно від пожеж стається безліч нещасних випадків, завдаються значні матеріальні втрати. Будь-яка пожежа починається із загорання, яке інколи може ліквідувати одна людина, якщо має відповідні навички та знає правила поведінки під час пожежі. Тому, у разі виникнення пожежі необхідно заздалегідь знати де і які засоби пожежогасіння розміщуються та як ними користуватися.
Ні в якому разі не слід панікувати. Під час пожежі необхідно остерігатися високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев, а також провалів. Небезпечно входити в зону задимлення. 

Рятуючи потерпілих з будинків, слід пам’ятати:


Олександр Кохан провів нараду з керівниками територіальних громад району

    16 січня голова райдержадміністрації Олександр Кохан провів робочу нараду з керівниками територіальних громад району.
   В ході наради були розглянуті питання про стан та перспективи об’єднання територіальних громад в районі; про співпрацю органів місцевого самоврядування з відділом поліції у 2020 році в питаннях зміцнення правопорядку та законності на підвідомчих територіях; про вдосконалення роботи місцевих пожежних команд; про підготовчі роботи по передачі майна спільної власності територіальних громад для об’єднаних територіальних громад.
   «Боротьба з нелегальними АЗС, незаконною вирубкою лісів, нелегальним видобутком бурштину та незаконним гральним бізнесом є одним з пріоритетів роботи районної влади. Я переконаний, що ви як представники на місцях прекрасно знаєте де ведеться незаконна діяльність на території вашої громади. Всі незаконні речі повинні бути ліквідовані. Вся підприємницька діяльність має бути законна і ліцензована. Я покладаюсь на вашу відповідальність та оперативне реагування по цьому питанню»,- сказав голова райдержадміністрації Олександр Кохан.
    Зокрема, Олександр Сергійович наголосив, що районна влада готова допомагати громадам в їх розвитку та у вирішенні проблемних питань, які виникають під час роботи.


Законопроект про обіг с/г земель захищає національні інтереси України

    13 січня відбулося публічне обговорення фінальної версії законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення №2178-10. Під час заходу представники Уряду, народні депутати, аграрного комітету ВРУ пояснили запропоновані зміни до законопроекту.
    Законопроектом враховані всі зауваження учасників ринку та громадянського суспільства. Під час доопрацювання законопроекту були враховані інтереси українських громадян та інтереси національної безпеки України, тому його можна вважати перемогою суспільного діалогу і громадянського консенсусу.
    Сьогодні у світі є лише декілька країн, у яких діє мораторій на продаж сільськогосподарських земель - це Куба, Північна Корея, Венесуела, Конго, Таджикістан та Україна. Зняття цього обмеження дасть можливість власникам земельних ділянок реально реалізувати своє законне право нею розпоряджатися та встановить європейські, чесні та прозорі правила гри на ринку. Український фермер отримає можливості та стимули для розвитку у вигляді державної підтримки.
    У фінальній версії законопроекту доступ іноземців до ринку землі можливий лише після референдуму, росіяни не зможуть купити українську землю навіть після нього. «Наразі купувати земельні ділянки зможуть громадяни України, юридичні особи України, учасниками яких є лише громадяни України,  територіальні громади та держава, - розповідає Микола Сольський, голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. - До референдуму заборонено купувати українську землю іноземцям і особам без громадянства».


В Україні зроблено ще один крок для запуску програми кредитів під 5-7-9% для підтримки мікро- та малого бізнесу

   В Україні зроблено ще один крок для запуску програми кредитів під 5-7-9% для підтримки мікро- та малого бізнесу, на яку передбачено 2 млрд грн. Така можливість відкрита сьогодні – Парламент підтримав у цілому 261 голосом урядовий законопроект №2589 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо Фонду розвитку підприємництва.
   «Державна програма дозволить надати доступні кредити за зниженою ставкою на відкриття власної справи, створити додатково близько 90 тисяч легальних робочих місць лише у перший рік дії програми. Але головне – програма дозволить українцям втілити свою бізнес-мрію тут, в Україні, і не шукати кращої долі за кордоном», - прокоментував ухвалений законопроект Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.
  Фонд розвитку підприємництва надаватиме підтримку суб’єктам мікро- та малого підприємництва за двома напрямками:
  1) здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9% річних за кредитами у національній валюті. Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу:
  5% річних – якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця;
  7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставка знизиться на 0,5%;
  9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн грн;
   2) надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро та малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави.


Рятувальники району підвели підсумки роботи у 2019 році

    15 січня  відбулась нарада з  підведення підсумків службової діяльності 8-ї Державної пожежно-рятувальної частини, 5-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління  Державної служби з надзвичайних ситуацій у Рівненській області. Участь у роботі наради взяли перший заступник голови райдержадміністрації Іван Назарець, заступник начальника Головного управління ДСНС у Рівненській області з реагування на надзвичайні ситуації  Ігор Михальчук,  голова районної ради Руслан Серпенінов, міський голова Світлана Усик, особовий склад частини.
    Іван Назарець від імені голови райдержадміністрації Олександра Кохана подякував працівникам пожежно-рятувальної частини за високий професіоналізм і щоденну самовіддану роботу. «Бажаю вам міцного здоров’я, щастя, добра і якомога менше тривожних викликів»,- сказав перший заступник голови райдержадміністрації Іван Назарець. 
  За досягнення позитивного результату в роботі та за підсумками роботи у 2019 році кращих працівників пожежно-рятувальної частини було нагороджено почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради, подяками міського голови.
 


Голова райдержадміністрації побував з робочою поїздкою у с.Цепцевичі

     14 січня голова райдержадміністрації Олександр Кохан відвідав  с. Цепцевичі, що знаходиться на підвідомчій території Тутовицької сільської ради.
     У Цепцевицької ЗОШ І-ІІІ ст. голова райдержадміністрації ознайомився з умовами навчання школярів, матеріально-технічним забезпеченням закладу, поспілкувався з педагогічним колективом та учнями школи.  Зокрема, Олександр Сергійович відвідав навчальний клас де навчаються діти з особливими освітніми потребами.
      Очільник району спільно з директором Цепцевицької ЗОШ І-ІІІ ст. Людмилою Мариніною ознайомився з ходом будівництва  нової Цепцевицької школи, яке розпочалося наприкінці 2018 року на умовах співфінансування районного, обласного та державного бюджетів. «Необхідно якнайшвидше завершити будівництво нового  навчального закладу і створити  максимально комфортні умови для навчально-виховного процесу. Переконаний, що спільними зусиллями ми завершимо будівництво даного об’єкту»,- наголосив Олександр Кохан.


Проєкт «Світлодіти» розпочали втілювати на Сарненщині

    14 січня голова райдержадміністрації Олександр Кохан відвідав Цепцевицьку, Тріскинську, Орлівську та Костянтинівську школи де передав дітям флікери. Ці світловідбивні елементи юні пішоходи можуть вдягати на верхній одяг під час пересування вулицями, аби у темну пору доби бути помітними для водіїв транспорту.
    Така ініціатива реалізується в рамках проєкту «Світлодіти». Про його запуск було домовлено під час зустрічі голови Рівненської ОДА Віталія Коваля із Генеральним консулом Республіки Польща в Луцьку Вєславом Мазуром. Його впроваджує облдержадміністрація спільно з патрульною поліцією Рівненської області та польськими партнерами. В рамках даного проєкту Сарненщина отримала 2 світловідбивні жилети та 551 флікер (309 браслетів та 242 наліпки).  
    «Безпека наших дітей це головне. Світловідбивні наліпки, браслети та жилетки можуть врятувати життя пішоходів і захистити від травматичних випадків в темну пору доби. Ми намагаємося забезпечити флікерами всі школи району де дітки навчаються у дві зміни. Пересування учнів з школи додому має бути безпечним»,- сказав голова райдержадміністрації Олександр Кохан.
 
 


Президент підписав закон щодо відповідальності народних депутатів за неособисте голосування

     Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України на пленарних засіданнях Верховної Ради України» № 404, який парламент ухвалив 19 грудня 2019 року.
    Документ має на меті забезпечити належне виконання народними депутатами України їхніх повноважень у частині обов'язку персонального голосування.
    Законом вносяться зміни до Кримінального кодексу України, Закону України «Про статус народного депутата України» і до Регламенту Верховної Ради України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України на пленарних засіданнях ВРУ.
    Зокрема, закон запроваджує кримінальну відповідальність за умисне голосування парламентарем на пленарному засіданні Верховної Ради замість іншого народного депутата (неособисте голосування). Таке діяння каратиметься штрафом від 3 тис. до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 


Syndicate content