Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Жовт 2019

Дата

Жовтень 18th

В Рівненській ОДА проводять аудит незавершених будівельних об'єктів

     На Рівненщині є понад 300 об'єктів незавершеного будівництва, які фінансуються за рахунок державного і обласного бюджетів. Деякі з них у статусі «довгобудів» ще з 2005 року.
     Сьогодні проводиться аудит цих об'єктів, аби вони почали здаватися в експлуатацію і приносили користь людям.
     «Колись фраза «ми починаємо будувати об'єкт» вважалася перемогою. І ніхто не думав, чи буде до снаги завершити будівництво. Більше так не буде. Нині проводиться аудит цих об'єктів. За його підсумками по кожному об'єкту приймемо рішення, які будуть на користь максимальній кількості мешканців Рівненської області», - наголосив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.
     Найбільше незавершених об'єктів в Острозькому, Дубенському та Гощанському районах.

    Ліс у смартфоні: Рівненщина у пілотному проекті e-реєстру заготівлі деревини та онлайн-карти рубок

     Державне агентство лісових ресурсів України запускає пілотний проект електронного реєстру лісорубних квитків на заготівлю деревини.
     Яка мета?
     «Це реєстр дозвільних документів, які дають право здійснювати господарську діяльність, пов'язану із заготівлею деревини. Реєстр лісорубних квитків покриває всю територію України. Тому зібрали всі дані в одному місці й почали робити їх більш доступними для громадськості.
     Що вже зроблено?
     У реєстрі станом на 16 жовтня оприлюднено інформацію про 27 тис. виданих дозвільних квитків на заготівлю деревини.Жовтень 17th

Фестиваль здорового способу життя на Сарненщині

   17 жовтня, 2019 року, у Сарненському НВК «Школа-колегіум» імені Т.Г.Шевченка відбулися спортивні змагання «Фестиваль естафет». Участь у заході взяла заступниця голови райдержадміністрації Наталія Параниця, яка привітала та відзначила переможців змагань.
    Працівники комунального закладу «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради організували змагання для учнів закладу. Широка програма фестивалю дозволяла його учасникам продемонструвати свої можливості у спритності, кмітливості та витривалості. Боротьба видалася запеклою…. Переможці та призери нагороджені дипломами відповідного ґатунку комунального закладу «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради та призами відділення НОК України в Рівненській області.


До уваги водіїв!

    На автодорозі Н-25 в районі села Ремчиці, на мосту через річку Горинь, тимчасово вводиться обмеження руху автомобілів загальною масою понад 10 тонн. Обмеження введено на час ремонтних робіт. Для зручності місцевого населення та водіїв транспортних засобів загальною масою до 10 тонн в місці виконання робіт встановлено тимчасову понтонну переправу.
    Об’їзд  для великогабаритних автомобілів здійснюється автодорогами :

  Т-1810 Дубровиця-Любиковичі-Сарни
  Т-1817 Бережниця - Антонівка - Городець - М-07Ветеранів і волонтерів Рівненщини запрошують до складу координаційної ради при ОДА

   Координаційна рада створюється з метою підтримки ветеранів АТО/ООС на Рівненщині, якісної реабілітації та медичної допомоги воїнам.
   Рішення про створення консультативно-дорадчого органу було прийнято під час зустрічі голови ОДА Віталія Коваля із представниками ветеранів АТО/ООС після візиту урядовців в рамках «Діалогів про Україну». Прийом заяв до складу координаційної ради з питань ветеранів при Рівненській ОДА триває до 8 листопада. До складу координаційної ради зможуть увійти представники ветеранських, волонтерських громадських об’єднань, комітетів солдатських матерів та вдів, організацій, що згуртовують родичів загиблих героїв, надають соціальну і психологічну реабілітацію учасникам російсько-української війни на сході України тощо.
    Для зручності бажаючих долучитися до роботи новоствореної дорадчої ради пропонується заповнити онлайн реєстраційну форму, яка знаходиться за посиланням:
 


Володимир Зеленський підписав закон щодо вдосконалення публічних закупівель

    Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» № 114-ІХ, який Верховна Рада України ухвалила 19 вересня 2019 року.


Жовтень 16th

Перевірено якість шкільного харчування

    Сьогодні з метою контролю стану організації харчування учнів у навчальних закладах району, заступниця голови райдержадміністрації Наталія Параниця відвідала Сарненський НВК «Школа-колегіум» імені Т.Г. Шевченка,   де перевірила якість харчування дітей.  Наталія Параниця зустрілася з директором закладу Ніною Тітковою та особисто ознайомилася з шкільним меню, поцікавилася  якістю харчування й перевірила роботу шкільного буфету.


Як успішно завершити децентралізацію: пропозиції центральній владі від районних та обласних рад

  Наприкінці вересня в Затоці, що на Одещині, представники органів місцевого самоврядування — керівники районних та обласних рад, а також їхніх виконавчих апаратів — дискутували про майбутнє децентралізації, обговорювали необхідні кроки для успішного закінчення реформи. Подія відбувалася в рамках щорічної всеукраїнської наради-семінару УАРОР.

Після обговорення вони сформовали резолюцію, в якій містяться основні рекомендації районних та обласних рад Верховній Раді, Президенту і Кабінету Міністрів України, що стосуються продовження і завершення децентралізації. 

Децентралізована Конституція 

Очевидно, що незворотність реформи органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади гарантуватиметься її закріпленням в Основному Законі. Такі норми стануть фундаментом для нарощування необхідної нормативно-правової бази. І, як показує законотворча практика, цей є логічним, а найголовніше – зрозумілим кроком усім сторонам процесу.

Тож представники органів місцевого самоврядування обласного та районного рівня у Резолюції продовжують наполягають на внесенні змін до Конституції України в частині децентралізації. На їхню думку, ці зміни допоможуть закріпити формат адмінтерустрою громада-район-регіон, розмежувати повноваження у системі органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів різних рівнів та органів державної влади і місцевого самоврядування за принципом субсидіарності.Жовтень 15th

В місті Сарни відбулося свято вулиці Гендльова

     13 жовтня в місті Сарни на вулиці Просвіти відбулося справжнє свято. Жінки в елегантному ретро-вбранні та чоловіки у костюмах прогулювались вздовж вулиці. Сарненчани займали місця перед музичною сценою та танцювальним майданчиком, там для жителів міста провели театралізоване дійство.
   Присутні на святі частувались медом, наливками, українськими стравами, солодощами, вторговували вироби з соломи, ляльки-мотанки, тощо. Тут вчились робити глиняні вироби та засвоювали вишивальні техніки. Разом з музиками старше покоління підспівувало польські пісні, а під єврейські мотиви підтанцьовувала молодь.До Дня козацтва в Сарнах пройшли спортивні змагання

     У «Козацьких забавах» взяли участь вихованці міських будинків культури "Залізничник", "Сузір’я", підліткового клубу "Юність" та міського клубу "Колос".
     Учасники команд змагалися у силі, спритності та швидкості під час цікавих різноманітних конкурсів. Переможцям було вручено грамоти та солодкі подарунки.
     Під час заходу усі бажаючі мали можливість познайомитись з військовою спецтехнікою та скуштувати польовий козацький куліш.