Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Лист 8, 2019

9 листопада – День працівників культури та майстрів народного мистецтва

    Прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята — Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва. Це свято відгукується у душах гордістю за українську культуру, рідне слово, мову, славну історію, адже саме культура і мова об’єднані в царині духовних цінностей кожної людини і всього суспільства. Споконвіку пісня і танець, музика і слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками національної ідеї, оберегами історичної пам’яті. Вони підживлювали і зміцнювали надію народу на краще майбутнє.
   Сьогодні в Україні культура є одним з вирішальних чинників національного відродження, зміцнення державності й об’єднання суспільства навколо спільних цінностей та ідеалів. Працівникам культури випала почесна місія – формувати духовність, почуття національної гідності, взаємного порозуміння та злагоди в суспільстві.
    Висловлюю глибоку подяку всім працівникам культури та аматорам народного мистецтва Сарненщини за самовіддану, подвижницьку працю. Без вас не обходиться жодне свято у районі. Ви даруєте людям радість, несете культуру до кожного серця, кожної душі, а разом з тим примножуєте велич нашого поліського краю!
    Бажаю вам творчого натхнення та людської вдячності за нелегку, але таку потрібну всім нам працю. Нехай здійсняться всі ваші життєві плани, надії та мрії, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість життєвих перемог. Здоров’я, добра, благополуччя вам і вашим сім’ям, реалізації творчих проєктів і невичерпної наснаги!

 
 Іван Назарець
в.о. голови райдержадміністрації 


Працівники Сарненської РДА долучилися до написання радіодиктанту національної єдності

    Сьогодні у райдержадміністрації  напередодні Дня української писемности і мови  відбулося написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. В ньому традиційно  беруть участь українці по всьому світу. Цьогоріч конкурс проводиться вже в дев'ятнадцяте. Текст диктанту  зачитав доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, педагог та автор підручників з української мови Олександр Авраменко.
   Об 11:20 розпочався диктант під назвою "Від бересту - до "цифри", який дав можливість державним службовцям перевірити власні знання з української мови, задекларувати свою шану і повагу до українського слова, української мови, української нації. 


Інформація про стан виконання в районі заходів, передбачених Програмою розвитку малого та середнього підприємництва за ІІІ квартал 2019 року

  На забезпечення реалізації заходів Програми розвитку малого і середнього підприємництва в Рівненській області на 2018 – 2020 роки в районі протягом січня-вересня поточного року проведено наступне .

           В районі забезпечено дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

          Відділом містобудування, архітектури та інфраструктури райдержадміністрації розроблено проект регуляторного акту - розпорядження голови райдержадміністрації «Про затвердження Умов конкурсу з визначення підприємства (організації), що здійснює функції робочого органу при проведенні конкурсу з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Сарненського району Рівненської області. Регуляторний акт погоджений в Державній регуляторній службі України. На даний час проводиться робота щодо прийняття регуляторного акта та державної реєстрації його в органах юстиції.

Забезпечено роботу відділу з обслуговування Центру надання адміністративних послуг, яким надається 109 адміністративних послуг, з них 39 запроваджено протягом звітного періоду. За 9 місяців 2019 року прийнято 10357 вхідних пакетів документів на отримання адміністративних послуг, що на 29,3 відс., більше, ніж за відповідний період 2018 року, кількість наданих Центром консультацій зросла на 47,3 відс..

За структурою адміністративних послуг найбільша кількість звернень стосуваласяпослуг земельного характеру та послуг з реєстрації речових прав на нерухоме майно, які зросли відповідно на 36,6 відс. і 22,1 відс. в порівнянні з січнем-вереснем минулого року. За звітний період відділом видано 8633 результатів адміністративних послуг, що більше минулорічного періоду на    6,3 відс.Інформація по торгівлі та побуту за січень-вересень 2019 року

  На споживчому ринку району станом на 01.10.2019 здійснює торгову діяльність 728 торгових закладівз продажу продовольчих і непродовольчих товарів, 81 заклад ресторанного господарства на 2015 посадочних місць та 5 ринків з продажу продовольчих і непродовольчих товарів .

Протягом звітного періоду в районі за рахунок нового будівництва, освоєння та реконструкції недіючих торгових підприємств відкрито 7 магазинів з торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами та 4 заклади ресторанного господарства, зокрема 1 в сільській місцевості.

Показник забезпеченості торговельною площею в районі складає 627 кв.м на 1000 чоловік населення, що в 1,8 рази перевищує затверджений норматив забезпеченості.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, що здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі та ресторанного господарства в районі за січень-червень 2019 року становить 282,9 млн. грн. і у порівняльних цінах склав 99,4 відс., що на 0,6 відс. менше обсягу січня-червня 2018 року.Запрошуємо сарненчан долучитися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності

     8 листопада об 11:00 у великій залі засідань Сарненської районної державної адміністрації відбудеться трансляція  дев’ятнадцятого Всеукраїнського диктанту національної єдності.
     Всеукраїнський радіодиктант був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо мови. Відтоді щороку слухачі, а віднедавна й телеглядачі можуть взяти участь у написанні диктанту й перевірити, наскільки добре вони знають мову.

     Диктант пролунає в ефірі Першого каналу Українського радіо, який читатиме мовознавець Олександр Авраменко. Цього року автор внесе у текст кілька елементів нової редакції чинного правопису.
     Новацією дев’ятнадцятого Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності стане те, що цього року вперше диктант можна буде перевірити вже через 15 хвилин після його написання.
     За цей час (з 11:45 до 12:00) охочі зможуть надіслати свій текст (фото, скан або скріншот із вказаною зворотною адресою) на електронну скриньку Українського радіо ([email protected]). Автори безпомилкових диктантів отримають заохочувальні призи. Через 15 хвилин текст диктанту буде оприлюднено на сайті, орфограми і пунктограми озвучені і прокоментовані Олександром Авраменком.
     Перевірити свої знання з української мови та долучитися до акції може кожен охочий. Для самостійного написання диктанту на своєму робочому місці необхідно зайти на інтернет-сторінку Українського радіо: www.nrcu.gov.ua та налаштувати комп’ютер на прямий ефір у зазначений час, а саме: об 11 годині.
     Об 11:20 у прямому ефірі Українського радіо буде зачитано текст диктанту.
     Запрошуємо всіх охочих жителів району долучитися до акції! Як закінчити децентралізацію у 2020 році:план «А» і план «Б»

  У 2020 році мають відбутися фундаментальні зміни в системі місцевого самоврядування та в адміністративно-територіальному устрої країни. Наступний рік поширить нарешті децентралізацію на усю Україну. Чи може бути інакше? Теоретично, може, але негативний сценарій ми не тут розглядатимемо. Спробуємо розібратися, яким має бути графік прийняття необхідних рішень Уряду і Парламенту, щоб реформа таки відбулася і успішно завершилася.