Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Серп 23, 2019

Дорогі земляки!

    Щиро вітаю  вас з Днем Незалежності України та Днем Державного Прапора України. 24 серпня 1991 року українці отримали можливість будувати високорозвинену країну із якісно новим рівнем життя людей. Незалежність стала найвеличнішим досягненням того довгого і тернистого шляху, яким пройшов наш народ до самоутвердження української держави, до свого права на свободу.
     Події, якими впродовж останніх років живе країна, навчили українців багато чому. Ніхто сьогодні не ділить народ за мовним принципом, за місцем проживання, за політичними симпатіями чи ідейним баченням. Ми всі – українці! І цим пишаємося! Ми бачимо своє майбутнє, майбутнє дітей та держави у Європейському союзі та НАТО, у міцній та сильній країні, у стрімкому розвиткові економіки, успішності реформ та у підвищенні рівня життя кожного українця. Головне – усвідомити, що ми – єдиний український народ і країна у нас – одна.
     Державна незалежність відкрила унікальні можливості для економічного зростання, духовного розвитку та культурної розбудови нашої країни. За роки незалежності виросло покоління, для якого слова "свобода", "право вибору", "демократичні цінності" – не просто правові терміни, а спосіб життя.
    Шановні Сарненчани, від щирого серця вітаю вас, з нагоди національних свят нашої держави. Нехай на нашій землі засяє сонце злагоди, достатку і процвітання, а небо над Україною завжди буде яскраво блакитним і безхмарним. Зичу всім міцного здоров’я, щастя, родинного затишку, добробуту, впевненості у майбутньому, сили і наснаги у всіх ваших справах.
 
 

                                                                                                            Іван Назарець,

в.о. голови райдержадміністрації


Завдяки генерації енергії із сміття Україна може заміщувати в еквіваленті до 1 млрд куб. м газу в рік

    «Сміття – це той ресурс, який можнаперетворити з екологічної проблеми на джерело енергії та точку росту вітчизняної економіки», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук в інтерв’ю 7 каналу в рамках прес-конференції у Будинку Уряду.
   Тому Держенергоефективності вже розроблено не лише концепцію, а й цілу низку законопроектів для стимулювання енергетичної утилізації твердих побутових відходів. Основна ідея– створити такі законодавчі умови, відповідно до яких бізнесу буде вигідно встановлювати «waste-to-energyplants» та вивозити відходи саме на заводи, а не на звалища чи в ліс. Така практика поширена в європейських країнах. Наприклад, Швеція переробляє майже 100% твердих побутових відходів і навіть імпортує їх з інших країн.
     Тож, відповідно до розробленої концепції та законопроектів передбачається:
    надати гарантії інвесторам щодопостачання певних обсягів сміття на переробку;
    запровадити довгострокові договори на поводження із побутовими відходами;
    створити стимули для будівництва «waste-to-energyplants»;
    встановити чіткі правила тарифоутворення для послуг із енергетичної утилізації відходів (gate fee);
    закріпити законодавчо екологічні вимоги для підприємств сміттєпереробної галузі;
     налагодити систему адміністрування поводження з відходами на муніципальному рівні;
     посилити відповідальність за захоронення відходів на несанкціонованих звалищах;
     створити прозорий ринок у цій сфері.


В м. Сарни відбувся велопробіг «Під прапорами»

       Сьогодні у м. Сарни з нагоди Дня Державного Прапора України відбувся велопробіг «Під прапорами». Учасників велопробігу привітали заступниця голови райдержадміністрації Наталія Параниця, заступник голови районної ради Микола Костецький,  міський голова Світлана Усик.
     Учасники акції   від Центральної площі  проїхали вулицями міста до парку «Героїв майдану»,  де поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. Далі учасники велопробігу вирушили до Сарненської центральної районної бібліотеки де мали змогу взяти участь у правовій вікторині «Я і мої права». Завершився велопробіг на Центральній площі міста де  відбулися  змаганнях по велоспорту. 


На Сарненщині урочисто підняли Державний Прапор України

     Сьогодні з нагоди Дня Державного Прапора України на центральній площі міста Сарни відбулося урочисте підняття Державного Прапора України. Участь у заході взяли заступник голови райдержадміністрації Наталія Параниця, заступник  голови районної ради Микола Костецький, міський голова Світлана Усик, працівники райдержадміністрації, трудові колективи підприємств, установ, організацій району,  військовослужбовці, громадськість міста та представники засобів масової інформації.

     У своєму вітальному слові заступник голови райдержадміністрації Наталія Параниця привітала усіх присутніх з Днем Державного Прапора України та зазначила: «Наш прапор – це символ свободи і незалежності, слави і відродження України. Благородні синій і жовтий кольори неба і пшениці символізують велику працю наших людей від сходу до заходу, з півночі до півдня України, задля спільного нового майбутнього. Якби ми захотіли знайти для нашого прапора більш мирні кольори – не змогли б. Ніщо більшою мірою не символізує мир та спокій, ніж блакитна вись та жовте поле. Ми - мирний народ, але готові платити й платимо – потом та кров’ю - за право жити під цим прапором, під цим небом і серед цих полів. Але я твердо переконана, що український народ, проявляючи найкращі якості – єдність духу, патріотизм, відданість Україні здобуде перемогу над ворогом, який намагається знищити цілісність нашої держави».

     Після урочистого підняття Державного Прапора України, відбувся велопробіг  «Під прапорами»  від центральної площі по  вул. Широкій.