Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Серп 30, 2019

Держенергоефективності спільно із фінськими партнерами працює над створенням Фонду зелених інвестицій в Україні

    Держенергоефективності у співпраці із Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) та експертами Фінсько-українського трастового фонду ініціює розробку концептунового фінансового інструменту в Україні – Фонду зелених інвестицій («GIFUA»).
    Робота над Фондом стане ще одним пріоритетним напрямом вже успішного партнерства МЗС Фінляндії, НЕФКОта Держенергоефективності. Тісну співпрацю України та Фінляндії було закріплено укладанням відповідного Меморандуму у 2017 році (http://saee.gov.ua/uk/news/1665).
    Саме завдяки активному співробітництву засновано та вже працюєФінсько-український трастовий фонд, що фінансує підготовкутехніко-економічного обгрунтування (ТЕО) для «зелених» проектів. Зокрема, Фінсько-український трастовий фонд підтримав найбільшу заявку щодо розробки дослідження для створення Фонду зелених інвестиційв Україні «GIFUA».
    Фонд«GIF UA»дозволить:
- забезпечитиспівфінансування нових проектів «зеленої» енергетики;
 усунути основні бар’єри в реалізації даних проектів (відсутність застави, попит на власний капітал тощо).
   Також передбачається, що до діяльності фонду зможуть долучатисявітчизняні та міжнародні фінансові установи. За результатами розробки вищезазначеного дослідження буде представлено концепціюФонду «GIF UA», яка включатиме:
- інвестиційну стратегію фонду;
- організаційну структуру роботи та концепцію управління;
- джерела для залучення фінансових ресурсів;
 - дорожню карту щодо заснування фонду в Україні.


Голова Держенергоефективності та Міністр енергетики Литви обговорили здобутки та наступні пріоритети співпраці України та Литви

    Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час зустрічі із Міністром енергетики Литви Жигімантасом Вайчюнасомта Послом Литви в Україні Марюсом Януконісом розглянули напрацювання та подальші актуальні напрями партнерства двох країн у відновлюваній енергетиці у рамках укладеного Меморандуму про співпрацю у 2017 році.
    Зокрема, Литва – стратегічно важливий для України партнер у розвитку «чистої» енергетики. Так, за даними «Eurostat», Литва досягла своєї національної мети – 23 % «зеленої» енергії до 2020 р. і вже у 2017 р. ця частка становила більше 25 %.
    «При цьому, серед першочергових напрямів співпраці України та Литви – розвиток біоенергетики для заміщення споживання газу», - повідомив С.Савчук. Як відомо, у Литвіпісля запуску біржі «Baltpool»(
https://www.baltpool.eu)частка біомаси, придбаної через неї, зросла із 1% у 2013 р. до 95% у 2017 році.
    У результаті вже у 2018 р. близько 70% енергії у централізованому теплопостачанні Литви вироблено саме із біомаси.


1 вересня – День підприємця

    Шановні підприємці Сарненщини! За традицією, у першу неділю вересня у нашій державі відзначається День підприємця. У цей день вся країна вшановує людей, які не тільки створили власну справу та взяли на себе відповідальність за добробут своєї сім'ї, але й створюють нові робочі місця, постачають на ринок вітчизняні товари і послуги, наповнюють бюджет міста та держави, що дає змогу вирішувати нагальні соціальні проблеми.
    З кожним роком підприємництво все більш активно проявляє себе в самих різних сферах нашого життя, залучаючи все більше енергійних, ініціативних людей. Бути підприємцем — це особливий труд, де успіх залежить від власних сил, розуму. Сьогодні за підприємництвом – майбутнє. Не секрет, що підприємці є головною рушійною силою будь-якої економіки. Ваша праця посідає важливе місце в економічному житті Сарненщини, помітно впливає на розвиток інноваційної діяльності району.
     Напередодні  вашого професійного свята від щирого серця дякую вам за сумлінну працю, наполегливість та високі досягнення. Щиро бажаю всім підприємцям району розвитку та втілення нових бізнес-проектів, оптимізму і невичерпної наснаги. Нехай кожна започаткована вами справа буде вдалою і успішною. Щастя, здоров'я, миру і злагоди вам і вашим родинам!

Іван Назарець,
в.о.голови райдержадміністрації


Оголошення!

     Запрошуємо до участі у семінарі, що проводиться під егідою громадської організації «Відкритий світ молоді».

     Повідомляємо програму і запрошуємо до участі в культурно-освітній поїздці до Угорщини, Сербії, Хорватії, що відбудеться з 26 вересня по 03 жовтня 2019 року.

     Вартість поїздки 490 євро включає проїзд (автобус, без нічних переїздів), проживання в готелях, харчування (сніданок, вечеря), усі екскурсії, зазначені в програмі, а також вхідний квиток для відвідування Плитвицьких озер. 

     Реєстрація учасників до 10 вересня.

     Під егідою громадської організації «Відкритий світ молоді» з 26 вересня по 03 жовтня 2019 року в рамках культурно-освітньої поїздки до Угорщини, Сербії, Хорватії відбудеться семінар-тренінг «Соціальне партнерство як ефективна форма соціальної взаємодії» (програма додається).

     Метою семінару є розгляд ефективних моделей соціального партнерства як нової форми партнерської соціальної взаємодії, його цілей і завдань на сучасному етапі розвитку суспільства, сучасних методів розбудови партнерських стосунків державних органів влади, місцевого самоврядування, соціально-відповідального бізнесу, інститутів громадського суспільства для надання соціальних послуг. До участі у семінарі запрошуються представники районних, державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, департаментів (управлінь) соціального захисту населення, освіти, культури, молодіжної політики, охорони здоров’я, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, громадських організацій, інші зацікавлені спеціалісти.Верховна Рада призначила нового Прем’єр-міністра України та склад Кабінету Міністрів

    Новим Главою Уряду став Олексій Гончарук. Відповідне рішення підтримали 290 народних депутатів. Він є наймолодшим керівником Уряду в історії України. До того як очолити Кабмін, він працював заступником керівника Офісу Президента з економічних питань. Також Верховна Рада призначила склад нового Кабінету Міністрів України. За відповідне рішення проголосував 281 народний депутат.
Новообраний Голова Уряду Олексій Гончарук представив склад нового Кабінету Міністрів у сесійній залі.
Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — Дмитро Кулеба;Віце-прем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України —  Михайло Федоров;
Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України — Тимофій Милованов;
Міністр юстиції України — Денис Малюська;
Міністр фінансів України  — Оксана Маркарова;
Міністр енергетики та захисту довкілля України — Олексій Оржель;
Міністр інфраструктури України — Владислав Криклій;