Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Бер 18, 2020

Дата

Відбулась позачергова 42-га сесія Сарненської районної ради

     Сьогодні, 18 березня 2020 року відбулося засідання позачергової 42-ї сесії Сарненської районної ради сьомого скликання під головуванням Руслана Серпенінова за участю голови Сарненської райдержадміністрації Олександра Кохана. Основне питання – запобігання поширенню, діагностика та лікування на території Сарненського району від коронавірусної хвороби (COVID-19).

     З метою оптимізації заходів щодо недопущення занесення і поширення на територію Сарненського району випадків захворювань спричинених новим коронавірусом, та надання своєчасної медичної допомоги для населення району, депутатами районної ради було виділено 916,0 тис. грн. на потреби профілактики, діагностики та лікування пацієнтів COVID-19. Для цих же потреб з бюджетів міської, сільських та селищних рад було виділено 419,0 тис.грн.В'ячеслав Негода: "З Конституцією чи без, критично важливо завершити децентралізацію до місцевих виборів"

 Якщо ми не підемо далі, то заморозимо розбалансовану систему влади ще на п'ять років. Зараз у нас, по суті, дві України.

Заступник міністра розвитку громад і територій України В'ячеслав Негода в інтерв'ю виданню «Дзеркало тижня» розповів про перебіг та майбутнє децентралізації. 

— В'ячеславе Андроновичу, якщо говорити про глобальний класичний фініш децентралізації, не ускладнений війною й політичними ризиками, то до чого ми в результаті маємо прийти?

— До того, щоб нашим людям було комфортно жити в будь-якому селі або місті України, щоб туди їхали туристи, щоб там розвивалися економіка й місцева політика. Центром життя має стати людина в будь-якій точці України, а не Київ, куди досі люди їдуть шукати роботу й щастя. Децентралізація, в цьому контексті, — інструмент, із допомогою якого можна побудувати ефективну систему місцевої влади на всіх рівнях: громада–субрегіон–регіон. Нині ми реалізуємо стратегію муніципального розвитку, яка повинна докорінно змінити обличчя країни. В України є всі шанси стати країною без розбитих доріг, покинутих сіл і зруйнованих будинків. Для цього громади мають повірити в реформу, отримати повноваження, ресурси й долучитися до відповідального самоврядування.

— У якій точці реформи ми нині перебуваємо?