Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Січ 29, 2019

Герої Крут – ваш подвиг не забути!

    29 січня в Сарненському районному ліцеї «Лідер» відбувся захід до Дня пам’яті Героїв Крут. Учасники мали змогу  ознайомитися з подіями, які відбувалися в 1918 році, зрозуміти їх роль та місце у сучасній історії нашої держави. Основна мета заходу полягала в тому, щоб провести паралель між подіями в Україні 1918 року та подіями 2014 року,  коли розпочалася військова агресія з боку Росії на сході України.


Шановні сарненці!

     Сьогодні минає 101 рік, відколи сталася битва під Крутами – подія, що увійшла в пам’ять українського народу як символ патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Цього дня ми вшановуємо героїв, подвиг яких демонструє безмежну любов до рідної землі, відповідальність за її долю та готовність стати на її захист. 29 січня  1918 року понад триста курсантів військової школи, студентів та гімназистів вступили у нерівний бій з ворогом, ставши на захист власної держави біля села Крути. Вони загинули і своєю кров’ю вписали героїчну сторінку в історію визвольної боротьби нашого народу.
    Бій під Крутами для нинішнього покоління українців є важливим історичним уроком, з якого були  зроблені правильні висновки, як перемагати та стверджувати українську державність. Українці наочно продемонстрували активність та небайдужість до подальшої долі своєї країни  восени 2013 року на Майдані під час Революції Гідності.
    Нині на сході України – війна, яка забирає життя патріотів, таких же юних хлопців, як і тих, які в 1918 році боролися за майбутнє нашої країни.
Схиляємо голови перед тими, хто захищав державні цінності понад сто років тому, і  вклоняємося Героям сьогодення – Героям Небесної Сотні, котрі змінили хід історії України, Героям АТО та ООС які відстоюють незалежність України на Сході.
    Щиро вірю  мир повернеться в Україну! Україна буде вільною, заможною європейською державою! Вічна шана Героям! Слава Україні!

Ярослав Яковчук,
голова райдержадміністрації