Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Бер 12, 2019

Дата

Відбулася нарада щодо надання соціальних послуг в ОТГ

    Сьогодні в райдержадміністрації відбулася нарада щодо виконання функцій у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей в об’єднаних територіальних громадах району під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Наталії Параниці.
 В ході наради було обговорено питання вдосконалення системи надання послуг соціального захисту в об’єднаних територіальних громадах. В умовах децентралізації саме на територіальні громади покладено вирішення значної частини соціальних питань. Найважливіше – максимально наблизити соціальні послуги до людини.
    Учасники наради домовилися про подальшу співпрацю в налагодженні структури соціального захисту населення  в громадах.
До відома населення

     Щороку з настанням весни починається масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, у тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Відповідно до Закону України «Про Червону книгу України» та Закону України «Про рослинний світ» нагадуємо, що незаконний збір рідкісних ранньоквітучих і таких, що знаходяться під загрозою зникнення видів рослин, занесених до Червоної книги України заборонено! За знищення першоцвітів законодавством України передбачено адміністративну відповідальність, вилучення незаконно здобутого та відшкодування винними збитків , завданих природі внаслідок незаконного зривання кожного екземпляра рослини.
    Відповідно до ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення,  для збирачів червонокнижних рослин передбачено покарання – від 20 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно здобутого.  Крім того, ч.2 ст.88-1 Кодексу України  про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність як для продавця об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, так і для їх покупця. Зокрема, порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу від 100 до 215 неоподаткованих мінімумів доходів, тобто від 1700 до 3655 гривень.  


На Рівненщині сформовано проект Плану перспективного розвитку області на 2019 – 2021 роки

     Перспективний план Рівненщини на 2019-2021 роки - це своєрідний «дороговказ»,  план дій, який засвідчує наміри і заходи щодо розвитку кожної галузі господарства.
     Формування Перспективного плану -  тривалий процес. Кожна громада в області збиралася на обговорення рішень Ради Регіонального розвитку, де визначала пріоритетні напрямки для свого розвитку. Основна мета таких зустрічей - це напрацювання спільного бачення громади щодо розвитку їх територій (міста, району, ОТГ чи села) на найближчих три роки. Йдеться про розвиток окремих галузей економіки, об’єктів, які необхідно відновити чи взагалі побудувати з нуля.
     Упродовж січня-лютого 2019 року у районах та територіальних громадах області було проведено 230 заходів з публічного обговорення, до яких залучено 20 тис. осіб.На Рівненщині запрацювала монетизація субсидій

     Відтепер житлові субсидії для населення будуть виплачувати готівкою. Відсьогодні стартував новий етап монетизації, який передбачає «живі» гроші для розрахунків.

     Це означає, що отримувачі субсидій можуть залишати собі зекономлені в результаті ощадливого споживання енергоносіїв кошти. 

     Першими «живі» кошти для оплати комунальних рахунків за лютий нарахують пенсіонерам, які отримують пенсію 4 березня. Тим, у кого є пенсійний рахунок, субсидія буде перерахована туди. А тим, у кого картки немає – гроші додому принесе листоноша.

     Усі інші громадяни, яким передбачена субсидія, зможуть отримати свої кошти з 12 березня у будь-якому відділені Ощадбанку.

     Відтак, як повідомляють в департаменті соціального захисту населення Рівненської ОДА, у березні громадяни отримають готівку для оплату комунальних за лютий. Відповідно у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку. У Рівненській області за такою моделлю монетизації житлову субсидію отримає близько 100 тисяч домогосподарств.

     Важливим є те, що з січня паралельно запущена й інша модель монетизації субсидій. Вона передбачає нарахування коштів за не використані послуги. За таким принципом гроші отримали 2 тисячі домогосподарств Рівненської області. Таким чином, Урядом буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації, і за результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року.В райдержадміністрації відбулося засідання спостережної комісії

    Сьогодні в райдержадміністрації відбулося засідання спостережної комісії під керівництвом голови спостережної комісії - першого заступника голови райдержадміністрації Івана Назарця, за участю членів комісії, представників Катеринівської виправної колонії №46.
    На комісії було розглянуто  питання про розгляд матеріалів щодо зміни умов тримання засудженого шляхом переведення його із виправної колонії середнього рівня безпеки до приміщень камерного типу виправної колонії максимального рівня безпеки.
 


Ми маємо захистити децентралізацію - Президент на Раді регіонального розвитку Черкащини

Президент Петро Порошенко під час засідання Ради регіонального розвитку Черкаської області підкреслив важливість продовження реформи децентралізації та застеріг від можливості її згортання.

Глава держави наголосив, що його ініціативою стала програма децентралізації. Він нагадав, що цю програму підтримав Уряд, Верховна Рада та подякував за командну роботу. З прийняттям закону про децентралізацію владу передали громадам і не лише владу а й повноваження, а разом з ними і відповідальність.

Він зауважив, що відповідальність без ресурсів – це обман. «Тому разом з відповідальністю ми передали відповідний фінансовий ресурс. Це чесно і справедливо. Тепер у зведеному бюджеті, нарешті, якщо порахувати субсидії і субвенції, частка місцевих бюджетів перевищує частку державного бюджету. Бюджети розвитку громад збільшилися в сім, десять, деінде в 16-18 разів. І це під час війни»,  - сказав він.