Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Трав 2019

Дата

Травень 17th

Відбулася нарада щодо вирішення питання посилення охорони майна ВСП «Сарненська дистанція сигналізації та зв’язку»

     Сьогодні, голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук провів робочу нараду з представниками правоохоронних органів району та представниками   регіональної філії «Львівська залізниця» АТ «Укрзалізниця» для вирішення питання посилення охорони майна ВСП «Сарненська дистанція сигналізації та зв’язку» та в діяльності інших залізничних організацій.
  За підсумками наради було прийнято рішення активізувати превентивні заходи, спрямовані на недопущення можливих втручань сторонніми особами в роботу пристроїв сигналізації, централізації, блокування та зв’язку на об’єктах залізничної галузі району, а також посилити взаємодію між Сарненським відділом ГУ НП в Рівненській області, ВСП «Сарненською дистанцією сигналізації та зв’язку» та іншими установами та організаціями залізничної інфраструктури.
 


Шановні сарненці!

      19 травня 2019 року відзначається День пам’яті жертв політичних репресій (у третю неділю травня – відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 року № 431). Просимо всі організації, установи, заклади району, вжити заходів щодо забезпечення приспущення Державного Прапору України та обмежити проведення розважальних заходів. 


19 травня – День пам’яті жертв політичних репресій

     17  травня,  напередодні  Дня пам’яті жертв політичних репресій в місті Сарни на міському кладовищі № 1 по вул. Ковельській відбулося покладання квітів до братських могил жертв політичних репресій
   Пам’ять про жертв тоталітарного режиму вшанували   голова райдержадміністрації  Ярослав Яковчук, секретар міської ради Тамара Палієнко,  громадськість міста.
   День пам’яті жертв політичних репресій започаткований для гідного вшанування гіркої долі тих людей, які були непотрібними для радянської системи, а також привернення уваги суспільства до трагічних сторінок історії України.
 


Травень 16th

Фестиваль талановитої молоді «Творча обдарованість»

     16 травня в районному Будинку культури відбувся щорічний фестиваль талановитої молоді «Творча обдарованість», який уже багато років поспіль є справжнім святом вшанування творчої, обдарованої, талановитої молоді та їх наставників.
     Учасників фестивалю та присутніх у святковій залі привітали почесні гості свята, серед яких: заступниця голови районної державної адміністрації Наталія Параниця,  голова районної ради Руслан Серпенінов, помічник-консультант народного депутата України Сергія Євтушка Олексій Лавор.
     Наталія Миколаївна від імені голови райдержадміністрації Ярослава Яковчука  привітала школярів і вчителів зі святом, побажала нових досягнень, здійснення мрій, продовжувати розвиватись, тим самим підкорюючи все нові й нові вершини на творчому та життєвому шляху.
     За сумлінну працю, відмінне навчання, та неординарні творчі здібності було нагороджено 120 обдарованих учнів загальноосвітніх навчальних закладів району.
     Прикрасою свята стали хореографічні та вокальні виступи юних артистів Сарненщини.  На Сарненщині відбувся флешмоб до Дня вишиванки

     Сьогодні в Україні та світі відзначається Всесвітній день вишиванки. Це міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день прийнято одягати вишиванку на роботу, навчання або просто на прогулянку.
     Сьогодні, з нагоди Всесвітнього дня вишиванки, в приміщенні райдержадміністрації, відбувся флешмоб за участю голови райдержадміністрації Ярослава Яковчука, голови районної ради Руслана Серпенінова, державних службовців, представників громадськості. Учасники флешмобу зробили спільне фото. 


Інформація по торгівлі та побуту за І квартал 2019 року

  Інформація за І квартал 2019 року

У сфері внутрішньої торгівлі району тривають процеси, спрямовані на формування сучасної інфраструктури споживчого ринку, здатної забезпечувати достатній рівень обслуговування населення відповідно до його потреб. Вона характеризується відсутністю товарного дефіциту, високим рівнем насиченості товарів продовольчої і непродовольчої групи, широким спектром різноманітних послуг для населення, що є важливим чинником розвитку бізнесу та реальним джерелом наповнення бюджету всіх рівнів, створенням нових робочих місць для працевлаштування населення.

В районі створена потужна торгова мережа, яка станом на 01.04.2019 нараховує 721 підприємств різних форм власності, з яких – 590 магазинів з торгівельною площею 69,9 тис.кв.м., 77 - закладів ресторанного господарства на 4107 посадочних місця.

Крім того, на території району функціонує 5 ринків з продажу продовольчих та непродовольчих груп товарів .

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, що здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі та ресторанного господарства в районі по останніх статистичних даних за 2018 рік становив 564,1 млн. грн. і у порівняльних цінах склав 100,9 відс. обсягу 2017 року.

Станом на 01.04.2019 мережа побутових підприємств району нараховує 153 заклади. Найбільша частка закладів побутового обслуговування знаходиться в м.Сарни – 77 відс. від загальної кількості. Частка об’єктів побутового обслуговування в сільській місцевості складає 23 відс..

Протягом І кварталу 2019 року на території району відкрито 1 заклад побутового обслуговування: пункт технічного обслуговування машин «АвтоПост» (СПД Нестерова О.Б.).Соціально-економічне становище Сарненського району у січні–березні 2019 року

  Населення

Чисельність наявного населення в районі, за оцінкою, на 1 березня 2019р. становила 104,3 тис. осіб. Упродовж січня–лютого 2019р. чисельність населення зросла на 34 особи.

Порівняно із січнем–лютим 2018р. обсяг природного приросту зменшився на 40 осіб.

Кількість живонароджених у січні–лютому 2019р. становила 214 осіб, померлих – 184 особи.

 

Зайнятість та безробіття

Кількість зареєстрованих безробітних, які перебували на обліку в Державній службі зайнятості району, на кінець березня 2019р. становила 829 осіб. У загальній кількості безробітних 71,2% – особи, які проживають у сільській місцевості, 60,2% – жінки, 36,4% – молодь у віці до 35 років.

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Державної служби зайнятості, на кінець березня 2019р. становила 107. При цьому навантаження зареєстрованих безробітних на одну вакансію складало 8 осіб.

Розмір допомоги по безробіттю в середньому на одного безробітного у березні 2019р. становив 2587 грн, що дорівнює 62% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (4173 грн).

 

Соціальний захист

У січні–березні 2019р. субсидії на оплату житлово-комунальних послуг призначено 1,6 тис. домогосподарств, з них у сільській місцевості – 1,2 тис. домогосподарств.

Сума призначених субсидій у січні–березні 2019р. склала 931,4 тис.грн, у т.ч. у сільській місцевості – 460,7 тис.грн. Середній розмір призначеної субсидії на одне домогосподарство у березні 2019р. становив 195,8 грн.Інформація про стан виконання заходів програми розвитку малого та середнього підприємництва Сарненського району за перший квартал 2019 року

  На забезпечення реалізації заходів Програми розвитку малого і середнього підприємництва в Рівненській області на 2018 – 2020 роки в районі протягом першого кварталу поточного року проведено наступне .

           В районі забезпечено дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», зокрема, забезпечено принципи державної регуляторної політики при плануванні, підготовці проектів регуляторних актів та аналізів регуляторного впливу, відстеження таких актів на підприємницьке середовище, а також оприлюднення проектів регуляторних актів.

          Відділом містобудування, архітектури та інфраструктури райдержадміністрації розроблено проект регуляторного акту - розпорядження голови райдержадміністрації «Про затвердження Умов конкурсу з визначення підприємства (організації), що здійснює функції робочого органу при проведенні конкурсу з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Сарненського району Рівненської області». Даний регуляторний акт направлений в  Державну регуляторну службу України для погодження.

          В районі забезпечено дотримання вимог Закону України «Про адміністративні послуги». Протягом першого кварталу 2019 року відділом з обслуговування Центру надання адміністративних послуг адміністрації прийнято 4396 вхідних пакетів документів на отримання адміністративних послуг, що на 35,8 відс. більше, ніж за відповідний період минулого року; надано 1270 консультацій та видано 3562 результатів адміністративних послуг, що відповідно на 77,6 відс. та 4,7 відс. більше, ніж за відповідний період 2018 року.Результати проведення акції «За чисте довкілля» на території Сарненського району

  З метою створення сприятливого для життєдіяльності людей довкілля, збереження і охорони навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, відновлення належної чистоти і порядку в населених пунктах Сарненського району 11 березня 2014 року дано розпорядження голови Сарненської районної державної адміністрації № 85 «Про проведення щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою територій населених пунктів в Сарненському районі» (зі змінами).

         В рамках проходження акції «За чисте довкілля» протягом березня-травня 2019 року на території Сарненського району були проведені наступні роботи,             а саме:

         - упорядковано 67 кладовищ, 22 – братських могил, 10 – меморіальних комплексів та 11 місць почесних поховань;

         - прибрано та приведено у належний санітарний стан 371,7 тис. м² прибудинкових територій, 5/111,4 од/тис. м² – парків, 15/124,5 од/тис. м² – скверів, 57/29,76 од/тис. м² – дитячих майданчиків, 233/326,76 од/тис. м² – спортивних майданчиків, 3655,45 тис. м² – доріг, 803,0 тис. м² – тротуарів,            велосипедні доріжки та зупинки міського транспорту;

         - очищено від сміття 12,2 тис. м² берегів водойм;

         - виявлені та ліквідовані несанкціонованих сміттєзвалища;Тарифи на житлово-комунальні послуги по Сарненському району станом на 01.05.2019

  

 
 
Назва підприємства

Вид діяльності (тепло-водопостачання та водовідведення, утримання будинків, вивезення ТПВ)

 

Орган місцевого самоврядуванняякий встановив тариф

 

№ і дата рішення про встановлення тарифів